W niedzielę, 10 lipca, w malowniczej scenerii zabytkowego Parku Oruńskiego, świętowaliśmy Dzień dla Hospicjum Dutkiewicza. W charytatywnych koncertach w Amfiteatrze Orana wystąpili m.in. Gdyńska Orkiestra Symfoniczna z Piotrem Zemłą oraz gwiazda wieczoru, zwyciężczyni 12. edycji The Voice of Poland, Marta Burdynowicz. Dzień dla Hospicjum Dutkiewicza zorganizowała Fundacja Hospicyjna oraz Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury.

Już w południe Park Oruński wypełnił się różnorodnymi atrakcjami dla tych dużych i tych mniejszych. Teatr Mozaika z Poznania zaprosił najmłodszych pod scenę i przeniósł małych widzów w świat kultury Bliskiego Wschodu spektaklem „Księga muzyki i opowieści. Wędrówki po Bliskim Wschodzie”. Miłośnicy czworonogów mieli okazję do podziwiania i wygłaskania psów – podopiecznych Stowarzyszenia Paka dla Zwierzaka. Klimatycznym akcentem był popołudniowy koncert Aliny Kwidzińskiej,  która zaśpiewała standardy jazzowe w malowniczej parkowej altanie. Dużo dobrej energii dodała widzom Małgorzata Gil, która poprowadziła charytatywną zumbę dla dorosłych i dzieci.

Zapadający wieczór sprawił, że gwiazdy mogliśmy podziwiać nie tylko na niebie. O godzinie 18 scenę Amfiteatru Orana zapełnili muzycy z Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej, grając najbardziej rozpoznawalne przeboje muzyki filmowej polskiej i zagranicznej – m.in. Polonez Wojciecha Kilara, Walc Barbary z filmu Noce i dnie, temat z filmu Forest Gump czy Braveheart. Orkiestrze towarzyszył brawurowy wokalista Piotr Zemła, który nie zawahał się sięgnąć nawet po niezwykle wymagający repertuar Whitney Houston. Muzyków poprowadziła pewna ręka dyrygentki Ludmiły Kaczan, a przy fortepianie akompaniował Dmytro Poeta. Po godzinie 19 na scenie rozbłysła ostatnia gwiazda wieczoru – Marta Burdynowicz wystąpiła w repertuarze musicalowym i filmowym, a akompaniował jej gdański pianista Adam Pietrzak. Pomimo niesprzyjającej pogody, licznie zgromadzona publiczność ani myślała o przedwczesnym powrocie do domu, domagając się bisów od Marty Burdynowicz – która tego wieczoru dała niesamowity popis wokalnego kunsztu.

Głosem serca dla Hospicjum Dutkiewicza

Wszystkie te atrakcje łączył jeden ważny element, który sprawił, że były czymś więcej niż zwykłym festynem w parku. Przez cały dzień na ścieżkach Parku Oruńskiego można było spotkać wolontariuszy Fundacji Hospicyjnej. Dochód z prowadzonej kwesty wspomoże Hospicjum Dutkiewicza – najstarsze i największe hospicjum na Pomorzu, które otacza opieką przewlekle i terminalnie chore dzieci oraz dorosłych.

 

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska