Mennica Gdańska wydała monety inspirowane sagą Andrzeja Sapkowskiego pt. „Wiedźmin”, przeniesioną na gry komputerowe i zekranizowaną przez Netflix. Jako jedyna mennica na świecie ma licencję od samego autora! Fascynaci i kolekcjonerzy przy zakupie wybranych monet mogą podać hasło: Fundacja Hospicyjna, dzięki czemu do organizacji wpłyną pieniądze na wsparcie jej podopiecznych.

Środki te (po 100 zł z 300 monet o wartości 1399 zł oraz 1000 zł z 30 monet o wartości 13 999 zł) zostaną przeznaczone na wsparcie opiekunów rodzinnych, w tym prowadzenie bieżącej opieki w ich domach oraz budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej, które w przyszłości ma otoczyć opieką 90 rodzin.

Ważne: przy zakupie monet przez Internet w uwagach wpisz hasło: Fundacja Hospicyjna.
Przy zakupie telefonicznym podaj hasło w trakcie rozmowy z obsługą sklepu.

Moneta 2 oz o nominale 5$ - KUP MONETĘ

Moneta wybita jest z 62,2 gramów srebra próby 999. Rewers monety przedstawia walczącego Geralta, który wraz z Yennefer próbuje uratować swojego kompana Jaskra, owładniętego zaklęciem Dżina. Szczegóły rewersu są znakomicie widoczne dzięki bardzo wysokiemu reliefowi, który wynosi aż 3 mm. Najważniejszy miecz Wiedźmina został platerowany czystym złotem. Yennefer z kolei otrzymała kolorową kulę wydrukowaną w drukarce 3D. Awers zdobią ornamenty zamku w Cintrze, jego główna sala oraz atrybuty Geralta: miecze i symbol wilka.

Również pudełko, w którym ukryta jest moneta, opatrzone zostało symbolem Wiedźmina, czyli wilkiem. Pracownicy mennicy byli osobiście zaangażowani w projekt. 

Moneta 1 kg o nominale 50$ - KUP MONETĘ

Średnica tej srebrnej, kilogramowej monety wynosi 100 mm. Jej tematem jest scena z opowiadania „Ostatnie życzenie”, w której Jeż Erlenwaldu ogłasza królowej Cintry Calanthe, że chce wziąć za żonę jej córkę Pavettę. Moneta szczyci się wysokim reliefem. W okiennicach umieszczono dwa agaty imitujące zamkowe okno. Moneta została wyemitowana w nakładzie jedynie 200 sztuk! Moneta przechowywana jest w drewnianej szkatułce, polakierowanej na wysoki połysk, a grawer na przedniej części jest pokryty kolorem niebieskim. Zapraszamy do zakupu! Monety będą dostępne do wyczerpania nakładu.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska