W nawiązaniu do kampanii "Opiekun rodzinny – nie musi być sam", razem z Fundacją Agory, inicjatorem działań „Po starej znajomości - pomóż swoim rodzicom” zapraszamy do udziału projekcie, którego celem jest tworzenie i rozwój lokalnego wolontariatu opiekuńczego w całej Polsce. Jest to II edycja programu, rozpoczętego w 2017 roku.

Koordynatorów wolontariatu, którzy wezmą w nim udział, mogą zgłaszać ośrodki pomocy społecznej, zespoły opieki długoterminowej, organizacje pozarządowe, parafie i inne organizacje, które poprzez zaangażowanie lokalnych społeczności chcą zapewnić wsparcie osobom niesamodzielnym ze względu na wiek lub chorobę. Odbiorcami pomocy będą również opiekunowie rodzinni, potrzebujący wytchnienia od codziennego sprawowania opieki nad swoimi bliskimi niesamodzielnymi w domach.

Formularze zgłoszeniowe wraz z  deklaracją uczestnictwa należy wysyłać do 6 kwietnia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Terminy szkoleń: część I: 13-14 kwietnia, część II: 11-12 maja

Udział w projekcie jest bezpłatny. Więcej informacji na www.wolontariatopiekunczy.pl

Niesamodzielność wynikająca z choroby lub podeszłego wieku to trudne doświadczenie, z którym nikt nie powinien pozostać sam. Również opieka nad osobą chorą lub niedołężną w domu, szczególnie długotrwała, wymaga wsparcia. Nie tylko ze strony opiekunów formalnych, ale również nieformalnego, którego może udzielić znajomy, sąsiad czy też wolontariusz. Towarzyszenie, pomoc w codziennych obowiązkach domowych i inne, często drobne gesty mogą mieć ogromne znaczenie dla opiekunów rodzinnych i ich podopiecznych.

Mając świadomość, z jak wieloma obciążeniami wiąże się wieloletnia opieka nad bliskim w domu, w ramach kampanii zainicjowaliśmy także cykl bezpłatnych spotkań szkoleniowych dla opiekunów rodzinnych. Zajęcia z psychologiem, pracownikiem socjalnym, pielęgniarką i rehabilitantem, odbywają się w Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza, przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku. Wciąż można zapisać się na dostępne terminy szkoleń: 24 marca, sobota, godz. 10 – 14, 28 marca, środa, godz. 16 – 20. Zgłoszenia przyjmuje Anna Włodkowska, mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 668 450 743.

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka

Rocznik

 

Pomorskie S.O.S

Księgarnia