Z powodu zagrożenia epidemiologicznego musieliśmy zawiesić stacjonarne rozliczanie deklaracji PIT. Na szczęście, wciąż możemy pomagać Państwu zdalnie! Co trzeba zrobić, by skorzystać z tej możliwości? Poniżej znajdą Państwo wszystkie informacje.

Rozliczenie zdalne deklaracji PIT to szansa dla wszystkich, którzy zostają w domach i nie zdążyli załatwić tej ważnej sprawy przed wybuchem pandemii. W rozliczeniach pomogą Państwu nasi pracownicy i wolontariusze, którzy posiadają doświadczenie w rozliczaniu dochodów oraz wiedzę na temat ulg rozliczeń opublikowaną przez Krajową Administrację Skarbową.

Co najważniejsze, oferujemy bezpłatną pomoc w przygotowaniu zeznania podatkowego za rok 2019 – podatek dochodowy od osób fizycznych, w zamian za przekazanie 1% swojego podatku na rzecz Fundacji oraz Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

 Jakie dokumenty należy przygotować i gdzie je przesłać?

 • Zrób skany lub dobrej jakości zdjęcia wszystkich dokumentów potrzebnych do rozliczenia za rok 2019
 • Zrób skan lub dobrej jakości zdjęcie 2 pierwszych stron deklaracji PIT za 2018 r.
 • Wszystkie powyższe dokumenty prześlij do nas mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Dodanie numeru telefonu pomoże nam w sprawniejszym kontakcie!

 Kto nie może skorzystać z tej formy pomocy?

 Nie oferujemy pomocy w wypełnianiu zeznań podatkowych osobom prowadzącym działalność gospodarczą oraz osobom otrzymującym dochody z pracy za granicą.

 WAŻNE:

 • Zeznanie zostanie prawidłowo przygotowane pod warunkiem, że zostaną dostarczone wszystkie dokumenty niezbędne do rozliczenia i do zastosowania ulg i odliczeń.
 • Zeznanie podatkowe zostanie przygotowane zgodnie z najlepszą wiedzą naszych pracowników i wolontariuszy, którzy posiadają doświadczenie w rozliczaniu dochodów oraz wiedzę na temat ulg rozliczeń opublikowaną przez Krajową Administrację Skarbową.
 • Przypominamy, że to na podatniku leży obowiązek sprawdzenia i złożenia prawidłowo wypełnionego zeznania podatkowego, dlatego ważne jest aby przekazać wszystkie informacje niezbędne do rozliczenia podatku i zastosowania ulgi. Nasi pracownicy i wolontariusze służą swoją wiedzą i pomocą jedynie na podstawie pełnych danych.
 • Kopię deklaracji wraz z potwierdzeniem jej złożenia w Ministerstwie Finansów prześlemy mailem zwrotnym w formacie pdf.

Ochrona danych osobowych:

Ze względu na przepisy o ochronie danych osobowych nie przechowujemy danych osobowych, ani deklaracji z ubiegłego roku.

Obecnie przygotowywane zeznania będą przechowywane w postaci elektronicznej przez okres 6 m-cy ze względu na możliwe uzupełnienia i korekty zeznań.

POLITYKA PRYWATNOŚCI:

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Hospicyjna, z siedzibą w Gdańsku, przy ul. Chodowieckiego 10;
 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu przygotowania oraz odbioru zeznania podatkowego dotyczącego podatku dochodowego od oso fizycznych za rok 2019;
 4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym instytucjom, czy odbiorcom.
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 6 miesięcy;
 6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od Administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych;
 7. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego;
 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową przygotowania zeznania podatkowego.

W 2020 podatnicy mogą rozliczyć się w następujący sposób:

 • tradycyjnie w wersji papierowej
 • elektronicznie poprzez e-Deklaracje
 • w usłudze „Twój e-PIT” przygotowanej przez Ministerstwo Finansów (od 15 lutego 2020)

W każdej formie rozliczenia można przekazać 1% dla Fundacji Hospicyjnej, wpisując w rubrykę: WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP), numer: KRS 0000201002

W przypadku korzystania z usługi „Twój e-PIT”, we wstępnie przygotowanym rozliczeniu znajdzie się KRS organizacji, którą podatnik wybrał w roku poprzednim. W każdej chwili, do dnia 30 kwietnia można dokonać zmian w wyborze OPP lub zrezygnować z przekazania 1% podatku.

Szczegółowe informacje dotyczące rozliczenia podatku w nowej usłudze e-PIT znajdują się na stronie https://www.podatki.gov.pl/

1% podatku przekazać mogą podatnicy:

 • podatku dochodowego od osób fizycznych,
 • opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
 • objęci 19% podatkiem liniowym,
 • uzyskujący dochód z odpłatnego zbycia papierów wartościowych oraz pochodnych instrumentów finansowych, a także emeryci i renciści, których rozlicza ZUS – na formularzu PIT-OP.

 

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska