Często osoby opiekujące się bliskim, którzy doświadczają nieuleczalnej lub przewlekłej choroby stają przed zupełnie nowymi wyzwaniami. Jak chociażby dotyczące zagadnień prawnych. Dlatego aby pomóc im w sprawowaniu opieki, pragniemy zaprosić Opiekunów Rodzinnych na spotkanie online z adwokatkami w środę 15 grudnia, o godz. 14.00.

Problematyka prawna to rzecz, która często napawa ludzi niepokojem. Dlatego poruszymy tematy, które pomogą naświetlić najważniejsze kwestie, pomocne dla Opiekunów Rodzinnych. Porozmawiamy o alimentach m.in. o dochodzeniu praw do alimentów, ich wysokości, wypłacalność, oraz obowiązku alimentacyjnego dorosłych dzieci wobec rodziców. Poruszymy też kwestie ubezwłasnowolnienia - formy, krąg osób uprawnionych, jak je przeprowadzić i jakie konsekwencje prawne z niego wynikają.

Spotkanie poprowadzą adwokat Agnieszka Kanawka i adwokat Wioletta Kazimierczyk. Obie moderatorki specjalizują się w prawie rodzinnym i należą do Okręgowej Rady Adwokackiej. Mecenas Agnieszka Kanawka pełni również funkcję egzaminatora dla osób zdających egzamin adwokacki. Natomiast mecenas Wioletta Kazimierczyk prowadziła zajęcia dla studentów z zakresu prawa rodzinnego w Wyższej Szkole Bankowej.

Cykl spotkań dla Opiekunów Rodzinnych jest prowadzony przez Fundację Hospicyjną i Fundację Agory. Najbliższy wykład online odbędzie się w środę 15 grudnia o godz. 14.00. Zapraszamy do udziału.

LINK DO BEZPŁATNEJ REJESTRACJI NA SZKOLENIE --- kliknij ---

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

 

CHARYTATYWNE KARTKI ŚWIĄTECZNE

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska