20 stycznia 2018 roku już po raz ósmy odbył się Charytatywny Balem z Sercem, na rzecz podopiecznych prowadzonego przez nas Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza. Cieszymy się ogromnie, że w tym roku patronat honorowy objęła nad nim Pani  Natashy Meli Daudey, ambasador Republiki Malty w Polsce. Hasło tegorocznego balu brzmiało: Malta is more!

 

 

W organizację balu zaangażował się Konsul Honorowy Republiki Malty w Gdyni, Pan Sławomir Kalicki, a także Pani Magdalena Pramfelt, Prezydent Zarządu Stowarzyszenia Konsulów Honorowych  Polsce. Wieczór w Europejskim Centrum Solidarności pełen był maltańskich akcentów, zarówno w przestrzeni wizualnej, jak i w zaplanowanych aukcjach: głośnej i cichej.

Wśród licytowanych przedmiotów były zdjęcia, obrazy, grafiki, atrakcje dla chętnych wrażeń, a także kulturalnych doznań. Na liście blisko czterdziestu licytowanych pozycji znalazła się m.in. książka z autografem Chucka Norrisa, dwa  bilety na koncert Eda Sheerana na Stadionie Narodowym w Warszawie oraz przekazane przez jednego z głównych sponsorów balu, firmę Johnny Bros: piłka z podpisem Neymara i obraz gdańskiego malarza, autora portretu Jana Pawła II w Bazylice Mariackiej w Gdańsku, Janusza Pawlukiewicza, pt. „Podlasie - koniec lata”. 

Bal rozpoczął występ uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny – Sobczak w Gdańsku. Najpierw zaprezentowała się para: Oliwia Grzywińska i Maciej Duda (tytuł: Grande Pas, choreografia: Uran Azimow, muzyka: Friedrich Burgmiller, przygotowanie: Agata Białobrzeska), a następnie grupa dziewcząt: Julia Polakowska, Julia Buczyńska, Julia Gołębiewska, Natalia Browarczyk, Angele Villanuewa Jara (tytuł: People, choreografia i przygotowanie: Julia Polakowska, muzyka: Hans Zimmer, Olfur Arnolds, Kamil Waszkiewicz). Było to baletowa interpretacja nawiązująca do prowadzonej przez nas kampanii „Opiekun rodzinny-nie musi być sam”. Chcąc przypomnieć gościom balu o podejmowanym przez nas temacie zaprezentowałyśmy się w pelerynach i maskach nawiązujących do spotu promującego kampanię.

 Tradycją Balu z Sercem jest przyznawanie specjalnych podziękowań osobom, które w sposób szczególny przyczyniają się do jego organizacji, a także partnerom, którzy wspierają nas od lat. W tym roku wyróżnienia otrzymali:

za wsparcie organizacji balu:

Ambasador Republiki Malty, Natasha Meli Daudey

Konsul Honorowy Republiki Malty w Gdyni – Sławomir Kalicki

za wieloletnią pomoc Fundacji Hospicyjnej i Hospicjum Dutkiewicza:

Maciej Grabski – Prezes Olivia Business Centre, głównego sponsora balu

Julian Pawlukiewicz – Prezes firmy Johny Bross, głównego sponsora balu.

Barbara Zaborowska – właścicielka Olimpia Group

Maciej Kosycarz – fotoreporter

Bal poprowadzili dziennikarze Radia Gdańsk Beata Szewczyk i Robert Silski. O oprawę muzyczną zadbał zespół „Deadly Plants”. Był to wieczór pełen wspaniałych wrażeń, dzięki któremu udało nam się zebrać aż 240 000 zł! To fundusze, które umożliwią nam miesiąc pełnej troski i wsparcia opieki nad 80 pacjentami Domowego Hospicjum im. ks. Dutkiewicza. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniałego wyniku!

 

 

Patronat honorowy

Ambasador Republiki Malty w Polsce Natasha Meli Daudey
Konsul Honorowy Republiki Malty w Polsce Sławomir Kalicki
Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich
Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk
Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz
Business Centre Club Loża Gdańska
Gdański Klub Biznesu
Pracodawcy Pomorza

Patronat medialny
TVP3 Gdańsk
Radio Gdańsk
Dziennik Bałtycki
Trójmiasto.pl
Prestiż Magazyn Trójmiejski

Sponsorzy główni
Olivia Business Centre
Johny Bros

Sponsorzy
Ambasada Malty w Polsce
Abakus Gdynia
am Language Studio
Invest Komfort
Malta Tourism Authority
Mercedes-Benz Witman
Quick Turtle
Raiffeisen Polbank
Ready for Malta

Partner strategiczny
Inter Marine

Partnerzy
Europejskie Centrum Solidarności
Amber Side Restaurant
Via Medica
Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Zamów kartkę!

Mikołaje, łączcie się!

Rocznik

 

Pomorskie S.O.S

Księgarnia