Fundacja Hospicyjna i Fundacja Metropolia Dzieci po raz kolejny wraz ze sponsorami zorganizowały Charytatywną Wystawę Choinek. Inicjatywa zebrania środków niezbędnych do zakupu sprzętu medycznego dla podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza SAC  w Gdańsku, znalazła w tym roku aż szesnastu partnerów. Firmy, które przyłączyły się do wystawy przekazały środki na wsparcie m.in. dla: Dominiki, Krzysia, Michała, Wiktorii i Oliwki. W Parku Handlowym Matarnia w Gdańsku wystawę można bezpłatnie zwiedzać od 2 grudnia 2016 do 5 stycznia 2017, a w Centrum św. Jana od 13 grudnia do 8 stycznia.

Nasi partnerzy wykazali się nie tylko wspaniałomyślnością wobec potrzebujących dzieci, ale także kreatywnością w przygotowaniu swoich choinek. O to tutaj przecież chodzi! Zaciekawić swoim pomysłem. I tak o to możemy podziwiać drzewka ubrane w najróżniejszy sposób: ozdobami przygotowanymi z opakowań po lekach (Polpharma), mikrofonami Radia Gdańsk, czy choinkę SMYK-a, zbudowaną z maskotek, które trafią do naszych podopiecznych.

Wystawa w Centrum św. Jana to także okazja, aby przyłączyć się do ozdobienia choinki. Chętni mogą wrzucić datek do skarbonki i przywiesić na niej symboliczną bombkę. Wspólnie stworzymy drzewko wyrażające gest solidarności z chorymi i potrzebującymi.

Choinka Fundacji Hospicyjnej podobnie jak w zeszłym roku, została wykonana z poduszek, na których wylegują się słonie. To nawiązanie do naszej maskotki - Słonika Tumbo, który dzielnie patronuje dzieciom osieroconym. Staramy się otaczać opieką wszystkich najmłodszych, których dotknęła choroba lub odejście kogoś bliskiego, stąd symboliczne poduszki, które mają sugerować, że u nas jest przytulnie, miło i bezpiecznie.

Pod stałą opieką Hospicjum znajduje się 36 nieuleczalnie i przewlekle chorych  dzieci. Możemy im pomagać dzięki wsparciu firm, które przyłączyły się do wystawy: Arla, Ikea, Douglas, Leasing Polski, Bruno Tassi, Superpharm, Polpharma, Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto, Mercedes Benz-Witman, Satel, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Atelier Magdalena Beneda, Smyk, Browar Spółdzielczy, Kwiaciarnia Dzika Róża.

Więcej informacji o wystawie przeczytacie na stronie: http://www.wystawachoinek.pl/

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska