W niedzielę, 25 kwietnia, w samo południe poznaliśmy nazwiska i nazwy nagrodzonych wolontariuszy, inicjatyw społecznych, filantropów oraz szkół działających na rzecz Fundacji Hospicyjnej i prowadzonego przez nią Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku. Uroczyste ogłoszenie laureatów odbyło się online, a wydarzenie swoim koncertem uświetnił Maciej Gański, wybitny pianista młodego pokolenia.

Tradycyjne wręczenie nagród odbędzie się w Sali Wety Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku we wrześniu. Wydarzenie objęte jest patronatem Prezydent Miasta Gdańska, Aleksandry Dulkiewicz, która ufundowała statuetki Bursztynowych Dźwigów.

Uroczyste ogłoszenie, kto został wyróżniony tytułami Honorowego Wolontariusza i Filantropa to już kwietniowa tradycja w Fundacji Hospicyjnej. Z powodu pandemii, po raz drugi wydarzenie odbyło się online. Tym razem w szczególnym miejscu – w holu domu hospicyjnego przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku. Nazwiska nagrodzonych osób, firm i organizacji ogłosiła dr Anna Janowicz, prezeska Fundacji Hospicyjnej, prowadzącej Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych  im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

- To wyjątkowa, bo 10. jubileuszowa edycja. Od początku te nagrody są wyrazem naszej ogromnej wdzięczności dla ludzi, firm, szkół i organizacji, którzy wspierają nas w działaniach na rzecz osób ciężko chorych, ich rodzin, dzieci osieroconych. Niektórzy robią to od lat, inni odpowiedzieli na nasze apele w trudnym czasie pandemii. Wsparcie ich wszystkich dodaje nam sił do działania i wiary w ludzką solidarność. Podobnie jak w ubiegłym roku tradycyjną uroczystość wręczenia laureatom dyplomów i statuetek Bursztynowych Dźwigów ufundowanych przez Prezydent Miasta Gdańska przenieśliśmy na wrzesień. Póki co dyplomy i statuetki chowamy do sejfu, wierząc, że jesienią będziemy mogli się bezpiecznie spotkać w Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku – wyjaśnia dr Anna Janowicz. – Tymczasem serdecznie Państwa zapraszamy do obejrzenia relacji online, podczas której dziękowaliśmy wszystkim laureatom – tu także nie brakowało emocji – dodaje.

W niedzielę 25 kwietnia poznaliśmy nazwiska Honorowych Wolontariuszy w kategorii indywidualnej, wolontariatu szkolnego i wolontariatu pracowniczego oraz Filantropów Fundacji Hospicyjnej. Przyznane zostały także Wyróżnienia.

Oto lista wszystkich laureatów:

Kategoria: Honorowi Wolontariusze
Arteterapia Trójmiasto

Wojciech Górecki

Beata Kańska

Patrycja Nowocień

Run Beach Morning

Krzysztof Zabłocki

Wyróżnienie:
Program Wrzuć na luz z Eską Trójmiasto

Kategoria: Inicjatywa Roku

 #ngosySZYJĄMASKI3city 

Kategoria: Wolontariat pracowniczy

Remontowa Marine Design&Consulting Sp. z o.o.

Kategoria: Wolontariat szkolny

Szkoła Podstawowa nr 60 w Gdańsku

Szkoła Podstawowa nr 50 w Gdańsku

Wyróżnienia:

International School of Gdańsk 

Szkoła Podstawowa nr 27 w Gdańsku 

Kategoria: Honorowi Filantropi

Andrzej Sokołowski

Arkadiusz Byliński, Hurtownia Kwiatów, RENK

Anna, Ewa, Jakub Gajewscy, Art Jewellers Studio

Morski Port Gdynia SA

Oceanic S.A.

 

Ogłoszenie nagród uświetnił koncert Macieja Gańskiego, jednego z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia i dziekana wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Artysta wykonał m.in. mazurki i poloneza Fryderyka Chopina. Wolontariuszom i filantropom dziękowali m.in. prezydent Aleksandra Dulkiewicz, wokalistka Krystyna Stańko i aktor, Łukasz Nowicki.

Relację z ogłoszenia nazwisk laureatów można zobaczyć tu:

https://www.facebook.com/FundacjaHospicyjna/videos/185063553457011

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
OFERTY PRACY
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

 

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska