Często osoby opiekujące się bliskim, którzy doświadczają nieuleczalnej lub przewlekłej choroby stają przed zupełnie nowymi wyzwaniami. Jak chociażby dotyczące zagadnień prawnych. Dlatego aby pomóc im w sprawowaniu opieki, pragniemy zaprosić Opiekunów Rodzinnych na spotkanie online z adwokatkami w środę 15 grudnia, o godz. 14.00.

Problematyka prawna to rzecz, która często napawa ludzi niepokojem. Dlatego poruszymy tematy, które pomogą naświetlić najważniejsze kwestie, pomocne dla Opiekunów Rodzinnych. Porozmawiamy o alimentach m.in. o dochodzeniu praw do alimentów, ich wysokości, wypłacalność, oraz obowiązku alimentacyjnego dorosłych dzieci wobec rodziców. Poruszymy też kwestie ubezwłasnowolnienia - formy, krąg osób uprawnionych, jak je przeprowadzić i jakie konsekwencje prawne z niego wynikają.

Spotkanie poprowadzą adwokat Agnieszka Kanawka i adwokat Wioletta Kazimierczyk. Obie moderatorki specjalizują się w prawie rodzinnym i należą do Okręgowej Rady Adwokackiej. Mecenas Agnieszka Kanawka pełni również funkcję egzaminatora dla osób zdających egzamin adwokacki. Natomiast mecenas Wioletta Kazimierczyk prowadziła zajęcia dla studentów z zakresu prawa rodzinnego w Wyższej Szkole Bankowej.

Cykl spotkań dla Opiekunów Rodzinnych jest prowadzony przez Fundację Hospicyjną i Fundację Agory. Najbliższy wykład online odbędzie się w środę 15 grudnia o godz. 14.00. Zapraszamy do udziału.

LINK DO BEZPŁATNEJ REJESTRACJI NA SZKOLENIE --- kliknij ---

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Rocznik

 

Pomorskie S.O.S

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska