Mennica Gdańska wydała monety inspirowane sagą Andrzeja Sapkowskiego pt. „Wiedźmin”, przeniesioną na gry komputerowe i zekranizowaną przez Netflix. Jako jedyna mennica na świecie ma licencję od samego autora! Fascynaci i kolekcjonerzy przy zakupie wybranych monet mogą podać hasło: Fundacja Hospicyjna, dzięki czemu do organizacji wpłyną pieniądze na wsparcie jej podopiecznych.

Środki te (po 100 zł z 300 monet o wartości 1399 zł oraz 1000 zł z 30 monet o wartości 13 999 zł) zostaną przeznaczone na wsparcie opiekunów rodzinnych, w tym prowadzenie bieżącej opieki w ich domach oraz budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej, które w przyszłości ma otoczyć opieką 90 rodzin.

Ważne: przy zakupie monet przez Internet w uwagach wpisz hasło: Fundacja Hospicyjna.
Przy zakupie telefonicznym podaj hasło w trakcie rozmowy z obsługą sklepu.

Moneta 2 oz o nominale 5$ - KUP MONETĘ

Moneta wybita jest z 62,2 gramów srebra próby 999. Rewers monety przedstawia walczącego Geralta, który wraz z Yennefer próbuje uratować swojego kompana Jaskra, owładniętego zaklęciem Dżina. Szczegóły rewersu są znakomicie widoczne dzięki bardzo wysokiemu reliefowi, który wynosi aż 3 mm. Najważniejszy miecz Wiedźmina został platerowany czystym złotem. Yennefer z kolei otrzymała kolorową kulę wydrukowaną w drukarce 3D. Awers zdobią ornamenty zamku w Cintrze, jego główna sala oraz atrybuty Geralta: miecze i symbol wilka.

Również pudełko, w którym ukryta jest moneta, opatrzone zostało symbolem Wiedźmina, czyli wilkiem. Pracownicy mennicy byli osobiście zaangażowani w projekt. 

Moneta 1 kg o nominale 50$ - KUP MONETĘ

Średnica tej srebrnej, kilogramowej monety wynosi 100 mm. Jej tematem jest scena z opowiadania „Ostatnie życzenie”, w której Jeż Erlenwaldu ogłasza królowej Cintry Calanthe, że chce wziąć za żonę jej córkę Pavettę. Moneta szczyci się wysokim reliefem. W okiennicach umieszczono dwa agaty imitujące zamkowe okno. Moneta została wyemitowana w nakładzie jedynie 200 sztuk! Moneta przechowywana jest w drewnianej szkatułce, polakierowanej na wysoki połysk, a grawer na przedniej części jest pokryty kolorem niebieskim. Zapraszamy do zakupu! Monety będą dostępne do wyczerpania nakładu.

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Rocznik

Księgarnia