Przed nami trójmiejska muzyczna jesień: festiwale, widowiska i koncerty. A wśród nich ten „The Best”. 15 października w Filharmonii Bałtyckiej, w cyklu „Głosy dla Hospicjów”, wystąpi charyzmatyczna Kayah. Artystka zaśpiewa dla swoich wielbicieli, ale i dla małych podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

Obecnie w gdańskim Hospicjum jest ich 33, od niemowląt po 18-latki. Wszystkie dzieci cierpią na nieuleczalne i przewlekłe choroby genetyczne i wszystkie potrzebują specjalistycznego sprzętu, by móc bez bólu przeżyć kolejny dzień. Ich życie to dla nas niewyczerpane źródło przykładów męstwa i optymizmu, a także wielkiego szacunku do życia. Bo Hospicjum to też życie, może nawet przede wszystkim... Właśnie w imię tego ich życia organizujemy charytatywny koncert, by m.in. móc zebrać fundusze na zakup asystora kaszlu dla 9-letniego Sebastiana czy koncentratora tlenu dla Konrada, który ma 4 lata i ciężką wadę serca. I nie możemy czekać. Naszej pomocy dzieciaki potrzebują natychmiast.

Koncert Kayah jest także jednym z wydarzeń XIII ogólnospołecznej kampanii Fundacji Hospicyjnej „Hospicjum to też Życie”, w tym roku przygotowywanej pod hasłem „Opiekun rodzinny - samotny bohater?”, a poświęconej wsparciu osób, które na co dzień, często przez długie lata i kosztem swoich planów i ambicji, zajmują się ciężko chorymi bliskimi. Wśród nich są również najbliżsi pacjentów Domowego hospicjum Dutkiewicza.

Październikowe koncerty Fundacji Hospicyjnej mają już swoją tradycję - najbliższy organizowany będzie po raz jedenasty. Poprowadzi go Włodzimierz Raszkiewicz, dziennikarz Radia Gdańsk, a prywatnie Przyjaciel Fundacji i jej Honorowy Wolontariusz.

W pierwszej części wieczoru, po krótkiej części oficjalnej, z recitalem autorskim wystąpi aktorka Teatru Wybrzeże Marzena Nieczuja-Urbańska.  Jeszcze przed przerwą wśród publiczności rozlosowane zostaną nagrody niespodzianki, ufundowane przez sponsorów.

Jak zwykle podczas antraktu organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, w tym zabawę fantową i aukcję, z których dochód również przeznaczony zostanie na główny cel koncertu.

Czy trzeba zapowiadać Kayah? Od 1995 roku, kiedy wydała swoją pierwszą płytę „Kamień”, jej nazwisko w świecie polskiej estrady nie przestaje błyszczeć. 15 października zapowiada się więc niezwykły wieczór wspomnień i artystycznych wzruszeń.

Organizacja koncertu możliwa jest dzięki wsparciu Sponsora Głównego wydarzenia - Grupa Energa. Serdecznie dziękujemy. 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Rocznik

 

Pomorskie S.O.S

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska