A razem z nią zmagania TUMBOteamu i wszystkich tych, którzy nie tylko przez aktywność sportową, chcą pomóc dzieciom chorym i osieroconym.

Tumbo to imię słonika – symbolu Funduszu Dzieci Osieroconych, działającego przy Fundacji Hospicyjnej. Słoń wspiera dzieci, których bliscy odeszli pod opieką hospicjów. Wszystkie dzieci po stracie otacza opieką psychologiczną. TUMBOteam pomaga mu w organizacji pomocy dla dzieci: prezentów z okazji Świąt, Dnia Dziecka, wyprawek szkolnych, a także wyjazdów wakacyjnych, czy dodatkowych zajęć edukacyjnych.

Już 15 kwietnia wystartuje w 4. Gdańsk Maratonie. Aż cztery sztafety i dwóch zawodników maratonu, stawią się już o 8:00 na wspólnym zdjęciu, by chwilę później rozgrzać się pod okiem jednego z członków drużyny i naszego ambasadora, Macieja Florka. Tradycyjne zdjęcie przed biegiem będzie wspaniałą okazją do spotkania z Bartkiem i Wojtkiem, dwójką śmiałków, która na przełomie maja i czerwca zamierza przebiec 12 maratonów, w 12 dni pod rząd. Ich akcja „Przez góry do marzeń” dedykowana jest  dzieciom z Domowego Hospicjum im. ks. Dutkiewicza i Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Szczegółowe informacje o akcji znajdziecie na stronie: www.przezgorydomarzen.pl

Podczas 4. Gdańsk Maratonu ścigać się będą także przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 69 im. gen. St. Sosabowskiego w Gdańsku, i innych szkół, które zbierają środki, dzięki którym będziemy mogli zorganizować Dzień Dziecka podopiecznych z  naszego Hospicjum.

Zapraszamy do kibicowania! 

Aby pomóc podopiecznym Słonika Tumbo możesz:

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Rocznik

 

Pomorskie S.O.S

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska