Wszystkie kobiety zasługują na chwilę relaksu, a te, które na co dzień zmagają się z chorobą własną lub najbliższych – szczególnie. Dlatego Fundacja Hospicyjna już po raz trzeci zaprosiła mamy dzieci chorych, osieroconych, a także członkinie Akademii Walki z Rakiem na wspólne spotkanie, przy kawie, z atrakcjami dla duszy i ciała.

Dzień Kobiet to nie jedyna, ale na pewno dobra okazja, żeby przypomnieć, jak ważny jest ten odpoczynek. To ważne szczególnie dla opiekunek rodzinnych, bo to one narażone są na zespół wypalenia opiekuna. Spotkanie takie jak to, mogą być dobrym na nie antidotum.

Dzień Kobiet Nadzwyczajnych odbył się 11 marca w Hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto. Jedną z pierwszych atrakcji był pokaz florystyczny przeprowadzony przez Panią Jagodę Rustowską z kwiaciarni AlJavi. Układanie bukietów – to dopiero relaksujące zajęcie!

Wszystkie Panie mogły skorzystać również z konsultacji kosmetycznych, których udzielała Pani Hanna Łobuchow z Laboratorium farmaceutyczno-kosmetycznego Femi. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także możliwość zbadania wzroku, dzięki uprzejmości firmy Vision Express. Pani Dorota Cendlak pokazała uczestniczkom spotkania, jak w prosty sposób można samodzielnie wykonać relaksujący masaż twarzy. Opowiedziała także, jak duży wpływ na nasz nastrój mają zapachy, zaprezentowała kilka fantastycznych olejków aromatycznych.

Pokaz kulinarny mistrza kuchni Hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto Pana Łukasza Miecznikowskiego, wprawił wszystkie Panie w osłupienie, ponieważ kolorystycznie nawiązywał do tytułu najnowszej książki Magdy Witkiewicz i Marzeny Grochowskiej „GPS szczęścia, czyli jak wydostać się Czarnej D.” O książce opowiedziały osobiście autorki, zdradzając kilka jej wątków, które intrygują i zapraszają do lektury. Na zakończenie wystąpił Przemek Radziszewski, finalista programu the Voice of Poland. Jego włoskie arie wprawiły Panie w zachwyt, a wyśpiewane na koniec: „Brunetki, blondynki” Jana Kiepury, pozostawiły na twarzach wychodzących promienne uśmiechy.

Bardzo dziękujemy Pani Sylwii Gadomskiej, Dyrektor Regionu Północnego Hoteli marki Mercure, za umożliwienie organizacji spotkania w Hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto, z profesjonalnym wsparciem jego obsługi.Za przekazanie owoców dziękujemy Panu Zbigniewowi Juraszowi, za ufundowanie ciast piekarni-cukierni Andrzej Szydłowski, piekarni Lipiński, a także Panu Szymonowi Kawlewskiemu.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka

Rocznik

 

Pomorskie S.O.S

Księgarnia