Razem z Fundacją Metropolia Dzieci po raz kolejny zapraszamy na Charytatywną Wystawę Choinek, która trwa od 6 grudnia 2017 do 6 stycznia 2018 w Galerii Przymorze w Gdańsku.

Pomysłów na pomaganie w okresie świątecznym jest wiele. W tym przypadku zaproszone firmy i instytucje prezentują swoje oryginalne choinki, a włączając się w wystawę przekazują środki na sprzęt medyczny dla pacjentów prowadzonego przez nas Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza SAC.

Warto dokładnie przyjrzeć się każdej choince. Na pierwszy rzut oka obwieszone zwykłymi bombkami, przy bliższym przyjrzeniu się odsłaniają wiele ciekawych szczegółów, jak samochodziki, czy uśmiechnięte krówki.

Nasza choinka wykonana jest z poduszek i pluszowych słoników, nawiązuje do projektu „Fundusz Dzieci Osieroconych - Tumbo Pomaga”, którego symbolem jest właśnie słoń Tumbo. Z trąbą zawsze optymistycznie uniesioną do góry!

Choinka Fundacji Metropolia Dzieci ma zwracać uwagę na rodzinną akcję „Z książką na start”. Warto do niej podejść z dziećmi, bo wewnątrz choinki, na półkach, stoją książki dla czytelników w różnym wieku.

Swoją autorską choinkę stworzyła pisarka od wspierająca nas od lat, Magdalena Witkiewicz. Drzewko przystroiła miniaturowymi książkami i bombkami z cytatami z książek. Własną choinkę przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 60 w Gdańsku, a także firmy: Leasing Polski, Aviva, Bruno Tassi, ITOdesign, Marine Harvest Polska SA, E.Leclerc. W akcję włączył się także sklep La Vie Claire oraz Studio Fryzur No1.

Darowizny finansowe przekazane od wystawców zostaną przeznaczone na zakup przenośnych lamp Bioptron, które emitują światło o działaniu przeciwbólowym i wspomagającym gojenie się ran. Lampa tego typu jest niewielkich rozmiarów, łatwa w transporcie, dzięki czemu pielęgniarka może ją zabrać na wizyty domowe do małych podopiecznych. Koszt jednej lampy to niespełna 5 tys. zł. To bardzo konkretna pomoc, którą zrealizujemy dzięki temu kreatywnemu przedsięwzięciu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i polecamy Państwu serdecznie obejrzenie wystawy!

Więcej informacji: www.wystawachoinek.pl 

Fundacja Metropolia Dzieci jest współorganizatorem i pomysłodawcą Charytatywnej Wystawy Choinek. Na co dzień organizuje akcje i projekty skierowane do rodziców dzieci i młodzieży, poszukujących ciekawych wydarzeń i innych form spędzania wolnego czasu w Metropolii Gdańskiej. Wspiera przedsięwzięcia kulturalne i sportowe, muzyczne i teatralne, duże i małe, wysokobudżetowe i niszowe. Celem Fundacji Metropolia Dzieci jest aktywizacja rodziców i dzieci, by spędzali wspólnie czas z dala od telewizora czy komputera. Głównym projektem Fundacji jest projekt „Z książką na start” skierowany do dzieci w wieku do lat 6 i ich rodziców. Do tej pory wzięło w nim udział kilka tysięcy rodzin z Gdańska, Sopotu, Tczewa, Wejherowa, Rumii i Redy.

www.metropoliadzieci.pl

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Rocznik

 

Pomorskie S.O.S

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska