Rozmowa z Patrycją Zbytniewską, starszym specjalistą ds. CSR firmy LPP SA

 Firma LPP SA po raz kolejny dała dowód na to, że „pomaganie jest piękne” przekazując środki na wsparcie edukacyjne dla 42 osieroconych dzieci z woj. pomorskiego i małopolskiego. Skąd pomysł na taką formę wsparcia?

 

Nie jest to nasza pierwsza aktywność charytatywna. Od wielu lat staramy się wspierać, zarówno pośrednio, jak i bezpośrednio, osoby potrzebujące pomocy. Można śmiało powiedzieć, że w DNA naszej firmy wpisane jest wspieranie sąsiadów naszych siedzib w Gdańsku i Krakowie. Trzeba pamiętać, że każda forma wsparcia jest ważna - my wierzymy, że środki przeznaczone na stypendium pozwolą podopiecznym rozwijać się i realizować swoje cele naukowe. Cieszymy się, że możemy dołożyć do tego celu swoją małą cegiełkę.

 

Fundację Hospicyjną wspieracie od początku jej działalności. Przypomnijmy, w jaki sposób?

 

W zależności od potrzeb współpracujemy z Fundacją na różnych płaszczyznach, np. zespół Re Kids dwukrotnie zorganizował dziecięcy pokaz mody w trakcie obozu językowego - dzieci otrzymały od nas odzież, w której później występowały. Dwukrotnie udało nam się także wesprzeć finansowo sam obóz. Ponadto przekazaliśmy środki na start programu „Tumbo Pomaga”, który ma na celu wspierać dzieci, młodzież i opiekunów po stracie najbliższej osoby. Wspieramy także Fundację, przekazując karty podarunkowe na wyprawki dla dzieci oraz odzież, kiedy tylko pojawia się taka potrzeba ze strony Fundacji. Łącznie w ciągu kilku lat naszej współpracy wsparliśmy Fundację kwotą ponad 300 tys. zł.

 

Angażując członków Waszego zespołu w pracę charytatywną, realizujecie model nowoczesnej firmy, zaangażowanej w życie lokalnej społeczności? Jak w tym modelu odnajdują się Wasi pracownicy?

 

Pracownicy LPP to wyjątkowe osoby. W naszym zespole jest wiele aktywnych i otwartych osób, które w swoim codziennym życiu angażują się w liczne działania społeczne. Zdecydowanie można powiedzieć, że naszą cechą wspólną jest wrażliwość, a potrzebę pomagania staramy się zaspokoić w firmie poprzez wolontariat pracowniczy.

 

Warto zaznaczyć, że podejmowane przez nas aktywności wynikają w większości z rozmów z naszymi pracownikami, ponieważ chcemy w maksymalny sposób skorelować nasze cele z ich działaniami.

 

Czy wolontariat pracowniczy w zauważalny sposób wpływa na integrację zespołu?

 

Zdecydowanie tak. Wspólna praca zbliża, a skupienie się na innych i chwilowe zapomnienie o codziennych zobowiązaniach pokazuje nam nowe umiejętności członków zespołów.

 

Pomaganie jest piękne, a poza tym…

 

Edukujące, potrzebne też pomagającemu! To ogromna wartość o czym wie każdy wolontariusz i powinien pamiętać każdy z nas.

 

                                                                  Rozmawiała Magda Małkowska

 

Sponsor wsparcia edukacyjnego

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska