Aktualności

W sobotni wieczór odbył się XI Charytatywny Bal z Sercem zorganizowany przez Fundację Hospicyjną. W tym roku, oprócz wsparcia codziennej opieki hospicyjnej, celem zbiórki było dofinansowanie budowy Centrum Opieki Wytchnieniowej – miejsca czasowego pobytu dla niesamodzielnych chorych dzieci oraz dorosłych, dzięki któremu ich opiekunowie będą mogli odpocząć, zadbać o swoje zdrowie lub załatwić sprawy, na które zwykle brakuje im czasu.

W rytmie kultury włoskiej

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Ambasadora Włoch w Polsce Aldo Amatiego oraz Konsula Honorowego Włoch w Gdyni Maurycego Chodorowskiego. Tegoroczna edycja balu rozbrzmiewała rytmem muzyki włoskiej. Publiczność rozgrzał brawurowy występ włoskiego tancerza i wokalisty Stefano Terrazzino. Magdalena Milczarska z Akademii Muzycznej w Gdańsku zaśpiewała najpiękniejsze włoskie arie, a gości porwał do tańca polsko-ukraiński zespół Riverboat Ramblers Swing Orchestra. Imprezę poprowadził śpiewak, aktor oraz wspaniały konferansjer Maciej Miecznikowski, wspierany na scenie przez Annę Janowicz, prezes Fundacji Hospicyjnej.

Program „Pajacyk” do tej pory był nam znany z akcji dożywiania dzieci. Od początku marca 2021r. PAH rozszerzyła działalność o wsparcie psychologiczne dla młodych osób. Od maja działamy razem z Pajacykiem! Naszym wspólnym celem jest zapewnienie dzieciom adekwatnej pomocy w tych trudnych czasach.

Dołączenie do programu daje nam możliwość jeszcze szerszego dotarcia z pomocą do dzieci i młodzieży w naszym regionie! W ramach programu będziemy mogli zorganizować pomoc psychologiczną indywidualną i grupową dla dzieci, nastolatków i ich opiekunów z Gdańska i okolic.

Kto zostanie objęty naszą pomocą? My, jak i pozostałe organizacje działające w ramach Pajacyk: pomoc psychospołeczna, przeprowadziliśmy rozpoznanie potrzeb w naszych regionach. Wśród podopiecznych objętych programem znajdą się dzieci i młodzież w wieku 6-18 lat z Gdańska i okolic, którzy doświadczają poważnej choroby bliskiej osoby lub są w żałobie. W sumie pomoc psychospołeczna obejmie blisko 370 dzieci i ponad 200 dorosłych - rodziców, opiekunów, pedagogów.

Opieka nad osobą przewlekle chorą nierzadko stanowi ogromne wyzwanie. Wymaga nie tylko ogromu pracy, wysiłku fizycznego czy cierpliwości, ale również wiedzy. Jak właściwie opiekować się chorym, jak przejść przez niezbędne formalności, które przepisy prawa mogą okazać się istotne dla opiekuna rodzinnego? Zapraszamy na kolejny webinar. W piątek na facebooku Fundacji Hospicyjnej 29.04.2022 o godz. 13.30 Ewa Starkel opowie o kwestiach ubezwłasnowolnienia.

Ubezwłasnowolnienie
Kwestia ubezwłasnowolnienia to nie łatwy temat. Nie tylko wiąże się z prawnymi procedurami czy formalnościami. Ogromną trudnością jest często samo podjęcie decyzji o jej zastosowaniu. Często okazuje się jednak, że jest ona koniecznym rozwiązaniem. Ubezwłasnowolnienie całkowite czy częściowe? Kiedy warto i w jakicjh okolicznościach, z czym konkretnie się wiąże i kto może po nie sięgnąć. W piątkowym webinarze znajdziecie odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych. Zapraszamy na spotkanie online z pracownikiem socjalnym Ewą Starkel.

Pola Nadziei na Pomorzu odbyły się po raz dziesiąty. Wolontariusze z całego województwa zjednoczyli siły, aby wesprzeć nie jedno, a aż siedem hospicjów. Akcja nie tylko pomaga zebrać środki umożliwiające prowadzenie działalności hospicyjnej, ale również uświadamia i propaguje wolontariat. To bardzo ważne, bo bez wolontariuszy, jak i środków finansowych, pomoc hospicyjna byłaby bardzo trudna. Ile udało się zabrać w tym roku? Znamy już kwotę!

Zaskakujący wynik
547 914,98 tys. zł to kwota, którą udało się zebrać pomorskim wolontariuszom na rzecz hospicjów. Kwesta trwała od 28 marca do 10 kwietnia. Poza tradycyjnym wrzucaniem pieniędzy do puszek akcję można było wesprzeć również online, licytując na charytatywnych aukcjach czy zasilając wirtualną skarbonkę. – Wynik zbiórki jest najlepszym dowodem, na to, że ludzi o wielkich sercach nie brakuje.  Dzięki naszym darczyńcom, firmom i instytucjom, które wspierały tegoroczne Pola Nadziei, możemy z większym spokojem troszczyć się o naszych podopiecznych. Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego, aby nas wesprzeć – mówi Anna Janowicz, Prezes Fundacji Hospicyjnej.

W niedzielę 3 kwietnia Fundacja Hospicyjna już po raz 11. przyznała nagrody Wolontariuszom oraz Filantropom wspierającym działalność organizacji. Uroczystość, dzięki uprzejmości Nadbałtyckiego Centrum Kultury, odbyła się w gdańskim Ratuszu Staromiejskim i to ze stuprocentową frekwencją.

Statuetki za wielkie serce

Uhonorowanie Wolontariuszy i Filantropów Bursztynowymi Dźwigami to wieloletnia tradycja Fundacji Hospicyjnej. Statuetki już po raz 11. trafiły w ręce przedstawicieli organizacji, firm, instytucji oraz osób prywatnych. Nagrody ufundowane przez Prezydent Miasta Gdańska i Fundację Hospicyjną to wyraz wdzięczności oraz chęci docenienia tych, którzy otwierają swoje serca i angażują się w pomoc hospicjum. Uroczystość tradycyjnie już, nie obeszłaby się bez części artystycznej. W tym roku koncert zagrał Maciej Gdański wybitny pianista, doktor sztuk muzycznych oraz absolwent Gdańskiej Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki, oraz Bogdan Sakhniuk, ukraiński pianista i kompozytor.

W niedzielę o godzinie 12:00 na facebooku Fundacji Hospicyjnej zapraszamy na transmisję LIVE z XI gali wręczenia Bursztynowych Dźwigów. Nagród ufundowanych przez Prezydent Miasta Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz oraz Fundację Hospicyjną dla Wolontariuszy, Filantropów, Firm i Instytucji wspierających nasze działania.
Uroczystość odbędzie w sali Mieszczańskiej Nadbałtyckiego Centrum Kultury, czyli Ratuszu Staromiejskim. 
Link do transmisji - kliknij

Przekaż darowiznę online

kwota:

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

WESPRZYJ BUDOWĘ CENTRUM OPIEKI WYTCHNIENIOWEJ

 


Numer konta:

60 1540 1098 2001 5562 3339 0002

Fundusz Dzieci Osieroconych

 

Aktualna lista marzeń - Dzień Dziecka 2022

Kwartalnik


DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

Rocznik

 

Księgarnia

Wspierają nas

AR_logomale.jpg GOS-LOGO_male.jpg LPP.gif PMmale11.jpg baner_920_320-01.png energa.png fundacja-agory.png imm.png logo_ibo_95.jpg logo_navamale.jpg radio-gdansk.png satel.png uniwersal1.jpg

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska