3 czerwca br. w gdańskim Teatrze Miniatura podsumowaliśmy rezultaty finansowe zbiórki na rzecz podopiecznych Funduszu Dzieci Osieroconych, przeprowadzanej w gdańskich szkołach w ramach XII kampanii Fundacji Hospicyjnej „Hospicjum to też Życie”, a zorganizowanej pod hasłem: „Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach. Pomóż osieroconym dzieciom”. Ze względu na ilość zaproszonych Gości spotkanie odbyło się w dwóch turach, a poprowadziła je Anna Janowicz, Dyrektor ds. Edukacji i Szkoleń Fundacji.

 

W akcję włączyło się 1 przedszkole, 59 szkół różnego stopnia oraz kilka placówek wychowawczo-oświatowych. Wspólnymi siłami udało się zebrać 25 tys. złotych, co w prostym rozliczeniu oznacza ufundowanie 25 stypendiów. We wręczaniu dyplomów reprezentantom szkół pomagał Piotr Kowalczuk, Wiceprezydent Miasta Gdańska ds. Społecznych.

Jednak do teatru przychodzi się przede wszystkim na przedstawienie. Tak było i tym razem. Zespół „Miniatury” przygotował spektakl pod tajemniczym tytułem „ImproLala”, będący improwizacją odgrywaną zgodnie z propozycjami płynącymi z sali i widzimisie aktorów. To prawie niewiarygodne, ale dwa spektakle, oglądane w godzinnym odstępie, nie miały ze sobą nic wspólnego. Może poza postacią Tumbo, specjalnie na tę okazję przygotowaną przez zespół. Było bardzo żywiołowo, zaskakująco i śmiesznie. I z wyraźnym przesłaniem, że pomagać trzeba i warto.

A przy wyjściu na widzów czekała jeszcze Tumbowa zakładka do książek i słodka niespodzianka – słonikowe ciasteczko upieczone przez Cukiernię Pellowski.

Dziękujemy sponsorowi spotkania, firmie EDF Polska SA, dzięki któremu wydarzenie mogło się odbyć.

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska