4 grudnia, w pięciu miastach Polski odbyła się czwarta edycja Biegu Mikołajów. Warszawa, Wrocław, Poznań, Zakopane i  po raz pierwszy Sopot, wystawiły na start biegaczy w czerwonych czapkach, z misją pomocy potrzebującym dzieciom. Organizatorem akcji jest Fundacja Góry Przenosić im. T. Chałubińskiego oraz Fundacja LOTTO Milion Marzeń. Dzięki ich zaproszeniu, Fundacja Hospicyjna była beneficjentem tej wspaniałej imprezy, łączącej sportowe emocje  ze szczytnym celem charytatywnym.

Każdy kilometr przebiegnięty przez 391 uczestników, którzy stawili się na starcie oznaczał jedną złotówkę dla podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci ks. Dutkiewicza. Pokonano ich  3 868 i taka kwota wesprze naszych małych pacjentów. Na starcie nie zabrakło członków TUMBOteamu, który z każdym kolejnym biegiem jest wytrwalszy, i co cieszy nas bardzo, liczniejszy.

Atmosfera była ciepła nie tylko dla biegaczy, dzięki dodatkowym atrakcjom. Imprezę poprowadził spiker Lechii Gdańsk, Marcin Gałek, a dla zgromadzonych gości zaśpiewał finalista programu The Voice of Poland, Przemek Radziszewski. W strefie dla kibiców można było także zbadać skład ciała u Marii Fall-Ławryniuk, a dzieci zabawiali animatorzy z firmy Pam Event. Wszyscy bawili się wyśmienicie, mimo niskiej temperatury. Rozgrzała nas chęć do pomagania! Mamy nadzieję na kolejną edycję w przyszłym roku!

Więcej informacji na: biegmikolajow.org
www.facebook.com/biegmikolajoworg/

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Rocznik

Pomorskie S.O.S

Księgarnia