Przed nami trójmiejska muzyczna jesień: festiwale, widowiska i koncerty. A wśród nich ten „The Best”. 15 października w Filharmonii Bałtyckiej, w cyklu „Głosy dla Hospicjów”, wystąpi charyzmatyczna Kayah. Artystka zaśpiewa dla swoich wielbicieli, ale i dla małych podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

Obecnie w gdańskim Hospicjum jest ich 33, od niemowląt po 18-latki. Wszystkie dzieci cierpią na nieuleczalne i przewlekłe choroby genetyczne i wszystkie potrzebują specjalistycznego sprzętu, by móc bez bólu przeżyć kolejny dzień. Ich życie to dla nas niewyczerpane źródło przykładów męstwa i optymizmu, a także wielkiego szacunku do życia. Bo Hospicjum to też życie, może nawet przede wszystkim... Właśnie w imię tego ich życia organizujemy charytatywny koncert, by m.in. móc zebrać fundusze na zakup asystora kaszlu dla 9-letniego Sebastiana czy koncentratora tlenu dla Konrada, który ma 4 lata i ciężką wadę serca. I nie możemy czekać. Naszej pomocy dzieciaki potrzebują natychmiast.

Koncert Kayah jest także jednym z wydarzeń XIII ogólnospołecznej kampanii Fundacji Hospicyjnej „Hospicjum to też Życie”, w tym roku przygotowywanej pod hasłem „Opiekun rodzinny - samotny bohater?”, a poświęconej wsparciu osób, które na co dzień, często przez długie lata i kosztem swoich planów i ambicji, zajmują się ciężko chorymi bliskimi. Wśród nich są również najbliżsi pacjentów Domowego hospicjum Dutkiewicza.

Październikowe koncerty Fundacji Hospicyjnej mają już swoją tradycję - najbliższy organizowany będzie po raz jedenasty. Poprowadzi go Włodzimierz Raszkiewicz, dziennikarz Radia Gdańsk, a prywatnie Przyjaciel Fundacji i jej Honorowy Wolontariusz.

W pierwszej części wieczoru, po krótkiej części oficjalnej, z recitalem autorskim wystąpi aktorka Teatru Wybrzeże Marzena Nieczuja-Urbańska.  Jeszcze przed przerwą wśród publiczności rozlosowane zostaną nagrody niespodzianki, ufundowane przez sponsorów.

Jak zwykle podczas antraktu organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, w tym zabawę fantową i aukcję, z których dochód również przeznaczony zostanie na główny cel koncertu.

Czy trzeba zapowiadać Kayah? Od 1995 roku, kiedy wydała swoją pierwszą płytę „Kamień”, jej nazwisko w świecie polskiej estrady nie przestaje błyszczeć. 15 października zapowiada się więc niezwykły wieczór wspomnień i artystycznych wzruszeń.

Organizacja koncertu możliwa jest dzięki wsparciu Sponsora Głównego wydarzenia - Grupa Energa. Serdecznie dziękujemy. 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska