Śmierć Pana Prezydenta Pawła Adamowicza, dla wielu z nas po prostu Pawła, zatrzymała wszystkich w biegu codziennych spraw, wywołała ból i żal, i domaga się chwili refleksji. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną, której składamy ogromne wyrazy współczucia.

Prezydent Paweł Adamowicz przez lata wspierał nasze działania: brał czynny udział w kwestach, przewodził naszym paradom podczas Pól Nadziei na Pomorzu, wspierał projekty edukacyjne związane z rozwojem wolontariatu, wsparciem dla chorych i ich rodzin. W 2016 r. nagrodziliśmy Go tytułem Honorowego Wolontariusza.

Bez wątpienia projekty, które podejmuje Fundacja Hospicyjna na rzecz osób u kresu życia i ich opiekunów oraz przeżywających żałobę, a które dla Pana Prezydenta zawsze były ważne i w wiele angażował się osobiście, będą kontynuowane, być może z jeszcze większą determinacją.

Na zawsze w sercach zostaną nam ostatnie słowa Pana Prezydenta, które bezpośrednio odnoszą się także do naszych działań. Chcemy by były inspiracją do dalszego czynienia dobra. Mimo wszystko.

"Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem, Gdańsk chce być miastem solidarności. Za to wszystko wam serdecznie dziękuję, bo - na ulicach, placach Gdańska - wrzucaliście pieniądze, byliście wolontariuszami. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam!" - Paweł Adamowicz, 13.01.2019 r.

Panie Prezydencie, dziękujemy za wszystko.
Zespół Fundacji Hospicyjnej

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska