Kayah, Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński, Abelard Giza, Mariusz Wlazły – gwiazdy i mistrzowie sportu wspierają na święta Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku.

„Gwiazdy malują gwiazdy” to już świąteczna tradycja. Od kilku lat pod tym hasłem Fundacja Hospicyjna organizuje świąteczne malowanie bombek na rzecz podopiecznych Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku. W tym roku akcja miała wyjątkowy charakter, w pomoc włączyły się gwiazdy z całej Polski. 

Do 20 grudnia na specjalnie dedykowanym wydarzeniu na Facebooku, będzie można zobaczyć wspaniałe bombki, które od połowy listopada ozdabiały gwiazdy filmu, muzyki, literatury i sportu.

W akcji udział wzięły m.in. Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński, Muniek Staszczyk, Magdalena Popławska, Mariusz Wlazły, Paweł Leończyk, Krystyna Stańko, Urszula Dudziak, Kayah, Maciej Florek, Krzysztof Szubarga, Piotr Myszka, Abelard Giza, Szymon i Magda Jachimkowie, Wojciech Tremiszewski, Maciej Orłoś, Magdalena Beneda, Magdalena Grzebałkowska  i wielu innych znanych i lubianych artystów oraz sportowców.

Część bombek już trafiła na licytacje na Allegro. W dniach 14-18 grudnia licytacje odbędą się także na antenie Radia Gdańsk (w godz. 10:00-11:00). Informacje o tym gdzie i w jakim czasie zostanie otwarta licytacja danej bombki, będzie można sprawdzać pod linkiem: https://www.facebook.com/events/762379241156992 oraz bezpośrednio na portalu Allegro Charytatywni: https://bit.ly/aukcjadladutkiewicza

W latach ubiegłych dzięki środkom pozyskanym z akcji udało się m.in. sfinansować rehabilitację chorych dzieci. W tym roku dochód z licytacji bombek także wesprze Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC i zostanie przeznaczone m.in. na zakup potrzebnego sprzętu medycznego, dofinansowanie opieki w hospicjum domowym, paliwa do samochodów, którymi lekarze i pielęgniarki dojeżdżają do chorych.

Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku można wesprzeć także zasilając wirtualną skarbonkę na stronie https://pomagamhospicjum.pl/

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska