Od 1 lipca do 15 września walczymy o 100 000 zł na sfinansowanie warsztatów dla 360 opiekunów rodzinnych, w ramach projektu Fundacji Lotto „odLOTTOwa jazda”. Liczy się każdy kilometr przejechany na rowerze!

KLIKNIJ TUTAJ ABY DOŁĄCZYĆ DO NASZEJ DRUŻYNY

Wsparcie otrzyma 7 organizacji, dla których wykręconych zostanie najwięcej kilometrów, liczonych w aplikacji Endomondo. To dla nas ogromna szansa na sfinansowanie praktycznych zajęć dla członków rodzin opiekujących się swoimi ciężko chorymi w domach.

Akcja jest prosta: wystarczy dołączyć do naszej drużyny i podczas letnich przejażdżek włączać aplikację i kręcić kilometry dla tych, którzy 24 godziny na dobę troszczą się o innych.

Bardzo zachęcamy do zaplanowania rowerowej wycieczki i codziennej trasy, dzięki którym nasze szanse będą rosły. Wierzymy, że w akcję zaangażuje się wiele osób, które połączą przyjemne z pożytecznym. W rywalizację mogą włączyć się osoby z całej Polski, dlatego prosimy o przekazywanie informacji znajomym. Zachęcamy do udostępniania bezpośredniego linku do naszej drużyny: https://www.endomondo.com/teams/37468807 

Z góry dziękujemy za zaangażowanie, do zobaczenia na trasie!

 

Więcej o projekcie, który mamy szansę sfinansować dzięki akcji "OdLOTTOwa jazda": 

Opieka nad chorym członkiem rodziny w domu wiąże się z dużym obciążeniem zarówno psychicznym, jak i fizycznym i wykluczeniem społecznym. Badania pokazują, że problem aktualnie dotyczy ponad 2 mln Polaków i liczba ta będzie wzrastać. Polska jest jednym z najszybciej starzejących się krajów europejskich. 

Liczne rekomendacje i analizy dotyczące opieki nad osobami zależnymi, jak również codzienne doświadczenia pokazują, jak ważną rolę, obok opieki formalnej, pełnią opiekunowie nieformalni – członkowie rodzin (opiekunowie rodzinni), znajomi.

Projekt obejmuje zorganizowanie 36 bezpłatnych  warsztatów o charakterze praktycznym dla opiekunów rodzinnych. Warsztaty będą podzielone na 12 cykli, z których każdy będzie się składał z trzech warsztatów specjalistycznych. Przewidywana liczba uczestników to 360 osób. Uczestnicy nauczą się fachowego wykonywania najważniejszych czynności pielęgnacyjnych i rehabilitacyjnych oraz dowiedzą się, jak sobie radzić  w codziennej opiece nad przewlekle chorym członkiem rodziny, od pracownika socjalnego dowiedzą się jak samodzielnie wypełnić  wymagane dokumenty i jakie są obowiązujące procedury medyczne.

Projekt przewiduje także wydanie  i nieodpłatne przekazanie książek, które merytorycznie wesprą uczestników programu. Projekt obejmuje wydanie poradnika pt.:  „Przewlekle chory w domu” pod red. Piotra Krakowiaka, Dominika Krzyżanowskiego i Aleksandry Modlińskeij - nakład 500 egz. Poradnik został napisany przez doświadczonych specjalistów opieki paliatywnej i nad przewlekle chorym. Celem publikacji jest dostarczenie członkom rodzin osoby chorej i innym opiekunom podstawowej wiedzy na temat medycznych aspektów opieki: dotyczących choroby, leków, pielęgnacji, rehabilitacji i sposobów żywienia.

Projekt obejmuje także wydanie poradnika autorstwa Anny Kulki-Doleckiej pod roboczym tytułem „Wyjrzeć przez okno”, jest to to zapis codzienności opiekuna rodzinnego chorego przewlekle dziecka, nakład 500 szt.

Projekt przewiduje także opracowanie i uruchomienie strony internetowej www.opiekunrodzinny.pl na której znajdą się porady dla opiekunów rodzinnych: pielęgnacyjne, rehabilitacyjne, medyczne, socjalne, a także informacje dotyczące pomocy oferowanej przez fachowe i wolontaryjne ośrodki i grupy wsparcia. Strona zawierać będzie także moderowane forum dla opiekunów chcących się podzielić swoimi doświadczeniami i szukających pomocy.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Zamów kartkę!

Mikołaje, łączcie się!

Rocznik

 

Pomorskie S.O.S

Księgarnia