Fundacja Hospicyjna wraz ze słonikiem Tumbo uruchomiła nowoczesny portal z mikropłatnościami. Zbiórka poprzez www.pomagamtumbo.pl połączona jest z grą, na którą składa się pięć etapów, a celem każdego z nich jest zebranie 50 tys. PLN. W sumie Słonik Tumbo i jego przyjaciele muszą zebrać 250 tys. PLN, by wciąż móc pomagać rocznie 1000 dzieci osieroconym w całej Polsce.

Sympatyczny pomarańczowy Słonik Tumbo jest symbolem Funduszu Dzieci Osieroconych Tumbo Pomaga. Fundacja Hospicyjna stworzyła ten fundusz, by objąć opieką najmłodszych, którzy przeżywają stratę kogoś bliskiego. Dzieci osierocone potrzebują pomocy na wielu płaszczyznach: psychologicznej, materialnej, edukacyjnej. 

KLIKNIJ - ZAGRAJ - POMAGAJ: https://pomagamtumbo.pl/

- Potrzeby dzieci osieroconych są różne, dlatego stworzyliśmy wiele sposobów pomocy. Dla dzieci w żałobie działa m.in. portal tumbopomaga.pl oraz Infolinia, na którą mogą zadzwonić, gdy potrzebują z kimś porozmawiać. Wiele rodzin, w których zmarło jedno z rodziców znajduje się trudnej sytuacji materialnej - dla nich mamy pomoc socjalną, z której od 2006 roku skorzystało ponad 9 tys. dzieci w całej Polsce. Finansujemy także dodatkowe zajęcia, obozy sportowe i językowe, wspieramy w rozwoju pasji, prowadzimy świetlicę. Organizujemy też szkolenia i kampanie pokazujące dorosłym, jak towarzyszyć dzieciom i młodzieży w przeżywaniu straty, by mogły stopniowo odzyskiwać poczucie bezpieczeństwa i radość życia. Każde z tych działań wymaga jednak odpowiedniego finansowania. W sumie do 2019 roku kwota pomocy dzieciom osieroconym w różnych obszarach wyniosła przeszło trzy miliony złotych. Musimy zebrać ponad 250 tys. PLN rocznie, by pomagać tak, jak pomagaliśmy do tej pory. Naszym marzeniem jest, by zbierać więcej i dotrzeć do jeszcze większej liczby dzieci. Wiemy, że one na tę pomoc bardzo czekają - wyjaśnia Anna Janowicz.

#ZagrajPomagaj

Właśnie dlatego Fundacja Hospicyjna zdecydowała się uruchomić nowoczesny portal z mikropłatnościami. Zbiórka poprzez pomagamtumbo.pl połączona jest z grą, na którą składa się pięć etapów. Celem każdego z nich jest zebranie 50 tys. PLN. Gdy ta kwota pojawi się na pasku, łąka, po której hasa pomarańczowy słonik Tumbo zakwitnie, pojawią się drzewa, kolejne słonie.

- Każda, nawet najdrobniejsza wpłata, to nie tylko piękniejsza łąka słonika Tumbo, ale przede wszystkim kwota, która pomoże mu nieść wsparcie i pociechę tym najsłabszym, dzieciom, które straciły kogoś bliskiego albo doświadczają ciężkiej choroby brata lub siostry - zachęca Anna Janowicz. - To pierwsza z serii zbiórek wirtualnych, które zaplanowaliśmy. Kolejna zostanie uruchomiona już w czerwcu i będzie wspierać Hospicjum domowe i stacjonarne dla dzieci i dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC. Tu także zaplanowaliśmy specjalną grę. Cieszę się, że w tych niepewnych czasach, znaleźliśmy sposób na zastąpienie zbiórek tradycyjnych. Dzięki takim narzędziom mamy szansę zebrać środki, by wciąż pomagać 3000 podopiecznych Fundacji Hospicyjnej - dodaje Janowicz.

Partnerami projektu są firmy IMSET oraz Blue Media.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Zamów kartkę!

Mikołaje, łączcie się!

Rocznik

 

Pomorskie S.O.S

Księgarnia