Zapraszamy do kolejnej edycji programu, w którym w ramach bezpłatnych szkoleń, przygotowujemy przedstawicieli ośrodków pomocy społecznej, zespołów opieki długoterminowej i  organizacji pozarządowych, do tworzenia w swoich miejscowościach Lokalnego Wolontariatu Opiekuńczego, kierowanego do opiekunów rodzinnych.

 Opiekun rodzinny to osoba opiekująca się w domu swoim bliskim: dorosłym lub dzieckiem, niesamodzielnym z powodu choroby, ułomności lub niepełnosprawności. Wspiera go emocjonalnie, zapewnia opiekę i pielęgnację, pomaga w codziennych czynnościach. Koordynatorzy, którzy wezmą udział w przygotowanych przez nas szkoleniach, zdobędą podstawową wiedzę na temat organizacji wolontariatu, który docelowo mają tworzyć w ramach osiedla, parafii czy innej społeczności, na rzecz opiekunów rodzinnych. Wolontariat opiekuńczy może mieć bardzo prostą formę – towarzyszenia, zrobienia zakupów, wsparcia w codziennych obowiązkach.                    

Szkolenie trwa cztery dni, odbywa się w Gdańsku, w Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza, przy ul. Kopernika 6.

Terminy szkoleń: 
część I: 12–13 kwietnia 2019 
część II: 24–25 maja 2019

Formularz zgłoszeniowy

Deklaracja uczestnictwa

Formularze zgłoszeniowe wraz z  deklaracją uczestnictwa  należy wysyłać do  31 marca 2019 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje o projekcie, relacje z przebiegu dotychczasowych edycji, znajdują się na stronie www.wolontariatopiekunczy.pl

Projekt jest częścią kampanii Fundacji Hospicyjnej „Opiekun rodzinny–nie musi być sam”. Organizowany jest we współpracy z Fundacją Agory. Do tej pory przeszkolonych zostało 31 koordynatorów z 24 miejsc. Dzięki aktywności koordynatorów udało się nawiązać współpracę z blisko 150 wolontariuszami. Więcej informacji o kampanii, a także porady dla opiekunów rodzinnych, znajdują się na stronie www.opiekunrodzinny.pl

Przekaż darowiznę online

kwota:

Moda z sercem – gwiazdy wspierają Hospicjum Dutkiewicza!

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka

Rocznik

 

Pomorskie S.O.S

Księgarnia