13 października 2018 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance odbył się kolejny koncert z cyklu „Głosy dla Hospicjów”. Organizowany w Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej, był także kolejną okazją do uczczenia jubileuszu 35-lecia Domowego Hospicjum dla Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC, a także 15-lecia działalności Fundacji Hospicyjnej.

Joanna Kondrat zachwyciła publiczność swoim liryzmem i delikatnością. Przemyślany repertuar, nawiązania do filozofii ks. Dutkiewicza – wszystko to zachęciło nas do wspólnego śpiewania. Zakopower natomiast dał nam moc pozytywnej energii, w utworach pełnych góralskiej zadziorności i ekspresji. Był taniec, śpiew i gromkie brawa.

 

 

Poza muzycznymi doznaniami, tradycyjnie podczas koncertu nie zabrakło kwesty wolontariuszy, charytatywnej aukcji, stoisk wystawców, a także zabawy fantowej. Dziękujemy wszystkim, którzy hojnie włączali się w zaproponowane przez nas atrakcje, z których dochód przeznaczymy na finansowanie opieki nad pacjentami Hospicjum.

 

Jubileusz stał się także okazją, by nagrodzić naszych przyjaciół, którzy od lat wspierają działania Fundacji i Hospicjum. Nagroda im. ks. E. Dutkiewicza SAC, przyznana za wieloletnie wsparcie i za wierność, podczas koncertu trafiła do:

  • Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, z którym od lat współpracujemy merytorycznie, rozwijając opiekę paliatywną w Polsce,
  • Klubu Lions_1,  który finansowo wspiera wiele naszych działań w Trójmieście,
  • Banku Ochrony Środowiska, współpracującego z nami od 22 lat. Ich wolontariusze, podczas Pól Nadziei liczą zebrane pieniądze, bank gwarantuje nam także darmowy konwój i całoroczną obsługę,
  • Gdańskiej Kancelarii Doradztwa Podatkowego, za pomoc w sprawach formalnych, rachunkowych, za doradztwo od samych początków naszej pracy, 
  • Restauracji „Oaza”, która zapewnia posiłki pacjentom oddziału stacjonarnego Hospicjum,
  • firmy Security, za codzienną ochronę budynków należących do Fundacji.

Już wkrótce nagroda trafi także do tych, których również chcemy docenić, choć niestety nie udało się im być z nami w sobotni wieczór: 

  • LPP, która przekazuje środki na wsparcie edukacyjne dzieci chorych, ich rodzeństwa oraz dzieci osieroconych. Dzięki ich hojności uruchomiony został portal www.tumbopomaga.pl.
  • Zakład Karny w Gdańsku - Przeróbce, który kieruje do Hospicjum więźniów-wolontariuszy, bardzo pomocnych w naszej codziennej pracy.
  • Energa SA za finansowe wsparcie wielu naszych projektów,
  • SATEL, która od wielu lat jest sponsorem naszych kampanii.

To tylko dziesięć wybranych spośród wielu przyjaciół, których zdobyliśmy w ciągu 35 lat pracy. Dziękujemy im, a także wszystkim, którzy nie zostali tutaj wymienieni. Wasza pomoc jest dla nas bezcenna.

Przełomowa deklaracja

Podczas koncertu Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz zapowiedział nasz wielki projekt-marzenie, którym jest stworzenie Centrum Opieki Wyręczającej. Podpisaliśmy list intencyjny, w którym Gmina - Miasto Gdańsk deklaruje przekazanie nam na ten cel działki w użytkowanie. Chcemy, by stanął na niej ośrodek, w którym wytchnienie znajdą opiekunowie rodzinni, ich podopieczni: niesamodzielne, chore dzieci i dorośli. Projekt chcielibyśmy zrealizować w ciągu najbliższych trzech lat. Wszystkich chętnych do wsparcia zachęcamy do wpłat darowizn na nasze konto: 72 1540 1098 2001 5562 4727 0001 z dopiskiem: Centrum Opieki Wyręczającej. 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy tego wieczoru byli z nami. Wspaniałe muzyczne wrażenia, ciepły klimat współpracy i chęci pomagania, zapadną nam na długo w pamięć.

 

Dziękujemy wszystkim sponsorom i partnerom koncertu:

Patronat honorowy: Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź,  Business Centre Club Loża Gdańska, Gdański Klub Biznesu, Pracodawcy Pomorza

Sponsorzy: Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, Mercedes-Benz Witman, Grafito, Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto, Empik, TS PCB Techno Service S.A., OFF STAGE, Security, Golden Tulip Gdańsk Residence, JohnnyBross, Fundacja Santander

Partnerzy: Polska Filharmonia Bałtycka, Totalizator Sportowy, bilety24.pl, ticketmaster.pl

Patronat medialny: TVP3 Gdańsk, „Dziennik Bałtycki”, Radio Gdańsk, trojmiasto.pl, „Express Biznesu”, „Prestiż. Magazyn Trójmiejski”.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Zamów kartkę!

Mikołaje, łączcie się!

Rocznik

 

Pomorskie S.O.S

Księgarnia