Odwiedzający gdańskie nekropolie okazali w tym roku hojne serca. Zbiórka na rzecz Hospicjum Dutkiewicza, w której wzięło udział niemal 900 wolontariuszy wspieranych znane osoby publiczne – artystów, sportowców, dziennikarzy i samorządowców – przyniosła 205 000 złotych. Dochód ze zbiórki zostanie przekazany na zakup agregatu prądotwórczego i wsparcie Hospicjum Dutkiewicza.

Niemal 900 wolontariuszy w żółtych koszulkach kwestowało na gdańskich cmentarzach. Zbiórka rozpoczęła się w sobotę 29 października, a swój finał miała w uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada. Wolontariusze byli obecni na największych nekropoliach w Gdańsku: Cmentarzu Centralnym „Srebrzysko”, Cmentarzu Łostowickim, Garnizonowym, Oliwskim, Cmentarzu św. Jadwigi w Nowym Porcie, Cmentarzu na Oruni, na Krakowcu, w Brętowie, na Cmentarzu Salvator na Chełmie i na cmentarzach w Pruszczu Gdańskim.

W gronie osób, które zbierały datki do skarbonek znaleźli się uczniowie z niemal 50 szkół oraz znane osoby z życia publicznego. Wśród kwestujących byli m.in. wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, europosłanka Magdalena Adamowicz, posłanka Małgorzata Chmiel, członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska, Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, wiceprezydentka Monika Chabior, gdańscy radni Andrzej Kowalczys i Emilia Lodzińska, piłkarze Lechii Gdańsk, olimpijczyk Piotr Myszka, pięściarz Dariusz Michalczewski, spikerzy Wojciech Kuchta i Marcin Gałek, aktor Tomasz Ciachorowski, perkusista zespołu Lipali Łukasz Jeleniewski, dziennikarki Agnieszka Oszczyk i Magda Szpiner.

Dzięki otwartym sercom naszych darczyńców – osób odwiedzających groby swoich bliskich – a także nieocenionemu zaangażowaniu wolontariuszy, udało nam się zebrać 205 000 złotych. To więcej niż w 2021 roku, który przyniósł 179 700 zł. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na zakup agregatu prądotwórczego dla Hospicjum Dutkiewicza i wsparcie jego bieżącej działalności – nie ukrywamy bowiem, że obecne podwyżki rachunków mocno nas doświadczyły, a utrzymanie wysokiego poziomu całościowej opieki, która zawsze będzie naszym priorytetem, staje się sporym wyzwaniem.

Z całego serca dziękujemy wszystkim wolontariuszom, darczyńcom, koordynatorom szkolnego wolontariatu, dziennikarzom, którzy nagłaśniali naszą akcję i wszystkim nam życzliwym.

Zdjęcia: Łukasz Wajszczyk

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
OFERTY PRACY
WSPIERAJ NAS

CHARYTATYWNE KARTKI ŚWIĄTECZNE

 

Wolontariat opiekuńczy

 

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska