Za nami kolejny charytatywny Bal z Sercem. Jak co roku wydarzeniu towarzyszyło mnóstwo dobrych emocji, życzliwości, otwartości i pięknej zabawy. Dzięki zaangażowaniu gości, wszystkim przygotowanym atrakcjom, aukcji  w tym roku udało się zebrać około 180 000 zł. Ta suma pozwoli na miesiąc opieki nad około 60 pacjentami Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku: dziećmi lub dorosłymi.

 W balu wzięło udział wielu znamienitych gości, w tym między innymi:
Ambasador Republiki Austrii w Polsce dr Thomas M. Buchsbaum, Senator RP Sławomir Rybicki, Konsul Honorowy Austrii w Gdańsku Marek Kacprzak, Konsul Honorowy Królestwa Hiszpanii, kanclerz Loży Gdańskiej BCC – Maciej Dobrzyniecki, Konsul Honorowy Republiki Malty – Sławomir Kalicki,  Członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego – Paweł Orłowski, Prezydent Miasta Gdańska – Paweł Adamowicz, a także przedstawiciele świata nauki, kultury, biznesu i sportu.

O celu balu, kosztach prowadzenia opieki hospicyjnej przypomniał gościom krótki film „Ta reklama jest zrobiona dla pieniędzy”. Prezes Alicja Stolarczyk na powitanie powiedziała także, że: „Działania Fundacji Hospicyjnej stanowią  p o m o s t  pomiędzy osobami będącymi w kryzysie poważnej choroby zagrażającej zdrowiu lub życiu a osobami, które w wyjściu z tego kryzysu chcą pomóc”.

Prezes Rady Fundacji Hospicyjnej Sławomir Łoboda zwrócił uwagę, że Gdańsk, a szczególnie Europejskie Centrum Solidarności, to miejsce, w którym idea solidarności jest wszystkim znana i bliska. Tym razem była to solidarność z terminalnie chorymi, którym bez względu na wiek, płeć, wyznanie czy zamożność, towarzyszymy do końca, profesjonalnie i z miłością.

 Tegoroczna zabawa w charakterze wiedeńskim rozpoczęła się od występu kwartetu Golden String Quartet w składzie: I skrzypce – Gabriela Żmigrodzka, II skrzypce – Sabrina Stachel, altówka – Tomasz Mrowiński, wiolonczela – Katarzyna Gaszczyk. Zespół zagrał między innymi Walc kwiatówDziadka do orzechów Piotra Czajkowskiego oraz Nad pięknym modrym Dunajem Johanna Straussa. Pokaz i lekcję walca wiedeńskiego przeprowadziła para taneczna: Ewa Jeziorska i Mateusz Brzezicki. Po tym wstępie do tańca zagrał Sergiej Kriuczkow & Riverboat Ramblers Swing Orchestra. Bal, w tym aukcję głośną poprowadzili Ewa Więcek i Tomasz Gregor. W wiedeńskim klimacie goście bawili się aż do godziny 2.00.

 Nasz bal nie mógłby się odbyć bez hojności osób i firm, które przekazały dary na aukcje, zabawę fantową, różne niespodzianki oraz wsparły nas finansowo. W tym roku w sposób szczególny dziękujemy: Mercedes-Benz Witman, Raiffeisen POLBANK, Argo SA, Abakus Gdynia i Kacprzak Radcy Prawni, a także po raz kolejny: Europejskiemu Centrum Solidarności, firmie AmberSide i Via Medica.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska