Ani nie za siedmioma lasami, ani nawet za jedną rzeką, tylko tutaj, w Gdańsku, niedaleko, jest takie miejsce, gdzie wszyscy wspólnie  działamy, by chorym dorosłym u kresu życia oraz przewlekle chorym dzieciom stwarzać najlepsze warunki z możliwych, ich opiekunom rodzinnym skutecznie pomagać, osieroconych prawdziwie pocieszać, a zmagającym się z chorobą nowotworową mądrze wspierać.

Myślcie sobie, jak tam chcecie...              

…ale my działamy i to już od 35 lat - jako najstarsze na Pomorzu Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SA, a od 15 lat jako Fundacja Hospicyjna. Rocznie opiekujemy się około 1000 chorych dorosłych i dzieci zarówno w ich domach, jak i na oddziale stacjonarnym, 900 osieroconymi dzieci w całej Polsce oraz blisko 200 osobami z chorobą nowotworową. 

Roboty mamy huk: prowadzimy Hospicjum Dutkiewicza, naszych podopiecznych wspieramy finansowo i psychologicznie, a ponadto rozwijamy wolontariat, edukujemy i rozmawiamy na tematy związane z końcem życia, chorobą, śmiercią i żałobą, wydajemy książki oraz hospicyjny kwartalnik.

Czy to bajka, czy nie bajka…

Tylko że to ani żadna bajka, ani żadne krasnoludki. Gdyby to jednak bajka była, w Fundacji od pracowitych skrzatów aż by się roiło. W rzeczywistości Fundację tworzą pełne zaangażowania osoby, które każdego dnia działają na rzecz potrzebujących z całego serca i ile sił im starcza. Może chcesz się dołączyć? Lubisz pomagać? Przyłącz się do nas! Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Wyjątkową choinkę z fundacyjnymi skrzatami możecie obejrzeć w Galerii Przymorze w Gdańsku, w ramach Charytatywnej Wystawy Choinek, do 6 stycznia 2019. Zapraszamy!

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Rocznik

 

Pomorskie S.O.S

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska