Szanowni Państwo,
w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce w Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku od 4 marca obowiązuje ograniczenie liczby wizyt u pacjentów przebywających na oddziale stacjonarnym. Szczegółowych informacji o  trybie ustalania wizyt w Hospicjum udziela rejestracja i personel Hospicjum. Pod tymi numerami telefonów możecie Państwo również zgłosić swoich bliskich do naszej opieki, bez konieczności dodatkowej wizyty osobistej w Hospicjum. Ograniczanie liczby osób, która wchodzi do Domu Hospicyjnego jest kluczowa dla zabezpieczenia naszych podopiecznych. Prosimy o respektowanie działań recepcji hospicyjnej, która zobowiązana jest do wypełnienia swoich zadań.

Informujemy, że podjęliśmy wszelkie stosowne działania dla zabezpieczenia pacjentów i personelu pracującego na miejscu oraz w Hospicjum Domowym dla Dzieci i Dorosłych.

Wszyscy nasi pracownicy, którzy mają taką możliwość, pracują zdalnie. W razie konieczności prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z koordynatorami/kierownikami danych projektów. KONTAKT

Przypominamy o obowiązku dokładnego mycia rąk przez wszystkich wchodzących do budynków: Centrum Wolontariatu, Hospicjum Dziecięcego, siedziby Fundacji Hospicyjnej oraz Domu Hospicyjnego. Do Domu Hospicyjnego powinny wchodzić jedynie osoby, które odwiedzają chorych, przychodzą do poradni, chcą zgłosić chorego do opieki lub pracują bezpośrednio w budynku hospicyjnym.

Zawiesiliśmy możliwość uczestniczenia w Mszy św. w Kaplicy Hospicyjnej, po to by zapewnić  naszym chorym bezpieczny udział w modlitwie (nie dotyczy pracowników pełniących bezpośrednią opiekę nad chorymi dorosłymi).

Odwołujemy organizowane przez nas w najbliższym czasie wydarzenia, zawieszamy część bieżących działań. Do odwołania nie odbywają się:
🔶 regularne spotkania pacjentów ich rodzin i przyjaciół w czwartkowym „Cafe Jeż” oraz poniedziałkowym „Klubie 1000”
🔶 spotkania i wykłady Akademii Walki z Rakiem KONTAKT
🔶spotkania grup wsparcia
🔹opiekunów rodzinnych
🔹osób w żałobie
🔹osób walczących z rakiem
🔶szkolenia dla nauczycieli i pedagogów dotyczące wsparcia uczniów w żałobie
🔶 spotkania dzieci osieroconych w świetlicy „Przystań”
🔶działania Centrum Wolontariatu
🔶rozliczenia PIT w siedzibie Hospicjum

Koordynatorzy poszczególnych działań skontaktowali się bezpośrednio z zapisanymi wcześniej uczestnikami i poinformowali planowanych, nowych terminach.

❗Psycholog jest dostępny na oddziale hospicyjnym, a pozostali z zespołu udzielają konsultacji psychologicznych przez telefon lub na video czatach.
☎Kontakt ➡www.hospicjum.info/kontakt

To decyzje bardzo trudne, ale konieczne. Jak zapewne już Państwo wiecie, wirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych, chorych, z obniżoną odpornością. To również nasi podopieczni, także dzieci, dla których każda infekcja to spore zagrożenie życia. Jesteśmy myślami z nimi i ich bliskimi, opiekunami rodzinnymi. Koordynujemy pracę zespołu hospicyjnego, tak by zapewnić im stałą opiekę.

Apelujemy do wszystkich o stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, przestrzeganie zasad higieny, i tak jak tylko to możliwe, o unikanie dużych skupisk ludzkich. Ograniczając w najbliższym czasie naszą aktywność do niezbędnego minimum pomagacie Państwo chronić najsłabszych. Dziękujemy i życzymy, by z czasem wrócił do nas spokój.

 

Zarząd Fundacji Hospicyjnej

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska