Konferencja odbędzie się w dniach 25–26 października 2019 roku w Gdańsku, pod hasłem Opieka u kresu życia jako przestrzeń dialogu.

Dialog ten toczy się na różnych poziomach i różnych wymiarach: między opiekunem i pacjentem, opiekunami formalnymi i nieformalnymi, członkami zespołu, specjalistami różnych dziedzin, nauką i praktyką… Bywa trudny, stanowi wyzwanie, jest niezbędny. Wokół wieloaspektowych przestrzeni dialogu skupione będą dyskusje i wykłady w ramach czterech sesji, uzupełnione praktycznymi warsztatami psychologicznymi.

Konferencja kierowana jest do lekarzy, pielęgniarek, psychologów, studentów, środowiska hospicyjnego i wszystkich zainteresowanych tematami prezentowanymi przez prelegentów.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Hospicyjna oraz Zakład Medycyny Paliatywnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Za udział w konferencji przyznawane są punkty edukacyjne, wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikaty potwierdzające udział w wydarzeniu. Opłaty za udział w konferencji w całości przeznaczone zostaną na rzecz podopiecznych Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. Dutkiewicza SAC w Gdańsku. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.

Miejsce konferencji:
Gdański Uniwersytet Medyczny
budynek Atheneum Gedanense Novum
al. Zwycięstwa 41/42, 80-210 Gdańsk

Szczegółowe informacje i rejestracja:

www.konferencja-dutkiewicza.pl