Ponad 600 wolontariuszy w żółtych koszulkach będzie kwestować na rzecz podopiecznych  gdańskiego Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC. W weekend poprzedzający Święto Wszystkich Świętych oraz 1 i 2 listopada będziemy obecni ze skarbonkami na największych cmentarzach w Gdańsku. 

Odwiedzając groby bliskich, wspominając zmarłych, zatrzymujemy się w refleksji nad przemijaniem, ale również nad trwającym życiem. Jest tradycją wielu lat, że podczas świąt zadusznych wolontariusze wraz ze znanymi osobami z życia publicznego wspólnie zbierają datki na pomoc podopiecznym hospicjów – dorosłym i dzieciom u kresu życia. 

W sobotę 28 października, niedzielę 29 października oraz 1 i 2 listopada będziemy kwestować w godzinach od 9 do 17:30 na gdańskich cmentarzach:

  • Łostowickim
  • Centralnym Srebrzysko
  • Garnizonowym
  • Oliwskim
  • Sobieszewskim
  • św. Jadwigi w Nowym Porcie
  • Salvator Nowy na Chełmie
  • św. Ignacego na Oruni
  • św. Franciszka na Siedlcach 

Jak co roku wśród osób zaproszonych do udziału w zbiórce są przedstawiciele samorządu, aktorzy, lokalni dziennikarze, artyści oraz sportowcy. Swoją obecność 1 listopada na cmentarzach potwierdzili m.in. europoseł Magdalena Adamowicz, senator Bogdan Borusewicz, radna do sejmiku wojewódzkiego Hanna Zych-Cisoń, prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, radni Andrzej Kowalczys i Emilia Lodzińska, pięściarz Dariusz Michalczewski, żeglarz Piotr Myszka, spiker Lechii Gdańsk Marcin Gałek, dziennikarz sportowy Wojciech Kuchta.

Tegoroczna kwesta jest szczególna, ponieważ odbywa się w 40-lecie Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC. Każda złotówka wrzucona do puszki jest dla nas ogromnym wsparciem, dzięki któremu możemy każdego dnia otaczać jak najlepszą opieką chorych u kresu życia i ich rodziny. Środki finansowe z Narodowego Funduszu Zdrowia nie pokrywają pełnego zapotrzebowania Hospicjum, dlatego nie ustajemy w poszukiwaniu sposobów na uzupełnienie budżetu. Wynik zeszłorocznej zbiórki to ponad 200 tys. złotych, które przeznaczyliśmy na wszechstronne wsparcie rodzin chorych – opiekę medyczną i pielęgnacyjną, ale także wsparcie psychologiczne, socjalne i duchowe.

Hospicjum Dutkiewicza rocznie otacza opieką ponad 1000 osób, w tym blisko 40 małych pacjentów. Od 40 lat jesteśmy blisko chorych i ich rodzin. Dziękujemy za każdą okazaną nam pomoc.

Zdjęcia: Łukasz Wajszczyk

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
OFERTY PRACY
WSPIERAJ NAS

CHARYTATYWNE KARTKI ŚWIĄTECZNE

 

Wolontariat opiekuńczy

 

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska