W sobotni wieczór 20 maja odbył się 12. Charytatywny Bal z Sercem zorganizowany przez Fundację Hospicyjną. W tym roku celem zbiórki było doposażenie i wykończenie powstającego w Gdańsku Centrum Opieki Wytchnieniowej – miejsca, które otoczy bezpłatną opieką chore dzieci i dorosłych, dając ich rodzinom szansę na odpoczynek i nabranie sił.

Wino i muzyka - w rytmie słonecznej Mołdawii

Każdego roku bal odbywa się pod patronatem korpusu dyplomatycznego innego kraju. 12. Charytatywny Bal z Sercem rozbrzmiewał w rytmie kultury mołdawskiej, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli m.in. Ambasada Republiki Mołdawii w Rzeczypospolitej Polskiej oraz Konsul Honorowy Republiki Mołdawii w Gdańsku Pan Jacek Tymiński, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Na tle zachwycającego widoku na Trójmiasto, który roztacza się z 34. piętra wieżowca Olivia Star, na gości balu czekało wiele atrakcji związanych z kulturą mołdawską, m.in. występ grającego na tradycyjnych ludowych instrumentach zespołu Besarabia oraz specjalne przygotowane menu. Gości porwał do tańca polsko-ukraiński zespół Riverboat Ramblers Swing Orchestra. Imprezę poprowadzili wokalista i prezenter Maciej Miecznikowski, wspierany na scenie przez Annę Janowicz, prezes Fundacji Hospicyjnej.

Rekordowa licytacja koszulki Lewandowskiego

Punktem kulminacyjnym każdego balu Fundacji Hospicyjnej jest charytatywna licytacja, podczas której na hojnych darczyńców czekało ponad 50 niepowtarzalnych przedmiotów aukcyjnych, takich jak kolacja z Grzegorzem Skawińskim i Włodkiem Tkaczykiem, zwiedzanie stoczni Remontowej, garnitur szyty na miarę, szkolenie na katamaranie z wicemistrzem świata Jakubem Surowcem, trening jazdy za kierownicą wyjątkowych modeli marki Mercedes-AMG, zwiedzanie największej na świecie winnicy w Mołdawii czy wizyta w Parlamencie Europejskim w towarzystwie eurodeputowanej Magdaleny Adamowicz. Podczas tegorocznej aukcji padła rekordowa suma 25 000 złotych za koszulkę Roberta Lewandowskiego z autografem.

Podczas sobotniego wieczoru na szczytny cel udało się zebrać ponad 260 tys. złotych. - Dziękujemy wszystkim darczyńcom za zaangażowanie na rzecz Centrum Opieki Wytchnieniowej. To miejsce, na które czekają rodziny z całego Pomorza, ciężko chore dzieci i dorośli oraz ich opiekunowie. Cieszymy się, że już za chwilę Centrum będzie mogło przyjąć pierwszych podopiecznych. Nie udałoby się to, gdyby nie wsparcie tych, którym bliska jest idea pomagania - mówi prezes Fundacji Hospicyjnej Anna Janowicz.

Dziękujemy honorowym patronom 12. Charytatywnego Balu z Sercem: Ambasadzie Republiki Mołdawii w Rzeczypospolitej Polskiej oraz Konsulowi Honorowemu Republiki Mołdawii w Gdańsku Pan Jackowi Tymińskiemu, Stowarzyszeniu Konsulów Honorowych w Polsce, Wojewodzie Pomorskiemu Dariuszowi Drelichowi, Marszałkowi Województwa Pomorskiego Mieczysławowi Strukowi, Prezydent Miasta Gdańska Aleksandrze Dulkiewicz, Business Centre Club Loży Gdańskiej, Gdańskiemu Klubowi Biznesu, Pracodawcom Pomorza, Polsko-Szwedzkiej Izbie Gospodarczej.

Dziękujemy Diamentowemu Sponsorowi balu: Fundacji JohnnyBros, gospodarzom tej wyjątkowej przestrzeni: Olivia Star oraz sponsorom: Abakus Gdynia, AMG Brand Center Gdańsk, Mercedes-Benz Witman, Crist, Leasing Polski, Omida Group. Dziękujemy gościom balu za obecność i mamy nadzieję zobaczyć się już niedługo na kolejnym Charytatywnym Balu z Sercem - mówi Anna Janowicz.

 

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
OFERTY PRACY
WSPIERAJ NAS

CHARYTATYWNE KARTKI ŚWIĄTECZNE

 

Wolontariat opiekuńczy

 

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska