Dzięki uczniom gdańskich szkół i przedszkoli, osobom prywatnym, firmom, a także zaradności i nieustępliwości Pani Elwiry, mamy Pawła, podopiecznego Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Dutkiewicza, udało się zrealizować niezbędny remont w ich mieszkaniu. W ramach akcji  „Wkręć się i pomagaj!” zebrano 14 842 kg nakrętek o wartości 12 819 zł, które pozwoliły na sfinansowanie remontu i zakup sprzętu medycznego dla hospicjum.

Paweł, najstarszy z trójki rodzeństwa, ma 19 lat. Uwielbia oglądać „Shreka” i, jak na chłopaka przystało, interesuje się motoryzacją. Do pewnego czasu miał swoje dwa kółka, ale od trzech lat nie może nawet wyjść na spacer. Jego choroba rozwinęła się, spowodowała głęboką skoliozę i uniemożliwiła poruszanie się na wózku inwalidzkim.

Paweł cierpi na rzadką chorobą genetyczną Pelizaeus-Merzbacher, która charakteryzuje się wzmożonym napięciem kończyn oraz upośledzeniem rozwoju somatycznego. Chociaż nie mówi, świetnie kontaktuje się bliskimi: ukochaną mamą Elwirą, 16-letnią siostrą Dominiką i 3-letnim bratem Namirem. Od wiosny jest z nimi też Jula, uroczy, czarny buldog francuski.

Ich niewielkie mieszkanie (39 m kw.) dotąd tworzyły dwa pokoje i przedpokój, w którym sprytnie urządzono kuchnię i łazienkę. Generalny remont pozwolił nie tylko ma zlikwidować wilgoć, która pojawiła się w pokoju Pawła, ale także zwiększyć funkcjonalność całego mieszkania. Jeden z pokoi został przedzielony na dwa, a w drugim wykute zostaną drzwi ze zjazdem do niewielkiego ogródka, który przylega do domu. Dzięki temu Paweł będzie wywożony na świeże powietrze. Po raz pierwszy od trzech lat!

To wymierne wsparcie, które udało się uzyskać dzięki zbiórce surowców wtórnych. Szczególne podziękowania należą się tutaj tym placówkom, które włączyły się w nią  najbardziej aktywnie:

  1. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 62 w Gdańsku
  2. miejsce – Przedszkole „Dobry Port” w Gdańsku
  3. miejsce – Przedszkole nr 51 „Jacek i Agatka” w Gdańsku

       Wyróżnienie: Szkoła Podstawowa nr 52 w Gdańsku

       Wyróżnienie: Przedszkole nr 62 w Gdańsku

Dziękujemy Wam w imieniu Pawła, jego rodziny i wszystkich podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza.

Akcja "Wkręć się i pomagaj" w 2019 r. została zawieszona. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji. W ciągu czterech lat trwania zbiórki, odebraliśmy od Was 55 ton nakrętek! Dziękujemy, że wkręciliście się w pomaganie :) Jeżeli są Państwo chętni dalej wspierać naszych podopiecznych środkami pozyskanymi ze zbiórki surowców wtórnych, zapraszamy do indywidualnego kontaktu z lokalnymi skupami i wpłaty na nr konta: 72 1540 1098 2001 5562 4727 0001 z dopiskiem NAKRĘTKI. Przekazane pieniądze zasilą Fundusz Dzieci Osieroconych Tumbo Pomaga oraz przeznaczone zostaną na potrzeby Hospicjum Domowego dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza SAC.  Z góry serdecznie dziękujemy.

 

 

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska