Od 4 do 7 kwietnia w Gdańsku odbywał się Festiwal Wrażliwy. To pierwsza impreza poświęcona twórczości szczególnie wrażliwej na innych - dokumentu i reportażu prasowego oraz filmowego. Połączenie sztuki i wartości.

W Gdyńskim Centrum Filmowym odbyły się panele dyskusyjne, pokazy filmów i warsztaty psychologii pozytywnej. 6 kwietnia w Teatrze Szekspirowskim odbyła się uroczysta gala finałowa, którą poprowadziła Grażyna Torbicka. W kapitule Honorowej Festiwalu zasiadali min. Agnieszka Holland, Ewa Ewart, Krzysztof Zanussi, Sławomir Idziak, Mariusz Szczygieł i Ewa Błaszczyk.

Całkowity dochód z festiwalu zostanie przekazany dla dzieci z Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, a także na stworzenie aplikacji Hospicare, która ma ułatwić komunikację i przesyłanie dokumentacji medycznej pomiędzy rodzinami pacjentów i zespołem hospicyjnym. Fundacja Hospicyjna była partnerem Festiwalu.

W ramach festiwalu nominowano odcinek  programu „Świat nie jest taki zły” dotyczący Funduszu Dzieci Osieroconych,  w kategorii Reportaż i dokument filmowy profesjonaliści: (do obejrzenia tutaj: http://gdansk.tvp.pl/17414701/odc-27102014). Nominację w kategorii   reportaż prasowy – profesjonaliści otrzymała także nasza redaktor Magda Małkowska za tekst „Krajobraz po bitwie”. (Tekst możecie przeczytać w roczniku Fundacji Hospicyjnej http://www.fundacjahospicyjna.pl/images/stories/kwartalnik/rocznik2015.pdf). Gratulujemy serdecznie!

Podczas festiwalu przyznano również tytuły Człowieka Wrażliwego, które przypadły osobom, które są nam bardzo bliskie, a o ich wrażliwości przekonaliśmy się wielokrotnie:

Krystyna Cywińska - lekarz z wykształcenia, talentu i serca.  Po przejściu na emeryturę związana jako wolontariusz z gdańskim Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC. W swojej pasji pracy na rzecz innych jest nie do zastąpienia. Wciąż aktywnie pomaga na oddziale stacjonarnym oraz wspiera lekarzy w zakresie prac administracyjnych. Rewelacyjna  rzeczniczka hospicyjnych idei.

Jarosław Bieniuk - znakomity piłkarz grający w pozycji środkowego obrońcy. Obecnie dyrektor sportowy Klubu Lechia Gdańsk, ambasador Funduszu Dzieci Osieroconych Fundacji Hospicyjnej i społecznik. Inicjator i uczestnik wielu działań charytatywnych, zarówno na Pomorzu, jak i ogólnopolskich. Skuteczny propagator idei pomagania.

Katarzyna Dobrzyniecka - z wykształcenia ekonomistka, od ponad dekady Dyrektor Loży Gdańskiej BCC. Współzałożycielka Lions Club Amber Gdańsk. Długoletnia Przyjaciółka i Dobroczyńca podopiecznych Fundacji Hospicyjnej, ambasadorka Funduszu Dzieci Osieroconych i programu wsparcia psychologicznego dzieci i młodzieży w żałobie „Tumbo Pomaga”. Inicjatorka wielu  projektów charytatywnych, łączących środowiska biznesowe i artystyczne.

Wojciech Majewski - profesor hydrolog i filantrop. W 2016 roku przekazał na rzecz podopiecznych gdańskiego Hospicjum Dutkiewicza sumę 250 000 zł - w odruchu serca i z przekonaniem o celowości niesienia pomocy najsłabszym. 

Elżbieta Skowrońska - przełożona pielęgniarek oddziału stacjonarnego Hospicjum Dutkiewicza  oraz Domowego Hospicjum dla Dorosłych, a także wojewódzka konsultantka  w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej. Wielki Autorytet dla zespołu i Wielkie Serce dla chorych. Od ponad 30 lat nieustająca w swoim zaangażowaniu orędowniczka hospicyjnych ideałów na Pomorzu, ale również w Polsce.

Dorota Kolak - znakomita aktorka teatralna i filmowa, reżyser i pedagog. Od kilku lat wolontariuszka Fundacji Hospicyjnej i wspaniała ambasadorka jej kilku kampanii edukacyjnych oraz 1-procentowych. Niejednokrotnie swoim talentem wspierała wolontaryjnie realizacje radiowe i telewizyjne Fundacji oraz uczestniczyła w jej wielu akcji charytatywnych. 

Beata Szewczyk - dziennikarka Radia Gdańsk, cudowny mix życzliwości i wielkiego zaangażowania w pomoc drugiemu człowiekowi. Recydywistka działań charytatywnych wielu trójmiejskich organizacji. Zawsze profesjonalna i pełna dobrych pomysłów. Zawsze gotowa do pomocy i pełna wdzięku.    

Dziękujemy pięknie za wasze dobre serca!

Fundacja Hospicyjna była partnerem Festiwalu.

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

 

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska