Podczas kwesty „Światło dla Hospicjum” w 2019 r. udało się zebrać 152 528,75 zł. Do zbiórki włączyło się 500 wolontariuszy z gdańskich szkół razem z 65 koordynatorami, a także znane osoby, przyjaciele i wolontariusze Fundacji.

Bardzo dziękujemy wszystkim, również wolontariuszom, którzy kwestowali mimo deszczowej pogody w sobotę i niedzielę. Dziękujemy hojnym darczyńcom za datki wrzucane do skarbonek. Jesteśmy bardzo wzruszeni ilością ciepłych reakcji i gestów, które docierały do nas z wielu stron. Zebrane środki zostaną przeznaczone na niezbędny remont dachu Domu Hospicyjnego przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku. W imieniu naszych podopiecznych dziękujemy, że jak zwykle mogliśmy liczyć na Państwa pomoc.

W kweście udział wzięli między innymi: posłanki Małgorzata Chmiel i Henryka Krzywonos-Strycharska, marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, europosłanka Magdalena Adamowicz, europoseł Jan Kozłowski, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta Gdańska Piotr Kowalczuk, konsul honorowa Szwecji Magdalena Pramfelt, radna sejmiku województwa pomorskiego Hanna Zych-Cisoń, pełnomocnik marszałka ds. organizacji pozarządowych Andrzej Kowalczys, gdańskie radne Emilia Lodzińska i Katarzyna Czerniewska, a także: redaktor Roman Daszczyński, choreograf Maciej „Gleba” Florek, poseł i mistrz olimpijski Adam Korol oraz mistrz świata w boksie Dariusz Michalczewski.

 

 

 

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Konto
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Rocznik

Księgarnia