Ani nie za siedmioma lasami, ani nawet za jedną rzeką, tylko tutaj, w Gdańsku, niedaleko, jest takie miejsce, gdzie wszyscy wspólnie  działamy, by chorym dorosłym u kresu życia oraz przewlekle chorym dzieciom stwarzać najlepsze warunki z możliwych, ich opiekunom rodzinnym skutecznie pomagać, osieroconych prawdziwie pocieszać, a zmagającym się z chorobą nowotworową mądrze wspierać.

Myślcie sobie, jak tam chcecie...              

…ale my działamy i to już od 35 lat - jako najstarsze na Pomorzu Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SA, a od 15 lat jako Fundacja Hospicyjna. Rocznie opiekujemy się około 1000 chorych dorosłych i dzieci zarówno w ich domach, jak i na oddziale stacjonarnym, 900 osieroconymi dzieci w całej Polsce oraz blisko 200 osobami z chorobą nowotworową. 

Roboty mamy huk: prowadzimy Hospicjum Dutkiewicza, naszych podopiecznych wspieramy finansowo i psychologicznie, a ponadto rozwijamy wolontariat, edukujemy i rozmawiamy na tematy związane z końcem życia, chorobą, śmiercią i żałobą, wydajemy książki oraz hospicyjny kwartalnik.

Czy to bajka, czy nie bajka…

Tylko że to ani żadna bajka, ani żadne krasnoludki. Gdyby to jednak bajka była, w Fundacji od pracowitych skrzatów aż by się roiło. W rzeczywistości Fundację tworzą pełne zaangażowania osoby, które każdego dnia działają na rzecz potrzebujących z całego serca i ile sił im starcza. Może chcesz się dołączyć? Lubisz pomagać? Przyłącz się do nas! Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Wyjątkową choinkę z fundacyjnymi skrzatami możecie obejrzeć w Galerii Przymorze w Gdańsku, w ramach Charytatywnej Wystawy Choinek, do 6 stycznia 2019. Zapraszamy!

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska