Denis,  jeden z podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza SAC, potrzebował naszej i waszej pomocy w zebraniu środków na wyposażenie mieszkania przekazanego  jego rodzinie przez Miasto Gdańsk. Z mamą Izą i siostrą Julką mieszkał dotychczas z dziadkami, w mieszkaniu dwupokojowym, na 38 m kw. W salonie, po rozłożeniu materacy dla chłopca, nie było już miejsca na nic innego. Nowe mieszkanie, na które cierpliwie czekali od 2010 roku, ma 53 m kw. Jego umeblowanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę niepełnosprawność Denisa, nie było taką prostą sprawą. Zaczynaliśmy praktycznie od zera.

 

Zbiórka rozpoczęła się w lutym. Spieszyliśmy się, bo zależało nam na prezencie na urodziny, które Denis obchodzi w Walentynki. Założyliśmy wydarzenie na facebooku, wysyłaliśmy komunikaty do mediów, prośby o udostępnianie i... udało się! Najpierw za sprawą Włodka Raszkiewicza z Radia Gdańsk, który choć na historię Denisa natknął się przypadkiem, oczywiście jej nie przeoczył. Do swojej audycji „Kawałek świata i herbata” zaprosił Marzenę Grochowską z foką Paro, nowoczesnym robotem terapeutycznym, której pierwszym pacjentem w Polsce był właśnie Denis. Pani Marzena opowiedziała Włodkowi o jego historii i tak się zaczęło. Słuchacze Radia Gdańsk żywo zareagowali na apel z prośbą o wsparcie zbiórki. Zgłaszało się do nas mnóstwo osób prywatnych oferujących pomoc. Udało się zebrać środki na zakup wyposażenia mieszkania: stołów, biurka, krzeseł.

Dzięki audycji Radia Gdańsk i materiałowi w Panoramie TVP3 Gdańsk do akcji przyłączyła się również architektka Helena Michel, która zaprojektowała wnętrze mieszkania, proponując podzielenie jednego z pomieszczeń specjalną ścianką, co umożliwiło wygospodarowanie osobnego pokoju dla Julki. Wykonaniem specjalnego łóżka dla Denisa zajęła się pracownia stolarska pana Józefa Ewertowskiego. Udało się także kupić niezbędny fotelik kąpielowy.

Informacje o zbiórce znalazły się również na portalu gdansk.pl dzięki pomocy Alicji Katarzyńskiej, w Superstacji, na portalu nadmorski24.pl, osowa.com, na portalu  i na antenie Eski Trójmiasto, a także na portalu Ohme.pl Małgorzaty Ohme. Włodek Raszkiewicz na bieżąco śledził i aktualizował informacje o postępach w akcji. Te wszystkie działania sprawiły, że udało się pozyskać firmy, które podarowały sporą część wyposażenia mieszkania nieodpłatnie. Serdecznie dziękujemy firmom: Ikea Gdańsk, Media Markt, Leroy Merlin, Minko, P.W. Program Sp. z o.o. Sp. K., Fuh Serwis, Hurtowni u Olafa, Sprzedaż drewna Wojciech Blichewicz oraz wszystkim darczyńcom indywidualnym.

Dzięki Wam wiemy, że mamy na kogo liczyć!

Relację z akcji na stronie Radia Gdańsk możecie prześledzić tutaj: http://radiogdansk.pl/index.php/wiadomosci/item/37184-wyposazamy-mieszkanie-to-nie-przelewki-cale-mieszkanie-denisa.html

Nasza prośba o wsparcie dla Denisa i jego historia była zamieszczona na naszej stronie: http://www.fundacjahospicyjna.pl/pl/aktualnosci/78-aktualnosci-2016/653-denis-wytrwaly-przeszedl-wiele-pomoz-stworzyc-dla-niego-dom

Subkonto Denisa jest wciąż otwarte, ponieważ zbieramy środki na pionizator, którego wkrótce chłopiec będzie potrzebować. W tej chwili otrzymał używany sprzęt,  odpowiedni do jego wzrostu, ale niedługo z niego wyrośnie.

Chętnych do pomocy w tej sprawie prosimy o wpłacanie darowizn na konto: 39 1540 1098 2001 5562 4727 0013, z dopiskiem: „Dla Denisa”.

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska