12 października spotkamy się z Państwem w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na koncercie charytatywnym "Głosy dla Hospicjów", w którym wystąpią legendarna grupa KOMBI ze Sławomirem Łosowskim, obchodzącym w tym roku 50-lecie swojej działalności oraz wspaniała wokalistka Krystyna Stańko z wybitnymi muzykami jazzowymi: Dominikiem Bukowskim, Piotrem Lemańczykiem, Marcinem Wądołowskim i Mikołajem Stańko. Będzie to niewątpliwie wieczór pełen wspaniałych doznań muzycznych, ale zaplanowaliśmy również licytację, która mamy nadzieję również wzbudzi Państwa zainteresowanie. Co będziemy licytować?

 

Certyfikowane zdjęcie Zbigniewa Kosycarza Statek wycieczkowy białej floty Żeglugi Gdańskiej „Karol Wójcik” przecina gładkie jak lustro wody Motławy, przekazane przez Macieja Kosycarza

Fotografia 40 × 40 cm, w passe-partout 50 × 50 cm, 1960 

Zbigniew Kosycarz (1925–1995) – wybitny fotografik dokumentalista, od 1945 r. związany z Trójmiastem. Z nieodłącznym aparatem w ręku obecny był wszędzie tam, gdzie działo się coś ważnego. Jak nikt inny potrafił oddać rytm życia Gdańska i jego mieszkańców, uwiecznić po mistrzowsku codzienność miasta. W obiektywie Zbigniewa Kosycarza ma ona niezliczoną ilość twarzy. W 1972 roku głosami czytelników „Wieczoru Wybrzeża” został wybrany na Gdańszczanina Roku. Od 1997 roku patronuje pomorskiemu Konkursowi Fotografii Prasowej Gdańsk Press Photo. W uznaniu za zasługi dla Gdańska w 2009 roku otrzymał wraz z synem Maciejem medal Księcia Mściwoja II.

 

 

Koszulka Sławomira Peszki, reprezentanta Polski w piłce nożnej, z podpisami  zawodników pierwszego składu Lechii Gdańsk

Koszulka, rozmiar M 

Sławomir Peszko – piłkarz grający na pozycji pomocnika w klubie Lechia Gdańsk. Uczestnik Mistrzostw Europy 2016 oraz mistrzostw Świata 2018, reprezentant Polski w latach 2008-2018.

Koszulka Sławomira Peszki, grającego w barwach Lechii Gdańsk z numerem 21, podpisana przez wszystkich piłkarzy pierwszego składu zespołu, m.in.: Pawła Lipskiego, Artura Sobiechę, Michała Nalepę, Rafała Wolskiego, Adama Chrzanowskiego i Zlatana Alomerovića.

 

 

 

 

 

Płyta Aquarius Krystyny Stańko oraz album  Koncert 40-lecia  (CD i DVD) zespołu Kombi z autografami wykonawców

Aquarius – dziesiąta płyta w dorobku wybitnej wokalistki Krystyny Stańko. Znakomite aranżacje wyszły spod pióra Krzysztofa Herdzina, a na płycie można usłyszeć wspaniała orkiestrę Sinfonia  Viva. Znajdziemy tu m.in. piękne standardy jazzowe, jak My favorite Things, Midnight Sun czy 500 Miles High, a także kompozycję duetu Starszych Panów Zmierzch.

W kwintecie Krystyny Stańko zagrali wyśmienici instrumentaliści, z którymi artystka współpracuje od lat: Dominik Bukowski (marimba, wibrafon), Piotr Lemańczyk (kontrabas), Marcin Wądołowski (gitara), Cezary Konrad (perkusja), a także gość specjalny, wirtuoz skrzypiec Mateusz Smoczyński.

 

Koncert 40-lecia jubileuszowy album-rarytas  dla fanów zespołu Kombi, zapis wieczoru „Koncert 40-lecia”, który odbył się w Gdańsku 24 czerwca 2016 roku i został zarejestrowany dzięki staraniom lidera Sławomira Łosowskiego. Na CD znajduje się 15 wybranych utworów (w tym 9 piosenek), natomiast  DVD zawiera cały koncert bez bisów (11 piosenek i 7 utworów instrumentalnych).Utwory z obu krążków to przede wszystkim największe hity KOMBI, m.in. Słodkiego miłego życia, Kochać się za późno i Black and white, a ponadto 3 (na DVD 4) nowe piosenki z Nowego albumu.

Występują: Sławomir Łosowski (instrumenty klawiszowe), Tomasz Łosowski (perkusja), Zbigniew Fil (śpiew), Karol Kozłowski (gitara basowa) i Wiktor Tatarek (gitara).

 

Akwaforta Wojciecha Góreckiego Gdańsk Długi Targ

Akwaforta XVII 50/100, wymiary w ramie: 60 × 50 cm, 1991

Wojciech Górecki – absolwent Wydziału Malarstwa i Grafiki gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jego płótna, silnie inspirowane impresjonistycznymi mistrzami, pełne są piękna natury schwytanego na gorącym uczynku – nad wodą, w lesie, na łące. Natomiast grafika Góreckiego ma charakter zdecydowanie miejski i zadziwia wielkim zamiłowaniem do detalu oraz wiernością szczegółów architektury Gdańska, Warszawy, Wrocławia, Krakowa czy Sopotu. Dzięki Jego akwafortom wybranym ulicom, placom i budynkom można przyjrzeć się prawie przez lupę.

 

 

Bursztynowy wisiorek Iwony Pomoryn

Iwona Pomoryn – znana gdańska bursztynniczka, wraz z Mariuszem Drapikowskim i Leszkiem Sobiechem współwykonawczyni słynnego Bursztynowego Ołtarza Ojczyzny prof. Stanisława Radwańskiego, odsłoniętego w grudniu 2017 roku w bazylice św. Brygidy w Gdańsku.

 

Obraz Feyzy Gürleşen Impresje

Akryl na płótnie, 90 × 70 cm, 2005

Feyza Gürleşen – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Hacettepe Üniversitesi oraz Wydziału Malarstwa Gazi Üniversitesi w Ankarze. W 2018 roku uzyskała stopień profesora. Pracuje na Wydziale Sztuk Pięknych i Projektowania Bikent Üniversitesi w Ankarze. Jej prace znajdują się w tureckich i zagranicznych kolekcjach prywatnych i galeriach sztuki, były prezentowane na kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

www.feyzagurlesen.com

 

Obraz Atilli  İlkyaza Cienie czasu

 Olej na płótnie, 80 × 70 cm, 2012

Atilla İlkyaz – absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Hacettepe Üniversitesi w Ankarze, na którym uzyskał również doktorat. Stypendysta rządu włoskiego we Florencji, rumuńskiego w Cluj-Napocy i węgierskiego w Budapeszcie.  Pracował jako wykładowca na Uniwersytecie İnönü w Malatay w Turcji i w International Balkan University w Skopje w Macedonii. Obecnie jest profesorem na Wydziale Sztuki i Projektowania Hacı Bayram Veli Üniversitesi  w Ankarze. Jego prace były prezentowane na szesnastu wystawach indywidualnych oraz na wielu wystawach zbiorowych.

 

 

 

Książka Barbary Kanold  Kto się boi Doroty K., z autografem Doroty Kolak 

Barbara Kanold, Kto się boi Doroty K., Gdańsk 2018, s. 172. 

Dorota Kolak – niekwestionowana królowa gdańskiej sceny, z którą związana jest od 1982 roku, wybitna aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, także pedagożka i reżyserka. Kilkukrotna ambasadorka społecznych kampanii edukacyjnych Fundacji Hospicyjnej.

W książce Barbary Kanold opowiada o swoich scenicznych początkach, a potem rozwoju kariery na teatralnych scenach, w studiu telewizyjnym i na planie filmowym, o artystycznych i pozaartystycznych fascynacjach, także o  bliskich. Szczerze, ciepło, bez plotek, choć czasami padają fakty zza kulis. Sporo powrotów do dawnych ról, kilka wyznań (na kolację umówiłaby się z Dostojewskim), wszystko w atmosferze niezwykle miłego, towarzyskiego spotkania.

Zapraszamy do licytacji! Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na rzecz podopiecznych Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC oraz inicjatywę budowy Centrum Opieki Wythnieniowej (dowiedz się więcej). Bilety na koncert do w cenie 130 zł, 100 zł, 80 zł są do nabycia w kasach Filharmonii Bałtyckiej, na portalach bilety24.pl oraz eBilet.pl.

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
OFERTY PRACY
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

 

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska