Bal odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności, 8 lutego 2020 roku, o godzinie 18.30. Przewodnim hasłem  wieczoru w klimacie kultury brytyjskiej jest cytat z piosenki Beatlesów: All you need is love! W tym roku zbierane są środki zarówno na potrzeby Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC, jak i budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku.

Patronat honorowy nad Balem objęli: Ambasada Brytyjska w Warszawie i Konsul Honorowy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Gdańsku Marek Głuchowski oraz Prezydent Stowarzyszenia Konsulów Honorowych w Polsce Magdalena Pramfelt, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz Kanclerz Loży Gdańskiej BCC Maciej Dobrzyniecki, Prezes Zarządu Gdańskiego Klubu Biznesu Marek Głuchowski i Prezydent Pracodawców Pomorza Zbigniew Canowiecki.

Bal poprowadzą Iwona Schymalla i Maciej Orłoś, zabawę uświetnią John Porter i Przemek Radziszewski, do tańca zagra zespół Swing Thing, a w atmosferę folkową wprowadzi Zespół Tańca Irlandzkiego i Szkockiego Uniwerystetu Gdańskiego Trebraruna. O menu zadba Amber Side Bar & Restaurant z niespodzianką w wykonaniu mistrzów sztuki kulinarnej Kevina Aistona i Marcina Popielarza. Licytowane będą między innymi: kolacja z Lechem Wałęsą w restauracji Biały Królik w Gdyni, weekend z Jaguarem F-TYPE oraz teatralne spotkanie z Borysem Szycem, a także bilet na mecz Chelsea.

 

Sponsorzy balu

Sponsorzy platynowi: JohnnyBros, Marvipol, Jaguar, Land Rover

Sponsorzy złoci: Port Gdynia, Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Głuchowski Siemiątkowski Zwara, Ecol Group, Provident

Sponsorzy srebrni: Mowi Poland, PB Górski, Abakus, Olivia Business Centre

 

Zbiórka funduszy na Centrum Opieki Wytchnieniowej

Poza tradycyjną zbiórką środków na rzecz Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku podczas balu zainicjujemy kwestę na budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej. Ma to być placówka czasowego oraz dziennego pobytu dla niesamodzielnych i chorych dzieci oraz dorosłych, dzięki której odetchnąć będą mogli ich opiekunowie – często narażeni na wypalenie wieloletnim sprawowaniem opieki.

Czym jest opieka wytchnieniowa?

Opieka wytchnieniowa (określana również jako opieka wyręczająca) to forma opieki, oferowanej opiekunom nieformalnym (najczęściej rodzinom) na określony czas. Polega ona na zastąpieniu ich w sprawowaniu opieki w miejscu zamieszkania podopiecznego lub w instytucji, w której czasowo przebywa podopieczny. Podopieczni otoczeni są opieką na najwyższym poziomie, zapewniona jest im rehabilitacja oraz zajęcia terapeutyczne.  Opiekunom daje szansę odpoczynku, zadbania o własne zdrowie, wykorzystania czasu na pracę lub osobisty rozwój.

 

Chętni do wsparcia tej inicjatywy mogą kierować wpłaty na nr konta:

60 1540 1098 2001 5562 3339 0002

z dopiskiem: Centrum Opieki Wytchnieniowej.

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska