Już po raz drugi pracownicy banku Santander z Makroregionu Północ zorganizowali akcję dobroczynną na rzecz Fundacji Hospicyjnej. Charytatywny bieg, zbiórka środków higienicznych, wspólne liczenie kroków, kilometrów i zbiórka datków – to inicjatywy w ramach wolontariatu pracowniczego.

Organizatorzy postawili przed uczestnikami ambitny cel wspólnego pokonania miliona kilometrów: na rowerze, pieszo, czy podczas biegu. Udało się go zrealizować z nawiązką! Za zebranie 1,5 miliona kilometrów Fundacja Santander Bank Polska podczas oficjalnego finału przekazała na ręce Prezes Anny Janowicz czek na kwotę 30 tysięcy złotych. Środki te zostaną przeznaczone na inicjatywę budowy Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku. Będzie to miejsce, gdzie czasowo profesjonalną opiekę otrzymają ciężko chore dzieci i dorośli, a ich opiekunowie będą mieli szansę na odpoczynek, załatwienie ważnych spraw, czy zadbanie o własne zdrowie.

Pracownicy banku zorganizowali również składkę na zakup środków higienicznych dla podopiecznych Hospicjum. Zebrali pokaźną sumę 17 tysięcy złotych, za którą udało się zakupić 500 kg pampersów! Dziękujemy serdecznie za pomoc!

21 września wszyscy uczestnicy akcji spotkali się na starcie biegu przy ul. Arkońskiej w Gdańsku, dobiegli razem do siedziby Hospicjum, by uczcić wspólnie osiągnięty sukces. Na mecie biegu czekał na nich poczęstunek, atrakcje dla dzieci, możliwość skorzystania z konsultacji z trenerem personalnym, wykonania pomiaru cukru i ciśnienia a także wsparcie fizjoterapeutów. O dietetyczne przekąski zadbała Maria Fall-Ławryniuk (Centrum Zdrowego Odchudzania Sylwetka). Konsultacji w zakresie terapii manualnej udzielał Pan Jan Kołomycki. Dzięki ekipie Sportevo Triathlon Team chętni mogli spróbować swoich sił na profesjonalnym rowerze szosowym. Zabezpieczenie medyczne imprezy zapewniła firma SIM-MED (Przychodnia Wejherowo). Dużą atrakcją dla dzieci była Fotobudka (podziękowania dla Pana Kamila Solińskiego!). Dzieci wydały okrzyk zachwytu na hasło o darmowym poczęstunku od Pizza Hut. Dużym wsparciem był także nasz wolontariusz – Dariusz Gołąbko (DGL Logistics), który zadbał o depozyty wszystkich biegaczy. Za piękną oprawę muzyczną dziękujemy Paniom z Trio Siesta. Za pomoc w nagłośnieniu imprezy serdecznie dziękujemy Jankowi Piotrowskiemu.

Zaangażowanie pracowników Makroregionu Północnego Banku Santander wprawiło wszystkich w zachwyt. Wszelkie sprawy organizacyjne dotyczące biegu zorganizowali samodzielnie, każdy włączył się na swój sposób. Zaprosili do współpracy wiele osób indywidualnych i firm. Razem stworzyli bardzo ciepłą atmosferę, w której można było odczuć satysfakcję  z osiągniętych efektów.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za przekazane wsparcie finansowe i rzeczowe.

Jesteście wspaniali!

Pomaganie jest piękne!