A razem z nią zmagania TUMBOteamu i wszystkich tych, którzy nie tylko przez aktywność sportową, chcą pomóc dzieciom chorym i osieroconym.

Tumbo to imię słonika – symbolu Funduszu Dzieci Osieroconych, działającego przy Fundacji Hospicyjnej. Słoń wspiera dzieci, których bliscy odeszli pod opieką hospicjów. Wszystkie dzieci po stracie otacza opieką psychologiczną. TUMBOteam pomaga mu w organizacji pomocy dla dzieci: prezentów z okazji Świąt, Dnia Dziecka, wyprawek szkolnych, a także wyjazdów wakacyjnych, czy dodatkowych zajęć edukacyjnych.

Już 15 kwietnia wystartuje w 4. Gdańsk Maratonie. Aż cztery sztafety i dwóch zawodników maratonu, stawią się już o 8:00 na wspólnym zdjęciu, by chwilę później rozgrzać się pod okiem jednego z członków drużyny i naszego ambasadora, Macieja Florka. Tradycyjne zdjęcie przed biegiem będzie wspaniałą okazją do spotkania z Bartkiem i Wojtkiem, dwójką śmiałków, która na przełomie maja i czerwca zamierza przebiec 12 maratonów, w 12 dni pod rząd. Ich akcja „Przez góry do marzeń” dedykowana jest  dzieciom z Domowego Hospicjum im. ks. Dutkiewicza i Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Szczegółowe informacje o akcji znajdziecie na stronie: www.przezgorydomarzen.pl

Podczas 4. Gdańsk Maratonu ścigać się będą także przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 69 im. gen. St. Sosabowskiego w Gdańsku, i innych szkół, które zbierają środki, dzięki którym będziemy mogli zorganizować Dzień Dziecka podopiecznych z  naszego Hospicjum.

Zapraszamy do kibicowania! 

Aby pomóc podopiecznym Słonika Tumbo możesz:

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska