Klikaj - Zagraj - Pomagaj!

Można to zrobić w pracy, na spacerze w lesie albo w łóżku przed pierwszą kawą. Wszystko trwa najwyżej minutę, ale efekty odczują tysiące ludzi  przez długi czas. Tak właśnie działają portale z mikropłatnościami, które uruchomiliśmy,   by wciąż móc pomagać ponad 3000 naszych  podopiecznych w całej Polsce.

Gdy w marcu wybuchła pandemia, dość szybko okazało się, że tradycyjne zbiórki – podczas koncertów, zawodów sportowych, w sklepach – nie będą możliwe. Nikt nie wiedział, kiedy sytuacja wróci do normalności, a wolontariusze w żółtych koszulkach znów ruszą z puszkami w miasto. Postanowiliśmy więc stworzyć rozwiązanie, które umożliwia zbieranie środków bez względu na pandemię, pogodę, a nawet porę dnia. Tak powstało wiecznie zielone drzewo Hospicjum Dutkiewicza oraz kolorowa łąka Słonika Tumbo.

Drzewo życia

Z czym kojarzy wam się Hospicjum? Nam skojarzyło się z pięknym, rozłożystym drzewem, które daje owoce, tlen, niezbędny do oddychania, cień, gdy świeci mocne słońce, schronienie przed deszczem. A przecież Hospicjum to też Życie. To opieka, wsparcie, poczucie bezpieczeństwa w sytuacji nieuleczalnej choroby i kresu życia. Zapragnęliśmy więc stworzyć interaktywną zbiórkę, w której dzięki kolejnym wpłatom nasze drzewo będzie rosnąć, rozkwitać i pozostanie wiecznie zielone.

5 zł zmienia świat

Jak to działa? Wystarczy wejść na stronę pomagamhospicjum.pl (z komputera lub smartfona) i dokonać dowolnej wpłaty – BLIK-iem, szybkim przelewem, a wkrótce także kartą kredytową. Możliwe będzie również zdefiniowanie przelewu cyklicznego.  To może być symboliczne 5 zł! Po każdych zebranych 50 tys. zł drzewo będzie się zmieniać i wzrastać, pojawią się na nim owoce, w jego koronie zamieszkają ptaki.

Każda, nawet najdrobniejsza wpłata, to piękniejsze wirtualne drzewo, ale przede wszystkim kwota, która pomoże nam nieść konkretne wsparcie medyczne, psychologiczne i duchowe dorosłym u kresu życia, ciężko chorym dzieciom, których mamy pod opieką w tej chwili 34 oraz ich rodzeństwu, a także bliskim naszych pacjentów. Zwykle częściej niż mówi rozporządzenie, bo kierujemy się potrzebami chorych - tłumaczy Anna Janowicz, prezeska Fundacji Hospicyjnej.

Zebrane środki zostaną przeznaczone m.in. na zakup środków ochrony osobistej, dezynfekcyjnych, medycznych czy paliwa, dzięki któremu lekarze i pielęgniarki dojadą do pacjentów w domach, a przewlekle chore dzieci dotrą na rehabilitację. Zmieniła się bowiem rzeczywistość dookoła, ale nie potrzeby naszych pacjentów i podopiecznych.

Tumbo pomaga, a my pomagamy Tumbo

Właśnie dlatego drzewo to nie jedyna zbiórka wirtualna, którą uruchomiliśmy. W połowie maja zaczęła działać wesoła łąka Słonika Tumbo. Zasada jest podobna, jak w przypadku Drzewa Życia - im więcej wpłat, tym piękniejsza i bardziej kolorowa staje się łąka, pojawiają się na niej kwiaty i kolejne wesołe słonie. Słonik Tumbo pomaga dzieciom osieroconym, a my musimy zebrać 250 tys. zł, by mógł dalej robić to tak, jak dotychczas.

 – Rocznie pomagamy ok. 1000  dzieci w całej Polsce. Te dzieci straciły kogoś bliskiego albo doświadczają ciężkiej choroby brata lub siostry. Ich potrzeby są różne, dlatego stworzyliśmy wiele sposobów pomocy. Dla dzieci w żałobie działa m.in. portal tumbopomaga.pl oraz infolinia, na którą mogą zadzwonić, gdy potrzebują z kimś porozmawiać. Oferujemy pomoc socjalną, z której od 2006 roku skorzystało ponad 9 000 dzieci. Finansujemy dodatkowe zajęcia, obozy, prowadzimy świetlicę. Każde z tych działań wymaga jednak finansowania. W sumie do 2019 roku kwota pomocy dzieciom osieroconym w różnych obszarach wyniosła przeszło 3 000 000 złotych –  podsumowuje Anna Janowicz.

Zbiórkę dla Funduszu Dzieci Osieroconych Tumbo Pomaga znajdziecie pod adresem pomagamtumbo.pl. A potem, gdziekolwiek jesteście – w pracy, na spacerze w lesie albo w łóżku przed pierwszą kawą – wrzućcie do naszej skarbonki skromnego piątaka. To tak niewiele, a tak dużo może pomóc.

Dagny Kurdwanowska

Partnerami projektu są firmy IMSET oraz Blue Media.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska