Pomóż nam zdobyć środki na sfinansowanie kolejnego sezonu działań Akademii, głosując w konkursie „Herosi Przedsiębiorczości”. Wystarczy do 15 października regularnie głosować na stronie https://www.herosiprzedsiebiorczosci.pl/project/akademia-walki-z-rakiem-w-gdansku/

Udział w akcji jest prosty, nie wymaga logowania ani zakładania konta. Głosy można oddawać codziennie do 15 października, z komputerów, telefonów, tabletów. W konkursie „Lokalni Herosi Przedsiębiorczości”, organizowanym z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 100 inicjatyw społecznych otrzyma dofinansowanie w kwocie od 10 tys. zł do 100 tys. zł.

Gdańska filia ogólnopolskiej sieci Akademii Walki z Rakiem działa przy Fundacji Hospicyjnej już od 2006 r. Poprzez swoje działania wspiera w odzyskiwaniu pełnego zdrowia osoby w trakcie leczenia onkologicznego lub po jego zakończeniu. Uczy lepszego radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami, dostarcza wiedzy na temat zdrowego odżywiania się i wzmacniania kondycji fizycznej. Dzięki wsparciu darczyńców w 2018 r. 200 osób skorzystało z różnych form wsparcia:

667 konsultacji psychoonkologicznych

321 konsultacji fizjoterapeutycznych

180 zajęć gimnastyki i aqua-aerobic

150 konsultacji dietetycznych

75 drenaży limfatycznych (tak ważnych w leczeniu onkologicznym zabiegów).

W ramach Akademii odbywały się także warsztaty: zdrowego odżywiania, rozwoju osobistego, redukcji stresu, arteterapii, grupę wsparcia oraz rejs „Wiatr w żagle”. 

Rolą Akademii jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu  osób w trakcie lub po przebytej chorobie onkologicznej,  pomoc w powrocie do aktywności oraz pełnienia ról społecznych (rodzinnych i zawodowych) sprzed kryzysu.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniach Akademii zapraszamy do kontaktu:

tel. 606 104 748
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Akademia Walki z Rakiem 
filia Gdańsk przy Fundacji Hospicyjnej 
ul. D. Chodowieckiego 10

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Zamów kartkę!

Mikołaje, łączcie się!

Rocznik

 

Pomorskie S.O.S

Księgarnia