Denis,  jeden z podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza SAC, potrzebował naszej i waszej pomocy w zebraniu środków na wyposażenie mieszkania przekazanego  jego rodzinie przez Miasto Gdańsk. Z mamą Izą i siostrą Julką mieszkał dotychczas z dziadkami, w mieszkaniu dwupokojowym, na 38 m kw. W salonie, po rozłożeniu materacy dla chłopca, nie było już miejsca na nic innego. Nowe mieszkanie, na które cierpliwie czekali od 2010 roku, ma 53 m kw. Jego umeblowanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę niepełnosprawność Denisa, nie było taką prostą sprawą. Zaczynaliśmy praktycznie od zera.

 

Zbiórka rozpoczęła się w lutym. Spieszyliśmy się, bo zależało nam na prezencie na urodziny, które Denis obchodzi w Walentynki. Założyliśmy wydarzenie na facebooku, wysyłaliśmy komunikaty do mediów, prośby o udostępnianie i... udało się! Najpierw za sprawą Włodka Raszkiewicza z Radia Gdańsk, który choć na historię Denisa natknął się przypadkiem, oczywiście jej nie przeoczył. Do swojej audycji „Kawałek świata i herbata” zaprosił Marzenę Grochowską z foką Paro, nowoczesnym robotem terapeutycznym, której pierwszym pacjentem w Polsce był właśnie Denis. Pani Marzena opowiedziała Włodkowi o jego historii i tak się zaczęło. Słuchacze Radia Gdańsk żywo zareagowali na apel z prośbą o wsparcie zbiórki. Zgłaszało się do nas mnóstwo osób prywatnych oferujących pomoc. Udało się zebrać środki na zakup wyposażenia mieszkania: stołów, biurka, krzeseł.

Dzięki audycji Radia Gdańsk i materiałowi w Panoramie TVP3 Gdańsk do akcji przyłączyła się również architektka Helena Michel, która zaprojektowała wnętrze mieszkania, proponując podzielenie jednego z pomieszczeń specjalną ścianką, co umożliwiło wygospodarowanie osobnego pokoju dla Julki. Wykonaniem specjalnego łóżka dla Denisa zajęła się pracownia stolarska pana Józefa Ewertowskiego. Udało się także kupić niezbędny fotelik kąpielowy.

Informacje o zbiórce znalazły się również na portalu gdansk.pl dzięki pomocy Alicji Katarzyńskiej, w Superstacji, na portalu nadmorski24.pl, osowa.com, na portalu  i na antenie Eski Trójmiasto, a także na portalu Ohme.pl Małgorzaty Ohme. Włodek Raszkiewicz na bieżąco śledził i aktualizował informacje o postępach w akcji. Te wszystkie działania sprawiły, że udało się pozyskać firmy, które podarowały sporą część wyposażenia mieszkania nieodpłatnie. Serdecznie dziękujemy firmom: Ikea Gdańsk, Media Markt, Leroy Merlin, Minko, P.W. Program Sp. z o.o. Sp. K., Fuh Serwis, Hurtowni u Olafa, Sprzedaż drewna Wojciech Blichewicz oraz wszystkim darczyńcom indywidualnym.

Dzięki Wam wiemy, że mamy na kogo liczyć!

Relację z akcji na stronie Radia Gdańsk możecie prześledzić tutaj: http://radiogdansk.pl/index.php/wiadomosci/item/37184-wyposazamy-mieszkanie-to-nie-przelewki-cale-mieszkanie-denisa.html

Nasza prośba o wsparcie dla Denisa i jego historia była zamieszczona na naszej stronie: http://www.fundacjahospicyjna.pl/pl/aktualnosci/78-aktualnosci-2016/653-denis-wytrwaly-przeszedl-wiele-pomoz-stworzyc-dla-niego-dom

Subkonto Denisa jest wciąż otwarte, ponieważ zbieramy środki na pionizator, którego wkrótce chłopiec będzie potrzebować. W tej chwili otrzymał używany sprzęt,  odpowiedni do jego wzrostu, ale niedługo z niego wyrośnie.

Chętnych do pomocy w tej sprawie prosimy o wpłacanie darowizn na konto: 39 1540 1098 2001 5562 4727 0013, z dopiskiem: „Dla Denisa”.

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Rocznik

 

Pomorskie S.O.S

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska