Na własnych nogach - biegiem lub spacerem, na rowerze, rolkach czy hulajnodze? Już 24 września Fundacja Hospicyjna zaprasza do wzięcia udziału w Biegu Charytatywnym Północny Pomaga, organizowanym przez Fundację Santander. Dochód z zapisów na bieg w całości zostanie przekazany na Fundację Hospicyjną, a dokładniej na budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej.

Aktywność w szczytnym celu

To już piąty raz, kiedy Fundacja Santander organizuje bieg dla gdańskiej Fundacji Hospicyjnej. W tym roku podobnie jak w ubiegłym będzie można wziąć w nim udział w dwóch formułach. Stacjonarnie, czyli fizycznie pobiec z pracownikami obydwu Fundacji przemierzając trasę 7,4 km od Work Cafe Santander Gdańsk do Placu Zebrań Ludowych. Drugi wariant biegu skierowany jest do osób, które chciałyby wziąć udział w wydarzeniu, ale nie będą w tym czasie w Gdańsku – mowa o biegu wirtualnym. Wystarczy dokonać zapisu i wystartować bez względu na to, w której części świata akurat się znajduje. Kilometry pokonane dla Fundacji Hospicyjnej wszędzie liczą się tak samo, niezależnie od tego, czy zostaną przepłynięte, przebiegnięte czy przespacerowane - tu najważniejszy jest cel.


Centrum Opieki Wytchnieniowej dla opiekunów rodzinnych

W tym roku dochód z biegu Północny Pomaga zostanie przekazany na budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej, za którą odpowiada Fundacja Hospicyjna. Prace budowlane trwają od wiosny 2022, a przekazanie do użytku planowane jest na pierwszy kwartał przyszłego roku. Będzie ono służyło osobom sprawującym opiekę nad przewlekle chorymi bliskimi. To właśnie tu opiekunowie rodzinni będą mogli przekazać opiekę nad swoim podopiecznymi, aby choć na chwile złapać oddech od codziennej troski, czy zająć się własnym zdrowiem. Wśród podopiecznych Fundacji Hospicyjnej są osoby, które niemal od 40 lat nie miały dnia przerwy w opiece nad bliskim.

Lepsza przyszłość z Fundacją Santander

Fundacja Santander prowadzi działania na rzecz lepszej przyszłości. Inwestuje w uzdolnioną młodzież, promuje pozytywne postawy społeczne oraz inspiruje do działań.
Fundacja Hospicyjna, prowadząca m.in. Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC opiekuje się zarówno chorymi dorosłymi, jak i dziećmi. Całodobowe wsparcie otrzymuje rocznie 1000 osób, w tym blisko 40 małych pacjentów. Zespół hospicyjny, otaczający opieką pacjentów Domowego Hospicjum dla Dorosłych, Domowego Hospicjum dla Dzieci, a także oddziału stacjonarnego – Domu Hospicyjnego przy ul. M. Kopernika 6 w Gdańsku, tworzą lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, fizjoterapeuci, duchowny i wolontariusze. Niebawem działania Fundacji Hospicyjnej zostaną wzbogacone o działalność Centrum Opieki Wytchnieniowej.

 

Zapisy na bieg Północny Pomaga dostępne są tutaj Północny Pomaga

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

 

CHARYTATYWNE KARTKI ŚWIĄTECZNE

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska