Jeśli naprawdę „wszystkie dzieci są nasze”, to ich czerwcowe święto jest zobowiązaniem dla wszystkich dorosłych. W tym roku po raz kolejny wielu z Was dało tego dowód. Dzięki ludziom dobrej woli i wielkiemu sercu na 560 dziecięcych twarzach z całej Polski pojawiły się zapowiadane uśmiechy.

To jest akcja, która każdego roku budzi wspaniały odzew zarówno wśród przyjaciół Fundacji, jak i zupełnie nowych osób, nieznających organizacji, ale wyczulonych na potrzeby najmłodszych, zwłaszcza dotkniętych jakimś nieszczęściem. Wśród jej beneficjentów są dzieci chore, będące pod opieką polskich hospicjów, ich zdrowe rodzeństwo oraz dzieci osierocone, objęte pomocą Funduszu Dzieci Osieroconych Tumbo Pomaga – wyjaśnia Justyna Ziętek, koordynatorka akcji i zarazem Dyrektor ds. Opieki Socjalnej i Pozyskiwania Środków Fundacji Hospicyjnej.

W tym roku listę obdarowanych dzieci współtworzyło 41 ośrodków z całego kraju (lista poniżej), a ponieważ kraj mamy niemały, kurierzy z firmy PBS Kurier Arkadiusz Jarząb musieli przebyć 18 344 km, by prezentowe paczki dowieźć na miejsce. Policzyliśmy: 55 kartonów. I pomierzyliśmy: każdy o wymiarach 50 × 60 × 50 cm. A w środku wymarzone prezenty, zakupione lub sfinansowane przez ponad 1000 darczyńców. Najwięcej dziecięcych marzeń spełnili pracownicy warszawskiej firmy Cushman &Wakefield z przyjaciółmi, bo aż 128, oraz rodzice z dziećmi i pracownicy Przedszkola MegaMocni z gdańskich Stogów – 108.

Liderom w prezentowej zbiórce gratulujemy niezwykłej mobilizacji w swoim środowisku, ale z całego serca dziękujemy Wam wszystkim, zarówno osobom indywidualnym, jak i szkołom oraz firmom. Za decyzjami wielu z Was, by wziąć udział w akcji, kryły się osobiste historie, z którymi czasami z nami się dzieliliście. Dziękujemy więc także za podarowane zaufanie i okazywaną życzliwość dla innych działań Fundacji, której ogrom nas uskrzydla i zobowiązuje.

Oddzielne podziękowania należą się fundacyjnym wolontariuszom, bez których pewnie nie zdążylibyśmy na  czas przygotować prezentowej wysyłki.

Lista ośrodków

Fundacja Społeczno Charytatywna" Pomoc w Rodzinie i Ziemi", oddział Pielęgnacyjno- Opiekuńczy, Hospicjum Domowe "Nadzieja" w Toruniu, Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej, Hospicjum Domowe Palium w Nowym Mieście, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Domowa Opieka Paliatywna DAR-MED w Brzozowie, Stowarzyszenie Łódzkie Hospicjum dla Dzieci - Łupkowa, Ośrodek Działalności Leczniczej Caritas Archidiecezji Warszawskiej, Hospicjum Domowe Błonie, Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie, Szpitale Tczewskie SA, Lubartowskie Stowarzyszenie Hospicjum św. Anny w Lubartowie, Stowarzyszenie na Rzecz  Chorych z Chorobą Nowotworową PROMYK w Giżycku, Hospicjum Domowe - Specjalmed Sp. z o.o. w Nowym Sączu, Hospicjum Domowe dla Dzieci i Dorosłych im. św. Franciszka z Asyżu w Kielcach, Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej HOSPICJUM w Chorzowie, Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej, Oddział w Wałbrzychu, Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Stowarzyszenie Hospicjum Homo-Homini im. św. Brata Alberta w Jaworznie, Stowarzyszenie Medyczne Hospicjum dla Dzieci z Dolnego  Śląska „Formuła Dobra” we Wrocławiu, Hospicjum Domowe im. św. Wojciecha w Mrągowie, Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, Hospicjum Domowe Caritas Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce, Fundacja Światło w Toruniu, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie, Fundacja Pro Salute w Będzinie, Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych, Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni, Fundacja ks. Czesława Wali „Wyprzedzić Swój Czas” w Pawłowie, Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, Hospicjum Elbląskie im. A. Gabrysiak w Elblągu, Stowarzyszenie Hospicyjno-Paliatywne Hospicjum Płockie pw. Urszuli Ledóchowskiej w Płocku, Fundacja Palium, Hospicjum ZNMP  w Chojnicach, Puławskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych HOSPICJUM w Puławach, Stowarzyszenie Hospicjum Ziemi Kluczborskiej  Św. Ojca Pio w Byczynie, Hospicjum Domowe SALVE, SLOPiD „Żyć godnie” w Łodzi, Centrum Pielęgniarstwa, Stacja Opieki Caritas Hospicjum Domowe w Nidzicy, Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie w Opolu, Hospicjum Pomorze Dzieciom w Gdańsku, Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II” w Żorach, Pododdział Medycyny Paliatywnej, Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie, Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach, Fundacja Gajusz z Łodzi, Fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, Centrum Opieki Paliatywnej w Szczecinie.

 

 

 

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska