„Przez góry do marzeń” to akcja, w której dwóch biegaczy: Bartłomiej Pietruszka i Wojtek Kowalczyk  w  12 dni pokona „Główny Szlak Beskidzki” o długości 519 km. Oznacza to, że każdego dnia przebiegną dystans maratonu. Podjęli tak wielkie wyzwanie, by spełnić największe marzenia dzieci z hospicjum, w tym trójki naszych podopiecznych z Domowego Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza.

 

Oliwka marzy o wspaniałym dziewczęcym pokoju. Przeczytaj więcej o jej marzeniu.

Nikodem marzy o rodzinnej wizycie na farmie. Przeczytaj więcej o jego marzeniu.

Agnieszka chciałaby pojechać z rodziną na wspólne wakacje. Przeczytaj więcej o jej marzeniu.

Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć akcję, mogą wpłacać środki na nr konta:

34 1540 1098 2001 5562 4727 0006 tytuł wpłat: Przez Góry do Marzeń

Dane do przelewów zagranicznych:

SWIFT (BIC) CODE: EBOSPLPW089

IBAN: PL34154010982001556247270006

Bieg wystartuje 26 maja. Zapraszamy do śledzenia dokonań biegarczy, które będą relacjonowane na stronie www.przezgorydomarzen.pl i https://www.facebook.com/przezgorydomarzen/

Domowe Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza aktualnie otacza opieką 39 dzieci. Najczęściej chore już się rodzą: z dziecięcym porażeniem mózgowym lub z jedną z niezliczonej ilości chorób genetycznych, od początku zdane na całkowitą opiekę ze strony najbliższych, w której Fundacja stara się pomóc wszelkimi dostępnymi środkami.

Zazwyczaj pacjenci Domowego Hospicjum dla Dzieci są pod jego opieką dosyć długo i wymagają kompleksowej, kosztownej opieki. Część z nich to dzieci leżące, z trudnościami w oddychaniu, podatne na wszelkie infekcje, podłączone do specjalistycznej aparatury, która umożliwia im codzienne funkcjonowanie. Dzięki akcjom charytatywnym organizowanym przez Fundację, dzieci mogą korzystać  m.in z przenośnych koncentratorów tlenu, pulsoksymetrów, specjalistycznych wózków, a także brać udział w turnusach rehabilitacyjnych. Na co dzień prowadzone są także zbiórki pampersów, środków higienicznych, kosmetycznych, ale także te finansowe, które pomagają zapewnić podstawowe wsparcie socjalne, rodzinom, których sytuacja materialna, w związku z koniecznością całodobowej opieki nad dzieckiem, często wymagającej rezygnacji z pracy, jest bardzo trudna.

Bardzo cieszymy się, że dzięki akcji „Przez góry do marzeń” trójka naszych podopiecznych dostała szansę zrealizowania swoich wielkich marzeń. To bardzo ważne by nie zapominać, że poza potrzebami związanymi z codziennym funkcjonowaniem, jak wszyscy, nasi podopieczni marzą, całą pełnią swojej wyobraźni.

Zachęcamy Was do włączenia się do tej niezwykłej akcji!

 

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Zamów kartkę!

Mikołaje, łączcie się!

Rocznik

 

Pomorskie S.O.S

Księgarnia