Sobota 23 kwietnia w 7. Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku ponownie stała się miejscem preludium finału Pól Nadziei na Pomorzu w Gdańsku. Dzięki charytatywnemu zaangażowaniu lekarzy i personelu medycznego pacjenci mogli skorzystać z konsultacji medycznych u: kardiologa, chirurga onkologa, onkologa, urologa, nefrologa, neurologa, radiologa, i to bez wcześniejszego skierowania.

Wprawdzie czasami w kolejce do specjalisty trzeba było postać nawet godzinę, jednak atmosfera była bardzo przyjazna. Na korytarzach wyróżniali się kwestujący wolontariusze w żółtych koszulkach, którzy w zamian za datek na rzecz hospicjów wręczali ofiarodawcom żonkile.

Nowym akcentem tegorocznej Żonkilowej Soboty była prezentacja prac pacjentów oddziału psychiatrycznego, którzy w ramach zajęć terapeutycznych przygotowali ozdoby w technice découpage, również do nabycia za datek do skarbonki.

Przedsięwzięciem koordynowała Pani Elżbieta Brożyniak, naczelna pielęgniarka szpitala: „Pomagać trzeba. Jest to również idea naszego zawodu. Chętnie włączamy się we wszystkie akcje społeczne. Pomaganie chorym ludziom, tym bardziej chorym nieuleczalnie, dodaje nam skrzydeł i napawa radością”.

Pani Elżbieta przypomniała również, że szpital na co dzień podejmuje inicjatywy mające na celu edukację prozdrowotną: otwarte spotkania ze społecznością lokalną, wykłady i prezentacje specjalistów 7. Szpitala Marynarki Wojennej. Znaczenie profilaktyki prozdrowotnej podkreślał także Zastępca Komendanta Szpitala kmdr. por. Wojciech Kania: „Poza podstawowym celem, jakim jest zbiórka na rzecz hospicjum, chcemy również pomagać pacjentom, którzy na co dzień mają trudności z dostaniem się do specjalistów, zachęcamy  do wykonywania profilaktycznych badań cytologicznych, przesiewowych oraz mammografii” (szczegóły na: www.7szmw.pl)

Podczas akcji, trwającej od godz. 9:00 do 13:00, udzielono 270 porad. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim lekarzom i personelowi, który zdecydowali się poświęcić swój wolny czas na rzecz podopiecznych hospicjów. Cieszymy się, że idea Pól Nadziei na Pomorzu wyzwala tak świetne inicjatywy.

WSPIERAMY UKRAINĘ

92 1540 1098 2001 5562 3339 0008
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy