W środę 11 października w Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC startuje kurs wolontariatu opiekuńczego przygotowujący zarówno do wolontariatu w hospicjum, jak i do opieki nad chorym członkiem rodziny w domu. Kurs obejmuje podstawy pielęgnacji chorego, ćwiczenia z pielęgniarką, fizjoterapeutką, zajęcia z psychologiem. Absolwenci kursu mogą się podjąć nie tylko do wolontariatu w Hospicjum, ale także domach pomocy społecznej, zakładach opiekuńczo-leczniczych i w szpitalach.

Coroczny kurs ma bardzo ważne znaczenie w kontekście rozpoczynającej się właśnie kampanii społecznej, prowadzoną pod hasłem: „Opiekun rodzinny-nie musi być sam”. Umiejętności, które można zdobyć podczas tego kursu mogą być bezcenne zarówno dla osób, które opiekują się kimś bliskim, jak i tych, którzy chcą ich w tym wesprzeć. Dowiedz się więcej o kampanii XIV kampania społeczna Hospicjum to też Życie

Szkolenie ma charakter otwarty - może wziąć w nim udział każdy, kto ukończył 18 lat. Koszt kursu wynosi 150 zł. Więcej informacji na temat wolontariatu oraz kursu udziela Barbara Szynaka, Koordynator Wolontariatu Opiekuńczego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Zgłoszenia do udziału w kursie przyjmowane są pod numerem telefonu: tel.: 58 340 61 00.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Rocznik

 

Pomorskie S.O.S

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska