Dowiedz się więcej.

Aktualności

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji organizowanej przez gdańskie hospicja dla dzieci, podczas której chcemy wspólnie porozmawiać o codziennych realiach pracy zespołów pediatrycznej opieki paliatywnej i wyzwaniach, które przed nami. 

13 i 14 września w ramach warsztatów oraz sesji wykładowych poruszymy tematy związane z opieką medyczną, perinatalną oraz wsparciem pozamedycznym naszych podopiecznych i ich rodzin, ale także o nas, osobach sprawujących opiekę. Będziemy dzielić się wiedzą i doświadczeniami, by rozwijać holistyczną, interdyscyplinarną opiekę nad dziećmi, przynoszącą im ulgę w chorobie i pozwalającą choć na odrobinę dziecięcej radości. Bo, jak pisał Janusz Korczak, kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat…

Jeśli chcesz wywołać uśmiech na twarzy osieroconego dziecka, zrealizuj jego marzenie! Wybierz prezent z listy, przygotuj prezent i dostarcz go na adres Hospicjum.

Dzieci osierocone, chore i ich rodzeństwo, marzą tak samo, jak inne dzieci. Liczą na prezenty z okazji Dnia Dziecka, chociaż często ich sytuacja materialna jest trudna, a domowy budżet pozwala jedynie na zapewnienie podstawowych potrzeb.

Dzieciom, których najbliżsi odeszli po ciężkiej chorobie pod opieką hospicjów, pomaga nasz słonik Tumbo, maskotka – symbol Funduszu Dzieci Osieroconych „Tumbo Pomaga”. Pomarańczowy słoń organizuje pomoc w formie wyprawek szkolnych, prezentów z okazji Świąt, wyjazdów wakacyjnych, czy dodatkowych zajęć edukacyjnych, spełnia ich życzenia na Dzień Dziecka.

Serdecznie zapraszamy 10 maja od godziny 14.00 do 18.00 na piknik "Odetchnij po sąsiedzku" w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. 

Z okazji obchodów dwudziestolecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej Fundacja Hospicyjna wraz z Radą Dzielnicy Aniołki oraz Fundacją RC serdecznie zapraszają na Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku. W programie znajdą się m.in. ciekawe warsztaty, gra miejska, ognisko sąsiedzkie, atrakcje dla dzieci oraz niespodzianki dla uczestników.

Program:

Zmotoryzowana sztafeta, żółta żonkilowa parada na ulicach Gdańska, wspaniałe występy artystów i wspólna kwesta. Tak wyglądał Finał Pól Nadziei na Pomorzu w niedzielę 14 kwietnia 2024 roku. Udało nam się zebrać prawie 760 000 złotych!

To był wspaniały dzień pełen synergii, bo wydarzenie organizowało wspólnie aż 8 pomorskich hospicjów. Celem akcji było okazanie wsparcia i solidarności z osobami pod opieką hospicjów, ciężko chorymi dziećmi i dorosłymi w ostatnich chwilach życia. Tego dnia tysiące wolontariuszy kwestowało na ulicach pomorskich miejscowości. Symbolem akcji jest żonkil – kwiat nadziei i zwiastun wiosny. 

Już w najbliższą niedzielę 14 kwietnia odbędzie się wielki finał Pól Nadziei na Pomorzu 2024! 
 
Celem akcji jest pozyskanie finansowego wsparcia hospicyjnej opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi u kresu życia. Równie ważny jest także jej cel edukacyjny i wspólnotowy: propaguje wolontariat, otwiera serca i oczy na potrzeby osób cierpiących.
  • Szukajcie niebieskich skarbonek w wybranych firmach, sklepach i parafiach na Pomorzu – listę miejsc znajdziesz na stronie polanadzieinapomorzu.pl
  • Zbiórki stacjonarne i on-line potrwają od 8 do 21 kwietnia.
  • Bądźcie z nami tego dnia! Start Żonkilowej Parady o godz. 13:15 (ul. Podwale Staromiejskie 82 – finał Dwór Artusa).
  • Szczegóły wydarzenia na stronie polanadzieinapomorzu.pl

Z wielką przyjemnością informujemy, że do zarządu oraz rady Fundacji Hospicyjnej dołączyły nowe osoby.

Na stanowisko prezeski zarządu Fundacji Hospicyjnej powołana została Iwona Sierzputowska, z kolei Agnieszka Wirpszo objęła stanowisko wiceprezeski zarządu. W skład zarządu nadal wchodzą: Justyna Ziętek – wiceprezeska zarządu, Agnieszka Paczkowska – wiceprezeska zarządu.

Do Rady Fundacji Hospicyjnej dołączyli: Ewa Sowińska oraz Przemysław Mitraszewski.

Jesteśmy przekonani, że wiedza i doświadczenie nowych członków rady i zarządu pozwoli nam ze spokojem patrzeć w przyszłość i stawiać czoła nowym wyzwaniom. Razem możemy zrobić wiele dobrego! 

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
OFERTY PRACY
WSPIERAJ NAS

CHARYTATYWNE KARTKI ŚWIĄTECZNE

 

Wolontariat opiekuńczy

 

Kwartalnik


DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

Wspierają nas

AR_logomale.jpg GOS-LOGO_male.jpg LPP.gif PMmale11.jpg baner_920_320-01.png energa.png fundacja-agory.png imm.png logo_ibo_95.jpg logo_navamale.jpg radio-gdansk.png satel.png uniwersal1.jpg

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska