III Bieg Charytatywny „Północny pomaga” dla Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku!

  • Trwają zapisy na III Bieg Charytatywny „Północny pomaga” organizowany przez Fundację Santander Bank Polska,
  • Bieg odbędzie się 26 września i będzie miał charakter wirtualny,
  • Wpisowe to zaledwie 5 zł,
  • Dystans 7,1 km można pokonać biegnąc, idąc z kijkami lub jadąc na rowerze,
  • Cały dochód zostanie przekazany na Hospicjum Domowe dla Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

Już po raz trzeci Fundacja Santander organizuje bieg charytatywny na rzecz Fundacji Hospicyjnej, prowadzącej Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku. W tym roku ponownie do przebiegnięcia będzie dystans 7,1 km, czyli symboliczna odległość między siedzibą Makroregionu Północnego banku Santander a siedzibą Fundacji Hospicyjnej. Wpisowe to tylko 5 zł, a cały dochód zostanie przekazany na wsparcie Hospicjum Domowego dla Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

Tegoroczna edycja biegu charytatywnego „Północy pomaga” będzie różniła się od poprzednich. Z powodu pandemii bieg będzie wirtualny. Co to oznacza? Do 24 września do północy można zapisać się na bieg poprzez formularz na stronie https://fundacja.santander.pl/2020/09/02/polnocny-pomaga-2020-formularz/ - wpisowe to 5 zł. Każda osoba, która się zapisze, otrzyma swój numer startowy. Sam bieg odbędzie się w sobotę, 26 września i potrwa cały dzień (w godz. 6:00-22:00). W tym czasie będzie można przebiec dystans 7,1 kilometrów w każdym miejscu na świecie. Dzięki temu liczba biegaczy może być nieograniczona, a uczestnicy mogą biec bezpiecznie, z zachowaniem środków ostrożności związanych z pandemią.

- Nasz trzeci bieg, choć inny niż w latach ubiegłych, daje duże możliwości dla biegaczy z całego kraju. Dzięki jego wirtualnej formie każdy z nas może w nim uczestniczyć w dowolnym miejscu w kraju, czy za granicą. Każda forma aktywności jest mile widziana. Nieważne w jakim czasie i w jaki sposób pokonacie dystans 7,1 km, bo najważniejsze dla nas jest wsparcie Hospicjum – powiedziała Marzena Atkielska, Prezes Fundacji Santander Bank Polska.

- Już po raz trzeci Makroregion Północny pobiegnie dla Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych Wolontariuszy, akcja Północny Pomaga cieszy się dużą popularnością. Liczymy, że wirtualna formuła zwiększy zasięg wydarzenia. Promujemy ją aktywnie w banku i na zewnątrz. Przygotowaliśmy szereg atrakcji, m.in. zachęcamy do wspólnych treningów na profilu wydarzenia, zapraszamy do udziału w konkursach. Przygotowaliśmy też limitowaną serię złotych cegiełek. Poza promowaniem aktywności sportowej, najbardziej zależy nan na zebraniu jak największej kwoty dla Hospicjum - powiedział Tomasz Orsztynowicz, Dyrektor Makroregionu Północnego Santander Bank Polska.

Każdy uczestnik, który po ukończeniu dystansu 26 września, zamieści w komentarzu Wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/315731752853483/

zdjęcie dokumentujące swój bieg, otrzyma elektroniczny dyplom udziału w III Biegu Charytatywnym „Północny Pomaga”.

Osoby, które nie mogą wziąć udziału w biegu, a chcą wesprzeć Hospicjum Domowe im. ks E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, mogą dokonać wpłaty na wydzielone konto Fundacji Santander Bank Polska 50 1090 1056 0000 0001 4681 2816 z dopiskiem „Darowizna dla Hospicjum” lub zrobić wpłatę poprzez portal https://pomagamhospicjum.pl/

 

CEL: Podaruj wsparcie i wytchnienie

Symboliczna meta III Biegu Charytatywnego „Północny Pomaga” będzie się znajdować przy bramie Fundacji Hospicyjnej, prowadzącej Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku. To właśnie na rzecz Hospicjum Domowego dla Dorosłych i opiekunów rodzinnych, opiekujących się chorymi w domach pobiegną w tym roku uczestnicy wydarzenia.

- Lekarz i pielęgniarka przyjeżdżający do pacjenta, gdy ten tego potrzebuje, psycholog, który otacza opieką chorego i jego rodzinę, fizjoterapeuta dbający o rehabilitację chorego w jego domu, a do tego wolontariusze i opiekunowie, którzy przyjeżdżają, by opiekun rodzinny mógł trochę odpocząć i zadbać także o siebie. Wielu osobom wydaje się, że w Polsce taka całościowa, a w dodatku bezpłatna opieka nie istnieje. Tymczasem tak właśnie każdego dnia działa Hospicjum Domowe dla Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku - mówi dr Anna Janowicz, prezeska Fundacji Hospicyjnej. - Liczbę wizyt i zakres opieki dostosowujemy zawsze do potrzeb pacjenta. Oznacza to dobrą, kompleksową opiekę, a także poczucie bezpieczeństwa chorych i ich bliskich. Oznacza to często również przekraczanie limitów z kontraktu NFZ. Przykładowo, kontrakt przewiduje dwie wizyty lekarza w miesiącu. W Hospicjum Domowym zdarza się, że, jeśli wymaga tego stan pacjenta, lekarz przyjeżdża dwa razy w tygodniu. Każdą dodatkową wizytę musimy sfinansować samodzielnie. Dlatego wydarzenia takie, jak III Bieg Charytatywny „Północny Pomaga” są dla nas bezcenne i umożliwiają nam wspieranie pacjentów na dotychczasowym poziomie - dodaje Anna Janowicz. 

Kilka liczb:

Hospicjum Domowe dla Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC rocznie otacza opieką ok. 390 dorosłych i ich rodziny.

390 pacjentów rocznie to:

- ok. 12 tys. wizyt lekarzy i pielęgniarek;

- ok. 3 tys. wizyt fizjoterapeutów;

- wizyty psychologów, wolontariuszy, opiekunów, pracownika socjalnego.

W 2019 roku Fundacja zapewniła także opiekunom rodzinnym 1900 godzin opieki wytchnieniowej w domach pacjentów.

Fundacja Hospicyjna oprócz Hospicjum Domowego dla Dorosłych prowadzi także Hospicjum Domowe Dla Dzieci oraz Hospicjum Stacjonarne dla Dorosłych, Fundusz Dzieci Osieroconych „Tumbo Pomaga”, wspiera rodziny w żałobie oraz opiekunów rodzinnych. W sumie to ponad 3000 osób rocznie. Na tę kompleksową i profesjonalną pomoc Fundacja musi zbierać środki finansowe, co w dobie pandemii jest szczególnie utrudnione.

By nadal móc pomagać podopiecznym w dotychczasowym zakresie, Fundacja Hospicyjna musi zebrać każdego miesiąca 250 tys. złotych, czyli 30% więcej niż przed pandemią.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Miasto Gdańsk.

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
OFERTY PRACY
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

 

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska