Przez ostatnie dwa tygodnie podczas serii aukcji charytatywnych na Allegro można było zdobyć m.in. monetę Wiedźmina, którą Mennica Gdańska przygotowała wspólnie z Andrzejem Sapkowskim, unikatowy plakat do gry Wiedźmin z Gamescon 2014 oraz zestawy gadżetów Star Wars. Od poniedziałku, 30 listopada, do gry włączyli się streamerzy z devils.one, x-kom AGO oraz influencerzy z Illuminar Gaming. Już w tym tygodniu dla Hospicjum zagrają m.in. Stazja, Czajnikk, Dominik "GruBy" Świderski z x-kom AGO, Viandherart, nzq123 i komsko z devils.one. Jaka jest stawka?

Gamingowe licytacje charytatywne, które rozpoczęły się na Allegro Charytatywni 16 listopada mają jeden cel – zebranie środków potrzebnych na dofinansowanie opieki nad przewlekle chorymi dziećmi, dorosłymi pacjentami i ich bliskimi, którymi opiekuje się Domowe Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, prowadzone przez Fundację Hospicyjną.

Pieniądze potrzebne są także na zakup paliwa do samochodów, którymi lekarze i pielęgniarki dojeżdżają do pacjentów w domach oraz na zakup sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej. - Pandemia to czas, który postawił nas w obliczu trudnych wyzwań, ale dał też motywację do poszukiwania nowych pomysłów i rozwiązań. Kiedy okazało się, że nie możemy kwestować w tradycyjny sposób, z puszkami podczas koncertów i wydarzeń sportowych, zaczęliśmy się zastanawiać nad tym, w jaki sposób zacząć zbierać pieniądze w świecie wirtualnym. A tu świetnym narzędziem są charytatywne aukcje na Allegro – tłumaczy dr Anna Janowicz, prezeska Fundacji Hospicyjnej, prowadzącej Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

- W Allegro od lat chętnie pomagamy i angażujemy się w inicjatywy charytatywne oraz społeczne. Razem z Fundacją Hospicyjną do 15 grudnia zbieramy środki na dofinansowanie hospicjum domowego, aktualnie to właśnie ta opieka staje się kluczowa dla pacjentów. Cieszymy się, że platforma Allegro jest świetnym narzędziem do niesienia pomocy i jesteśmy wdzięczni, że tak wiele osób angażuje się w działania społeczne. To dzięki ogromnym sercom klientów Allegro możemy tak skutecznie pomagać - dodaje Krzysztof Śpiewek z Allegro.

Akcja promocyjna była możliwa m.in. dzięki zaangażowaniu firmy JohnnyBros. - Jako firma odpowiedzialna społecznie jesteśmy wrażliwi na losy naszego najbliższego otoczenia i staramy się reagować na jego potrzeby. Z Fundacją Hospicyjną współpracujemy ściśle już od wielu lat. Przez ten czas mieliśmy przyjemność działać wraz z nią przy różnych projektach, poznając jej pracę i potrzeby od środka. Widzimy, jak ogromny wkład w funkcjonowanie organizacji mają jej pracownicy - pełni energii, życzliwości i zaangażowania. Dzięki takim ludziom pomaganie staje się przyjemnością - o współpracy z Fundacją Hospicyjną opowiada Julian Pawlukiewicz, prezes JohnnyBros.

Streamy, treningi, a na deser kurtka Cyberpunk 2077

Pomysł na włączenie do wspólnej akcji esportowców, streamerów, influencerów związanych ze światem gamingu oraz fanów gier komputerowych pojawił się wiosną, gdy pandemia zmusiła Fundację Hospicyjną do poszukiwania nowych form pozyskiwania pieniędzy. Gdy zniknęła możliwość tradycyjnych kwest z puszkami, trzeba było znaleźć rozwiązania wirtualne. Najpierw powstały skarbonki on-line połączone z grywalizacją na https://pomagamhospicjum.pl/ (skarbonka dla Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku) oraz https://pomagamtumbo.pl/ (skarbonka, dzięki której Fundacja zbiera środki na Fundusz Dzieci Osieroconych). Fundacja Hospicyjna dołączyła także do FaniMani – aplikacji, dzięki której osoby robiące zakupy w sieci mogą wspierać wybrane organizacje. Od każdych zakupów sklep przekazuje określony procent na rzecz Fundacji i Hospicjum Dutkiewicza. – Poszukując możliwości działań w sieci, trafiliśmy w końcu do świata streamerów i gamerów. Byliśmy pod wielkim wrażeniem tego, co robią i jak często angażują się w pomaganie innym. To przeważnie młodzi ludzie, a współpraca z nimi zaowocowała nie tylko serią aukcji i streamów, ale także pokazała nam, z jak dużą wrażliwością podchodzą do różnych problemów społecznych. Jesteśmy im bardzo wdzięczni za ich otwartość i inspirujące podejście – mówi Dagny Kurdwanowska, kierowniczka marketingu w Fundacji Hospicyjnej.

W akcję zaangażowało się Streamcoi, które udostępnia Fundacji narzędzie, pozwalające lepiej wykorzystać potencjał streamów oraz grupy devils.one, x-kom AGO oraz Illuminar Gaming. Fundacja Hospicyjna poprosiła swoich Partnerów o kilka słów na temat ich zaangażowania.

Jakub Janaszek, Streamcoi:

Pandemia dotyka każdego z nas w mniejszym lub większym stopniu. Są jednak tacy, którzy oprócz troski o siebie i rodzinę, dbają również o tych, dla których ten okres jest okrutnie dotkliwy. Tymi bohaterami są lekarze i pielęgniarki z Hospicjum Dutkiewicza. Choć ich działań z podopiecznymi nie da się przenieść do internetu, to w internecie możemy im pomóc. Każde wsparcie ma sens. Nawet jeśli jest to udostępnienie akcji dalej.

Daria Rupniewska, CEO devils.one

Wiele podmiotów i organizacji ucierpiało z powodu pandemii. Każdy z nas zna kogoś, kto został pośrednio lub bezpośrednio dotknięty przez koronawirusa, ale nic tak nie wzbudziło mojego smutku, jak fakt, że Hospicjum Dutkiewicza walczy o przetrwanie. Tegoroczną aukcją, fundacja planowała wesprzeć budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej, niestety w obecnej sytuacji nie jest to możliwe. Łączymy się we wspólnym celu, aby zebrać pieniądze na utrzymanie hospicjum. Działając w tych czasach, potrzeba wykazać się nie lada kreatywnością, dlatego na licytację wystawiamy dosyć nietypowe “przedmioty”. Chcemy pomóc w każdym możliwym aspekcie, proponując wspólne rozgrywki z naszymi streamerami dla licytujących i podopiecznych hospicjum oraz szerokie wsparcie w promocji akcji. Bardzo mnie cieszy, że tak dużo organizacji gamingowych się zaangażowało - wierzymy, że wspólnie osiągniemy nasz cel!

Hanna Glonek, Illuminar Gaming:

Gry komputerowe dają nam możliwość przeniesienia się do innej rzeczywistości bez względu na naszą kondycję fizyczną, dlatego zrzeszają tak wielkie grono ludzi, zróżnicowanych pod względem wieku, upodobań czy sytuacji w życiu. Otrzymujemy wiele zapytań odnośnie wspierania takich akcji i zawsze staramy się pomóc w miarę naszych możliwości. Uważamy, że w tych ciężkich czasach pandemii powinniśmy pomagać sobie nawzajem.

Martyna Ołdakowska, x-kom AGO

Cieszę się ze możemy wziąć udział w tak szlachetnej akcji, chętnie wspieramy słuszne inicjatywy. Czasy pandemii, choć są bardzo trudne dla nas wszystkich, pokazują, że jako społeczeństwo mamy wielkie serca i potrafimy sobie pomagać. Mamy nadzieje, że wspólnymi siłami uda nam się sowicie wesprzeć akcje i damy dużo radości zarówno licytującym, jak i podopiecznym hospicjum.

 

Streamy devils.one i x-kom AGO pojawią się do wylicytowania na Allegro od 30 listopada. Streamy Illuminar Gaming tydzień później, 7 grudnia. 7 grudnia rozpocznie się także aukcja wyjątkowej kurtki Cyberpunk 2077. Aukcje zakończą się 15 grudnia 2020.

Wszystkie można znaleźć na http://bit.ly/aukcjadladutkiewicza

Do połowy grudnia trwa także akcja zbiórki pieniędzy na rzecz Hospicjum Dutkiewicza na FB Kartografia Niepraktyczna – efektem akcji będzie ręcznie narysowana mapa Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Szczegóły można znaleźć tu: https://bit.ly/mapadlaDutkiewicza

Fundacja zachęca także do wystawiania własnych przedmiotów i spotkań na rzecz wsparcia Hospicjum Dutkiewicza. Można to zrobić, wchodząc pod ten adres i klikając „Wystaw przedmiot”: https://bit.ly/wystawprzedmiot

Partnerzy akcji: Allegro, JohnnyBros, Devils.One, Illuminar Gaming, x-kom AGO, inSTREAMLY/STREAMcoi, Yavin, Legion 501st - Polish Garrison Pomeranian Squad, Mennica Gdańska, Gdansk.pl.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska