Legendarny zespół KOMBI ze Sławomirem Łosowskim na czele oraz Krystyna Stańko Quintet 12 października wystąpią w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w koncercie z cyklu „Głosy dla Hospicjów” na rzecz Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC oraz inicjatywy budowy Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku.

Bilety do w cenie 130 zł, 100 zł, 80 zł są do nabycia w kasach Filharmonii Bałtyckiej, na portalach bilety24.pl oraz eBilet.pl.

KOMBI to zespół prezentujący muzykę elektroniczną, na pograniczu jazz-rocka, fusion, z ponad 42-letnią historią. Kojarzony z wielkimi hitami, takimi jak Nasze Rendez-vous, Black and white, czy piosenką Słodkiego, miłego życia, za którą zdobył nagrodę publiczności podczas XXI Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1984 r. Oryginalne brzmienie grupy od lat nadaje jej Sławomir Łosowski, który jako pierwszy w Polsce w twórczości muzycznej wykorzystywał sampler Ensoniq Mirage, a później również komputer Commodore 64. Muzyk w 2019 r. obchodzi 50-lecie pracy twórczej. W Filharmonii zespół wystąpi w składzie: Sławomir Łosowski, Zbyszek Fil (wokal), Karol Kozłowski (bas), Tomasz Łosowski (perkusja).

Krystyna Stańko Quintet wystąpi w pierwszej części koncertu. Krystyna Stańko jedna z najlepszych polskich wokalistek jazzowych, obdarzona wspaniałym kontraltem, wystąpi wraz z wybitnymi jazzmanami: Dominikiem Bukowskim, Piotrem Lemańczykiem, Mikołajem Stańko i Marcinem Wądołowskim. Krystyna Stańko jest zdobywczynią wielu nagród, w tym I nagrody im. Anny Jantar w kategorii Debiuty w 1991 r. W 2014 r. otrzymała brązowy medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Nagrała dotąd dziesięć albumów muzycznych, m.in. Secretly (2010), Kropla Słowa, uhonorowany tytułem albumu roku 2012 miesięcznika JazzForum, Snik (2014) czy Novos Anos (2016).  8 marca 2019 ukazała się płyta Aquarius. The Orchestral Session z udziałem orkiestry kameralnej Sinfonia Viva, w aranżacjach Krzysztofa Herdzina.

 

Głosy dla Hospicjów w całej Polsce otwierają kampanię „Hospicjum to też Życie”. Hospicja z całej Polski organizują to muzyczne wydarzenie również z okazji obchodzonego na całym świecie Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Jest to dla nich szansa na zebranie środków, dzięki którym mogą całościowo opiekować się osobami u kresu życia, nieuleczalnie chorymi dziećmi, ale również ich bliskimi. We wspólnej kampanii hospicja co roku przypominają o swojej misji niesienia ulgi w cierpieniu, zapewnienia możliwości godnego odchodzenia, a także otaczania troską opiekunów, osób w żałobie, w tym także dzieci.

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC oraz budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej. To inicjatywa, która dopełni wszechstronne wsparcie udzielane przez Fundację Hospicyjną chorym, osobom niesamodzielnym i ich opiekunom. Według założeń ośrodek każdego dnia ma udzielać pomocy 90 rodzinom. Uczestnicy koncertu będą mogli dołożyć swoją cegiełkę do tego przedsięwzięcia, nie tylko kupując bilet na wydarzenie, ale również biorąc udział w charytatywnej aukcji, która zawsze towarzyszy koncertowi. Co będziemy licytować? Sprawdź tutaj.

Program koncertu

18.00 – 19.00 Krystyna Stańko Quintet

19.00 – 19.30 przerwa połączona z charytatywną aukcją

19.30 – 20.30 KOMBI

Patronat honorowy: Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, Business Centre Club Loża Gdańska, Gdański Klub Biznesu, Pracodawcy Pomorza

Partnerzy: Miasto Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka, Totalizator Sportowy, Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto, Grafito, bilety24.pl, eBilet.pl, Gdańskie Autobusy i Tramwaje

Sponsor główny: JohnnyBros

Sponsor: Techno Service, Mercedes-Benz Witman

Patronat medialny: TVP3 Gdańsk, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, „Dziennik Bałtycki”, Radio Gdańsk, trojmiasto.pl, „Express Biznesu”, „Prestiż. Magazyn Trójmiejski”

 

*Udział w koncercie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych,  w tym wizerunku, w celu organizacji i realizacji tego wydarzenia. Więcej informacji.

 

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
OFERTY PRACY
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

 

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska