Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka 2020

UWAGA

Przyjaciele!

Epidemia koronawirusa zmieniła nasze życie i zdominowała media. Z wielką determinacją walczymy o bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów – dzieci i dorosłych w Hospicjum domowym i stacjonarnym im. ks. E. Dutkiewicza SAC.

Mimo tej trudnej sytuacji pragniemy pochylić się także nad tymi najmłodszymi, których otaczamy swoją opieką. Pragniemy dać im “Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka”.

Nasze dzieci są bardzo doświadczone przez los, wciąż przeżywają żałobę po stracie swoich najbliższych lub są ciężko chore. Siedmioletni Jakub spędzi pierwszy Dzień Dziecka bez swojej mamy. Trzynastoletni Denis nie może doczekać się 1 czerwca – wreszcie choroba jest na etapie remisji, ale chłopiec w swym krótkim życiu przeszedł już zabieg całkowitej resekcji guza mózgu, chemioterapię, radioterapię i chemioterapię podtrzymującą.

Przejmujących historii jest tyle, ilu mamy podopiecznych. Ich smutkowi i cierpieniu czasem trudno jest zaradzić, warto jednak pokazać, że nie są same, niezależnie od okoliczności.

W tym roku ze względu na wyjątkowe warunki prosimy, aby nasze dzieci zamiast konkretnych prezentów, otrzymały karty podarunkowe o wartości do 100-150 zł. Będą mogły samodzielnie wybrać i zakupić wymarzone prezenty pod okiem swoich opiekunów – od razu w sklepie internetowym lub trochę później, gdy będzie to już bezpieczne, w stacjonarnym. 

Zachęcamy do wpłat Bank BOŚ SA O/ Gdańsk 23 1540 1098 2001 5562 4727 0010 z dopiskiem np. „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka" - Anieszka nr 1”.

Po wybraniu konkretnego marzenia należy skontaktować się z Anną Włodkowską,     

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub tel. 668 450 743 

w celu sprawdzenia, czy marzenie nadal jest wolne! Lista jest uaktualniana na bieżąco.

Marzenia zaznaczone kolorem niebieskim mają już swojego darczyńcę!

 

 

          Lista życzeń dzieci:

 1. Agnieszka, 20 lat – dziewczynka zmagająca się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Jej pasją jest internet (lubi surfować po sieci!) i uwielbia lizaki Chupa-Chups o smaku truskawkowo-śmietankowym (każde ilości mile widziane!). Przyda się jej też karta podarunkowa do apteki.
 2. Alicja, 11 lat (siostra Rafała) – dziewczynka z mózgowym porażeniem dziecięcym. Mama chętnie kupi jej ubrania, dzięki karcie podarunkowej do sklepu Decathlon.
 3. Rafał, 15 lat (brat Alicji) – uwielbia piłkę nożną. Ucieszy się z bonu do sklepu z ubraniami i butami (np. Decathlon) oraz ze słodyczy.
 4. Amelia, 12 lat (siostra Tymona) – urodzona przedwcześnie, zmaga się z problemami neurologicznymi. Ma też kłopoty z odżywianiem. Nie mówi, porozumiewa się z otoczeniem za pomocą gestów i mimiki twarzy. Mama kupi jej odpowiednią zabawkę dzięki karcie podarunkowej do Empiku. 
 5. Tymon, 9 lat (brat Amelii) – uwielbia zabawy klockami Lego i treningi piłki nożnej. Ucieszy się też z karty podarunkowej do Empiku i ze słodkości.
 6. Bartuś, 8 lat – wcześniak urodzony z ciężką dysplazją oskrzelowo-płucną. Oddycha za pomocą rurki tracheotomijnej, musi mieć podawany tlen z koncentratora tlenu. Potrzebuje końcówki do szczoteczki elektrycznej Oral B Power Stages, np. https://www.aptekagemini.pl/oral-b-koncowki-wymienne-do-szczoteczki-elektrycznej-stages-power-star-wars-eb10-4-4-koncowki.html oraz pasty do zębów GC Tooth mousse https://www.aptekagemini.pl/shop-dent-gc-tooth-mousse-mieta-35ml.html.
 7. Dawid, 13 lat – chłopiec chorujący na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Dawid uwielbia słodkości, zwierzęta, gry komputerowe. Ucieszą go: kreatywna walizka Lego https://www.lego.com/pl-pl/product/creative-suitcase-10713?fbclid=IwAR1PIOcj7Qa2AMYs2shOm3drvbvxsqHzfILN2TEsp6PsNRe-ofQ5mHPRLHI i pojemniki na klocki (kolor czerwony i fioletowy) https://www.lego.com/pl-pl/product/lego-2x2-red-storage-brick-853234?fbclid=IwAR2tU-T2Vcb2sTTKDYD4C26Z98tjaq-mEvy3-uFzOTU1xHKAUhywduslbc0
 8. Denis, 13 lat (brat Julii) – chłopiec z guzem mózgu. Przeszedł zabieg całkowitej resekcji guza, chemioterapię, radioterapię i chemioterapię podtrzymującą. Obecnie choroba jest na etapie remisji. Denisowi przydadzą się nowe ubrania, które mama będzie mogła zakupić dzięki karcie podarunkowej, np. do sklepu Reserved. Chłopiec lubi też słodycze, szczególnie gwiazdki Milky Way (do kupienia m.in. w sklepie Rossmann).
 9. Julia, 18 lat (siostra Denisa) – pasjonuje się tańcem i muzyką. Ucieszy się z karty do sklepu z ubraniami Bershka. Lubi też słodycze!
 10. Ewa, 13 lat – urodziła się jako wcześniak. Względnie stabilne samopoczucie zapewnia jej rehabilitacja. Dziewczynka nie mówi, nauczyła się jednak metody komunikowania mimiką twarzy i gestami. Ucieszy ją zestaw kul magnetycznych: https://www.emag.pl/tecza-neodymowe-kulki-magnetyczne-neocube-216-sztuk-5mm-y60/pd/DBVSCVBBM/ oraz/lub bon do sklepu Reserved.
 11. Filip, 19 lat (brat Kacpra) – chłopiec z niedowładem czterokończynowym po wypadku. Nie siedzi ani nie chodzi sam. Mama kupi Filipowi pościel lub koc dzięki karcie podarunkowej do Ikei.
 12. Kacper, 16 lat (brat Filipa) – wesoły chłopak z talentem artystycznym. Ucieszy się z karty do sklepu Media Expert. Kacper uwielbia też słodycze.
 13. Gracjan, 11 lat – chłopiec ze zdiagnozowanym małogłowiem, padaczką lekooporną, ze znaczną niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. Mama kupi mu prezent odpowiedni do potrzeb dzięki karcie podarunkowej do Empiku.
 14. Hubert, 14 lat (brat Marceliny) – urodził się z wodogłowiem i z tego powodu jego rozwój psychoruchowy jest opóźniony. Hubert nie widzi i samodzielnie nie siedzi, nie trzyma sam głowy. Mama kupi mu pasujące ubrania dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk.
 15. Marcelina, 5 lat (siostra Huberta) – ruchliwa dziewczynka, która uwielbia bawić się lalkami. Jak większość maluchów lubi też słodycze. Ucieszy się z książeczek z serii Martynka bądź z karty podarunkowej do Empiku lub sklepu Smyk.
 16. Jaś, 2 lata – urodził się z przepukliną mózgowo-oponową. Przeszedł trudną operację, która wiązała się z koniecznością usunięcia płatów potylicznych. Chłopczyk ma również duże problemy urologiczne. Mama wybierze pasujące mu ubranka dzięki karcie podarunkowej, np. do sklepu Reserved Kids.
 17. Jessica, 9 lat – ma uszkodzony ośrodkowy układ nerwowy. Dziewczynka nie chodzi, nie siada samodzielnie, nie umie odwrócić się sama na bok, nie mówi. Mimo schorzeń jest niezwykle pogodna. Mama kupi jej nowe ubranka dzięki karcie podarunkowej do sklepu Reserved. 
 18. Konrad, 9 lat (brat Kingi) – urodził się z zespołem wad wrodzonych o nazwie mikrodelecja 22q11, nie ma także prawego płuca, które musiało być usunięte z powodu rozedmy, powodując tlenozależność. Wielką radość sprawi całej rodzinie bon do sklepu Smyk, w którym mama Konrada z pewnością wybierze mu coś odpowiedniego.
 19. Kinga, 14 lat (siostra Konrada) – bystra, rezolutna dziewczynka, utalentowana plastycznie. Kingę ucieszy bon podarunkowy do sklepu z ubraniami (np. H&M lub Reserved) oraz słodkości i/lub przekąski.
 20. Lena, 16 lat (siostra Borysa) – zmaga się z chorobą genetyczną o nazwie gangliozydoza. Uwielbia świnkę Peppę, bohaterów bajek Disneya, Kubusia Puchatka. Ucieszy ją książeczka o księżniczkach lub figurka Peppy albo lalka Barbie. 
 21. Borys, 10 lat (brat Leny) – uwielbia jeździć na hulajnodze i słuchać muzyki. Ucieszy go bon do Empiku, gdzie sam kupi sobie książkę lub grę, która spodoba mu się najbardziej. Lubi też słodycze!
 22. Liwia, 3 lata (siostra Zuzi) – zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Uwielbia kolorowe zabawki, które grają, świecą czy opowiadają bajki. Ucieszy ją różowy baldachim nad łóżkiem, tiulowy, np. taki: https://portfeleo.pl/produkt/baldachim-do-lozeczka-prosty-duzy-gesty-roz-bal4r/
 23. Zuzia, 10 lat (siostra Liwii) – wszędzie jej pełno, lubi czytać bajki, pasjonuje się końmi. Ucieszy się z pościeli 140 × 200 cm z kotem Pusheen. Uwielbia też słodkości, najlepsze dla niej to te „zdrowsze”, czyli bakalie i kandyzowane lub suszone owoce.
 24. Maciek, 17 lat – chłopiec z mózgowym porażeniem dziecięcym, łamliwością kości. Maciek słabo widzi i słyszy, karmiony jest za pomocą PEG-a, oddycha tlenem z koncentratora. Maćkowi przydadzą się pieluchy na rzepy firmy Pampers rozmiar 7 i/lub karta podarunkowa do sklepu Rossmann. 
 25. Maja, 14 lat (siostra Oskara i Łucji) – dziewczynka z niedorozwojem móżdżku, małogłowiem, mózgowym porażeniem dziecięcym. Majka miewa czasem bardzo silne napady padaczkowe, zapada na infekcje górnych dróg oddechowych. Razem z bratem z radością skorzystają z huśtawki typu „bocianie gniazdo”, np.: https://sprzedajemy.pl/hustawka-bocianie-gniazdo-125-cm-gigant-kolor-czarnkow-2-a1d299-nr50827687
 26. Oskar, 5 lat (brat Majki i Łucji) – chłopiec zdiagnozowany z niedorozwojem móżdżku, wcześniak. Nie rozwija się prawidłowo, ma problemy z refluksem żołądkowo-przełykowym. Razem z siostrą ucieszy się z huśtawki ogrodowej typu „bocianie gniazdo” (link powyżej, przy prezencie dla Majki).
 27. Łucja, 8 lat (siostra Majki i Oskara) – urocza dziewczynka, która kocha przebierać się w sukienki księżniczek i tańczyć. Łucja tańczy w zespole baletowym. Ucieszą ją zabawki: https://arena.pl/barbie-zestaw-gimnastyczka-2-lalki-fxp39,p44614144.html https://arena.pl/lalka-barbie-ken-kariera-pilkarz,p42832814.html Dziewczynka lubi też słodycze.
 28. Marcin, 27 lat – całkowicie zależny od dorosłych, wymaga całodobowej opieki. Przeszedł kilkanaście zabiegów operacyjnych spowodowanych ropnym zapaleniem mózgu. Nie chodzi i nie siedzi samodzielnie. Mama chętnie udekoruje mu pokój taką fototapetą w rozmiarze 125 × 80 cm: https://www.dekowizja.pl/naklejki/plaza-wsrod-palm-wf66.
 29. Maks, 3 lata (brat Oliwki) – maluch po przebytym zapaleniu opon mózgowych i mózgu. Ma duże problemy z przyjmowaniem pokarmu – najczęściej jest karmiony poprzez PEG-a. Maksiu ma uszkodzony centralny układ nerwowy. W opiece nad chłopcem bardzo przyda się karta podarunkowa do sklepu Rossmann – mama kupi mu niezbędne kosmetyki, na które chłopiec nie jest uczulony.
 30. Oliwka, 2 lata (siostra Maksia) – bardzo żywa dziewczynka, fanka Psiego patrolu. Ucieszyłaby się z maskotki grającej z tej bajki i nowego ubranka, które będzie można jej zakupić dzięki karcie podarunkowej do sklepów Smyk lub Pepco, a także ze zdrowych słodkości dla maluchów.
 31. Marcelinka, 2 lata (siostra Mai) – dziewczynka z rozległymi zaburzeniami rozwoju mózgu. Chcąc uzyskać postęp w rozwoju motorycznym Marcelinki, należy rozwijać jej funkcje wzrokowe. Można to osiągnąć np. poprzez uczenie jej przenoszenia spojrzenia w kierunku źródła dźwięku czy też poprzez świecące lub podświetlane przedmioty, np.: https://www.empik.com/ecotoys-instrumenty-muzyczne-zestaw,p1236923077,zabawki-p, i/lub podświetlany bączek: https://www.empik.com/chicco-baczek-akwarium-chicco,p1123714320,zabawki-p.
 32. Maja, 9 lat (siostra Marcelinki) – Maja jest bardzo aktywnym dzieckiem. Ucieszyłaby się z gry muzycznej Just Dance 2020: http://grymel.pl/just-dance-2020-o_14722.html. Maja lubi także czytać oraz malować.
 33. Natalka, 10 lat – urodziła się bardzo niedotleniona. Ma wiele zaburzeń neurologicznych, jest spastyczna, występują u niej drżenia kończyn i prężenia całego ciała, pojawiają się też napady drgawkowe. Natalii potrzebny jest nowy inhalator stacjonarny, np. taki: https://www.mediaexpert.pl/agd-male/dla-dziecka/inhalator/inhalator-philips-home-nebulizer.
 34. Nikodem, 9 lat (brat Hani) – chłopczyk z zespołem mnogich wad wrodzonych: długoodcinkową niedrożnością przełyku z przetoką przełykowo-jelitową dolnego odcinka, niedrożnością dwunastnicy, uchyłkiem Meckela, wrodzoną wadą serca. Niedawno przeszedł poważny zabieg operacyjny korygujący znaczną skoliozę kręgosłupa. Nikoś mówi, śmieje się, jest pełen energii. Ucieszy się np. z karty podarunkowej do sklepu Smyk. Lubi też słodkości.
 35. Hania, 5 lat (siostra Nikodema) – radosna, ruchliwa dziewczynka. Sprawi jej radość karta podarunkowa do sklepu Smyk oraz zdrowe słodkości, np. kandyzowane owoce, orzechy itp.
 36. Oliwia, 15 lat (siostra Weroniki) – dziewczynka z dziecięcym porażeniem mózgowym oraz padaczką. Rodzice zakupią jej niezbędne kosmetyki dzięki karcie podarunkowej do sklepu Rossmann (używa tych z serii Bambino Rodzina). Oliwka z radością posłucha muzyki relaksacyjnej na CD lub usypianek.
 37. Weronika, 19 lat (siostra Oliwii) – lubi muzykę i teatr. Ucieszy się z karty podarunkowej, np. do sklepu Reserved. Lubi też słodycze.
 38. Oliwia, 11 lat (siostra Dawida) – dziewczynka z guzem umiejscowionym w śródmózgowiu i wieloma schorzeniami współistniejącymi. Oliwka bardzo chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepów Decathlon bądź H&M lub Media Markt – sama chętnie wybierze się z mamą na zakupy. Bardzo ucieszyłaby się ze zdrowych przekąsek typu orzechy laskowe, orzechy włoskie, morele suszone, wafle.
 39. Dawid, 18 lat (brat Oliwii) – pasjonuje się komputerami i sportem. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepów Nike lub TK Maxx, a także ze słodkości!
 40. Piotruś, 1,5 roku (brat Rafała) – cierpi na padaczkę lekooporną uwarunkowaną genetycznie. Przyda mu się bardzo karta podarunkowa do sklepu Rossmann, gdzie mama zakupi niezbędne chłopcu kosmetyki i pieluszki.
 41. Rafał, 5 lat (brat Piotra) – bardzo lubi czytać książki, zarówno o tematyce medycznej, jak i motoryzacyjnej, także encyklopedie o świecie, kosmosie, życiu na ziemi. Chętnie sam zakupi sobie wymarzoną książkę dzięki karcie podarunkowej do Empiku.
 42. Paweł, 8 lat (brat Mikołaja i Piotra) – chłopczyk do dziś nie jest zdiagnozowany. Nie chodzi, nie siedzi, nie widzi lub widzi bardzo słabo, czasami próbuje jednak kierować głowę w stronę głosu. Na ogół jest wiotki, podczas gorączki czy bólu jest jednak spastyczny i pręży ciało. Mama kupi mu niezbędne witaminy dzięki karcie podarunkowej do apteki (najlepiej Dbam o Zdrowie).
 43. Piotr, 10 lat (brat Pawła i Mikołaja) – uwielbia sport, szczególnie piłkę nożną. Chłopiec ucieszy się bardzo z bonu do sklepu Media Expert oraz ze słodyczy.
 44. Mikołaj, 13 lat (brat Pawła i Piotra) – lubi się uczyć, szczególnie przedmiotów ścisłych. Pasjonuje się kulinariami, lubi też słodkości. Ucieszy się z bonu do sklepu Leroy Merlin, w którym zakupi sobie niezbędne do majsterkowania materiały.
 45. Paweł, 13 lat (brat Jakuba) – cierpi na neurodegeneracyjną, postępującą chorobę genetyczną zespół Leigha. Pawełek jest dzielny i gdy tylko nic mu nie doskwiera, pięknie się uśmiecha. Mama kupi mu potrzebne leki i suplementy diety dzięki karcie podarunkowej do apteki.
 46. Jakub, 18 lat (brat Pawła) – pasjonuje się informatyką, fotografią, filmem. Ucieszy się z bonu do sklepu Media Markt, a także ze słodkości!
 47. Radek, 11 lat (brat Arka i Oliwiera) – zmaga się z zespołem wad wrodzonych centralnego układu nerwowego, mózgowym porażeniem dziecięcym, padaczką lekooporną oraz częstymi infekcjami. Radkowi w codziennym życiu pomogą: separator nóg https://www.sklepmedicus.pl/pl/p/Qmed-KNEE-LEG-SPACER-Poduszka-ortopedyczna-separator-kolan-i-nog/687 i poduszka przeciwodleżynowa https://www.sklepmedicus.pl/pl/p/Poduszka-przeciwodlezynowa-do-siedzenia-z-wycieciem-SUPER-JEZ-Reha-Fund/926 oraz karta upominkowa do sklepu Empik.
 48. Arek, 15 lat (brat Radka i Oliwiera) – lubi słuchać muzyki, uczęszcza dodatkowo do szkoły tańca i kultury hip-hopowej oraz jeździ na hulajnodze. Ucieszy go tablet graficzny: https://www.empik.com/tablet-graficzny-xp-pen-star-g640-xp-pen,p1225580308,elektronika-p oraz słodkości.
 49. Oliwier, 3 lata (brat Radka i Arka) – uroczy, radosny maluch. Fan motoryzacji. Razem z mamą kupi sobie pasujące ubranka dzięki karcie podarunkowej do sklepu H&M.
 50. Staś, pół roku (brat Władysława) – maluch urodził się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Ma także problemy neurologiczne. Rodzice chętnie sami zakupią mu prezent dzięki karcie podarunkowej do sklepów Smyk lub Rossmann.
 51. Władysław, 1,5 roku (brat Stasia) – radosny maluch. Przyda mu się bardzo nowa pościel i prześcieradło do łóżeczka (60 × 120 cm) oraz karta do sklepu Rossman, w którym rodzice kupią mu niezbędne kosmetyki.
 52. Sebastian, 13 lat (brat Kacpra, Janeczki, Antosia) – ma mózgowe porażenie dziecięce, z otoczeniem kontaktuje się pozawerbalnie. Sebastian wymaga ciągłej opieki, korzysta z wielu sprzętów medycznych, np. z koncentratora tlenu, ssaka, pulsoksymetru. Mama kupi mu dostosowaną do jego potrzeb zabawkę, dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk.
 53. Kacper, 9 lat (brat Sebastiana, Janeczki, Antosia) – uwielbia super bohaterów komiksowych. Jest bardzo żywym chłopcem, trenuję piłkę nożną. Dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk prezent kupi mu mama. Lubi słodkości – najlepsze będą te zdrowe, czyli orzechy, suszone owoce itp.
 54. Janeczka, 6 lat (siostra Sebastiana, Kacpra, Antosia) – uwielbia bawić się lalkami, uczęszcza też na zajęcia z baletu, który jest jej pasją. Mama kupi jej prezent w sklepie Smyk dzięki karcie podarunkowej. Dziewczynka ucieszy się także ze zdrowych słodkości: orzechów, suszonych owoców itp.
 55. Michał, 16 lat – rodzice chłopca nie żyją. Dorosła już siostra nie podołała jako rodzina zastępcza i chłopiec od 2 lat przebywa w placówce opiekuńczo-wychowawczej. Michał potrzebuje nowe dresy, dlatego dobrym prezentem dla niego będzie karta podarunkowa do sklepu Decathlon.
 56. Szymon, 13 lat – urodził się z poważną wadą serca i niesprawnym prawym płatem płuca. Gdy ma infekcję, spada jego saturacja, wymaga wtedy tlenoterapii, zdarzają się też omdlenia. Mimo ciężkiej choroby jest wesoły i energiczny, i chciałby robić wszystko, co mogą zdrowe dzieci. Ucieszy go piżama we wzór z gry Minecraft https://www.minecraftshop.com/collections/clothing/products/minecraft_just_one_more_arrow_youth_pajama_set, poduszka z logo Minecraft lub inne gadżety związane z tą bajką (pościel już ma!).
 57. Szymon, 15 lat – chłopiec zmagający się z rzadką chorobą genetyczną, która wiąże się z padaczką i znacznymi zaburzeniami rozwoju psychomotorycznego, spowodowanymi uszkodzeniem centralnego układu nerwowego. Szymek nie siedzi bez podparcia, nie chodzi, nie porozumiewa się werbalnie, jednak orientuje się w przestrzeni, poznaje swoich bliskich i reaguje na różnorodne bodźce. Ucieszy się z szafeczki do pokoju: https://www.ikea.com/pl/pl/p/micke-komoda-na-kolkach-bialy-90213078/ lub z bonu do IKEI.
 58. Weronika, 6 lat (siostra Pawła) – urodziła się z poważną wadą serca, w ostatnim czasie jej stan się pogorszył z powodu uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Jest dzieckiem leżącym, nie mówi, lecz żywo reaguje na otoczenie i bliskie osoby. Weronice przydadzą się pampersy rozmiar 6 oraz zestaw pościeli w rozmiarze 150 × 200/50 × 60 cm.
 59. Paweł, 14 lat (brat Weroniki) – uwielbia piłkę nożną. Ucieszy go karta podarunkowa Paysafecard (do kupienia np. w kioskach Ruch) lub karta podarunkowa do sklepu TK Maxx. Lubi też słodycze.
 60. Roch, 11 lat – chłopiec zmagający się z przewlekłą chorobą, która wpływa na jego układ oddechowy. Chłopiec marzy o koszulce piłkarskiej LECHII https://sklep.lechia.pl/dziecieca-koszulka-meczowa-lechii-gdansk-pasiak-2019-20.html z numerem 28 PAIXAO FLAVIO i autografem. Uwielbia też słodkości i różnego rodzaju zdrowe przekąski.
 61. Tomek i Mateusz, 10 lat, bliźniacy – Tomasz choruje ma mózgowe porażenie dziecięce i porusza się na wózku. Interesuje się piłką nożną oraz grami video. Mateusz ma wodogłowie i związaną z tym niepełnosprawność umysłową. Porusza się samodzielnie. Lubi oglądać bajki oraz słuchać muzyki. Chłopców ucieszą karty podarunkowe do sklepu Media Markt oraz słodycze.
 62. Damian, 23 lata (brat Filipa) – cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, porusza się na wózku inwalidzkim. Uczęszcza do ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjnego, bardzo lubi tam przebywać wśród nauczycieli, kolegów i koleżanek. Mimo dużej niepełnosprawności ma ogromną potrzebę uczestniczenia w zajęciach. Ucieszy się z karty Media Markt, dzięki której rodzice zakupią mu płyty z jego ulubionymi piosenkami. Damian uwielbia też wafelki „Grześki”!
 63. Filip, 14 lat (brat Damiana) – pasjonuje się piłką nożną, zarówno jako zawodnik, jak i kibic. Ucieszy się z bonu podarunkowego do sklepu Decathlon. Filip lubi również słodkości!
 64. Wiktoria, 5 lat (siostra Illi) – zmaga się z wadami wrodzonymi, ma też duży problem ze wzrokiem. Dziewczynkę ucieszy zabawka edukacyjna lub gra planszowa dostosowane do jej wieku oraz słodycze.
 65. Illia, 11 lat (brat Wiktorii) – lubi sport i pasjonuje się motoryzacją. Ucieszy się z książek przygodowych lub gry planszowej adekwatnej do wieku. Lubi też słodycze – najlepiej sprawdzą się zdrowe przekąski.
 66. Ola, 22 lata – cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, przemieszcza się na wózku inwalidzkim, nie mówi. Uwielbia pieski. Ucieszy ją możliwość zrobienia zakupów wspólnie z mamą, np. dzięki karcie podarunkowej do sklepów H&M lub Reserved. Lubi też słodkości, np. kandyzowane, suszone owoce czy orzechy. Słucha bajek i książek podróżniczych lub popularnonaukowych w formie audiobooków.
 67. Małgosia, 23 lata – cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, nie chodzi, nie mówi, siedzi podparta. Małgosi przyda się pościel miła i miękka w dotyku, w rozmiarze 160 × 200 cm lub ciepły koc.
 68. Rafał, 12 lat – urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym, ale dzięki wysiłkowi swojemu i otoczenia zaczął chodzić. Ostatnio niestety znowu jest w gorszej formie. Z radością pójdzie na zakupy z mamą, jeśli otrzyma bon podarunkowy do sklepu Smyk. Uwielbia też słodycze!
 69. Lena, 11 lat (siostra Laury i Natalii) – po długiej chorobie zmarł jej brat. Ucieszy się z gry planszowej, np. https://www.empik.com/egmont-ubongo-gra-planszowa-egmont,p1154485556,zabawki-p oraz słodyczy i zdrowych przekąsek.
 70. Laura, 6 lat (siostra Leny i Natalii) – po długiej chorobie zmarł jej brat. Ucieszy się z gry planszowej, np. https://www.empik.com/zielona-sowa-gra-planszowa-dolina-krolikow-zielona-sowa,p1232855750,zabawki-p oraz słodyczy i zdrowych przekąsek.
 71. Natalia, 15 lat (siostra Laury i Leny) – po długiej chorobie zmarł jej brat. Ucieszy się z zestawu kosmetyków pielęgnacyjnych adekwatnych do jej wieku oraz słodyczy i zdrowych przekąsek.
 72. Franek i Michał, 11 lat (bracia Maksa) – bliźniacy zmagający się z dziecięcym porażeniem mózgowym, wytrwale się rehabilitujący. Chłopcy ucieszą się z kart podarunkowych do sklepu H&M, gdzie kupią sobie wymarzone ubrania. Lubią też słodkości.
 73. Maks, 16 lat (brat Franka i Michała) – bardzo inteligentny chłopiec, który pasjonuje się komputerami. Ucieszy go bon podarunkowy do sklepu x-kom oraz słodycze.
 74. Maciek, 26 lat – chłopiec po zakończonym leczeniu onkologicznym, sparaliżowany czterokończynowo. Lubi słuchać muzyki i surfować po internecie. Ucieszy go sportowy komplet: spodnie i koszulka typu T-shirt (rozmiar L).
 75. Mirek, 22 lata – chłopiec stracił zdrowie w następstwie poważnego wypadku komunikacyjnego. Leży, ma niedowład spastyczny czterokończynowy. Ogromną szansę na poprawę jego sprawności jest intensywna rehabilitacja. Mirek porozumiewa się za pomocą komunikacji alternatywnej. Ucieszy się ze sportowego, miłego w dotyku kompletu spodnie i koszulka typu T-shirt na 180 cm (rozmiar M) oraz słodyczy.
 76. Adaś i Wojtuś, bliźniaki, 3 lata – weseli i radośni chłopcy, odważni i ciekawi świata. Zmagają się z powikłaniami spowodowanymi wcześniactwem oraz dziecięcym porażeniem mózgowym (Adaś). Adaś i Wojtuś chętnie wybiorą się wraz z rodzicami po nowe ubrania do sklepu, dlatego będą wdzięczni za kartę podarunkową do sklepów Smyk lub H&M.
 77. Jakub, 8 lat – chłopiec z dziecięcym porażeniem mózgowym. Kuba nie mówi, nie chodzi sam, uczy się utrzymywać głowę. Ma bardzo słaby wzrok. Ucieszy go grająca zabawka interaktywna i słuchowiska w formie audiobooków.
 78. Krzyś, 11 lat (brat Karola) – chłopiec z mózgowym porażeniem dziecięcym, ma założoną rurkę tracheotomijną. Krzyś nie widzi, za to samodzielnie raczkuje. Jest radosnym dzieckiem. Ucieszy się z huśtawki typu „bocianie gniazdo” (100 cm).
 79. Karol, 12 lat (brat Krzysia) – ruchliwy chłopiec, który pasjonuje się militariami i historią. Ucieszy go bon do sklepu Decathlon. Uwielbia też słodkości.
 80. Szymon, 18 lat – urodził się bardzo niedotleniony, jest niewidomy, ma zaburzenia wchłaniania z przewodu pokarmowego, nie chodzi, nie porozumiewa się werbalnie, reaguje jednak na otoczenie, na swoich bliskich. Wraz z mamą wybierze pasujące mu ubrania dzięki karcie podarunkowej, np. do sklepu Reserved.
 81. Maciuś, 3 latka – od urodzenia zmaga się z malformacją naczyniową żylną w obrębie twarzoczaszki, jest leczony onkologicznie, chirurgicznie i laryngologicznie. Maciusia ucieszy gra https://www.dadum.pl/vilac-gra-obserwacji-abc.html oraz zdrowe słodkości.
 82. Paweł, 14 lat – choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Uwielbia zwierzęta i książki. Ucieszy go gra planszowa, np. taka: https://www.empik.com/granna-gra-planszowa-niezle-ziolka-granna,p1164414478,zabawki-p i książka z cyklu Felix Net i Nika lub Magiczne drzewo.
 83. Krystian, 13 lat – chłopcu zmarła ukochana babcia, która w dużej mierze go wychowywała. Interesuje się sztukami walki, uwielbia boks. Chciałby dostać kartę podarunkową do gdańskiego centrum handlowego Galeria Bałtycka.
 84. Martynka, 7 lat – dziewczynce zmarła babcia, która w dużej mierze ją wychowywała. Martynka jest radosną dziewczynką, kolekcjonującą Pet Shopy, dlatego ucieszy ją karta podarunkowa do gdańskiego centrum handlowego Galeria Bałtycka oraz słodkości.
 85. Adaś, 9 lat – wychowuje go dziadek, stracił ukochaną babcię. Jest opóźniony w rozwoju intelektualnym, ale bardzo pogodny i chętny do poznawaniu świata. Ucieszą go układanki logopedyczne odpowiednie do wieku.
 86. Julia, 14 lat – kilka lat temu straciła mamę. Bardzo lubi się uczyć i spędzać czas z koleżankami. Ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu H&M oraz słodkości.
 87. Jagoda, 5 lat (siostra Jaśminy) – wychowuje się bez taty, który niedawno zmarł po długiej chorobie. Jest pełna energii i pomysłów. Jej powiedzonka są w rodzinie opowiadane jak anegdoty. Prawie zawsze jest uśmiechnięta, a gdy czuje się smutna, przychodzi, aby się przytulić i popłakać. Bardzo lubi sport i taniec. Jagódka chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Smyk.
 88. Jaśmina, 7 lat (siostra Jagody) – wychowuje się bez taty, który niedawno zmarł po długiej chorobie. Jaśmina lubi szkołę, choć czasem trochę się jej boi. Jest bardzo ambitna i źle znosi sytuacje, gdy coś jej nie wychodzi. Bardzo lubi taniec, sport (ostatnio tenis) i rysowanie. Na ogół jest miła i uśmiechnięta, choć bywa smutna i zamyślona. Jaśmina chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Smyk.
 89. Adaś, 15 lat – wychowuje go samotnie mama, jego tata zmarł. Zapalony piłkarz, rozpoczął grę w klubie piłkarskim, uwielbia też kibicować. Ucieszy go karta podarunkowa do sklepu google play.
 90. Zosia, 18 lat (siostra Jurka) – zmaga się z wieloma trudnymi sytuacjami: niedawno straciła ukochanego tatę, poszła do nowej szkoły. Poza tym jest pełną poczucia humoru i talentu artystycznego nastolatką. Ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu Zalando; uwielbia też słodkości.
 91. Jurek, 13 lat (brat Zosi) – chłopiec ostatnio musiał bardzo wydorośleć, stracił bowiem ukochanego tatę. Chwilę beztroskiej zabawy można mu podarować fundując bon do sklepu Media Ekspert – razem z najbliższymi wybierze coś, co spodoba mu się najbardziej. Lubi także słodycze!
 92. Patryk, 15 lat (brat Roksany) – rozmowny i wesoły chłopiec. Wychowuje się bez taty, który zmarł po ciężkiej chorobie. Pragnie zostać fotografem. Bardzo chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu Media Markt i coś słodkiego.
 93. Roksana, 17 lat (siostra Patryka) – wesoła, pełna życia dziewczyna, którą ciężko zatrzymać w jednym miejscu. Wychowuje się bez taty. Ucieszą ją karta podarunkowa do sklepu Rossmann oraz coś słodkiego.
 94. Aleksander, 6 lat (brat Mai)– po długiej chorobie zmarł mu dziadek, z którym mieszkał. Troszkę nieśmiały i zamknięty w sobie chłopczyk. Dobrym, praktycznym i miłym prezentem będzie karta podarunkowa do sklepu Smyk na nowe ubranka i coś słodkiego.
 95. Maja, 1 miesiąc (siostrzyczka Olka) – słodkie maleństwo. Najlepszym prezentem dla niej będzie karta podarunkowa do sklepu Rossmann.
 96. Hania 12 lat (siostra Zuzi) – po długiej chorobie zmarł jej dziadek, z którym mieszkała. Ciekawa świata, mądra i uczynna dziewczynka. Interesuje się kosmetyką, makijażem, modą, lubi biżuterię. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu H&M oraz ze słodyczy.
 97. Zuzia, 5 lata (siostra Hani) – wesoła, towarzyska dziewczynka. Bardzo lubi lepić z plasteliny i bawić się lalkami Barbie. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Smyk oraz ze słodyczy.
 98. Filip, 1 rok (brat Antoniego) - wesoły poznający świat maluszek. Ucieszy go zabawka interaktywna odpowiednia dla jego wieku.
 99. Antoni, 8 latek (brat Filipka) – , po długiej chorobie zmarł mu dziadek, z którym mieszkał. Aktywny, pełen energii chłopiec, radość sprawią mu nowe zabawki i klocki, więc najlepszy prezent to karta podarunkowa do sklepu Smyk oraz coś słodkiego.
 100. Paweł, 16 lat (brat Dagmary, Franka i Antosi) – po śmierci mamy adoptowała go siostra. Marzy, by zostać architektem lub architektem krajobrazu. Lubi szkicować, malować, rysować. Odstresowuje się układaniem modeli lego dla nastolatków. Prosi o kartę podarunkowa do sklepów H&M lub Decathlon. 
 101. Dagmara, 15 lat (siostra Pawła, Franka i Antosi) – po śmierci mamy adoptowała ją siostra. Uczy się w szkole fryzjerskiej. Interesuje się wszystkim co jest związane z włosami. Prosi o kartę podarunkową do sklepów H&M lub Decathlon. 
 102. Franek, 3 latka (brat Antosi, Dagmary i Pawła) – najmłodszy w rodzinie. Mały, kochany rozrabiaka. Bardzo lubi bawić się dinozaurami i autami. Prosi o kartę podarunkową do sklepu Smyk, ucieszy się również ze słodyczy.
 103. Antosia, 5 latka (siostra Frania, przybrana siostra Dagmary i Pawła) – wesoła i ogromnie empatyczna uczennica zerówki. Jest wiecznie uśmiechnięta, uwielbia naukę języka angielskiego i słodycze. Jest małą modnisią. Prosi o kartę do sklepu Smyk.
 104. Agata, 10 lat (przyrodnia siostra Frania i Antosi) – lubi się uczyć, czytać książki. W wolnym czasie jeździ na rowerze i gra na pianinie. Agata chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Smyk.
 105. Wojtek, 6 lat (przyrodni brat Frania i Antosi) – chodzi do przedszkola, bardzo lubi rysować, układać puzzle i klocki lego. Wojtek chciały dostać kartę podarunkową do sklepu Smyk.
 106. Daniel, 18 lat (brat Wojtka) – wychowuje się bez taty. Jest mądrym i odpowiedzialnym nastolatkiem. Chciałby otrzymać kartę podarunkową do sklepu TK Maxx. Uwielbia też słodycze.
 107. Wojtek, 17 lat (brat Daniela) – wychowuje się bez taty. Jest fanem piłki nożnej. Ucieszy go karta podarunkowa do sklepu Cropp i coś słodkiego.
 108. Ewa, 17 lat (siostra Martynki) – wychowuje się bez mamy. Uwielbia czytać. Chciałaby otrzymać kartę podarunkową do sklepu H&M oraz coś słodkiego.
 109. Martynka, 13 lat (siostra Ewy) – wesoła, towarzyska dziewczynka, która wychowuje się bez mamy. Ucieszy ją bon podarunkowy do sklepu H&M oraz coś słodkiego.
 110. Agnieszka, 16 lat (przybrana siostra Dominika) – jej tata zmarł kilka lat temu po długiej chorobie. Uwielbia towarzystwo rówieśników i zajęcia artystyczne. Ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu Bershka oraz coś słodkiego.
 111. Dominik, 16 lat (przybrany brat Agnieszki) – kilka lat temu nagle zmarła mu mama. Lubi spędzać czas z rówieśnikami, rozmawiać o sporcie. Ma fantastyczne poczucie humoru. Ucieszy go karta podarunkowa do sklepu Cropp oraz coś słodkiego.
 112. Maciek, 18 lat – wychowuje się bez taty. Jest serdeczny, rodzinny i troszczy się o swoją mamę. Lubi muzykę i wszelkiego rodzaju elektronikę. Bardzo lubi też sport: piłkę siatkową i nożną oraz jazdę na rowerze. Marzy o ładowarce do samochodu. https://strefamobilna.pl/product-pol-7647-Baseus-Ladowarka-Samochodowa-Transmiter-FM-zestaw-glosnomowiacy-Bluetooth-z-miejscem-na-karte-micro-SD-z-przyciskiem.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping

i okularach https://rockmetalshop.pl/product-pol-183414-okulary-LENONKI-BLACK-BLACK.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping

 1. Mateusz, 11 lat (brat Julii) – chłopiec stracił mamę. Spokojny, zrównoważony i ciekawy świata. Bardzo lubi gry planszowe, książki, dlatego ucieszy go karta podarunkowa do sklepu Smyk i coś słodkiego!
 2. Julia, 10 lat (siostra Mateusza) – dziewczynka straciła mamę. Uwielbia się bawić lalkami, lubi czytać książki, dlatego ucieszą ją karta podarunkowa do sklepu Smyk oraz słodkości.
 3. Kamil, 11 lat (brat Oli) – chłopcu zmarła mama. Uwielbia grać w piłkę nożną, chciałby otrzymać grę planszową, np. Monopoly oraz słodkości.
 4. Ola, 18 lat (siostra Kamila) – straciła mamę. Jej pasją są książki. Ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu Empik i coś słodkiego.
 5. Jagoda, 14 lat (siostra Alberta) – niedawno straciła mamę. O dziewczynkę troszczy się bardzo ukochana babcia, która przechodzi chorobę onkologiczną. Dziewczynka ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Decathlon i ze słodkości.
 6. Albert, 15 lat (brat Jagody) – niedawno stracił mamę, troskliwie opiekuje się nim babcia, która właśnie przechodzi chorobę onkologiczną. Z radością wykorzysta bon podarunkowy do sklepu Decathlon. Uwielbia też słodycze.
 7. Hania, 10 lat (siostra Marty) – w tym roku straciła mamę. Lubi rysować i malować. Chciałby dostać grę Story Cubes: Podróże The Creativity Hub. https://allegro.pl/oferta/story-cubes-podroze-7922268033
 8. Marta, 12 lat (siostra Hani) – lubi zarówno gry i układanki, jak jeździć na rowerze czy rolkach. Chciałaby dostać grę Mafia Vendetta (edycja polska), wydaną przez REBEL.
 9. Zosia, 14 lat – straciła tatę. Uwielbia taniec, muzykę i wszelką aktywność. Bardzo chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Bershka oraz słodycze.
 10. Amelia, 14 lat (siostra Filipa) – straciła tatę. Amelia troskliwie się opiekuje młodszym bratem Filipem. Jest bardzo skromna, świetnie się uczy i pomaga mamie. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu H&M.
 11. Filip, 10 lat (brat Amelki) – wychowuje go mama. Filip to żywe srebro, wszystko go interesuje. Bardzo lubi grać w piłkę nożną i bawić się w podchody. Chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu H&M.
 12. Ola, 13 lat – zmarła jej mama, a następnie dziadek, z którym się wychowywała. Został jej tylko ukochany tata. Ciekawa świata dziewczynka, lubi jazdę na hulajnodze i rolkach. Marzy o karcie podarunkowej do sklepu H&M.
 13. Oliwia, 8 lat – wychowuje ją mama. Tak jak jej starszy już dorosły brat uwielbia żużel i siatkówkę. Chodzi na naukę tańca. Oliwka chciałaby dostać 2 pary getrów oraz bluzki na rozmiar 164. Lubi także słodycze.
 14. Paulina, 8 lat (siostra Julki Jasia) – niedawno straciła tatę. Bardzo wesoła i sympatyczna dziewczynka. Lubi się bawić. Marzy o maskotce Ty Teeny Tys – koniecznie leżącej (nie siedzącej) oraz o słodkościach.
 15. Julka, 13 lat (siostra Pauliny i Jasia) – niedawno straciła tatę. Bardzo wesoła i sympatyczna dziewczynka, jej pasją są wspinaczka oraz jazda konna. Julka chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Sinsay.
 16. Jaś, 16 lat (brat Pauliny i Julki) – niedawno stracił tatę. Jest zagorzałym kibicem piłki nożnej i sam trenuje w Lechii. Marzy o czapce Nike Aero Bill Tailwind. https://sklepbiegacza.pl/czapka-z-daszkiem-nike-aerobill-tailwind-cap-biala-bv2204-100.html?cd=1424172850&ad=56272348219&kd=&gclid=Cj0KCQiA1-3yBRCmARIsAN7B4H0Av6RBwjBAHn4NNCXHhE2iU2QD-slx__zagQgolf__Eh8dj0yKQJgaAr7yEALw_wcB
 17. Zuzia, 14 lat (siostra Zosi) – wychowuje się bez taty. Interesuje się modą i projektowaniem wnętrz. Ucieszą ją słuchawki nauszne SONY, jasny róż.
 18. Zosia, 9 lat (siostra Zuzi) – wychowuje się bez taty. Lubi rysować, kolekcjonuje małe lalki i zwierzątka. Ucieszy ją kula Lol Surprise z serii Lights Pets oraz słodkości.
 19. Ksawery, 7 lat (brat Maksyma i Wiktora) – najmłodszy z trójki braci, których po śmierci mamy samotnie wychowuje tata. Ksawery jest energiczny, ciekawy świata i bardzo dociekliwy, stale o wszystko pyta. Ksawery chciałby dostać walkie-talkie oraz coś słodkiego.
 20. Maksym, 10 lat (brat Ksawerego i Wiktora) – najlepszy uczeń w klasie, zapalony piłkarz i kibic piłki nożnej, chodzi na treningi klubu Cygnus w Przywidzu. Jego ulubioną drużyną, oprócz Lechii Gdańsk, jest Juventus Turyn, a ulubionym piłkarzem Paulo Dybala. Ucieszy się z piłki ręcznej.
 21. Wiktor, 4 lata (brat Ksawerego i Maksyma) – najmłodszy z rodzeństwa. Mieszanka dwóch starszych braci, szybko się od nich uczy rozrabiać. Wiktorek chciałby dostać buty do piłkarskie rozmiar 30 oraz coś słodkiego.
 22. Alan, 9 lat – wychowuje go samotnie mama, z którą chłopiec jest bardzo blisko związany. Uwielbia ruch, rower, rolki, piłkę. Nie jest fanem komputera. Jego marzeniem jest dostać piłkę nożną oraz słodkości.
 23. Kinga, 15 lat – lubi spędzać czas na grach, zakupach oraz wspólnych pogawędkach. Ucieszą ją kosmetyki koreańskie oraz słodycze.
 24. Adam, 17 lat (brat Marcelka) – w wyniku ciężkiej choroby zmarła mu mała siostrzyczka. Jest bardzo uczynny i lubi pomagać. Chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu H&M.
 25. Marcel, 8 lat (brat Adama) – dzielnie uczęszcza do przedszkola. Jest wiecznie uśmiechnięty i jak na przedszkolaka przystało zadaje mnóstwo pytań. Jego nowa pasja to klocki Lego Ninjago. Marzy o klockach Lego Straż pożarna. Uwielbia słodycze!
 26. Sebastian, 16 lat (brat Weroniki) – wychowuje się bez taty, ma młodszą siostrzyczkę i kochającą mamę. Uwielbia i trenuje piłkę nożną. Chciałby dostać bon podarunkowy do sklepu H&M oraz coś słodkiego.
 27. Weronika, 7 lat (siostra Sebastiana) – dziewczynka wychowuje się bez taty. Jest pełną radości i energii małą istotką. Weronika marzy o lalce Lol omg. A do tego coś słodkiego!
 28. Julia, 15 lat – wychowuje się bez mamy. Jest blisko związana ze swoim tatą. Ucieszą ją karta podarunkowa na ubrania oraz coś słodkiego.
 29. Tymon, 10 lat – jego starszy braciszek zmarł po długiej chorobie. Trenuje krav magę, jest wielkim fanem Bruce’a Lee, Jackiego Chana, J. C. Van Damma. Ostatnio interesuje się malarstwem i sztuką, dlatego uszczęśliwi go sztaluga z podobraziem i farbami w tubach.
 30. Remek, 11 lat (brat Wiktora) – wychowuje się bez mamy. Wesoły chłopiec, bardzo przywiązany do taty. Remek interesuje się grami Minecraft, Angry Birds i Pokemony. Ucieszą go gadżety o tematyce z filmu „Sonic” lub karta podarunkowa do sklepu Smyk. Lubi także słodycze.
 31. Wiktor, 8 lat (brat Remka) – wychowuje się bez mamy. Interesuje się grami Minecraft, Angry Birds i Pokemony. Ucieszą go zabawki o tej tematyce lub karta podarunkowa do sklepu Smyk. Chciałby także otrzymać coś słodkiego.
 32. Patryk, 11 lat – kilka lat temu stracił tatę. Pasjonuje się wszystkim, co jest związane z transportem kolejowym: pociągami, tramwajami itp. Bardzo lubi też grać na xBox i jeździć na rowerze. Ucieszy go karta podarunkowa do sklepu Smyk.
 33. Jakub, 10 lat – po długiej chorobie zmarła jego ukochana babcia. Chłopiec marzy o karcie do sklepu Reserved oraz o słodkościach.
 34. Maja, 11 lat – jest pod opieką hospicjum, po długiej chorobie zmarła jej ukochana babcia, która bardzo pomagała przy jej wychowywaniu. Dziewczynka uwielbia zwierzęta. Marzy o karcie do Reserved oraz o słodkościach.
 35. Eliza, 15 lat (siostra Zuzi) – wychowuje się bez taty. Uwielbia sport, trenuje pływanie, lubi też zajęcia plastyczne. Ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu Empik i coś słodkiego.
 36. Zuzia, 11 lat (siostra Elizy) – wychowuje się bez taty. Interesuje się muzyką, uczy się grać na pianinie. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Smyk oraz coś słodkiego.
 37. Aleksander, 13 lat – miły, zrównoważony chłopiec. Bardzo przydadzą mu się nowe ubrania, więc dobrym prezentem będzie zatem bon do sklepu z ubraniami, np. Cropp.
 38. Patryk, 17 lat – kilka lat temu stracił mamę. Lubi czytać książki. Z powodu swojej czytelniczej pasji najbardziej ucieszy się z karty podarunkowej do Empiku, gdzie będzie mógł sobie wybrać najciekawsze dla niego lektury.
 39. Paweł, 12 lat – chłopcu zmarł tata, mieszka z wujkiem. Uwielbia komputery, jak większość chłopców, ale także czasem pobiegać za piłką na podwórku. Ucieszy go bon podarunkowy do sklepu Smyk i coś słodkiego.
 40. Dominika, 10 lat - najstarsza z trójki rodzeństwa. Półtora roku temu straciła tatę. Dziewczynka z wielka pasją trenuje gimnastykę artystyczną. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu H&M.
 41. Lena, 5 lat (siostra Dominiki i Alexa) - bardzo lubi układać puzzle i bawić się małymi lalkami, które mieszczą się w domku dla lalek. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Smyk.
 42. Alex, 2 lata (braciszek Dominiki i Lenki) - bardzo wesoły i ciekawy życia chłopczyk. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Smyk.
 43. Kacper, 4 latka (brat Pawła) – stracił ukochaną babcię, opiekuje się nim mama. Kacper jest bardzo wesoły, lubi bawić się klockami, układankami i autkami. Ucieszy się z klocków Lego Brawl Stars.
 44. Paweł, 8 lat (brat Kacpra) - starszy brat Kacpra. Ciekawy życia chłopiec, wesoły, lubiący się bawić z braciszkiem. Ucieszy się z zestawu klocków Lego Payadoo.
 45. Roksana, roczek - słodki maluszek, zawsze uśmiechnięta, ciekawa świata. Najlepszym prezentem byłaby dla niej lalka interaktywna lub interaktywny szczeniaczek.
 46. Kinga, 13 lat – straciła tatę. Wesoła i sympatyczna dziewczynka uwielbiająca wspinaczkę. Bardzo chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu New Yorker oraz słodycze.
 47. Bruno, 15 lat - chłopcu zmarła siostrzyczka. Zafascynowany jest światem wirtualnym, dlatego najlepszym dla niego prezentem będzie karta do sklepu Media Markt.
 48. Kornelia, 17 lat – dwa lata temu, w wieku 20 lat, odszedł jej brat. Kornelia to miła, bardzo spokojna dziewczynka. Ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu Bershka.
 49. Justyna 16 lat – dwa lata temu zmarł jej tata. Jest spokojną, ale wesołą dziewczyną. Interesuje się wszystkim, co jest związane z Japonią i Koreą, lubi również jazdę konną. Justyna chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Smyk.
 50. Bartosz, 14 lat (brat Mateusza) – jego mama przeszła chorobę onkologiczną, a tata jest w trakcie leczenia. Niedawno stracił też ukochaną babcię. Interesuje go ratownictwo medyczne. Od szóstego roku życia zmaga się z epilepsją. Bardzo chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu Reserved oraz słodkości.
 51. Mateusz, 9 lat (brat Bartosza) - jego mama przeszła chorobę onkologiczną, a tata jest w trakcie leczenia. Niedawno stracił ukochaną babcię. Interesują go gry komputerowe. Z pasją układa klocki Lego. Bardzo chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu Smyk oraz słodkości.
 52. Jagódka, 2 latka (siostra Malinki) - we wrześniu zmarł jej ukochany tatuś, gdy mama była jeszcze w ciąży z Malinką. Wesoła, ciekawa świata dziewczynka, uwielbia rysować. Najlepszym prezentem będą klocki Lego Duplo Na targu i Stoisko z pizzą.
 53. Malinka, 2 miesiące (siostra Jagódki) - słodki maluch, który potrzebuje dużo miłości i uwagi. Najlepszym prezentem dla niej będzie Mega Bloks Muzyczny pociąg ABC i Lego Duplo – Moje pierwsze zwierzaki.
 54. Mateusz, 11 lat (brat Arka i Ani) - w maju zeszłego roku zmarł mu tata. Chłopiec interesuje się piłką nożną, grami komputerowymi. Lubi czytać książki. W ramach zajęć pozalekcyjnych uczęszcza m.in. na basen. Mateusz marzy o mikrofonie do komputera: https://www.electro.pl/komputery-i-tablety/peryferia-komputerowe/mikrofony-pc/mikrofon-trust-gxt-232-mantis?utm_source=skapiec&utm_medium=cpc&utm_content=890917&utm_campaign=2020-02&utm_term=Mikrofony.
 55. Arek, 9 lat (brat Ani i Mateusza) - w maju zeszłego roku zmarł mu tata. Interesuje się piłką nożną, grami komputerowymi. Lubi czytać książki. W ramach zajęć pozalekcyjnych uczęszcza m.in. na basen. Arek marzy o samochodzie policyjnym: https://www.korob.pl/product-pol-225277-Playmobil-5673-Samochod-policyjny.html.
 56. Ania, 8 lat (siostra Arka i Mateusza) - w maju zeszłego roku zmarł jej tata. Lubi czytać książki. Chciałaby rozpocząć naukę jazdy konnej. W ramach zajęć pozalekcyjnych uczęszcza m.in. na basen. Ania bardzo chciałaby dostać PLAYMOBIL 6979 Karaibska wyspa z barem i słodkości. https://www.korob.pl/product-pol-175500-PLAYMOBIL-6979-Karaibska-wyspa-z-barem.html
 57. Zosia, 13 lat (siostra Kacpra) – po długiej chorobie zmarł jej ukochany dziadek. Bardzo radosna i pomocna dziewczynka. Interesuje się sportem, jest wolontariuszką. Idealnym prezentem będzie dla niej karta podarunkowa do sklepu Empik i słodycze.
 58. Kacper, 11 lat (brat Zosi) – po długiej chorobie zmarł jego ukochany dziadek. Kacper interesuje się piłką nożną, jest bardzo wysportowany, dlatego najbardziej ucieszy go karta podarunkowa do sklepu Decathlon oraz słodkości.
 59. Michał, 10 lat – wychowuje go samotnie mama. Michał lubi książki o Harrym Potterze oraz piłkę nożną. Chodzi o szkoły sportowej, do klasy żeglarskiej. Chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu Empik.
 60. Mira, lat 9 (siostra Franka) – niedawno straciła mamę, wychowuje ją tata. Mira jest zaradną, uczynną, wesołą i samodzielną dziewczynką. Lubi gry komputerowe, takie jak Minecraft. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Media Markt, gdzie będzie mogła sobie wybrać ulubioną grę.
 61. Franek, 14 lat (brat Miry) – niedawno stracił mamę. Lubi gry komputerowe i modnie się ubierać. Chciałby dostać kartę podarunkową do gdańskiego centrum handlowego Galeria Bałtycka.
 62. Dorota, 6,5 roku (siostra Gabrieli) – w grudniu 2017 roku zmarła jej mama. W maju 2017 roku zdiagnozowano u niej białaczkę limfoblastyczną. 9 miesięcy spędziła w szpitalu odizolowana od swojej siostry. Musiała pożegnać się z koleżankami i kolegami z przedszkola. Dorotka jest bardzo rezolutną i samodzielną dziewczynką. Z powodu odizolowania od rówieśników nauczyła się sama organizować sobie wolny czas. Uwielbia rysować, ucieka w świat lalek i maskotek. Dużą pomocą są też zajęcia w „domowej szkole”, gdzie realizowany jest program dla zerówkowiczki. Dorotka marzy o Minecraft kotek pluszak maskotka ocelot kot Steve oraz Minecraft creeper pluszak maskotka figurka Steve.
 63. Gabriela, 10 lat (siostra Dorotki) dużo czasu spędza w szkole. Lubi się uczyć i lgnie do koleżanek i kolegów. Jest typem przywódcy i chętnie organizuje koleżankom i kolegom zajęcia wolne w świetlicy. W ten sposób odreagowuje swoje smutki. Po powrocie Gabrysi ze szkoły siostry chętnie oglądają bajki i filmy przyrodnicze. Gabrysię ucieszy karta podarunkowa do sklepu Smyk.
 64. Karolina, 15 lat – jej tata zmarł 3 lata temu. Dziewczynka interesuje się modą, pięknie maluje i chodzi na zajęcia plastyczne. Chciałaby dostać kartę podarunkową do Centrum Handlowego Forum Gdańsk.
 65. Wiktoria, 11 lat (siostra Antoniego) – w 2016 roku straciła tatę . Dziewczynka mieszka z mamą i młodszym bratem. W tym roku chciałaby dostać klocki Lego dla dziewczynki. 
 66. Antoni, 8 lat (brat Wiktorii) w 2016 roku umarł mu tata i chłopiec mieszka z mamą oraz starszą siostrą. Jego marzeniem są klocki Lego. 
 67. Maria, 15 lat – dziewczynka straciła mamę. Obecnie mieszka z tatą i starszym bratem. Jej marzeniem są białe buty Nike do kostki, rozmiar 40.
 68. Ania, 14 lat (siostra Piotra) w 2016 roku straciła mamę. Mieszka z tatą i starszym bratem na wsi gdzie, tata prowadzi gospodarstwo rolne. Ania marzy o oryginalnym plecaku. 
 69. Piotr, 15 lat (brat Ani) – w 2016 roku stracił mamę. Mieszka z tatą i młodszą siostrą na wsi gdzie, tata prowadzi gospodarstwo rolne. Piotr, podobnie jak Ania, również chciałby otrzymać oryginalny plecak.
 70. Kamila, 12 lat – w 2018 roku zmarł jej tata. Obecnie dziewczynka mieszka z mamą i dwójką starszego pełnoletniego rodzeństwa. Kamila chciałaby otrzymać oryginalny plecak.
 71. Krzysztof, 4 lata (brat Szymona) w 2018 roku stracił ojca. Obecnie mieszka z matką i starszym bratem. Krzyś lubi układać klocki i chciałby otrzymać klocki Lego.
 72. Szymon 9 lat (brat Krzysia) – w 2018 roku stracił ojca. Obecnie mieszka z matką i młodszym bratem. Tak jak on również chciałby otrzymać klocki Lego.
 73. Natalia, 18 lat zmarł jej ojciec, a ona sama choruje na rzadką chorobę genetyczną. Uwielbia być wśród ludzi, zwiedzać świat i pięknie wyglądać. Chciałaby wybrać sobie kolczyki: dlatego prosi o kartę podarunkową do Zalando.
 74. Michał, 15 lat – zmarł mu ojciec. Podczas nauki lubi słuchać muzyki. Chciałby kartę podarunkową Spotify Premium.
 75. Mateusz, 7 lat – zmarła mu mama zastępcza. Opiekę sprawuje ojciec w opiece zastępczej. Bardzo pogodny, wesoły, pełen energii, lubi tańczyć, śpiewać, bawić się żołnierzykami i samochodami. Pragnie otrzymać samochód policyjny.
 76. Kacper, 11 lat – zmarła mu mama zastępcza. Opiekę sprawuje ojciec w opiece zastępczej. Lubi śpiewać (należy do zespołu przy szkole, gdzie śpiewa również solo). Interesuje się modelarstwem. Kacper pragnie otrzymać samolot do sklejania.
 77. Marcelina, 13 lat – zmarła jej matka biologiczna i zastępcza. Opiekę sprawuje ojciec w opiece zastępczej. Jest zwinna, wysportowana, lubi tańczyć i śpiewać. Wolny czas spędza na malowaniu i rysowaniu. Pragnie otrzymać zestaw z modelami postaci człowieka, który może zginać rękami i nogami.
 78. Damian, 16 lat – zmarła mu mama. Opiekę nad nim sprawuje siostra studentka (ojciec się nim nie interesuje). Pasjonuje się muzyką. Pragnie otrzymać dres uniwersalny na wzrost 173 (jest szczupłej budowy ciała).
 79. Marzena, 18 lat – zmarł jej tata. Interesuje się fotografią. Marzy o tablecie graficznym służącym do obróbki zdjęć.
 80. Roksana, 16 lat – zmarły jej biologiczna i zastępcza mama. Opiekę sprawuje ojciec w opiece zastępczej. Interesuje się medycyną, muzyką, od niedawna zaczęła rysować ołówkiem szkice. Marzy o sztaludze i komplecie ołówków.
 81. Iga, 15 lat (siostra Kacpra) – wychowuje ją samotnie mama. Obecnie Iga, ze względu na kłopoty w nauce, przebywa w ośrodku szkolno-wychowawczym. Korzysta również z pomocy psychologa. Iga chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepów CCC lub H&M.
 82. Kacper, 12 lat (brat Igi) – dobrze sobie radzi w nauce. Jest pogodnym, otwartym chłopcem. Kacper chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu CCC lub H&M.
 83. Karolina, 17 lat – jej sytuacja domowa jest ciężka, mama jest mało zorganizowana, dodatkowo ma problemy ze zdrowiem. Karolina to miła i otwarta dziewczyna, dzięki korepetycjom radzi sobie w szkole coraz lepiej. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu KIK.
 84. Amelia, 13 lat – mama dziewczynki zmarła, wychowuje ją samotnie tata. Dziewczynka jest bardzo spokojna i zamknięta w sobie. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu 4F.
 85. Patrycja, 13 lat (siostra Mateusza) – tata dziewczynki zmarł, wychowuje ją samotnie mama. Patrycja jest spokojna i grzeczna, interesuje się muzyką i tańcem. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Reserved.
 86. Mateusz, 13 lat (brat Patrycji) – tata chłopca nie żyje, wychowuje go samotnie mama. Mateusz jest wesoły, pełen życia, dobrze radzi sobie w szkole. Lubi piłkę nożną i komputery. Chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu Reserved.
 87. Jakub, 13 lat (brat Zuzanny) – wychowuje go samotnie mama. Jest wesoły, lubi grać w piłkę nożną. Jakub chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu H&M.
 88. Zuzanna, 18 lat (siostra Jakuba) – pomaga mamie w opiece nad bratem. Zuzia chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu H&M.
 89. Michał, 19 lat – mama nie żyje, wychowuje go samotnie tata. Michał interesuje się sportem i bardzo chce zdać maturę, ponieważ obiecał to mamie przed śmiercią. Chciałby dostać kartę podarunkową do sklepów Media Markt lub Decathlon.
 90. Alan, 6 lat (brat Weroniki) – wychowuje go samotnie mama, tata nie żyje. Alan to bardzo spokojny i zamknięty chłopiec, korzysta z pomocy psychologa. Bardzo chciałby dostać samochód zdalnie sterowany.
 91. Weronika, 18 lat (siostra Alana) – spokojna i uczynna, bardzo przeżywa śmierć taty i nie może się z nią pogodzić. Uwielbia dbać o paznokcie i lubi wszelkie kosmetyki związane z pielęgnacją. Najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do sklepu Rossmann.
 92. Basia, 8 lat (siostra Zosi) – dziewczynka wychowuje się u babci, która ma trudną sytuacje materialną. Zamknięta w sobie, uwielbia gry komputerowe. Jest bardzo inteligentna. Marzy o bluzie Fortnite i Minecraft.
 93. Zosia, 4 lata (siostra Basi) – wraz z siostrą mieszka u babci. Bardzo żywiołowa, uwielbia lalki Barbie. Zosia chciałaby dostać lalki Barbie z ubrankami.
 94. Paulina, 17 lat (siostra Mateusza i Jagody) – dzieci mieszkają z babcią, która jest bardzo chora. Paulina interesuje się muzyką, jej ulubiony wokalista to Dawid Kwiatkowski. Marzy o bilecie na jego koncert i o autografie artysty. Jeśli nie uda się tego załatwić, to ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Rossmann.
 95. Mateusz, 17 lat (brat Pauliny i Jagody) – uwielbia komputery i wszystko co z nimi związane. Prosi o kartę podarunkową do sklepu Decathlon.
 96. Jagoda, 5 lat (siostra Pauliny i Mateusza) – spokojna i miła dziewczynka; cieszą ją każde drobne prezenty. Marzy o kotku interaktywnym i słodyczach.
 97. Adam, 18 lat – jest dzieckiem niepełnosprawnym z porażeniem mózgowym. Wychowuje go samotnie mama. Mieszkają z dziadkami, którzy pomagają w opiece. Utrzymują się tylko z zasiłków, dlatego jest im ciężko. Najbardziej potrzebuje środków pielęgnacyjnych, dlatego mama prosi o mokre chusteczki, żele, kremy i balsamy do pielęgnacji.
 98. Witold, 23 lata – jest dzieckiem z porażeniem mózgowym, wymagającym stałej opieki. Tata jest również chory. Utrzymują się z renty taty i zasiłku Witka. Chłopiec potrzebuje dużej ilości środków pielęgnacyjnych, dlatego najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do sklepu Rossmann.
 99. Magdalena, 14 lat – dziewczynka urodzona z wadami rozwojowymi, porażeniem mózgowym, niewidząca. Wychowuje ją samotnie mama, korzystając tylko z zasiłków socjalnych. Wymaga stałej rehabilitacji. Magda potrzebuje dużej ilości środków pielęgnacyjnych, dlatego najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do sklepu Rossmann.
 100. Michał, 12 lat – jest dzieckiem z dziecięcym porażeniem mózgowym i głębokim upośledzeniem umysłowym. Jest najmłodszym z trojga rodzeństwa. Chłopiec potrzebuje dużej ilości środków pielęgnacyjnych, dlatego najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do sklepu Rossmann.
 101. Wiktor, 11 lat – u Wiktorii 2 lata temu wykryto guza nowotworowego. Jest po operacji i długiej rehabilitacji. Powoli wraca do zdrowia i stawia pierwsze kroki. Wiktoria potrzebuje dużej ilości środków pielęgnacyjnych, dlatego najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do sklepu Rossmann.
 102. Dominik, 11 lat – chłopiec z wielowadziem, wcześniak z dziecięcym porażeniem mózgowym, z którym kontakt jest bardzo utrudniony. Dzieckiem na co dzień opiekuje się mama, tata pracuje. Dla Dominika najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do sklepu Rossmann.
 103. Miłosz, 14 lat – choruje na złośliwy nowotwór mózgu. Ma dwójkę młodszego rodzeństwa. Pomimo jego choroby rodzice robią wszystko, aby Miłosz miał normalne dzieciństwo. Chłopiec chciałby dostać nowe ubrania, dlatego najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do sklepu Reserved.
 104. Jakub 11 lat – chłopiec ma nowotwór kości kulszowej prawej, wymaga ciągłej rehabilitacji. Rodzina utrzymuje się z zarobków taty oraz zasiłków socjalnych. Kuba ma trójkę rodzeństwa. Chciałby dostać nowe koszulki, spodnie i bluzy, dlatego ucieszy go karta podarunkowa do sklepu Reserved.
 105. Rafał, 13 lat – w grudniu 2019 roku zmarła mu mama. Interesuje się grami komputerowymi. Rafał chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu H&M.
 106. Kamila, 2 lata – dziewczynka mieszka z tatą i babcią. Chciałaby dostać zabawki i ubranka adekwatne do wieku oraz słodycze.
 107. Zofia, 14 lat – po śmierci mamy opiekuje się nią babcia. Zosia uczęszcza na naukę śpiewu. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu H&M.
 108. Laura, 11 lat – opiekunem prawnym Laury jest babcia, mają trudną sytuację materialną. Laura interesuje się modą, dlatego chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu H&M.
 109. Jakub, 16 lat (brat Damiana) – rodzina jest w trudnej sytuacji materialnej, dlatego Kuba chciałby dostać kartę podarunkową sklepu Cropp.
 110. Damian, 8 lat (brat Jakuba) – interesuje się sportem. Chłopiec potrzebuje nowe ubrania w rozmiarze 140 oraz buty, rozmiar 35.
 111. Jenifer, 16 lat (siostra Jarosława) – dziewczynka jest wychowywana przez mamę, jej tata nie żyje. Jenifer interesuje się modą, dlatego chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Cropp.
 112. Jarosław, 14 lat (brat Jenifer) – tak jak siostra interesuje się modą. Chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu Cropp.
 113. Anita, 10 lat w czerwcu 2019 roku straciła mamę. Ojciec nie interesuje się córką. Sam jest osobą cierpiącą na schizofrenię. Obecnie jej opiekunem prawnym jest babcia (emerytka), która stara się zapewnić dziecku jak najlepsze warunki. Dziewczynka po śmierci mamy zamknęła się w sobie, korzysta z pomocy psychologa. Anita jest spokojną dziewczynką, która po śmierci mamy stała się bardzo wycofana. Dzięki przyjaciółce mamy, która zabrała ją do szkółki jazdy konnej, Anitka odkryła, że jej pasją są konie. Chciałaby otrzymać akcesoria do pielęgnacji konia oraz rzeczy, które pomogą uprawiać bezpiecznie pasję. Dziewczynka lubi kolor niebieski i nieśmiało prosi o rzeczy w tym kolorze lub po prostu karnet do sklepu Decathlon. Marzy o:

          https://www.decathlon.pl/czaprak-540-turkusowy-id_8487848.html

          https://www.horze.pl/kaloszki/kaloszki/CP1905.html?fbclid=IwAR30RbpmfAdXQbMhiXbI-dwmqcn-BEblzWw9tm1yb63FJ3CJuBZOU-q8akY#color=PI

          https://www.horze.pl/szczotki/szczotka-do-g%C5%82owy-horze-scout/26189.html?fbclid=IwAR22Ky4u-FYjlwj9LYtaAJ-wJg1UzUCibbpG2bsI8ScqPyWoNBMmRSi6f4k#color=OPPU/LLPU

          https://www.horze.pl/kaski-je%C5%BAdzieckie/limited-edition---kask-regulowany-horze-pacific-defenze-vg1/30014LE.html?fbclid=IwAR14pZuzGRop-NqTPogMW0ZkHjkj0Vo_-  xEeiBkepoDNXgg3S6cMKkqfN8A#color=BL/BRZ

          https://www.gnl.pl/dla-konia/fly-veils-and-fly-masks/fly-veil/nauszniki-dla-konia-harry-s-horse-christmas.html?  fbclid=IwAR24DfQA53Bqu_eOXWEjkULpHNV8_rrN3waFpM5qCrHTkYgpWbmnH0gCza8

 1. Kacper, 15 lat (brat Weroniki, Wiktorii, Karola, Marcela i Oliwii) najstarszy z 6 rodzeństwa. Tragedia, która spotkała rodzinę (śmierć mamy), sprawiła, że Kacper musiał szybciej wydorośleć. Wychowuje go tata. Chłopiec pomaga ojcu w opiece nad młodszym rodzeństwem. Jest przykładnym starszym bratem. Kacper jest bardzo wysportowany. Lubi gry zespołowe, piłkę nożną, koszykówkę. Gra w szkolnej drużynie piłki ręcznej. Ma bardzo dobre wyniki w nauce. Kacper chciałby sportową bluzę, rozm. L https://www.adidas.pl/koszulka-3-stripes/FM5656.html?fbclid=IwAR3gprsGkmVlGIL7zeMuR2gC-jCNF8v_OlVSPpDiUJJsevKM37ZWGbwGg9Y
 2. Weronika, 14 lat (siostra Kacpra, Wiktorii, Karola, Marcela i Oliwii) – po śmierci mamy pomaga ojcu w opiece nad 5 rodzeństwa. Z troską opiekuje się chorą na autyzm siostrą. Weronika jest bardzo aktywna fizycznie. To dziewczynka, która gra w piłkę nożną. Nastolatka, która mimo ciężkich przeżyć jest pozytywnie nastawiona do życia. Weronika marzy o białej koszulce, rozm. S https://vulgarus.pl/producent/voodoo/voodoo-medicus-t-shirt-bialy
 3. Wiktoria, 13 lat (siostra Weroniki, Wiktorii, Karola, Marcela i Oliwii) jest dzieckiem autystycznym, niesamodzielnym, uczęszcza do ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczego. Zajmują się nią tata i 5 rodzeństwa. Wiki chciałaby 3 pary leginsów. Często porusza się na kolanach więc leginsy się niszczą (rozm. L, 155 cm).

           https://www.sinsay.com/pl/pl/uz449-99x/cotton-leggings?fbclid=IwAR22EL9TLKIm9CxHCZjxIw5uHexQm-2weAt8kbkY8tNZoLDnrSXmFwnqdHg

 1. Karol, 11 lat (brat Kacpra, Wiktorii, Weroniki, Marcela i Oliwii) do niedawna z orzeczeniem lekarskim o autyzmie. Obecnie „mały geniusz” ze świetną pamięcią. Wychowywany przez tatę i 5 pozostałego rodzeństwa. Karol swoją pamięć dodatkowo ćwiczy w szkole pamięci, gdzie uczęszcza na zajęcia 2 razy w tygodniu. Jest zapalonym kibicem piłki nożnej. Zbiera karty z piłkarzami, zna wszystkie kluby piłkarskie i ich zawodników. Uwielbia czytać książki, uczy się ich na pamięć. Karol chciałby skarpetki rozm. 39 i slipki https://desportivo.pl/pl/p/Skarpety-adidas-Cushioned-Ankle-3-Pak-DZ9364/2909?fbclid=IwAR2Naf4xEgaXBkhQKW6Ai-hrEjtdusdMt4umsLczREbxKfFisqH_MVW7-jQ

           https://allegro.pl/oferta/6x-bokserki-meskie-uomo-bawelna-lycra-wybor-xl-7037941692?fbclid=IwAR1GGu_ACx6IkLxTHFmEai_Rmji-LMOuNY9lraC6Dkz9zLJLy2Chu-l0pDc

 1. Marcel, 10 lat (brat Kacpra, Wiktorii, Karola, Weroniki i Oliwii) bardzo wrażliwy chłopiec, po śmierci mamy wychowywany przez tatę z pomocą 5 rodzeństwa. Marcel, mimo tragedii, która spotkała rodzinę, jest wesołym dzieckiem, lubiącym czasami płatać figle. Lubi gry zespołowe, piłkę nożną ze starszymi braćmi. Świetnie dogaduje się z rodzeństwem i rówieśnikami. Marcel chciałby skarpety rozm. 39 i slipki https://allegro.pl/oferta/6x-bokserki-meskie-uomo-bawelna-lycra-wybor-xl-7037941692?fbclid=IwAR1GGu_ACx6IkLxTHFmEai_Rmji-LMOuNY9lraC6Dkz9zLJLy2Chu-l0pDc

          https://desportivo.pl/pl/p/Skarpety-adidas-Cushioned-Ankle-3-Pak-DZ9364/2909?fbclid=IwAR2Naf4xEgaXBkhQKW6Ai-hrEjtdusdMt4umsLczREbxKfFisqH_MVW7-jQ

 1. Oliwia, 9 lat (siostra Kacpra, Weroniki, Wiktorii, Karola, Marcela) – najmłodsza z 6 rodzeństwa. Miała 4 miesiące, kiedy straciła mamę. Oliwia jest bardzo grzecznym dzieckiem, nieufnym w nawiązywaniu nowych kontaktów. Lubi rysować, malować. Chętnie bawi się lalkami. Oliwka chciałaby sukienkę, rozm. 140 cm https://rennwear.com/pol_pl_Sukienka-Urocza-dla-dziewczynki-z-KORONKA-granatowy-2325_1.jpg
 2. Natalia, 11 lat (siostra Miłosza i Marcela) – jej mama zmarła na chorobę nowotworową. Natalia dodatkowo chodzi do szkoły muzycznej, gdzie uczy się gry na skrzypcach i fortepianie. Ma zdolności plastyczne, interesują ją konie. Jest bardzo wesołą, żywiołową dziewczynką. Natalia chciałaby dostać poniższe artykuły, aby rozwijać swoje pasje:

           https://artly.pl/pl/p/Markery-Zieler-Duo-Tip-Brush-Fineliner-Pens-24-szt./1399

           lub

           https://mirapolnext.pl/zestaw-artystyczny-258el-kredki-farby-markery-p-11865.html

           lub

           https://allegro.pl/oferta/markery-pisaki-pedzelkowe-brush-pen-fineliner-24sz-7884812183?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a- de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_KRK_PLA_Kolekcje+i+Sztuka+- +Antyki+i+Sztuka+_top_&ev_adgr=Akcesoria+plastyczne&gclid=EAIaIQobChMIr_OPpdqC6AIVFoGyCh0SxAH7EAQYASABEgJSxPD_BwE

 1. Miłosz, 6 lat (brat Natalii i Marcela) – przedszkolak, jego mama umarła na nowotwór. Bardzo lubi zabawy z klockami lego oraz zajęcia plastyczne. Brat jest dla niego najważniejszy. Miłosz chciałby dostać zabawki:

           https://gryizabawki.pl/k,ks_778254,Lego-Creator:-Transporter-promu-31091.html

            lub

           https://gryizabawki.pl/k,ks_851060,Lego-Ninjago:-Sklep-dla-graczy-71708.html

            Jest ogromna prośba, aby bracia dostali takie same prezenty!

 1. Marcel, 6 lat (brat Natalii i Marcela) – przedszkolak, jego mama umarła na nowotwór. Bardzo lubi zabawy z klockami lego oraz zajęcia plastyczne. Brat jest dla niego najważniejszy. Miłosz chciałby dostać zabawki:

          https://gryizabawki.pl/k,ks_778254,Lego-Creator:-Transporter-promu-31091.html

          lub

          https://gryizabawki.pl/k,ks_851060,Lego-Ninjago:-Sklep-dla-graczy-71708.html

               Jest ogromna prośba, aby bracia dostali takie same prezenty!

 

 1. Klaudia, 11 lat (siostra Grzegorza, Kingi) – w maju 2019 roku zmarła jej mama. Tata ma wsparcie u swojej siostry, a dzieci ciocię, z którą mają dobry kontakt. Klaudia „przejęła” trochę rolę mamy opiekuje się rodzeństwem, robi zakupy, sprząta, pomaga w nauce młodszemu bratu. Jest bardzo zorganizowana i odpowiedzialna, lubi czytać książki, pilnie się uczy. W wolnych chwilach spędza czas przed komputerem. Chciałaby dostać kartę podarunkowa do sklepu Media Markt.
 2. Grzegorz, 7 lat (brat Klaudii i Kingi) – interesuje się sportem, jazdą na rowerze. Chętnie pomaga w domu w tzw. męskich pracach. W wolnych chwilach lubi grać na komputerze. Grzesiu marzy o karcie podarunkowej do sklepu Media Markt.
 3. Kinga, 4 lata (siostra Klaudii i Grzegorza) – bardzo energiczna, zawsze pogodna, uśmiechnięta i czuła. Lubi pomagać w kuchni, przygotowywać kolorowe kanapki. Kinga marzy o kuchni dla lalek.
 4. Antoś, 12 lat – jego tata zmarł ponad rok temu. Chłopiec często go wspomina, trudno mu pogodzić się z rozłąką. Jest bardzo grzeczny, uczy się pilnie, chętnie uczęszcza na kurs tańca i języka angielskiego. Lubi słuchać muzyki, a w szczególności filmowej. Marzy o płycie CD z muzyką z filmu Baby Driver lub koszulce z nadrukiem Baby Driver – rozmiar S, wzrost 164.
 5. Maja, 5 lat jej tata zmarł rok temu. Maja jest bardzo lubiana przez otoczenie, wrażliwa, delikatna. Lubi przebywać z dziećmi. W domu pomaga mamie w kuchni, uwielbia zabawy i spacery na świeżym powietrzu. Bardzo lubi lalki i zabawy w „rodzinę”. Marzy o lalce Muak muak the bellies oraz o słodyczach.
 6. Oliwia, 13 lat – jej mama zmarła miesiąc temu, a przed 5 laty dziewczynka straciła brata w wypadku komunikacyjnym. Tata pracuje na budowie, w opiece nad Oliwią pomaga jego siostra. Oliwia uczy się pilnie, jest skromna, uczynna, ale teraz zamknęła się w sobie i jest pod opieką psychologa. Interesuje się piłką nożną, także w nią gra. Uczęszcza na dodatkowe zajęcia z plastyki, śpiewa w szkolnym chórze. Marzy o kredkach i książkach do kolorowania.
 7. Michał, 9,5 lat jego tata zmarł ponad rok temu. Michał to bardzo pilny uczeń, grzeczny i lubiany przez kolegów, bardzo przywiązany do swojej mamy. Lubi zwierzęta, interesuje się sportem, głównie piłką nożną, dlatego marzy o nowej piłce do gry w nogę.
 8. Przemek, 12 lat (brat Bartka) – bardzo niedawno zmarł mu starszy brat Mateusz (19 lat), który był pod opieką hospicjum domowego. Wraz z Bartkiem jest bardzo przygnębiony, niepogodzony z losem. Oboje są bardzo ambitni, wrażliwi, dobrze się uczą. Przemek interesuje się piłką ręczną. Marzy o ochraniaczach na nogi do gry w piłkę.
 9. Bartek, 15 lat (brat Przemka) – bardzo niedawno zmarł mu starszy brat Mateusz (19 lat), który był pod opieką hospicjum domowego. Wraz z Przemkiem jest bardzo przygnębiony, niepogodzony z losem. Oboje są bardzo ambitni, wrażliwi, dobrze się uczą. Bartek bardzo lubi czytać, dlatego chciałby dostać bon podarunkowy do Empiku.
 10. Mikołaj, 12 lat jego mama zmarła pod opieką hospicjum. Chłopiec interesuje się sportem, grami komputerowymi, lubi wycieczki rowerowe. Chciałby dostać piłkę nożną, dres (wzrost 165) lub kartę podarunkową do sklepu GO Sport.
 11. Julia, 13 lat (siostra Aleksandry) jej mama zmarła pod opieką hospicjum. Julia interesuje się elektroniką, filmem i modą. Jest bardzo towarzyska i lubi spotkania z przyjaciółmi. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepów H&M lub Top Secret.
 12. Aleksandra, 7 lat (siostra Julki) – jej mama zmarła pod opieką hospicjum. Dziewczynka bardzo lubi rysować, malować, przebierać się i udawać modelkę na wybiegu. Podobają się jej sukienki i ubrania ze Smyka, dlatego chciałaby dostać kartę podarunkową do tego sklepu.
 13. Zuzia, 10 lat jej mama zmarła pod opieką hospicjum. Dziewczynka jest wrażliwa, skryta, bardzo uprzejma w stosunku do starszych osób. Lubi zupę pomidorową i czekoladę. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu z obuwiem, np. CCC.
 14. Weronika, 5 lat (siostra Zuzi) jej mama zmarła pod opieką hospicjum. Dziewczynka jest bardzo żywiołowa, wesoła. Lubi bawić się lalkami i z siostrą „w chowanego”, uwielbia słodycze. Marzy o nowej lalce, ręczniku lub pościeli z postaciami z bajki Kraina Lodu.
 15. Łucja, 7 lat (siostra Zuzi) jej brat zmarł pod opieką hospicjum. Dziewczynka lubi oglądać bajki, grać w gry planszowe i jeździć na rowerze. Chciałaby dostać jakąś fajną grę, a także poduszkę i kocyk z postaciami z bajek.
 16. Zuzia, 16 lat (siostra Łucji) – jej brat zmarł pod opieką hospicjum. Zuzia interesuje się filmem i lubi słuchać muzyki, fascynują ją obce kultury i egzotyczne miejsca. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu H&M.
 17. Miłosz, 14 lat jego tata zmarł pod opieką hospicjum. Chłopiec bardzo lubi gry komputerowe, piłkę nożną, biega i doskonale pływa, z dziadkiem często jeździ na działkę. Marzy o fajnym dresie, dlatego chciałaby dostać kartę do sklepu GO Sport.
 18. Mateusz, 5 lat (brat bliźniak Aleksandra) chłopiec mieszkający wraz ze swoim bratem bliźniakiem Aleksandrem i rodzicami. Jego mama jest w terminalnym stadium choroby nowotworowej. Chłopiec lubi bawić się klockami i chciałby dostać Klocki Lego Duplo Tory kolejowe i wiadukt nr 10872.
 19. Aleksander, 5 lat (brat bliźniak Mateusza) chłopiec mieszkający wraz ze swoim bratem bliźniakiem Mateuszem i rodzicami. Jego mama jest w terminalnym stadium choroby nowotworowej. Chłopiec lubi bawić się klockami i chciałby dostać Klocki Lego Duplo, uniwersalny zestaw klocków nr 10572.
 20. Julia, 18 lat jej mama jest w terminalnym stadium choroby nowotworowej. Julia uwielbia słuchać muzyki. Marzy o power-banku Xiaomi.
 21. Zuzanna, 7 lat (siostra Kacpra) dziewczynka mieszkająca wraz ze swoim bratem i mamą. W lutym straciła tatę, który chorował na nowotwór. Pogodna, opiekuńcza, uwielbia bawić się lalkami. Marzy o lalce Lol Surprise girls.
 22. Kacper, 12 lat (brat Zuzi) chłopiec niepełnosprawny, mieszkający wraz ze swoją siostrą i mamą. W lutym stracił tatę, który umarł na nowotwór. Kacper jest pogodnym dzieckiem, uwielbiającym spędzać czas ze swoją siostrą. Marzy o lalce Lol Surprise boys.
 23. Klaudia, 12 lat mama dziewczynki jest w stadium terminalnym choroby nowotworowej. Klaudia uwielbia konie i przed chorobą mamy uczęszczała na lekcje jazdy konnej. Obecnie, ze względu na chorobę mamy, rodziny nie stać na realizację marzeń dziewczynki. Klaudia marzy o lekcji jazdy konnej: Szkoła Jeździecka Horyzont, 05-850 Zaborów, ul. Kościelna 5/5, tel. 516-471-582 Jan Pieczyński.
 24. Wiktoria, 18 lat (siostra Krzysztofa) dziewczynka mieszkająca wraz z bratem i mamą. Niedawno straciła tatę, który zmarł w wyniku choroby nowotworowej. Interesuje się wizażem i stylistyką. Uwielbia słuchać muzyki. Wiktoria marzy o japońskim zestawie słodyczy: https://wabisabi-store.jp/products/dagashi-boxpudlo-ze-slodyczami-japonskimi-rozmiar-m.
 25. Krzysztof, 10 lat (brat Wiktorii) chłopiec mieszkający wraz z mamą i starszą siostrą. Niedawno stracił tatę, który zmarł w wyniku choroby nowotworowej. Chłopiec interesuje się piłką nożną, uwielbia też grać na Nintendo Switch. Marzy o bramce do grania w piłkę nożną.
 26. Oliwier, 13 lat mama chłopca jest w śpiączce. Oliwier interesuje się sportem, lubi spędzać czas wolny z kolegami. Chciałby dostać buty sportowe Puma Clyde (długość stopy 24 cm, czyli rozmiar ok. 37) https://tomar-sport.pl/product-pol-5396-Buty-sportowe-PUMA-Clyde-NYC-361355-01 19.html?gclid=Cj0KCQiAhojzBRC3ARIsAGtNtHVoMU6aDwsJlXWHP1AP428t1VX7KVZ6WwxKx9kX7wDUkb5eGC14ymcaAojuEALw_wcB.
 27. Tomek, 7 lat (brat Edyty i Anety) najmłodszy z trojga rodzeństwa. Mama znajduje się w śpiączce po boreliozie. Jego rodzina prowadzi gospodarstwo rolne. Chłopiec lubi układać klocki Lego. Marzy o Lego Minecraft.
 28. Edyta, 12 lat (siostra Tomka i Anety) mama dziewczynki jest w śpiączce po boreliozie. Jej rodzina prowadzi gospodarstwo rolne. Edyta jest małą artystką, bardzo lubi rysować i układać origami. Ucieszy się z zestawu origami.
 29. Aneta, 14 lat (siostra Tomka i Edyty) – najstarsza z rodzeństwa. Mama znajduje się w śpiączce po boreliozie. Jej rodzina prowadzi gospodarstwo rolne. Dziewczynka lubi układać puzzle i eksperymentować z fryzurami. Chciałaby dostać przybory do pielęgnacji włosów.
 30. Michał, 15 lat (brat Pawła) drugi tata Michała miesiąc po ślubie, po próbie stworzenia dla chłopców nowego domu, zapadł w śpiączkę, w której znajduje się do dzisiaj. Chłopcy go pokochali, był dla nich prawdziwym tatą. Michał interesuje się różnymi sportami w szczególności piłką nożną. Lubi grać w gry zespołowe. Jest spokojnym chłopcem, bardzo uczuciowym. Wyznaczone przez siebie cele osiąga, szczególnie te związane z nauką. Chciałby dostać piłkę do gry w nogę.
 31. Paweł, 14 lat (brat Michała) drugi tata Michała miesiąc po ślubie, po próbie stworzenia dla chłopców nowego domu, zapadł w śpiączkę, w której znajduje się do dzisiaj. Chłopcy go pokochali, był dla nich prawdziwym tatą. Paweł interesuje się biegami (biegi przełajowe oraz biegi zwykłe). Lubi grać na komputerze i PlayStation 3. Ma zmienny charakter, czasem jest złośnikiem a czasem jest spokojny. Jest to zależne od dnia, gdyż chłopiec cierpi na ADHD. Chciałby dostać rolki (rozmiar 38, mogą być z przedziałem w górę).
 32. Lena, 6 lat (siostra Oliwii) tata dziewczynki od niedawna jest w śpiączce. Lena uwielbia się bawić, dużo czyta, jest bardzo ciekawa świata. Wielką przyjemność sprawia jej robienie kolacji dla innych. Bardzo lubi rysować, jest wrażliwa i ambitna. Bardzo chciałaby dostać: Lol Surprise, laleczka hairgoals tuba laleczka https://www.empik.com/l-o-l-surprise-laleczka-hairgoals-15-mga-entertainment,p1223576763,zabawki-p.
 33. Oliwia, 13 lat (siostra Leny) tata dziewczynki od niedawna jest w śpiączce. Oliwia interesuje się makijażem. Z zapałem eksperymentuje w kuchni, lubi tańczyć, jest bardzo wrażliwa. Dobrym prezentem będzie torba tote z suwakiem ze sklepu Stradivarius lub karta podarunkowa do tego sklepu. https://www.stradivarius.com/pl/nowej-kolekcji/akcesoria/kup-wed%C5%82ug-produkt%C3%B3w/torebki-i-plecaki/zobacz-wszystkie/torba-tote-z-suwakiem-c1020206075p301533325.html?colorId=001
 34. Julia, 10 lat (siostra Michała i Katarzyny) jej mama zmarła pod opieką hospicjum. Dziecko mieszka z tatą i dziadkami. Tata nadużywa alkoholu. Dziewczynka trudno przechodzi żałobę, jest pod opieką hospicyjnego psychologa. Julia interesuje się zawodem policjantki. Bardzo chciałaby dostać zestaw do robienia slime.
 35. Michał, 17 lat (brat Julki i Kasi) jego mama zmarła pod opieką hospicjum. Chłopiec bardzo skryty, małomówny. Interesuje się wędkarstwem. Marzy, aby dostać wędkę.
 36. Katarzyna, 16 lat (siostra Julii i Michała) jej mama zmarła pod opieką hospicjum. Dziewczyna jest bardzo wrażliwa. Żałobę przeżywa niezwykle dotkliwie i jest pod opieką psychologa. Interesuje się modą. Chciałaby dostać zestaw kosmetyków.
 37. Brajan, 5 lat pod opieką hospicjum zmarła babcia z którą był bardzo zżyty. Chłopiec bardzo inteligentny, z dobrze rozwiniętym zmysłem manualnym. Lubi Psi patrol. Chciałby dostać puzzle i autko, przy którym mógłby majsterkować.
 38. Natalia, 17 lat (siostra Nikol i Daniela) jej mama zmarła rok temu pod opieką hospicjum. Dziewczynka wychowywała się bez ojca od 3 r.ż. (ojcu odebrano prawa rodzicielskie). Obecnie wychowuje ją najstarsza siostra. Natalia ma radosne usposobienie, zamierza zostać fryzjerką. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Rossmann.
 39. Nikol, 17 lat (siostra Natalii i Daniela) – jej mama zmarła rok temu pod opieką hospicjum. Dziewczynka wychowywała się bez ojca od 3 r.ż. (ojcu odebrano prawa rodzicielskie). Obecnie wychowuje ją najstarsza siostra. Nikol interesuje się muzyką, modą, jest komunikatywna i otwarta. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Rossmann.
 40. Daniel, 19 lat (brat Natalii i Nikol) jego mama zmarła rok temu pod opieką hospicjum. Chłopiec wychowywał się bez ojca od 3 r.ż. (ojcu odebrano prawa rodzicielskie). Obecnie wychowuje go najstarsza siostra. Chłopak bardzo przeżył śmierć matki, w tej żałobie, bez wzorca ojca, się pogubił,. Chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu Decathlon.
 41. Brajan, 3,5 lat w styczniu 2019 zmarła mu babcia pod opieką hospicjum. Mieszka ze swoją mamą i jej młodszym rodzeństwem. Dziecko dużo chorujące, ale pełne energii. Marzy o interaktywnej magicznej tablicy 3d led z akcesoriami.
 42. Kacper, 9 lat chłopiec całe swoje życie mieszka w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym dla dzieci i młodzieży. Uczęszcza do przedszkola i na warsztaty stymulujące zmysły. Uwielbia klocki Lego i zabawki interaktywne. Marzeniem chłopca jest otrzymać klocki Playmobile.
 43. Mikołaj, 7 lat chłopiec całe swoje życie mieszka w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym dla dzieci i młodzieży. Mama porzuciła Mikołajka zaraz po urodzeniu. Mikołaj uczęszcza do przedszkola, a także na warsztaty stymulujące zmysły do Centrum Sztuki Współczesnej. Świat zewnętrzny poznaje wszystkimi zmysłami. Marzeniem Mikołaja jest otrzymać zabawkę interaktywną.
 44. Tymoteusz, 3 lata – chłopiec mieszka w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym dla dzieci i młodzieży. Jego stan zdrowia uniemożliwia pobyt w domu. Tymek poznaje świat wielozmysłowo. Jego marzeniem jest, aby otrzymać zabawkę interaktywną, stymulującą wzrok, słuch, dotyk oraz kosmetyki do pielęgnacji ciała (bez aloesu).
 45. Wiktoria, 16 lat mama Wiktorii umarła, a tata zostawił ją w zakładzie opiekuńczo-wychowawczym. Wiktoria uczęszcza na zajęcia grupowe do szkoły. Poznaje świat wielozmysłowo. Marzy o kosmetykach, np. o bezalkoholowym toniku do cery trądzikowej, sprayu ułatwiającym rozczesywanie włosów, antyperspirantach itp.
 46. Antoni, 2 lata Antoni mieszka w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym. Ze względu na swój stan zdrowia nie ma szans na pobyt w domu. Chłopiec poznaje świat wielozmysłowo. Marzy o zabawce interaktywnej i body w rozmiarze 86 cm.
 47. Tobiasz, 16 lat Tobiasza wychowuje tylko mama. Z ojcem nie ma żadnego kontaktu. Nastolatek jest pod opieką hospicjum domowego. Tobiasz jest obecnie wzorowym uczniem szkoły średniej. Pomimo swojej choroby jest bardzo aktywny i czerpie z życia jak najwięcej. Ma wiele zainteresowań. Jak każdy nastolatek lubi ładnie i modnie się ubierać. Tobiasz prosi o bon podarunkowy do sklepu Cropp lub Empik.
 48. Stefan, 17 lat Stefan od kilku lat mieszka w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym dla dzieci i młodzieży. Nie ma żadnego kontaktu z biologiczną rodziną. Stefan realizuje zajęcia w naszej placówce, interesuje się piłką nożną. Obecnie jest w okresie dojrzewania, lubi zatem kosmetyki. Marzeniem Stefana jest otrzymać bon na zakup kosmetyków do sklepu drogeryjnego, np. Rossmann.
 49. Jakub, 3 lata Kuba od urodzenia mieszka w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym dla dzieci i młodzieży. Nie ma żadnego kontaktu z rodziną biologiczną. Jest na etapie raczkowania. Marzy o zabawce interaktywnej, która się przemieszcza. Może zachęci go to do ćwiczenia aktywności ruchowej.
 50. Bartosz, 12 lat (brat Jakuba) mama Bartosza nie żyje, a sytuacja materialna rodziny jest trudna. Chłopiec uwielbia grać w piłkę nożną i najbardziej ucieszyłby się z odzieży sportowej, zwłaszcza z butów. Najlepszym prezentem byłby bon do realizacji w sklepie, np. w Decathlonie
 51. Jakub, 10 lat (brat Bartosza) mama Jakuba nie żyje, a rodzina jest w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Kuba lubi zwierzęta i gry komputerowe. Najlepszym prezentem dla chłopca byłby kupon do zrealizowania w sklepie.
 52. Kacper, 13 lat ojciec sam wychowuje 3 synów. Śmierć matki wywołała bardzo negatywny wpływ na psychikę chłopca i jego ojca. Są pod stałą opieką psychologa. Chłopiec od dawna interesuje się piłką nożną i będzie zadowolony z każdego prezentu, który jest z nią związany.
 53. Alan, 15 lat mama sama wychowuje troje dzieci. Nie podjęła jeszcze pracy. Pomaga jej rodzina. Alan lubi słuchać muzyki i marzy o małym głośniku, przy którym by jej słuchał.
 54. Gracjan, 12 lat mama sama wychowuje troje dzieci. Nie podjęła jeszcze pracy. Pomaga jej rodzina. Gracjan interesuje się elektroniką, cieszyłby się z zegarka na rękę smart board.
 55. Oskar, 8 lat mama sama wychowuje troje dzieci. Nie podjęła jeszcze pracy i pomaga jej rodzina. Słucha przez słuchawki muzyki oraz Opowieści z Narni. Chciałby otrzymać duże słuchawki.
 56. Roksana, 12 lat (siostra Alana i Lilki) – najstarsza z trojga rodzeństwa. Wychowuje ich tata, który jest w trudnej sytuacji materialnej. Dziewczynka interesuje się malarstwem i sama pięknie maluje. ALE CO CHCE? ALBUM O MALARSTWIE, KREDKI, FARBY, SZTALUGĘ?
 57. Alan, 8 lat (brat Roksany i Lilki) bardzo lubi się bawić samochodami. Ucieszyłaby go karta podarunkowa do sklepu Smyk.
 58. Lilianna, 9 lat (siostra Alana i Roksany) dziewczynka lubi się bawić lalkami Barbie. Ucieszyłaby ją karta podarunkowa do sklepu Smyk.
 59. Kacper, 16 lat (brat Bartłomieja) jego tata umarł na nowotwór, wychowywany jest przez mamę. Chłopiec w wolnym czasie lubi grać na konsoli Xbox. Ucieszy go kod do gry na stimie Souls III lub karta podarunkowa do sklepu House Reserved.
 60. Bartłomiej, 9 lat (brat Kacpra) jego tata umarł na nowotwór, wychowywany jest przez mamę. Chłopiec interesuje się motoryzacją, szczególnym sentymentem darzy samochody policyjne. Bardzo chciałby dostać słuchawki Omega OVH5055 Varr Headset, koniecznie czerwone.
 61. Weronika, 6 lat (siostra Wiktorii) jej mama umarła na nowotwór, wychowywana jest przez tatę. Dziewczynka bardzo lubi księżniczki jednorożce. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Reserved.
 62. Wiktoria, 10 lat (siostra Weroniki) jej mama umarła na nowotwór, wychowywana jest przez tatę. Dziewczynka interesuje się modą. Chętnie rysuje i maluje. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Reserved.
 63. Zofia, 11 lat jej tata umarł na nowotwór. Wychowywana jest przez mamę. Interesuje się modą. W przyszłości chciałaby spróbować swoich sił w projektowaniu ubrań. Lubi rysować i kocha zwierzęta. Karta podarunkowa do sklepu, np. H&M czy Reserved, z pewnością sprawi Zosi dużo radości.
 64. Arkadiusz, 16 lat (brat Jana) jego tata umarł na nowotwór. Wychowywany jest przez mamę. Chłopiec interesuje się motoryzacją. Ucieszy go karta podarunkowa do sklepu Reserved.
 65. Jan, 10 lat (brat Arka) jego tata umarł na nowotwór, wychowywany jest przez mamę. Chłopiec pasjonuje się piłką nożną. Wielką radość sprawi mu karta podarunkowa do sklepu Reserved.
 66. Jakub, 10 lat chłopiec jest wychowywany przez ojca. Kilka lat temu stracił mamę, która umarła na nowotwór. Pasją Jakuba jest piłka nożna. Poświęca jej każdą wolną chwilę. Uczęszcza do miejscowego klubu sportowego. Nowy strój piłkarski (rozmiar 152 cm) sprawi Jakubowi dużą niespodziankę.
 67. Alan, 5 lat (brat Filipa i Dominika) – najstarszy z trojga braci. Chłopiec w ubiegłym roku stracił tatę, który zmarł w wyniku choroby nowotworowej. Alan od urodzenia cierpi na schizencefalopatię, pozostaje pod opieką hospicjum domowego. Jest dzieckiem leżącym. Chętnie uczy się nowych rzeczy, z radością reaguje na dźwięki, które wydają zabawki naśladujące odgłosy zwierząt lub silnik samochodu. Z rozmowy z hospicyjną fizjoterapeutką wynika, że chłopca z pewnością ucieszyłaby kierownica interaktywna, którą można byłoby zawiesić w łóżeczku, lub zabawka interaktywna naśladująca odgłosy wydawane przez zwierzęta.
 68. Filip, 11 lat (brat Alana i Dominika) w ubiegłym roku stracił tatę, który zmarł w wyniku choroby nowotworowej. Pasją chłopca jest piłka nożna. Po zajęciach szkolnych każdą wolną chwilę poświęca piłce. Uczęszcza do miejscowego klubu sportowego. Chłopiec ucieszyłby się z nowej piłki do nogi lub profesjonalnego stroju piłkarskiego w rozmiarze 158-164.
 69. Dominik, 8 lat (brat Alana i Filipa) w ubiegłym roku stracił tatę, który zmarł w wyniku choroby nowotworowej. Dominik kocha piłkę nożną, to jego pasja. Uczęszcza do miejscowego klubu sportowego. Chłopiec ucieszyłby się z nowej piłki do nogi lub profesjonalnego stroju piłkarskiego w rozmiarze 148-152.
 70. Alan, 5 lat (brat Agaty, Oliwii i Darii) w styczniu bieżącego roku stracił najmłodszą siostrę, która była pod opieką hospicjum. Alan lubi grać w piłkę i bawić się samochodami. Chciałby dostać zdalnie sterowany samochód.
 71. Agata, 3 lata (siostra Alana, Oliwii i Darii) w styczniu bieżącego roku straciła najmłodszą siostrę, która była pod opieką hospicjum. Agatę ucieszy lalka interaktywna Baby Born (pije i siusia).
 72. Oliwia, 10 lat (siostra Alana, Agaty i Darii) w styczniu bieżącego roku straciła najmłodszą siostrę, która była pod opieką hospicjum. Oliwia interesuje się modą, lubi grać w gry planszowe. Chciałaby dostać białe spodnie typu jeans na wzrost 134 cm lub pościel z motywem lol.
 73. Daria, 9 lat (siostra Agaty, Alana i Oliwii) w styczniu bieżącego roku straciła najmłodszą siostrę, która była pod opieką hospicjum. Daria interesuje się muzyką, tańcem. Marzy o czarnej sukience ze złotymi wstawkami lub o pościeli z motywem lol.
 74. Gabriela, 14 lat (siostra Gerarda i Marii) kilka miesięcy temu straciła mamę, która była pod opieką hospicjum. Interesuje się modą, wspina się na ściance. Chciałaby dostać kosmetyki odpowiednie do jej wieku.
 75. Gerard, 16 lat (brat Gabrieli i Marii) kilka miesięcy temu stracił mamę, która była pod opieką hospicjum. Interesuje się survivalem, lubi czytać książki i podróżować. Chciałaby dostać książki: Kuchnia Survivalowa bez ekwipunku część II, A. Bokli, K. Mikulskiej, Terenowa apteczka ziołowa B. Jemioły, Przygotowani przetrwają P. Frankowskiego, Survivalowe sztuczki P. Frankowskiego, W. Rajcherta (książki wydawnictwa Pascal)
 76. Maria, 18 lat (siostra Gabrieli i Gerarda) kilka miesięcy temu straciła mamę, która była pod opieką hospicjum. Maria interesuje się zdrowym odżywianiem, muzyką i filmem. Chciałaby dostać MX-4811 STAR-Q elektryczny spiralizer do warzyw lub krajalnicę do warzyw.
 77. Nikodem, 8 lat kilka miesięcy temu stracił mamę, która była pod opieką hospicjum. Chłopiec od wielu lat trenuje pływanie. Marzy o klockach lego.
 78. Natalia, 16 lat mieszka w małej miejscowości. Ma dziewięcioro rodzeństwa. Dwoje z rodzeństwa założyło już własne rodziny. Dzieci wychowuje niepracująca zawodowo mama. W sierpniu 2012 roku zmarł na nowotwór tata dziewczynki, będący pod opieką hospicjum. Natalia lubi zajęcia plastyczne: rysowanie, malowanie. Lubi też śpiewać. Marzy o zegarku dla nastolatki.
 79. Jakub, 10 lat (brat Mikołaja) mieszka w małej miejscowości. We wrześniu 2012 roku zmarł jego tata z powodu choroby nowotworowej. Wychowuje go mama, której stara się pomagać. Jest nieśmiały, lubi spędzać czas na dworze. Marzy o hulajnodze.
 80. Mikołaj, 8 lat (brat Jakuba) mieszka w małej miejscowości. We wrześniu 2012 roku zmarł jego tata z powodu choroby nowotworowej. Wychowuje go mama. Lubi bawić się klockami i biegać. Marzy o hulajnodze.
 81. Maja, 16 lat (siostra Kacpra, Zuzanny i Igi) mieszka w małej miejscowości. W grudniu 2018 roku zmarł jej tata na chorobę nowotworową. Obecnie wychowuje ją samotnie mama, której stara się pomagać w gospodarstwie domowym i przy młodszym rodzeństwie. Robi to z przyjemnością. Marzy o zegarku dla nastolatki.
 82. Kacper, 11 lat (brat Mai, Zuzanny i Igi) mieszka w małej miejscowości, jest dzieckiem autystycznym. Jego tata zmarł w 2018 roku w grudniu na chorobę nowotworową. Wychowuje go samotnie mama. Kacper, mimo choroby, lubi jeździć na rowerze oraz dużo czasu spędza z siostrami na dworze. Chciałby dostać piłkę do nogi.
 83. Iga, 10 lat (siostra Mai, Zuzanny i Kacpra) mieszka w małej miejscowości. Jej tata zmarł na chorobę nowotworową w grudniu 2018 roku. Wychowuje ją samotnie mama. Iga stara się pomagać mamie w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Lubi spędzać czas z rodzeństwem na dworze, różne gry i zabawy oraz jeździć na rowerze. Chciałaby dostać plecak.
 84. Zuzanna, 8 lat (siostra Mai, Kacpra i Igi) mieszka w małej miejscowości, jej tata zmarł w 2018 roku na chorobę nowotworową. Wychowuje ją samotnie mama. Zuzanna lubi bawić się z rodzeństwem w różne gry i zabawy, dużo czasu spędza na dworze. Zuzia stara się też pomagać mamie w zajęciach domowych. Chciałaby dostać plecak.
 85. Kacper, 7 lat (brat Adriana) w listopadzie 2019 roku z powodu choroby nowotworowej zmarł jego tata i teraz obu chłopców wychowuje samotnie mama. Kacper bardzo przeżył śmierć taty, często o niego pyta i bardzo boi się lekarzy. Lubi bawić się z bratem, biegać, grać w piłkę. Ucieszy go hulajnoga.
 86. Adrian, 17 lat (brat Kacpra) w listopadzie 2019 roku z powodu choroby nowotworowej zmarł jego tata i teraz obu chłopców wychowuje samotnie mama. Adrian stara się pomagać mamie w prowadzeniu domu, dużo czasu poświęca młodszemu bratu. Interesuje się informatyką oraz grami komputerowymi. Marzy o zegarku sportowym.
 87. Anna, 12 lat (siostra Zuzanny) – cierpi na rzadką chorobę genetyczną Canavan. Nie trzyma główki, nie siedzi, nie chodzi, nie mówi, jest cały czas w pampersie.. Ma założoną rurkę tracheostomijną i jest karmiona przez PEG. Ponadto Ania nie widzi, ale nikt nie jest w stanie określić, w jakim stopniu. Poprzez uśmiech i płacz zachowała kontakt z otoczeniem. Ze względu na jej stan zdrowia i postęp choroby wymaga opieki 24 godziny na dobę. Jedynym opiekunem jest matka, która obecnie nie pracuje, utrzymuje się z pomocy MOPR-u. Mimo swojej choroby Ania jest dzieckiem pogodnym. Lubi się bawić ze starszą siostrą oraz z innymi dziećmi. Przyjemność sprawia jej słuchanie muzyki i czytanie jej ulubionych wierszy. Najlepszym prezentem dla Ani będzie karta podarunkowa do sklepu Rossmann.
 88. Zuzanna, 17 lat (siostra Ani) zdolna i pilna dziewczynka. Obecnie chodzi do I klasy liceum o profilu biologiczno-chemicznym. W przyszłości zamierza pracować z dziećmi. Zuzia chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu H&M.
 89. Julia, 10 lat – dziewczynka osierocona w trudnej sytuacji materialnej. Interesuje się wszystkim, co dotyczy koni. Lubi układać klocki lego. Chciałaby dostać: https: https://gryizabawki.pl/k,ks_774989,Monopoly-Konie-i-kucyki-032995-google.html?gclid=EAIaIQobChMIvbX4kbOF6AIVRLTtCh2DGQJsEAQYBiABEgJARfD_BwE
 90. Kamila, 12 lat – osierocona dziewczynka w trudnej sytuacji materialnej. Lubi słuchać muzyki, oglądać filmy. Najlepszym prezentem będzie dla niej karta podarunkowa do sklepu Reserved.
 91. Jakub, 13 lat (brat Martyny i Norberta) – osierocony chłopiec. Interesuje się piłką nożną. Chciałby dostać https://fun4sport.pl/product-pol-6938-NIKE-Plecak-szkolny-PSG-Pilkarski-Paris-Saint-Germain.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping.
 92. Martyna, 11 lat (siostra Jakuba i Norberta) – osierocona dziewczynka. Interesuje się modą i tańcem. Chciałaby dostać https://www.dressinn.com/moda-sklep/vans-aliso-ii-hip-pack/137250472/p?utm_source=google_products&utm_medium=merchant&id_producte=9166605&country=pl&gclid=EAIaIQobChMIk-LxwbWF6AIVQuDtCh2rPAMXEAQYEyABEgJVDfD_BwE&gclsrc=aw.ds
 93. Norbert, 6 lat (brat Martyny i Jakuba) – chłopiec osierocony. Interesują go samochody. Bardzo chciałby dostać https://www.empik.com/hot-wheels-pojazdy-10-pack-mattel,p1044879360,zabawki-p?gclid=EAIaIQobChMIgfXF17iF6AIVCIbVCh0ZhA2SEAQYDiABEgJ_VPD_BwE&gclsrc=aw.ds
 94. Piotr, 5 lat (brat Julii) – osierocony chłopiec w trudnej sytuacji materialnej. Lubi samochody i zajęcia plastyczne. Chciałby dostać https://www.bestprezenty.pl/tablica-do-malowania-3d-p-8212.html?gclid=EAIaIQobChMI_9OEnLmF6AIVxfZRCh1mLQP9EAQYECABEgKAaPD_BwE
 95. Julia, 5 lat (siostra Piotra) – osierocona dziewczynka w trudnej sytuacji materialnej. Interesuje się fotografią. Bardzo chciałaby dostać https://roneberg-smart.com/dla-dzieci/349-aparat-dla-dzieci-roneberg-mini-kamera.html?utm_source=google&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=aparat-dla-dzieci-roneberg-mini-kamera&gclid=EAIaIQobChMI_9OEnLmF6AIVxfZRCh1mLQP9EAQYByABEgJTn_D_BwE
 96. Miłosz (14 lat) – osierocony chłopiec w trudnej sytuacji materialnej. Interesuje się elektroniką oraz muzyką. Chciałby dostać bon do sklepu sportowego lub odzieżowego.
 97. Tymoteusz, 13 lat – chłopcu zmarła mama. Tymoteusz jest spokojny, grzeczny i dokładny, ma dobry kontakt z tatą i chętnie pomaga mu w pracach domowych. Dobrze się uczy, bardzo lubi matematykę, historię i biologię. Gra na gitarze klasycznej. Ucieszy się, gdy dostanie struny do gitary klasycznej.
 98. Oliwia, 13 lat – dziewczynce zmarł tata. Jest osobą towarzyską, lubi śpiewać, należy w kościele do grupy „Dzieci Maryi”. Gra w siatkówkę, chodzi do szkoły sportowej, bierze udział w konkursach matematycznych. Oliwię ucieszą białe nakolanniki i rękawki do siatkówki firmy Mizuno w rozmiarze M.
 99. Nicola, 11 lat (siostra Dawida) – dziewczynce zmarł tata. Jest osobą spokojną, lubi rysować i malować oraz uczyć się języka angielskiego. Lubi też aktywność fizyczną. Chciałaby dostać spodnie rurki dżinsowe i koszulki w rozmiarze 146.
 100. Dawid, 13 lat (brat Nicoli) – chłopcu zmarł tata. Jest osobą bardzo żywą, koleżeńską, lubi aktywność fizyczną, zwłaszcza grę w piłkę. W szkole jego ulubione przedmioty to matematyka i język angielski. Ucieszy się z bluzy czarnej z kapturem (ważne, by była bez zamka), w rozmiarze 152.
 101. Michał, 15 lat (brat Dawida) – chłopcu zmarł tata. Jego pasją jest piłka nożna. Michał jest skryty, odpowiedzialny i zdyscyplinowany. Lubi chodzić do szkoły. Jest ministrantem. Ucieszy go porządna piłka do gry w piłkę nożną.
 102. Dawid, 14 lat (brat Michała) – chłopcu zmarł tata. Dawid jest pogodny i uśmiechnięty, samodzielnie uczy się grać na gitarze. Kiedyś bardzo lubił podróżować z tatą. Jest ministrantem. Chciałby dostać łyżworolki, regulowane, w rozmiarze od 44.
 103. Szymon, 10 lat – najstarszy z trójki rodzeństwa. W 2019 roku stracił brata Antosia, a w 2017 roku siostrę Marysię. Oboje byli pod opieką hospicjum. Szymon bardzo za nimi tęskni. Jest pogodnym chłopcem, uwielbia pływać i budować niesamowite budowle z klocków lego. Marzy, aby razem z kolegami i tatą grać w koszykówkę, dlatego bardzo chciałby dostać piłkę do koszykówki. https://www.decathlon.pl/pika-bt500-grip-rozm7-czarna-id_8547049.html
 104. Oliwier, 11 lat – chłopiec stracił młodszego brata Gracjana, który rok temu zmarł pod opieką hospicjum. Oliwier to zapalony piłkarz – interesuje się wszystkim, co związane jest z piłką nożną, należy również do klubu sportowego. Chciałby dostać piłkę do gry w nogę, dzięki której będzie mógł rozwijać swoje umiejętności.
 105. Łukasz, 14 lat – chłopiec stracił w tym roku jedynego młodszego brata Marka, który był pod opieką hospicjum. Łukasz to bardzo aktywny chłopiec, który uwielbia sport i gry komputerowe. Codziennie gra w piłkę nożną. Bardzo chciałby dostać piłkę do gry, dzięki której będzie mógł realizować swoją pasję.
 106. Zuzanna, 4 lata – kilka miesięcy temu straciła siostrę. Jej mama stara się wrócić do pracy, tata pracuje. Zuzia jest wesołą, pogodną dziewczynką chętnie bawi się zabawkami jednorożcami. Jej marzeniem jest jednorożec na biegunach lub konik na biegunach Kruzzel: https://www.empik.com/kruzzel-bujak-jednorozec-na-biegunach-iso-trade,p1236559845,zabawki-p
 107. Pola, 4 lata – kilka miesięcy temu straciła siostrę. Mama wróciła częściowo do pracy, tata pracuje. Pola jest radosną i uczuciową dziewczynką, bardzo lubi zwierzątka. Jej marzeniem są lalki w zestawie ze zwierzątkami z serii Enchantimals: lalka ze zwierzątkiem Enchantimals: https://www.empik.com/enchantimals-lalka-ze-zwierzatkiem-dvh87-fxm74-mattel,p1220767498,zabawki-p https://www.empik.com/enchantimals-lalka-weterynarz-zestaw-fcc62-gbx04-mattel,p1223574279,zabawki-p
 108. Oliwier, 5 lat – stracił brata. Tata pracuje, mama wróciła częściowo do pracy. Oliwier jest żywym, radosnym chłopcem. Bardzo lubi wszelkie zwierzęta. Jego marzeniem jest jajko z figurką z serii Hatchimals. Hatchimals, figurka Jajko Mystery EGG: https://www.humbi.pl/product-pol-10001-Spin-Master-Hatchimals-Jajko-Ponette.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&gclid=EAIaIQobChMI54PkgvmF6AIVDkMYCh2PFwOZEAQYAiABEgKlG_D_BwE
 109. Kinga, 7 lat (siostra Mai) - straciła brata. Tato pracuje, mama chciałaby wrócić do pracy. Kinga jest radosną, pełną pomysłów dziewczynką. Bardzo lubi bawić się w dom, przebierać lalki. Kinga marzy o lalce, która zamyka oczy, mówi i śpiewa: https://www.emag.pl/bobas-lalka-mowi-i-spiewa-zamyka-oczy-butelka-nr 1/pd/DTDWRJBBM/?ref=graph_profiled_similar_1_1&provider=rec&recid=rec_49_f6a12baff2c2e2b1cc3d7550274480857fffbcccc372081cf37d851c1b4a01a3_1583502003&scenario_ID=49 oraz ubranku: https://www.emag.pl/simba-ubranko-dla-lalki-new-born-baby-w-serduszka-pieluszka-grzechotka-gratis-5401631-ser/pd/DG98HGBBM/?X-Search-Id=106aa3da90d7e4a520f7&X-Product-Id=18478506&X-Search-Page=1&X-Search-Position=26&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view#product-gallery
 110. Maja, 11 lat (siostra Kingi) – umarł jej brat, tato pracuje, a mama chciałaby wrócić do pracy. Maja jest wesołą dziewczynką, z głową pełną pomysłów. Bardzo lubi eksperymenty kulinarne. Jej marzeniem jest fontanna fondue do czekolady. Marzy o: https://fontannyzczekolada.pl/pl/p/FONTANNA-CZEKOLADOWA-CF23-1kg-CZEKOLADY-MLECZNEJ/299 https://www.fontanny-czekoladowe.pl/fontanna-czekoladowa-petite-240-mm-z-miseczka-na-owoce.html
 111. Paweł, 12 lat – umarł mu brat, tato pracuje, a mama chciałaby wrócić do pracy. Paweł jest spokojnym, pogodnym chłopcem. Cieszy się ze wszystkiego. Bardzo lubi aktywności sportowe, a najbardziej piłkę nożną. Chciałby otrzymać piłkę nożną lub jakieś akcesoria do piłki nożnej, np.: https://www.decathlon.pl/pika-la-liga-19-20-id_8568862.html, torba: https://www.decathlon.pl/torba-kipocket-20-l-nieb-o-id_8495929.html
 112. Jakub, 17 lat – umarła mu siostra. Jego mama podjęła niedawno pracę. Jakub jest pogodnym nastolatkiem. Lubi spędzać czas na świeżym powietrzu i w gronie znajomych. Ucieszyłby się z zestawu kosmetyków: żel, szampon, dezodorant. Idealny byłby zestaw kosmetyków: https://makeup.pl/product/481998/ https://makeup.pl/product/466782/?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=standart
 113. Kacper, 13 lat (brat Piotra) – dziecko samotnie wychowywane przez babcię, która jest w trudnej sytuacji psychicznej i finansowej (matka chłopca ma odebrane prawa rodzicielskie). Dziadek zmarł w lutym 2019 roku. Dziecko nadpobudliwe, ale nawiązuje dość dobre relacje z rówieśnikami. Ucieszy go gra komputerowa Przygody Tintina lub Star Wars lub klocki lego Jurasic Park oraz słodycze.
 114. Piotr, 12 lat (brat Kacpra) – dziecko samotnie wychowywane przez babcię, która jest w trudnej sytuacji psychicznej i finansowej (matka chłopca ma odebrane prawa rodzicielskie). Dziadek zmarł w lutym 2019 roku. Piotr jest pogodnym chłopcem, nawiązującym dobre relacje z kolegami. Zagorzały wielbiciel piłki nożnej i KS Wisła Kraków. Najbardziej lubi spędzać czas na grze w piłkę nożną. Ucieszy go gra planszowa, np.: Scriba lub Scrable oraz słodycze.
 115. Agnieszka, 16 lat – po śmierci taty wychowywana jest przez mamę, która długo była bez pracy i boryka się z kłopotami finansowymi. Ze strony bliskich otrzymują nikłe wsparcie. Agnieszka jest otwartą i inteligentną młodą osobą, ambitną, mającą dobre relacje z rówieśnikami. Marzy o audiobooku z jakimś kryminałem lub o grze Kalambury oraz o słodyczach.
 116. Mateusz, 13 lat – wychowywany jest samotnie przez mamę, która boryka się z trudną sytuacją finansową ze względu na niewielkie dochody i brak wsparcie ze strony bliskich. Typ indywidualisty i samotnika, preferujący spędzanie czasu z sobą samym i z mamą. Inteligentny i kreatywny. Chciałby dostać książkę detektywistyczną z serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai, klocki lego Creator lub grę komputerową Przygody Tintina. Ucieszy się też z puzzli z fizyczną/polityczną mapą świata.
 117. Amelia 10 lat (siostra Kamila) – wychowywana tylko przez matkę, która ma kłopoty finansowe. Amelia jest radosnym i spontanicznym dzieckiem, chętnie bawiącym się z rówieśnikami. Ucieszy ją gra Było sobie życie lub zestaw koralików do robienia biżuterii dziewczęcej oraz słodycze.
 118. Kamil, 7 lat (brat Amelii) – wychowywany tylko przez matkę, która ma kłopoty finansowe. Cichy i dość spokojny chłopczyk, bardzo przywiązany do mamy, powoli nawiązujący relację z rówieśnikami. Bardzo chciałby dostać klocki lego Autka lub zestaw małego architekta Hape.
 119. Dawid, 12 lat – umarła mu mama, wychowywany jest przez ojca i starszą siostrę. W rodzinie panuje trudna sytuacja emocjonalna. Chłopiec jest dość otwarty, chętny do zabawy i nawiązywania relacji. Ucieszyłby się z gry komputerowej Przygody Tintina oraz ze  słodyczy.
 120. Gabriel, 12 lat – wychowywany przez babcię chorującą na nowotwór (matka chłopca zmarła, brak kontaktu z ojcem). Chłopiec nieco wycofany, spokojny, bardzo lubiący rysować. Najlepszym prezentem dla Gabriela będzie gra komputerowa lub zestaw małego architekta Hape bądź rakietki do badmingtona.
 121. Dominik, 15 lat – po śmierci ojca opiekę nad chłopcem i jego starszą siostrą sprawuje matka, która ma spore kłopoty finansowe. Chłopiec chodzi do 8 klasy. Po terapii u psychologa pogodził się ze stratą ojca. Interesuje się piłką nożną. Marzy o butach sportowych rozmiar 42 lub o dresie sportowym w rozmiarze 168.
 122. Kornelia, 18 lat – tata nie żyje, dziewczynka jest najmłodsza z czworga rodzeństwa. Opiekę nad nimi sprawuje mama. Kornelia jest dobrą uczennicą technikum wojskowego, interesuje się sportem. Gra w siatkówkę. Marzy o dobrych butach sportowych w rozmiarze 38 oraz o dresie w rozmiarze M.
 123. Patryk, 15 lat (brat Patrycji) – po śmierci ojca opiekę nad nim sprawuje matka. Chłopiec uczęszcza do 8 klasy. Gra w piłkę nożną. Miała kontuzję, ale już powrócił do swojej pasji. Marzy o dobrych butach sportowych w rozmiarze 43.
 124. Patrycja, 13 lat (siostra Patryka) – po śmieci taty opiekę sprawuje mama. Dziewczynka chodzi do 6 klasy. Ma problemy z nauką, ale wykazuje zainteresowanie sportem. Czynnie jeździ na łyżwach i rolkach. Jej marzeniem są czarne buty sportowe w rozmiarze 38 oraz jasny dres z kapturem w rozmiarze L.
 125. Adrian, 16 lat (brat Oskara i Wiktorii) – 2 miesiące temu zmarł jego ojciec. Opiekę nad trójką osieroconych dzieci sprawuje matka. Chłopiec uczęszcza do technikum Informatycznego. Uczy się dobrze, interesuje się komputerami i robotyką. Marzy o bluzie sportowej z kapturem na wzrost 170, o słuchawkach do komputera i o butach sportowych w rozmiarze 42.
 126. Oskar, 14 lat (brat Adriana i Wiktorii) – 2 miesiące temu zmarł jego ojciec. Opiekę nad trójką osieroconych dzieci sprawuje matka. Chłopiec uczęszcza do 8 klasy i nie ma problemów z nauką. Marzy o butach sportowych w rozmiarze 41 oraz o bluzie sportowej z kapturem na wzrost 164.
 127. Wiktoria, 8 lat (siostra Adriana i Oskara) – 2 miesiące temu zmarł jej ojciec. Opiekę nad trójką osieroconych dzieci sprawuje matka. Dziewczynka chodzi do 2 klasy i bardzo dobrze się uczy. Marzy o kolorowym piórniku w kwiatki lub ze zwierzątkami, lalce Lol, getrach na wzrost 134 lub bluzie sportowej.
 128. Paulina, 9 lat, Bardzo lubi chodzić do szkoły, jest osobą aktywną, często zgłasza się na lekcjach. Uczęszcza na zajęcia pozalekcyjne: basen, taniec i zajęcia z ceramiki oraz śpiew. Paulinka lubi sport, jazdę na rowerze i kocha muzykę.  Marzy aby dostać plecak szkolny.  https://www.3kropki.pl/p/head-plecak-szkolny-hd-58.html 
 129. Natalia, 6 lat - Natalia jest skrytą dziewczynką. Nie lubi zabaw maskotkami ani lalkami. Uwielbia za to rysować i układać konstrukcje z klocków Lego oraz zabawy ze zwierzętami. Ucieszy ją zestaw kucyków My Little Pony.
 130. Piotr, 15 lat – kilka lat temu zmarł mu tata. Piotr to energiczny, wesoły i uśmiechnięty chłopak. Jest fanem piłki nożnej, jego ulubiona drużyna to FC Barcelona. Uwielbia też gry komputerowe. Najlepszym prezentem dla chłopca
 131. Oskar, 10 lat (brat Igi)- chłopiec ma orzeczenie o niepełnosprawności. W grudniu 2019 roku zmarł najmłodszy z rodzeństwa Emil, który był pod opieką Hospicjum. Oskar interesuje się piłką nożną, lubi malować. Marzy o nowych, zręcznościowych grach komputerowych.
 132. Iga, 9 lat (siostra Oskara)- w zeszłym roku zmarł jej młodszy braciszek. Iga bardzo lubi malować i czytać książki. Chciałby dostać gry planszowe.
 133. Łukasz, 9 lat – tata nie żyje. Interesuje się piłką nożną, lubi czytać książki popularno-naukowe. Bardzo chciałby dostać zestaw klocków Lego.
 134. Weronika, 11 lat (siostra Szymona)– tata nie żyje. Lubi sztukę, pięknie maluje i wykleja swoje dzieła. Marzy aby dostać zestaw artystyczny do rysowania.
 135. Szymon, 4 lata (brat Weroniki) – tata nie żyje. Chłopiec lubi się bawić, a szczególnie układać klocki. Najlepszym prezentem dla Szymona, będzie zestaw klocków Lego i słodycze.
 136. Oliwka, 13 lat (siostra Natalii) – tata nie żyje. Oliwka interesuje się modą i kosmetykami. Marzy o plecaku firmy Puma.
 137. Natalia, 11 lat (siostra Oliwii) – tata nie żyje. Bardzo towarzyska i koleżeńska dziewczynka. Lubi sport. Marzy o białych Adidasach rozmiaru 37.
 138. Igor, 9 lat (brat Jakuba i Damiana) – mama nie żyje. Bardzo związany z tatą. Chłopiec bardzo żywy, interesuje się sportem. Marzy aby dostać plecak sportowy.
 139. Jakub, 13 lat (brat Igora i Damiana) - mama nie żyje. Bardzo związany z tatą. Bardzo wesoły chłopak, lubi grać w gry komputerowe. Marzy o bluzie sportowej w rozmiarze L, na wzrost 170 cm.                                                                                                                                               
 140. Damian, 18 lat (brat Igora i Jakuba) – uczy się z liceum, w planach ma pójść na studia. Bardzo chciałby dostać głośnik bluetooth lub zestaw pendrivów. 
 141. Maria, 15 lat (siostra Stasia) – straciła brata. Wychowywana samotnie przez matkę. Nie ma żadnego kontaktu z ojcem. Dziewczynka bardzo lubi podróże, ze względu na sytuację materialną odbywa je jedynie w wyobraźni, czytając książki podróżnicze. Chciałaby dostać kosmetyki.
 142. Stanisław, 9 lat (brat Marii) – stracił brata. Chłopiec interesuje się historią i czyta wiele książek historycznych przeznaczonych dla osób starszych niż on. Lubi bawić się klockami. Marzy o klockach Lego, najlepiej z wozem strażackim.
 143. Marcel, 15 lat (brat Igi) – stracił siostrę i sam jest ciężko chory, na co dzień podłączony do respiratora. Mama, ze względu na chorobę chłopca, nie pracuje. Marcel lubi towarzystwo ludzi. Potrzebuje bluzki bawełniane bez kaptura na 158 cm, z nadrukami, najlepiej w jasnych kolorach.
 144. Iga, 3 lata (siostra Marcela) – straciła siostrę. Dziecko lubi zwierzęta i puzzle. Marzy, aby dostać zabawkową farmę zwierząt z domkiem.
 145. Pola, 14 lat – straciła mamę 8 lat temu. Pola chętnie uczy się języków obcych i uczęszcza na lekcję tańca gdzie tańczy w zespole. Najlepszym prezentem dla dziewczynki będzie karta podarunkowa do sklepu H&M.
 146. Wiktor, 7 lat – stracił tatę. W tym roku chłopiec idzie do pierwszej klasy. Bardzo lubi oglądać bajki. Wiktor chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu H&M.
 147. Mateusz, 10 lat – stracił tatę. Chłopiec bardzo dobrze się uczy i lubi układać klocki Lego. Najlepszym prezentem dla niego będzie karta podarunkowa do sklepu H&M.
 148. Adrian, 12 lat – stracił tatę. Uwielbia grać w piłkę nożną. Adrian chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu H&M.
 149. Jakub, 17 lat – stracił tatą. Spokojny chłopak. Bardzo lubi gry komputerowe. Jakub chciałby dostać kartę podarunkową do klepu H&M.
 150. Tomek, 14 lat – stracił mamę, opiekuje się nim ciocia, siostra babci, ponieważ tata nie interesuje się chłopcem. Tomek uczy się dobrze, bardzo lubi gry komputerowe. Najlepszym prezentem byłaby karta podarunkowa do sklepu H&M.
 151. Jakub, 17 lat (brat Jana) – stracił mamę. Grzeczny i opiekuńczy dla swojego brata. Lubi grać w gry komputerowe. Jakub chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu H&M.
 152. Jan, 10 lat (brat Jakuba) – stracił mamę. Bardzo grzeczny. Lubi grać w gry komputerowe. Janek chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu H&M.
 153. Jakub, 7 lat - w zeszłym roku stracił mamę. Bardzo rezolutny chłopiec. Lubi wspinaczkę. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Smyk. 

 

Polityka prywatności

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) włączenie się Darczyńcy do udziału w akcji charytatywnej „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka” oznacza zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych dla potrzeb aktualnej i przyszłych akcji charytatywnych „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka!”. Zgodnie z art. 28 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informujemy, iż:

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Hospicyjna, z siedzibą w Gdańsku 80-208, przy ul. Chodowieckiego 10, tel. 58 345 90 60, e-mail:This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych - This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji akcji charytatywnej „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka!” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres tej i przyszłych akcji charytatywnych „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka!” lub do momentu wycofania zgody na przetwarzanie danych.

5) Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa oraz podmioty współpracujące w akcji charytatywnej „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka!”.

6) Dane osobowe udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu.

7) Administrator danych nie będzie przekazywać danych osobowych do państw trzecich ani organizacji międzynarodowych.

8) Posiada Pani/Pan prawo do żądania od Administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec  przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie.

9) Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

10) Przekazanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych może skutkować niemożliwością uczestnictwa w akcji charytatywnej „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DONATE

amount:

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Hospice Foundation

Bank account
EUR: PL18154010982001556247270003
USD: PL88154010982001556247270004
PLN: PL72154010982001556247270001

Bic code: EBOSPLPW
Swift code: EBOSPLPW0XX

Rocznik

Pomorskie S.O.S