7 grudnia spotkamy się w Galerii Bałtyckiej z naszymi wolontariuszami i przyjaciółmi m.in. Maciejem „Glebą” Florkiem, Adamem Korolem, piłkarzami Lechii Gdańsk, dziennikarzami, Magdą Benedą, Danutą Wałęsą oraz innymi sympatykami ze świata sportu, kultury, polityki i mediów, którzy pomalują bombki z myślą o naszych najmłodszych podopiecznych.

Nasze świąteczne spotkanie w godzinach od 14.00 do 17.00 wypełnią rozmaite atrakcje: będzie można zrobić sobie zdjęcie ze świętym Mikołajem i wziąć udział w warsztatach dekorowania ozdób świątecznych. Kolędy zaśpiewają: zespół dziecięcy z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, Ewa Rzeszotarska oraz wokaliści zespołu Adonai przy akompaniamencie Michała Olejnika. Wydarzenie będą komentować dziennikarze: Beata Szewczyk i Włodzimierz Raszkiewicz. 

Wybrane bombki przygotowane przez gości trafią na charytatywną licytację, organizowaną na antenie Radia Gdańsk od 10 do 13 grudnia. Całkowity dochód z akcji zostanie przeznaczony na sfinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza SAC. Koszt wyjazdu na dwa tygodnie intensywnych ćwiczeń to 6.000 zł. Pod opieką Hospicjum Dutkiewicza jest 36 ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci, dla których regularna rehabilitacja i fizjoterapia są jedną z szans na poprawę jakości ich życia. 

Maksio podczas alpakoterapii.

Świąteczne charytatywne akcje dla Fundacji Hospicyjnej

Pozostałe bombki ozdobią choinki Fundacji Hospicyjnej, które będzie można obejrzeć w Centrum św. Jana od 13 grudnia do 7 stycznia. Chętni mogą również skorzystać z charytatywnych atrakcji na gdańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Grupa GPEC udostępniła zwiedzającym magiczną, świąteczną kulę, w której można sobie zrobić zdjęcie, a następnie nabyć miniaturę kuli (w cenie 20 zł). Za datek do skarbonki przejedziemy się także na świątecznej karuzeli. Całkowity dochód ze sprzedaży świątecznych ozdób na fundacyjnym stoisku w Wielkiej Zbrojowni przeznaczony zostanie na wsparcie  naszych podopiecznych.

Dziękujemy, że włączacie się w nasze działania w ten przedświąteczny czas pomagania!

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska