Aktualności

Spotkajmy się w Galerii Bałtyckiej 9 grudnia o godzinie 12:00 i razem pomalujmy charytatywne bombki!
 
Świąteczne przygotowania trwają - szykujemy prezenty, upominki, dekoracje, stroiki świąteczne. Możemy zrobić to wspólnie i przy okazji wesprzeć młodszych i starszych podopiecznych Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku! W sobotę 9 grudnia od 12:00 do 16:00 zaproszone przez nas gwiazdy będą dekorować bombki, które później będziecie mogli nabyć na naszych licytacjach. Będą z nami osoby ze świata mediów, kultury i sportu, m.in. Deleu, Marcin Gałek, szczypiorniści Energa Wybrzeże Gdańsk, siatkarki Gedanii, mistrzynie Polski w skoku o tyczce - Agnieszka Kaszuba i Emilia Kusy, kapitan reprezentacji Polski w rugby Piotr Zeszutek, przedstawiciele władz miasta Gdańska i wiele, wiele innych fantastycznych osób!

 Zespół Fundacji Hospicyjnej, w której skład wchodzi m.in znakomity personel Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku, został nagrodzony Bursztynowym Mieczykiem – Nagrodą Specjalną Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. 

Uroczysta gala Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego odbyła się 30 listopada 2023 roku w Europejskim Centrum Solidarności. Nagrodę w imieniu Fundacji przyjęła Agnieszka Paczkowska, wiceprezes zarządu: – Dziękujemy za to wyróżnienie w tak ważnym dla nas roku, w którym uruchomiliśmy Centrum Opieki Wytchnieniowej. To dla nas szczególna nagroda, bo otrzymujemy ja w tym miejscu - miejscu solidarności. Bez tej solidarności, która powstała 40 lat temu wobec osób u kresu życia, bez ks. Dutkiewicza, który podjął tę drogę solidarnie z pracownikami Akademii Medycznej, pielęgniarkami i lekarzami z niezgody na niegodne umieranie w domach [...] nie byłoby dziś Hospicjum Dutkiewicza i Fundacji Hospicyjnej [...] Ale na tym nie spoczęliśmy i podobnie jak ks. Dutkiewicz, dalej działamy społecznie, nierzadko przełamując tematy tabu. Mówimy o dzieciach osieroconych, osobach w żałobie, nastolatkach przeżywających stratę bliskich, o opiekunach rodzinnych. Zwieńczeniem tych haseł, idei, kampanii, jest budynek Centrum Opieki Wytchnieniowej, które działa przy ulicy Kopernika w Gdańsku. Dziękujemy za nagrodę i prosimy dalej o solidarność wobec osób potrzebujących. Dziękujemy władzom państwowym, samorządowi województwa pomorskiego, Miastu Gdańsk, wszystkim jego mieszkańcom i mieszkankom, dziękujemy naszym pracownikom, spośród których wielu jest z nami od ponad 20 lat.

To ogromne szczęście zgromadzić w jednym miejscu tak wiele wspaniałych osób. 25 listopada 2023 roku w Europejskim Centrum Solidarności obchodziliśmy wyjątkowe Urodziny: Jubileusz 40-lecia Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC i 20-lecia Fundacji Hospicyjnej.

Na uroczystość przybyło prawie 400 osób, a wśród nich przyjaciele, firmy oraz instytucje wspierające nas od wielu lat, wolontariusze i filantropi, ale przede wszystkim byli i obecni pracownicy – osoby, które swoją drogę zawodową związały właśnie z Hospicjum Dutkiewicza i Fundacją Hospicyjną.

Galę urodzinową poprowadzili bliscy nam dziennikarze: Magda Szpiner, Robert Silski oraz Wojciech Kuchta. Wieczór wypełniły wspomnienia. Gości przywitaliśmy piosenką „Każda chwila”, którą w 2008 roku napisał Tomasz „Lipa” Lipnicki, muzykę do niej skomponował Maciej Jeleniewski, a zaśpiewali „Lipa” wraz z Krystyną Prońko. Utwór promował ogólnopolską kampanię społeczno-edukacyjną pt. „Hospicjum to też życie”, a jego powstanie, podobnie jak powstanie Hospicjum i Fundacji, możliwe było dzięki pracy olbrzymiej liczby ludzi: wolontariuszy, pracowników, darczyńców, dla których dobro ludzi w kryzysie nieuleczalnej choroby i ich bliskich zawsze jest na pierwszym miejscu.

21 listopada już po raz ósmy obchodziliśmy Dzień Tumbo - Dzień Solidarności z Dziećmi i Młodzieżą w Żałobie, którego celem jest psychologiczne i socjalne wsparcie osieroconych dzieci i nastolatków. Tego dnia w wielu szkołach i przedszkolach w całej Polsce nauczyciele prowadzą specjalne zajęcia, podczas których poruszają w przystępny sposób trudny temat śmierci. W tym roku wraz z Dyrektorem Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku Grzegorzem Krygerem oraz koordynatorką projektu Agnieszką Paczkowską odwiedziliśmy Morskie Przedszkole i Morską Szkołę Podstawową im. Aleksandra Doby w Gdańsku.

W tym roku do Dnia Tumbo przyłączyło się prawie 100 placówek – głównie z Trójmiasta, ale są wśród nich również szkoły z Tarnobrzegu, Stalowej Woli, Sandomierza i Opola. W ramach specjalnie przygotowanych zajęć, uczniowie będą mogli porozmawiać o odchodzeniu i żałobie w atmosferze wsparcia i wzajemnego zrozumienia. Młodsi uczestnicy mogą zorganizować kiermasz charytatywny, wyprawić urodziny słonika Tumbo czy przygotować wyjątkowe słonikowe dekoracje. Każda zgłoszona placówka otrzymała dopasowane do wieku uczniów materiały edukacyjne, książki, plakaty i scenariusze zajęć.

Panowie i Panie! Jako że listopad jest miesiącem podnoszenia świadomości mężczyzn w temacie profilaktyki raka jąder i prostaty, to 18 listopada ruszamy z akcją “Nie rób sobie jaj ze zdrowia! Zbadaj się!” Na czym ona polega? Wy, Panowie, poddajecie się bezpłatnemu badaniu KRWI*, a my Was strzyżemy! Proste, bezbolesne, ale bardzo ważne!
 
Wydarzenie startuje o godz. 12.00, a zakończy się o godz. 20.00 lub kiedy wykorzystamy wszystkie przygotowane przez HMS Assistance pakiety badań.
W akcję włączyło się aż 10 barber shopów z Trójmiasta, w tym Rzemieślnik Barber Shop, Bałtycki Barber, Black Razor Barber, MG’s Barber Shop, Old Skull Barber Osowa, Salon Fryzur Męskich, Stalownia Barbershop, Street Cut Barber Shop, T.N.T Barbers oraz Trasernia Barbershop. Obiecujemy, że staniemy na głowie, aby Was wszystkich ogarnąć. Jedyne, co musicie zrobić, to oddać trochę krwi, a później już tylko zasiąść na fotelu barbera.

11 listopada o godzinie 10.30 ulicami Gdańska już po raz kolejny przejdzie Parada Niepodległości.
 
W tym pięknym biało-czerwonym korowodzie wypatrujcie naszych Wolontariuszy w żółtych koszulkach, którzy będą rozdawać kotyliony, szaliki, śpiewniki, ale też kwestować na rzecz podopiecznych Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku. Bardzo liczymy na wsparcie gdańszczan, którzy szczodrość i chęć pomagania mają we krwi i nie raz już to pokazali.
Zapraszamy Was z całymi rodzinami do udziału w Paradzie. Jeśli chcielibyście pomóc i kwestować tego dnia razem z nami, skontaktujcie się z naszą koordynatorką wolontariatu Agnieszką Zakrzacką (tel. 606 202 885).
Do zobaczenia!

Drodzy wolontariusze, uczniowie gdańskich szkół, nauczyciele, hojni darczyńcy!
 
Prawie 1000 wolontariuszy kwestowało w okresie Wszystkich Świętych na gdańskich cmentarzach. Wynik: zebraliśmy niemal 190 tysięcy złotych! Ta kwota wesprze dorosłych i dzieci - podopiecznych Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC. Dziękujemy!

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
OFERTY PRACY
WSPIERAJ NAS

CHARYTATYWNE KARTKI ŚWIĄTECZNE

 

Wolontariat opiekuńczy

 

Kwartalnik


DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

Wspierają nas

AR_logomale.jpg GOS-LOGO_male.jpg LPP.gif PMmale11.jpg baner_920_320-01.png energa.png fundacja-agory.png imm.png logo_ibo_95.jpg logo_navamale.jpg radio-gdansk.png satel.png uniwersal1.jpg

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska