Sobota 23 kwietnia w 7. Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku ponownie stała się miejscem preludium finału Pól Nadziei na Pomorzu w Gdańsku. Dzięki charytatywnemu zaangażowaniu lekarzy i personelu medycznego pacjenci mogli skorzystać z konsultacji medycznych u: kardiologa, chirurga onkologa, onkologa, urologa, nefrologa, neurologa, radiologa, i to bez wcześniejszego skierowania.

 

Wprawdzie czasami w kolejce do specjalisty trzeba było postać nawet godzinę, jednak atmosfera była bardzo przyjazna. Na korytarzach wyróżniali się kwestujący wolontariusze w żółtych koszulkach, którzy w zamian za datek na rzecz hospicjów wręczali ofiarodawcom żonkile.

Nowym akcentem tegorocznej Żonkilowej Soboty była prezentacja prac pacjentów oddziału psychiatrycznego, którzy w ramach zajęć terapeutycznych przygotowali ozdoby w technice découpage, również do nabycia za datek do skarbonki.

Przedsięwzięciem koordynowała Pani Elżbieta Brożyniak, naczelna pielęgniarka szpitala: „Pomagać trzeba. Jest to również idea naszego zawodu. Chętnie włączamy się we wszystkie akcje społeczne. Pomaganie chorym ludziom, tym bardziej chorym nieuleczalnie, dodaje nam skrzydeł i napawa radością”.

Pani Elżbieta przypomniała również, że szpital na co dzień podejmuje inicjatywy mające na celu edukację prozdrowotną: otwarte spotkania ze społecznością lokalną, wykłady i prezentacje specjalistów 7. Szpitala Marynarki Wojennej. Znaczenie profilaktyki prozdrowotnej podkreślał także Zastępca Komendanta Szpitala kmdr. por. Wojciech Kania: „Poza podstawowym celem, jakim jest zbiórka na rzecz hospicjum, chcemy również pomagać pacjentom, którzy na co dzień mają trudności z dostaniem się do specjalistów, zachęcamy  do wykonywania profilaktycznych badań cytologicznych, przesiewowych oraz mammografii” (szczegóły na: www.7szmw.pl)

Podczas akcji, trwającej od godz. 9:00 do 13:00, udzielono 270 porad. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim lekarzom i personelowi, który zdecydowali się poświęcić swój wolny czas na rzecz podopiecznych hospicjów. Cieszymy się, że idea Pól Nadziei na Pomorzu wyzwala tak świetne inicjatywy.

Przekaż darowiznę online

kwota:

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

WESPRZYJ BUDOWĘ CENTRUM OPIEKI WYTCHNIENIOWEJ

 


Numer konta:

60 1540 1098 2001 5562 3339 0002

Fundusz Dzieci Osieroconych

 

Aktualna lista marzeń - Dzień Dziecka 2022

Rocznik

 

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska