Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka 2021

UWAGA

Przyjaciele!

Epidemia koronawirusa zmieniła nasze życie i zdominowała media. Z wielką determinacją walczymy o bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów – dzieci i dorosłych w Hospicjum domowym i stacjonarnym im. ks. E. Dutkiewicza SAC.

Mimo tej trudnej sytuacji pragniemy pochylić się także nad tymi najmłodszymi, których otaczamy swoją opieką. Pragniemy dać im “Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka”.

Nasze dzieci są bardzo doświadczone przez los, wciąż przeżywają żałobę po stracie swoich najbliższych lub są ciężko chore. Siedmioletni Jakub spędzi pierwszy Dzień Dziecka bez swojej mamy. Trzynastoletni Denis nie może doczekać się 1 czerwca – wreszcie choroba jest na etapie remisji, ale chłopiec w swym krótkim życiu przeszedł już zabieg całkowitej resekcji guza mózgu, chemioterapię, radioterapię i chemioterapię podtrzymującą.

Przejmujących historii jest tyle, ilu mamy podopiecznych. Ich smutkowi i cierpieniu czasem trudno jest zaradzić, warto jednak pokazać, że nie są same, niezależnie od okoliczności.

W tym roku ze względu na wyjątkowe warunki prosimy, aby nasze dzieci zamiast konkretnych prezentów, otrzymały karty podarunkowe o wartości ok 150 zł. Będą mogły samodzielnie wybrać i zakupić wymarzone prezenty pod okiem swoich opiekunów – od razu w sklepie internetowym lub trochę później, gdy będzie to już bezpieczne, w stacjonarnym. 

Na karty czekamy do 15 maja, można je dostarczyć osobiście na recepcję w Hospcicjum (ul. Kopernika 6 w godzinach 8:00-18:00) lub listownie.

Zachęcamy do wpłat Bank BOŚ SA O/ Gdańsk 23 1540 1098 2001 5562 4727 0010 z dopiskiem np. „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka" - Anieszka nr 1”.

Po wybraniu konkretnego marzenia należy skontaktować się z Anną Włodkowską,     

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub tel. 668 450 743 

w celu sprawdzenia, czy marzenie nadal jest wolne! Lista jest uaktualniana na bieżąco.

Marzenia zaznaczone kolorem niebieskim mają już swojego darczyńcę!

 

 

          Lista życzeń dzieci:

 

1.Agnieszka, 20 lat – dziewczynka zmagająca się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Jej pasją jest Internet - uwielbia surfować po sieci! W opiece nad Agą wsparciem będzie karta podarunkowa do Rossmanna (dziewczyna jest alergiczką i toleruje tylko wybrane kosmetyki) i Biedronki. Mama chętnie wybierze jej pasujące ubrania dzięki karcie podarunkowej do sklepu H&M.

 

2.Alicja, 11 lat – dziewczynka z mózgowym porażeniem dziecięcym. Mama chętnie jej kupi ubrania dzięki karcie podarunkowej do sklepu Decathlon. W opiece nad Alą, czyli w konieczności zakupu kosmetyków, pampersów, chemii gospodarczej pomogą bardzo karty podarunkowe do drogerii Rossmann i sklepu Biedronka.

 

3.Rafał, 15 lat (brat Alicji) – uwielbia piłkę nożną. Ucieszy się z bonu do sklepu z ubraniami i butami Decathlon.

 

4.Amelia, 12 lat – urodziła się przedwcześnie. Amelka zmaga się z problemami neurologicznymi i problemami z odżywianiem, porozumiewa się z otoczeniem gestami i mimiką twarzy. Mama chętnie kupi jej odpowiednie ubranka dzięki karcie podarunkowej do sklepu H&M lub Reserved. W opiece nad Amelką przyda się też karta podarunkowa do Rossmanna (mama kupi odpowiednie kosmetyki i chemię gospodarczą), bon do Biedronki również zostanie wykorzystany na niezbędne dziewczynce artykuły.

 

5.Tymon, 9 lat (brat Amelii) – uwielbia zabawy klockami Lego i treningi piłki nożnej. Chłopiec ucieszy się z karty podarunkowej do Empiku.

 

6.Bartuś, 8 lat – jest wcześniakiem urodzonym z ciężką dysplazją oskrzelowo-płucną, oddycha za pomocą rurki tracheotomijnej, musi mieć podawany tlen z koncentratora tlenu. Bartkowi przyda się nowe ubranko, mama wybierze mu pasujące ze sklepu H&M, w opiece nad Bartkiem przydadzą się bardzo kosmetyki, pampersy i chemia gospodarcza, którą będzie można zakupić dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i Biedronki.

 

7.Dawid, 13 lat – chłopiec chorujący na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Dawid uwielbia słodkości, zwierzęta, gry komputerowe. Chętnie wybierze sobie grę komputerową lub komiksy, dzięki karcie podarunkowej do Empiku i/lub Allegro. W opiece nad Dawidem bardzo przydadzą się kosmetyki i środki higieny (zużywa się bardzo dużo, a Dawid ma wrażliwą skórę), które będzie można zakupić dzięki karcie podarunkowej, np. do sklepu E’Leclerc i/lub Biedronki.

 

8.Denis, 13 lat – chłopiec z guzem mózgu. Przeszedł zabieg całkowitej resekcji guza, chemioterapię, radioterapię, chemioterapię podtrzymującą, obecnie choroba jest na etapie remisji. Denisowi przydadzą się nowe ubrania, mama będzie mu je mogła zakupić dzięki karcie podarunkowej np. do sklepu Reserved. Chłopcu przydadzą się specjalistyczne kosmetyki i chemia gospodarcza (jest alergikiem), które będzie można zakupić dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna. Mama chętnie kupi Denisowi duże ręczniki kąpielowe, dzięki karcie podarunkowej do IKEA.

 

9.Julia, 18 lat (siostra Denisa) – pasjonuje się tańcem i muzyką. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej, chętnie kupi sobie pasujące ubranie.

 

10.Ewa, 13 lat – urodziła się jako wcześniak. Rehabilitacja jest podstawą dla utrzymania względnie stabilnego samopoczucia. Dziewczynka nie mówi, nauczyła się jednak pewnej metody komunikowania mimiką twarzy i gestami. Ucieszy ją bon do sklepu typu Pepco, Kik. W codziennej opiece przydadzą się kosmetyki i chemia gospodarcza kupione, np. dzięki karcie podarunkowej do drogerii Rossmann.

 

11.Fabian, niemowlę - od urodzenia zmaga się z przepukliną oponowo-rdzeniową, ma też torbiel w mózgu. Jest ruchliwym maluszkiem, wodzi wzrokiem, rozpoznaje bliskich, potrzebuje dużo uwagi i bodźców. Rodzice zakupią mu niezbędne ubranka dzięki karcie podarunkowej do Pepco. Niezbędne kosmetyki, środki higieny oraz mleko będzie mu można zakupić dzięki karcie podarunkowej do Biedronki i/lub Rossmanna.

 

12.Kajetan, 6 lat (brat Fabiana) - uwielbia bawić się z kolegami, jest ruchliwy, lubi rysować. Ucieszy go karta podarunkowa do Empiku - kupi sobie sam wymarzoną grę lub zabawkę.

 

13.Lena, 8 lat (siostra Fabiana) - bardzo żwawa i ruchliwa, towarzyska. Lubi muzykę i rysowanie. Ucieszy ją bon do Empiku.

 

14.Filip, 7 lat (brat Fabiana) - kontaktowy i towarzyski, fascynuje się postaciami super bohaterów, lubi sport. Ucieszy go bon podarunkowy do sklepu z ubraniami, np. Pepco.

 

15.Filip, 19 lat – chłopiec z niedowładem czterokończynowym po wypadku. Nie siedzi ani nie chodzi sam. Mama kupi Filipowi pościel lub koc dzięki karcie podarunkowej do IKEA. Potrzebne kosmetyki i chemię gospodarczą mama zakupi dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i/lub Biedronki.

 

16.Kacper, 16 lat (brat Filipa) – wesoły chłopak z talentem artystycznym. Ucieszy się z karty do Media Expert.

 

17.Gracjan, 11 lat – chłopiec ze zdiagnozowanym małogłowiem, padaczką lekooporną, ze znaczną niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. Mama kupi mu prezent odpowiedni do potrzeb dzięki karcie podarunkowej do sklepu Decathlon (np. sprzęt do biwakowania z Gracjanem!). W codziennej opiece przydadzą się kosmetyki i chemia gospodarcza, kupione np. dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna. Gracjanowi mama chętnie kupi też nową pościel, dzięki karcie podarunkowej np. do IKEA.

 

18.Hubert, 14 lat – urodził się z wodogłowiem, z tego powodu jego rozwój psychoruchowy uległ opóźnieniu. Hubert nie widzi i samodzielnie nie siedzi, nie trzyma sam głowy. Hubertowi mama kupi sama pasujące ubrania dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk. W codziennej opiece przydadzą się kosmetyki i chemia gospodarcza, kupione np. dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i/lub Biedronki.

 

19.Marcelina, 5 lat (siostra Huberta) – ruchliwa dziewczynka, która uwielbia bawić się lalkami. Ucieszy się z karty podarunkowej do Empiku lub Smyka, sama wybierze sobie książeczką lub ubranko.

 

20.Jaś, dwa latka - urodził się z przepukliną mózgowo-oponową. Przeszedł trudną operację, która wiązała się z koniecznością usunięcia płatów potylicznych. Ma również duże problemy urologiczne. Mama wybierze pasujące mu ubranka dzięki karcie podarunkowej np. do Reserved. W codziennej opiece potrzebne są pampersy, kosmetyki i chemia gospodarcza oraz mleko modyfikowane, kaszki, kupione np. dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i/lub Biedronki.

 

21.Jessica, 9 lat – ma uszkodzony ośrodkowy układ nerwowy. Dziewczynka nie chodzi, nie siada samodzielnie, nie umie odwrócić się sama na bok, nie mówi. Mimo schorzeń jest niezwykle pogodna. Mama chętnie kupi jej nowe ubranka dzięki karcie podarunkowej do sklepu H&M. W codziennej opiece przydadzą się kosmetyki i chemia gospodarcza, kupione np. dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i/lub Biedronki.

 

22.Konrad, 9 lat – urodził się z zespołem wad wrodzonych o nazwie mikrodelecja 22q11, nie ma także prawego płuca, które musiało być usunięte z powodu rozedmy, co spowodowało tlenozależność. Chłopcu mama chętnie kupi nowe ubranko dzięki karcie podarunkowej do sklepu dziecięcego np. Reserved Kids, W codziennej opiece przydadzą się kosmetyki i chemia gospodarcza, kupione np. dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i/lub Biedronki albo Lidla.

 

23.Kinga, 14 lat (siostra Konrada) – bystra, rezolutna nastolatka, która ma talent plastyczny. Kingę ucieszy bon podarunkowy do sklepu z ubraniami, np. H&M lub Reserved.

 

24.Lena, 16 lat – zmaga się z chorobą genetyczną o nazwie gangliozydoza. Uwielbia Świnkę Peppę, bohaterów bajek Disneya, Kubusia Puchatka. Ucieszy ją książeczka lub zabawka, którą zakupi sobie dzięki karcie podarunkowej do Smyka lub ToysRUs.

 

25.Borys, 10 lat (brat Leny) – uwielbia jeździć na hulajnodze i słuchać muzyki. Ucieszy go bon do Empiku, sam kupi sobie książkę lub grę, która spodoba mu się najbardziej.

 

26.Maja, 14 lat – dziewczynka z niedorozwojem móżdżku, małogłowiem, mózgowym porażeniem dziecięcym. Majka miewa czasem bardzo silne napady padaczkowe, zapada na infekcje górnych dróg oddechowych. Ucieszy ją książeczka lub zabawka, którą zakupi sobie dzięki karcie podarunkowej do Smyka. W codziennej opiece przydadzą się kosmetyki i chemia gospodarcza, kupione dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i/lub Lidla.

 

27.Oskar, 5 lat (brat Majki i Łucji) – chłopiec zdiagnozowany z niedorozwojem móżdżku, wcześniak. Nie rozwija się prawidłowo, ma problemy z refluksem żołądkowo-przełykowym. Ucieszy go książeczka lub zabawka lub ubranie, które zakupi sobie dzięki karcie podarunkowej do Smyka. W codziennej opiece nad chłopcem przydadzą się pieluchy, kosmetyki i chemia gospodarcza kupione dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i/lub Lidla.

 

28.Łucja, 8 lat (siostra Majki i Oskara) – urocza dziewczynka, która kocha przebierać się w sukienki księżniczek i tańczyć. Łucja tańczy w zespole baletowym. Ucieszy ją książeczka lub zabawka, którą zakupi sobie dzięki karcie podarunkowej do Smyka.

 

29.Marcin, 27 lat – całkowicie zależny od dorosłych, wymaga całodobowej opieki. Przeszedł kilkanaście zabiegów operacyjnych spowodowanych ropnym zapaleniem mózgu. Nie chodzi i nie siedzi samodzielnie. Mama chętnie zakupi pościel lub koc Marcinowi dzięki karcie podarunkowej do IKEA. W codziennej opiece przydadzą się kosmetyki i chemia gospodarcza kupione dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i/lub Lidla.

 

30.Maks, 3 lata – maluch po przebytym zapaleniu opon mózgowych i mózgu, ma duże problemy z przyjmowaniem pokarmu – najczęściej jest karmiony przez PEG-a. Maksiu ma uszkodzony centralny układ nerwowy. W opiece nad chłopcem bardzo przyda się karta podarunkowa do Rossmanna – mama kupi mu niezbędne kosmetyki, na które chłopiec nie jest uczulony. Kaszki i chemię gospodarczą mama będzie mogła zakupić dzięki karcie podarunkowej do Biedronki.

 

31.Oliwka, dwa lata (siostra Maksia) – jest bardzo żywa, ruchliwa i lubi broić. Fanka Psiego Patrolu. Ucieszyłaby się z ubranka, które będzie można jej zakupić dzięki karcie podarunkowej do Pepco.

 

32.Marcelinka, 2 lata– dziewczynka z rozległymi zaburzeniami rozwoju mózgu (małogłowie i polimikrogyria). Chcąc uzyskać postęp w rozwoju motorycznym Marcelinki, należy rozwijać jej funkcje wzrokowe. W codziennej opiece nad Marceliną przydadzą się kosmetyki i chemia gospodarcza, kupione dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna. Pasujące ubranko lub zabawkę mama kupi Marceli dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk.

 

33.Maja, 9 lat (siostra Marcelinki) – Maja jest bardzo aktywnym dzieckiem. Ucieszyłaby się z karty podarunkowej do Empiku, dziewczynka uwielbia czytać. Mała uwielbia sport, zamiast karty do Empiku mogłaby być też karta do sklepu Decathlon.

 

34.Natalka, 10 lat – urodziła się bardzo niedotleniona. Ma wiele zaburzeń neurologicznych, jest spastyczna, występują u niej drżenia kończyn i prężenia całego ciała, pojawiają się też napady drgawkowe. Rodzice Natalki ucieszą się z karty podarunkowej np. do Galerii Bałtyckiej (tam kupią Natalce pasujące ubranko lub zabawkę) oraz z karty podarunkowej do sklepu Rossmann - tam zakupią niezbędne kosmetyki i pampersy dla dziewczynki.

 

35.Nikodem, 9 lat – chłopczyk z zespołem mnogich wad wrodzonych: długoodcinkową niedrożnością przełyku z przetoką przełykowo-jelitową dolnego odcinka, niedrożnością dwunastnicy, uchyłkiem Meckela, wrodzoną wadą serca. Mimo swojej sytuacji Nikoś śmieje się, biega, jest pełen energii. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Smyk lub Empik. Niezbędne kosmetyki i środki czystości można będzie mu zakupić dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i/lub Biedronki.

 

36.Hania, 5 lat (siostra Nikodema) – radosna, ruchliwa dziewczynka. Sprawi jej radość karta podarunkowa do sklepu Smyk.

 

37.Oliwia, 15 lat – dziewczynka z dziecięcym porażeniem mózgowym oraz padaczką. Sprawi jej radość karta podarunkowa do sklepu Smyk, będzie można jej wybrać pasujące ubranie. Rodzice zakupią jej niezbędne kosmetyki dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna (używa tylko jednej serii kosmetyków - jest alergikiem). Oliwka z radością posłucha muzyki relaksacyjnej na CD lub kołysanek, które rodzice będą mogli zakupić dzięki karcie podarunkowej do Empiku.

 

38.Weronika, 19 lat (siostra Oliwii) – lubi muzykę i teatr. Ucieszy się z karty podarunkowej np. do Reserved i/lub Sinsay.

 

39.Ksawery, 9 lat – tata chłopca nie żyje. Bardzo skryty i skromny chłopiec. Ambitny, dobry uczeń. Bardzo chciałby dostać dres i bluzę rozpinaną, dlatego najlepszym prezentem dla chłopca będzie karta podarunkowa do Galerii Riviera.

  

40.Dawid, 18 lat (brat Oliwii) – pasjonuje się komputerami i sportem. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu np. Nike lub Go Sport.

 

41.Piotruś, półtora roku – chłopiec został zdiagnozowany z padaczką lekooporną uwarunkowaną genetycznie. Mama chętnie kupi chłopcu pasujące ubranka dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk. Przyda mu się też bardzo karta podarunkowa do Rossmanna i/lub Biedronki (mama zakupi niezbędne chłopcu kosmetyki i pieluszki).

 

42.Rafał, 5 lat (brat Piotra) – ma wszechstronne zainteresowania książkowe: medyczne, samochodowe lubi encyklopedie o świecie, kosmosie, życiu na ziemi. Chętnie sam zakupi sobie wymarzoną książkę dzięki karcie podarunkowej do Empiku.

 

43.Paweł, 8 lat – chłopczyk do dziś nie jest zdiagnozowany. Nie chodzi, nie siedzi, nie widzi lub widzi bardzo słabo, czasami próbuje jednak kierować głowę w stronę głosu. Na ogół jest wiotki, podczas gorączki czy bólu jest jednak spastyczny i pręży ciało. Pawełkowi mama kupi niezbędne akcesoria medyczne dzięki karcie podarunkowej Allegro - można tam w korzystnych cenach zakupić np. końcówki do pulsoksymetrów lub środki higieniczne. Przyda mu się też bardzo karta podarunkowa do Rossmanna (mama zakupi niezbędne chłopcu kosmetyki).

 

44.Piotr, 10 lat (brat Pawła i Mikołaja) – uwielbia sport, szczególnie piłkę nożną. Chłopiec ucieszy się bardzo z bonu do sklepu R-Gol.

 

45.Mikołaj, 13 lat (brat Pawła i Piotra) – lubi się uczyć, szczególnie przedmiotów ścisłych. Pasjonuje się kulinariami. Ucieszy się z bonu do sklepu Media Expert lub 4F- wybierze sobie pasujące mu ubranie.

 

46.Paweł, 13 lat – cierpi na neurodegeneracyjną, postępującą chorobę genetyczną o nazwie zespół Leigha. Pawełek jest dzielny i gdy tylko nic mu nie doskwiera, pięknie się uśmiecha. Mama kupi mu piękny kocyk lub dopasowaną pościel dzięki karcie podarunkowej do Ikei. Niezbędne kosmetyki i środki higieny będzie można mu zakupić dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna.

 

47.Jakub, 18 lat (brat Pawła) – pasjonuje się informatyką, fotografią, filmem. Ucieszy się z bonu do H&M, kupi sobie pasujący na niego sweter lub spodnie.

 

48.Radek, 11 lat – zmaga się z zespołem wad wrodzonych centralnego układu nerwowego, mózgowym porażeniem dziecięcym, padaczką lekooporną oraz częstymi infekcjami. Radkowi rodzice chętnie kupią pasujące ubrania dzięki karcie podarunkowej do H&M lub ciepłą pościel czy dekorację do pokoju dzięki karcie do sklepu Agata Meble. Niezbędne kosmetyki i chemię gospodarczą będzie można zakupić chłopcu dzięki karcie podarunkowej do sklepów Rossmann i/lub Biedronka.

 

49.Arek, 15 lat (brat Radka i Oliwiera) – lubi słuchać muzyki, uczęszcza dodatkowo do szkoły tańca i kultury hip-hopowej oraz jeździ na hulajnodze. Ucieszy go karta podarunkowa do Empiku.

 

50.Oliwier, 3 lata (brat Radka i Arka) – uroczy, radosny maluch. Fan motoryzacji. Ucieszy go karta podarunkowa do Empiku, wspólnie z mamą wybierze sobie zabawkę.

 

51.Staś, pół roku – maluch urodził się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Ma także problemy neurologiczne. Rodzice chętnie sami zakupią mu prezent dzięki karcie podarunkowej do Smyka i/lub Rossmanna.

 

52.Władek, 1,5 roku (brat Stasia) – radosny maluch. W codziennej opiece nad chłopcem przyda się karta do Rossmana lub Smyka – rodzice kupią mu niezbędne kosmetyki i/lub ubranka.

 

53.Sebastian, 13 lat – ma mózgowe porażenie dziecięce, z otoczeniem kontaktuje się pozawerbalnie. Sebastian wymaga ciągłej opieki, korzysta z wielu sprzętów medycznych, np. z koncentratora tlenu, ssaka, pulsoksymetru. Mama kupi mu dostosowaną do jego potrzeb zabawkę dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk. Niezbędne kosmetyki i środki higieny będzie można mu zakupić dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna.

 

54.Kacper, 9 lat (brat Sebastiana, Janeczki, Oskara) – uwielbia super bohaterów komiksowych. Jest bardzo żywym chłopcem, trenuję piłkę nożną. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Smyk.

 

55.Janeczka, 6 lat (siostra Sebastiana, Kacpra, Oskara) – uwielbia bawić się lalkami, uczęszcza też na zajęcia z baletu, który jest jej pasją. Mama chętnie kupi jej prezent w Smyku dzięki karcie podarunkowej do tego sklepu.

 

56.Oskar, 3 lata (brat Sebastiana, Kacpra, Janeczki) – maluch, którego wszędzie pełno. Mama chętnie kupi mu prezent w Smyku dzięki karcie podarunkowej do tego sklepu.

 

57.Szymon, 13 lat – urodził się z poważną wadą serca i niesprawnym prawym płatem płuca. Gdy ma infekcję spada jego saturacja, chłopiec wymaga wtedy tlenoterapii. Zdarzają mu się też omdlenia. Jest wesoły i energiczny (mimo ciężkiej choroby) i chciałby robić wszystko, co mogą zdrowe dzieci. Chłopiec chętnie kupi sobie wymarzoną grę dzięki karcie podarunkowej do Allegro lub Steam. Niezbędne kosmetyki i środki higieniczne dla Szymka będzie można zakupić dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i/lub Lidla.

 

58.Szymon, 15 lat – chłopiec zmagający się z rzadką chorobą genetyczną, która wiąże się z padaczką i znacznymi zaburzeniami rozwoju psychomotorycznego spowodowanymi uszkodzeniem centralnego układu nerwowego. Szymek nie siedzi bez podparcia, nie chodzi, nie porozumiewa się werbalnie, bez wątpienia zdaje się jednak orientować w przestrzeni, poznawać bliskich i reagować na różnorodne bodźce. Chłopiec niedługo zamieszka w swoim nowym pokoju, ucieszy się z możliwości wyposażenia go w ładne dekoracje dzięki karcie podarunkowej do Ikei.

 

59.Ula, 1 rok - urodziła się jako wcześniak z przepukliną mózgową potyliczną. Przeszła kilka skomplikowanych operacji neurochirurgicznych mózgu. Ma wodogłowie i wstawioną zastawkę komorowo-otrzewnową oraz rzadką chorobę Zespół Arnolda Chiariego, typu 3. Będzie można kupić Uli nowe ubranko lub zabawkę dzięki karcie podarunkowej do Smyka lub Empiku. Rodzice kupią niezbędne jej kosmetyki i środki higieny oraz pampersy dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i/lub Biedronki.

 

60.Iga, 6 lat (siostra Uli) - dziewczynka uzdolniona muzycznie, gra na pianinie. Uwielbia też rysować. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Decathlon i/lub Empik, sama chętnie kupi sobie książkę lub grę.

 

61.Weronika, 6 lat – urodziła się z poważną wadą serca, w ostatnim czasie jej stan się pogorszył z powodu uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Dziewczynka nie mówi, lecz żywo reaguje na otoczenie i bliskie osoby. Weronice mama chętnie kupi pasujące ubranko lub zabawkę dzięki karcie podarunkowej do Smyka. Niezbędne kosmetyki i środki higieniczne dla Weroniki będzie można zakupić dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i/lub Biedronki.

 

62.Paweł, 14 lat (brat Weroniki) – uwielbia piłkę nożną. Ucieszy go karta podarunkowa do Empiku.

 

63.Roch, 11 lat – chłopiec zmagający się z przewlekłą chorobą, która wpływa na jego układ oddechowy. Chłopiec ucieszy się z bonu do Empiku, tam wybierze sobie grę lub książkę.

 

64.Tomek i Mateusz, 10 lat – są bliźniakami, Tomasz choruje na mózgowe porażenie dziecięce i porusza się na wózku. Interesuje się piłką nożną oraz grami video. Mateusz ma wodogłowie i związaną z tym niepełnosprawność. Porusza się samodzielnie. Lubi oglądać bajki oraz słuchać muzyki. Chłopców ucieszą karty podarunkowe do sklepu Media Expert.

 

65.Damian, 23 lata – cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, porusza się na wózku inwalidzkim. Uczęszcza do ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjnego, bardzo lubi tam przebywać wśród nauczycieli, kolegów i koleżanek. Ma ogromną potrzebę uczestniczenia w zajęciach, mimo swojej dużej niepełnosprawności. Ucieszy się z karty do sklepu Decathlon, rodzice zakupią mu pasujące ubrania.

 

66.Filip, 14 lat (brat Damiana) – pasjonuje się piłką nożną, uprawia ją i jest jej kibicem. Ucieszy się z bonu podarunkowego do sklepu Decathlon - rośnie w szybkim tempie i co chwila potrzebne są mu nowe większe ubrania i buty.

 

67.Wiktoria, 5 lat – zmaga się z wadami wrodzonymi, ma też duży problem ze wzrokiem. Dziewczynkę ucieszy zabawka edukacyjna lub gra planszowa, którą można będzie zakupić dzięki karcie podarunkowej do Empiku.

 

68.Illia, 11 lat (brat Wiktorii) – lubi sport i pasjonuje się motoryzacją. Ucieszy się z książek przygodowych lub gry planszowej adekwatnej do wieku, które będzie można mu zakupić dzięki karcie podarunkowej do Empiku.

 

69.Ola, 22 lata – cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, przemieszcza się na wózku inwalidzkim, nie mówi. Uwielbia pieski. Ucieszy ją możliwość zrobienia zakupów wspólnie z mamą dzięki karcie podarunkowej do sklepu H&M lub Reserved. Chętnie posłucha też audiobooków zakupionych dzięki karcie podarunkowej do Empiku.

 

70.Małgosia, 23 lata – cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, nie chodzi, nie mówi, siedzi podparta. Małgosi przyda się nowa pościel, mama chętnie jej ją kupi dzięki karcie podarunkowej do IKEA.

 

71.Rafał, 12 lat – urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym, dzięki wysiłkowi swojemu i specjalistów oraz rodziny zaczął chodzić. Ostatnio niestety znowu jest w gorszej formie. Z radością pójdzie na zakupy z mamą, jeśli otrzyma bon podarunkowy do sklepu Smyk.

 

72.Lena, 11 lat (siostra Laury i Natalii) – po długiej chorobie zmarł jej brat. Ucieszy się z bonu do Empiku.

 

73.Laura, 6 lat (siostra Leny i Natalii) – po długiej chorobie zmarł jej brat. Ucieszy się z bonu do Empiku.

 

74.Natalia, 15 lat (siostra Laury i Leny) – po długiej chorobie zmarł jej brat. Ucieszy się z bonu do Empiku.

 

75.Franek i Michał, 11 lat (bracia Maksa) – bliźniacy zmagający się z dziecięcym porażeniem mózgowym, wytrwale się rehabilitują. Chłopcy ucieszą się z bonów do sklepu Komputronik.

 

76.Maks, 16 lat (brat Franka i Michała) – bardzo inteligentny chłopiec, który pasjonuje się komputerami. Ucieszy go bon do sklepu X-Kom.

 

77.Maciek, 26 lat – chłopiec po zakończonym leczeniu onkologicznym, sparaliżowany czterokończynowo. Lubi słuchać muzyki i surfować po internecie. Ucieszy go nowe ubranie, które będzie mógł kupić dzięki karcie podarunkowej do Decathlonu.

 

78.Mirek, 22 lata – chłopiec stracił zdrowie w następstwie poważnego wypadku komunikacyjnego. Ma niedowład spastyczny czterokończynowy. Ogromną szansę na poprawę jego sprawności jest intensywna rehabilitacja. Mirek porozumiewa się za pomocą komunikacji alternatywnej. Ucieszy go nowe wygodne ubranie, które będzie mógł kupić dzięki karcie podarunkowej do Decathlonu.

 

79.Adaś i Wojtuś, bliźniaki, 3 lata – weseli i radośni chłopcy, są odważni i ciekawi świata. Zmagają się z powikłaniami spowodowanymi wcześniactwem oraz dziecięcym porażeniem mózgowym (Adaś). Adaś i Wojtuś chętnie wybiorą się wraz z rodzicami po nowe ubrania do sklepu, dlatego będą wdzięczni za kartę podarunkową do sklepu Pepco. Chłopcy lada moment będą też mieszkać w nowym pokoiku, zamiast karty do Pepco przydałaby się też karta do Allegro lub Ikei. Kosmetyki i środki czystości będzie można zakupić chłopcom dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna.

 

80.Jakub, 8 lat – chłopiec z dziecięcym porażeniem mózgowym. Kuba nie mówi, nie chodzi sam, uczy się utrzymywać głowę. Ma bardzo słaby wzrok. Ucieszy go grająca zabawka interaktywna i słuchowiska w formie audiobooków, którą będzie mu można zakupić dzięki karcie podarunkowej do Empiku.

 

81.Krzyś, 11 lat – chłopiec z mózgowym porażeniem dziecięcym, ma założoną rurkę tracheotomijną. Krzyś nie widzi, za to samodzielnie raczkuje. Jest radosnym dzieckiem. Ucieszy się z bonu do sklepu Smyk.

 

82.Karol, 12 lat (brat Krzysia) – ruchliwy chłopiec, który pasjonuje się militariami i historią. Ucieszy go bon do sklepu Decathlon.

 

83.Szymon, 18 lat – urodził się bardzo niedotleniony, jest niewidomy, ma zaburzenia wchłaniania z przewodu pokarmowego, nie chodzi, nie porozumiewa się werbalnie, reaguje jednak na otoczenie i na swoich bliskich. Wraz z mamą wybierze pasujące mu ubrania dzięki karcie podarunkowej np. do sklepu Reserved.

 

84.Maciuś, 3 latka – od urodzenia zmaga się z malformacją naczyniową żylną w obrębie twarzoczaszki, jest leczony onkologicznie, chirurgicznie i laryngologicznie. Maciuś niebawem będzie wprowadzał się do wyremontowanego pokoju, bardzo się ucieszy z możliwości kupienia dekoracji do niego dzięki karcie podarunkowej do Ikei.

85.Paweł, 14 lat – choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Uwielbia zwierzęta i książki. Ucieszy go karta podarunkowa do Empiku oraz Rossmanna lub Biedronki (mama kupi mu niezbędne kosmetyki, środki czystości).

 

86.Krystian, 16 lat – chłopcu zmarła ukochana babcia, która w dużej mierze go wychowywała. Interesuje się sztukami walki, uwielbia boks. Chciałby dostać kartę podarunkową do gdańskiego centrum handlowego Galeria Bałtycka.

 

87.Martynka, 10 lat – dziewczynce zmarła babcia, która w dużej mierze ją wychowywała. Martynka jest radosną dziewczynką, kolekcjonującą Pet Shopy, dlatego ucieszy ją karta podarunkowa do gdańskiego centrum handlowego Galeria Bałtycka oraz słodkości.

 

88.Adaś, 9 lat – wychowuje go dziadek, stracił ukochaną babcię. Jest opóźniony w rozwoju intelektualnym, ale bardzo pogodny i chętny do poznawaniu świata. Ucieszą go układanki logopedyczne odpowiednie do wieku, dlatego prosi o kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

89.Julia, 16 lat – kilka lat temu straciła mamę. Bardzo lubi się uczyć i spędzać czas z koleżankami. Ucieszy ją karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej oraz słodkości.

 

90.Jagoda, 7 lat (siostra Jaśminy) – wychowuje się bez taty, który niedawno zmarł po długiej chorobie. Jest pełna energii i pomysłów. Jej powiedzonka są w rodzinie opowiadane jak anegdoty. Prawie zawsze jest uśmiechnięta, a gdy czuje się smutna, przychodzi, aby się przytulić i popłakać. Bardzo lubi sport i taniec. Jagódka chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

91.Jaśmina, 9 lat (siostra Jagody) – wychowuje się bez taty, który niedawno zmarł po długiej chorobie. Jaśmina lubi szkołę, choć czasem trochę się jej boi. Jest bardzo ambitna i źle znosi sytuacje, gdy coś jej nie wychodzi. Bardzo lubi taniec, sport (ostatnio tenis) i rysowanie. Na ogół jest uśmiechnięta, choć bywa smutna i zamyślona. Jaśmina chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

92.Adaś, 17 lat – wychowuje go samotnie mama, jego tata zmarł. Zapalony piłkarz, rozpoczął grę w klubie piłkarskim, uwielbia też kibicować. Ucieszy go karta podarunkowa do sklepu Galerii Bałtyckiej.

 

93.Jurek, 15 lat – chłopiec niedawno musiał bardzo wydorośleć, stracił bowiem ukochanego tatę. Chwilę beztroskiej zabawy można mu podarować fundując bon do Galerii Bałtyckiej – razem z najbliższymi wybierze coś, co spodoba mu się najbardziej. Lubi także słodycze!

 

94.Patryk, 18 lat– rozmowny i wesoły chłopiec. Wychowuje się bez taty, który zmarł po ciężkiej chorobie. Pragnie zostać fotografem. Bardzo chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu Galerii Bałtyckiej i coś słodkiego.

  

96.Aleksander, 6 lat (brat Mai)– po długiej chorobie zmarł mu dziadek, z którym mieszkał. Troszkę nieśmiały i zamknięty w sobie chłopczyk. Dobrym, praktycznym i miłym prezentem będzie karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej na nowe ubranka i coś słodkiego.

 

97.Maja, 1 miesiąc (siostrzyczka Olka) – słodkie maleństwo. Najlepszym prezentem dla niej będzie karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

98.Hania, 13 lat (siostra Zuzi) – po długiej chorobie zmarł jej dziadek, z którym mieszkała. Ciekawa świata, mądra i uczynna dziewczynka. Interesuje się kosmetyką, makijażem, modą, lubi biżuterię. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej oraz ze słodyczy.

 

99.Zuzia, 7 lata (siostra Hani) – wesoła, towarzyska dziewczynka. Bardzo lubi lepić z plasteliny i bawić się lalkami Barbie. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej oraz ze słodyczy.

  

102.Paweł, 17 lat (brat Dagmary, Franka i Antosi) – po śmierci mamy adoptowała go siostra. Marzy, by zostać architektem lub architektem krajobrazu. Lubi szkicować, malować, rysować. Odstresowuje się układaniem modeli lego dla nastolatków. Prosi o kartę podarunkowa do Galerii Bałtyckiej. 

 

103.Dagmara, 17 lat (siostra Pawła, Franka i Antosi) – po śmierci mamy adoptowała ją siostra. Uczy się w szkole fryzjerskiej. Interesuje się wszystkim co jest związane z włosami. Prosi o kartę podarunkową do sklepów Galerii Bałtyckiej.

 

104.Franek, 4 latka (brat Antosi, Dagmary i Pawła) – najmłodszy w rodzinie. Mały, kochany rozrabiaka. Bardzo lubi bawić się dinozaurami i autami. Prosi o kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej, ucieszy się również ze słodyczy.

 

105.Antosia, 7 latka (siostra Frania, przybrana siostra Dagmary i Pawła) – wesoła i ogromnie empatyczna uczennica zerówki. Jest wiecznie uśmiechnięta, uwielbia naukę języka angielskiego i słodycze. Jest małą modnisią. Prosi o kartę do sklepu Smyk.

 

106.Agata, 11 lat (przyrodnia siostra Frania i Antosi) – lubi się uczyć, czytać książki. W wolnym czasie jeździ na rowerze i gra na pianinie. Agata chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

107.Wojtek, 7 lat (przyrodni brat Frania i Antosi) – chodzi do przedszkola, bardzo lubi rysować, układać puzzle i klocki lego. Wojtek chciały dostać kartę podarunkową do sklepu Galerii Bałtyckiej.

 

108.Ewa, 18 lat (siostra Martynki) – wychowuje się bez mamy. Uwielbia czytać. Chciałaby otrzymać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej oraz coś słodkiego.

 

109.Martynka, 15 lat (siostra Ewy) – wesoła, towarzyska dziewczynka, która wychowuje się bez mamy. Ucieszy ją bon podarunkowy do Galerii Bałtyckiej oraz coś słodkiego.

  

112.Mateusz, 13 lat (brat Julii) – chłopiec stracił mamę. Spokojny, zrównoważony i ciekawy świata. Bardzo lubi gry planszowe, książki, dlatego ucieszy go karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej i coś słodkiego!

 

113.Julia, 11 lat (siostra Mateusza) – dziewczynka straciła mamę. Uwielbia się bawić lalkami, lubi czytać książki, dlatego ucieszą ją karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej oraz słodkości.

 

114.Aleksandra, 16 lat – mama dziewczynki nie żyje, niedawno zmarł jej ukochany dziadek. Ola lubi komputer, modę i książki. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

115.Kamil, 14 lat – chłopcu zmarła mama. Uwielbia grać w piłkę nożną, chciałby otrzymać grę planszową, dlatego najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

117.Jagoda, 16 lat (siostra Alberta) – niedawno straciła mamę. O dziewczynkę troszczy się bardzo ukochana babcia, która przechodzi chorobę onkologiczną. Dziewczynka ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej i ze słodkości.

 

118.Albert, 17 lat (brat Jagody) – niedawno stracił mamę, troskliwie opiekuje się nim babcia, która właśnie przechodzi chorobę onkologiczną. Z radością wykorzysta bon podarunkowy do Galerii Bałtyckiej. Uwielbia też słodycze.

 

119.Hania, 12 lat (siostra Marty) – niedawno straciła mamę. Lubi rysować i malować. Chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

120.Marta, 14 lat (siostra Hani) – lubi zarówno gry i układanki, jak jeździć na rowerze czy rolkach. Chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

121.Zosia, 16 lat – straciła tatę. Uwielbia taniec, muzykę i wszelką aktywność. Bardzo chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej oraz słodycze.

 

122.Amelia, 16 lat (siostra Filipa) – straciła tatę. Amelia troskliwie się opiekuje młodszym bratem Filipem. Jest bardzo skromna, świetnie się uczy i pomaga mamie. Chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

123.Filip, 12 lat (brat Amelki) – wychowuje go mama. Filip to żywe srebro, wszystko go interesuje. Bardzo lubi grać w piłkę nożną i bawić się w podchody. Chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

124.Ola, 13 lat – zmarła jej mama, a następnie dziadek, z którym się wychowywała. Został jej tylko ukochany tata. Ciekawa świata dziewczynka, lubi jazdę na hulajnodze i rolkach. Marzy o karcie podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

125.Oliwia, 11 lat – wychowuje ją mama. Tak jak jej starszy już dorosły brat uwielbia żużel i siatkówkę. Chodzi na naukę tańca. Chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

126.Paulina, 10 lat (siostra Julki Jasia) – niedawno straciła tatę. Bardzo wesoła i sympatyczna dziewczynka. Lubi się bawić. Marzy o maskotce Ty Teeny Tys – dlatego ucieszy ją karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

127.Julka, 15 lat (siostra Pauliny i Jasia) – niedawno straciła tatę. Bardzo wesoła i sympatyczna dziewczynka, jej pasją są wspinaczka oraz jazda konna. Julka chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

128.Jaś, 18 lat (brat Pauliny i Julki) – niedawno stracił tatę. Jest zagorzałym kibicem piłki nożnej i sam trenuje w Lechii. Chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

129.Zuzia, 15 lat (siostra Zosi) – wychowuje się bez taty. Interesuje się modą i projektowaniem wnętrz. Ucieszą ją karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

130.Zosia, 10 lat (siostra Zuzi) – wychowuje się bez taty. Lubi rysować, kolekcjonuje małe lalki i zwierzątka. Ucieszą ją karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

131.Ksawery, 9 lat (brat Maksyma i Wiktora) – najmłodszy z trójki braci, których po śmierci mamy samotnie wychowuje tata. Ksawery jest energiczny, ciekawy świata i bardzo dociekliwy, stale o wszystko pyta. Ksawery chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej oraz coś słodkiego.

 

132.Maksym, 12 lat (brat Ksawerego i Wiktora) – najlepszy uczeń w klasie, zapalony piłkarz i kibic piłki nożnej, chodzi na treningi klubu Cygnus w Przywidzu. Jego ulubioną drużyną, oprócz Lechii Gdańsk, jest Juventus Turyn, a ulubionym piłkarzem Paulo Dybala. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

133.Wiktor, 6 lata (brat Ksawerego i Maksyma) – najmłodszy z rodzeństwa. Mieszanka dwóch starszych braci, szybko się od nich uczy rozrabiać. Wiktorek chciałby dostać buty sportowe, dlatego chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

134.Alan, 11 lat – wychowuje go samotnie mama, z którą chłopiec jest bardzo blisko związany. Uwielbia ruch, rower, rolki, piłkę. Nie jest fanem komputera. Ucieszy go karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

137.Marcel, 8 lat (brat Adama) – dzielnie uczęszcza do przedszkola. Jest wiecznie uśmiechnięty i jak na przedszkolaka przystało zadaje mnóstwo pytań. Jego nowa pasja to klocki Lego Ninjago, dlatego chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej. Uwielbia słodycze!

 

138.Sebastian, 17 lat (brat Weroniki) – wychowuje się bez taty, ma młodszą siostrzyczkę i kochającą mamę. Uwielbia i trenuje piłkę nożną. Chciałby dostać bon podarunkowy do Galerii Bałtyckiej oraz coś słodkiego.

 

139.Weronika, 9 lat (siostra Sebastiana) – dziewczynka wychowuje się bez taty. Jest pełną radości i energii małą istotką. Weronika marzy o lalce Lol, dlatego ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej i  do tego czegoś słodkiego!

  

141.Tymon, 12 lat – jego starszy braciszek zmarł po długiej chorobie. Trenuje krav magę, jest wielkim fanem Bruce’a Lee, Jackiego Chana, J. C. Van Damma. Ostatnio interesuje się malarstwem i sztuką. Ucieszy go karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

142.Remek, 12 lat (brat Wiktora) – wychowuje się bez mamy. Wesoły chłopiec, bardzo przywiązany do taty. Remek interesuje się grami Minecraft, Angry Birds i Pokemony. Ucieszą go gadżety o tematyce z filmu „Sonic” lub karta podarunkowa do sklepu Galerii Bałtyckiej. Lubi także słodycze.

 

143.Wiktor, 9 lat (brat Remka) – wychowuje się bez mamy. Interesuje się grami Minecraft, Angry Birds i Pokemony. Ucieszą go zabawki o tej tematyce lub karta podarunkowa do sklepu Galerii Bałtyckiej .Chciałby także otrzymać coś słodkiego.

 

144.Patryk, 13 lat – kilka lat temu stracił tatę. Pasjonuje się wszystkim, co jest związane z transportem kolejowym: pociągami, tramwajami itp. Bardzo lubi też grać na xBox i jeździć na rowerze. Ucieszy go karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

145.Jakub, 12 lat (brat Mai) – po długiej chorobie zmarła jego ukochana babcia. Chłopiec marzy o karcie do sklepu Galerii Bałtyckiej oraz o słodkościach.

 

146.Maja, 13 lat (siostra Kuby) – jest pod opieką hospicjum, po długiej chorobie zmarła jej ukochana babcia, która bardzo pomagała przy jej wychowywaniu. Dziewczynka uwielbia zwierzęta. Marzy o karcie do Galerii Bałtyckiej oraz o słodkościach.

 

147.Eliza, 15A lat (siostra Zuzi) – wychowuje się bez taty. Uwielbia sport, trenuje pływanie, lubi też zajęcia plastyczne. Ucieszy ją karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej i coś słodkiego.

 

148.Zuzia, 11 lat (siostra Elizy) – wychowuje się bez taty. Interesuje się muzyką, uczy się grać na pianinie. Chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej oraz coś słodkiego.

  

151.Paweł, 14 lat – chłopcu zmarł tata, mieszka z wujkiem. Uwielbia komputery, jak większość chłopców, ale także czasem pobiegać za piłką na podwórku. Ucieszy go bon podarunkowy do Galerii Bałtyckiej i coś słodkiego.

 

152.Dominika, 12 lat - najstarsza z trójki rodzeństwa. Półtora roku temu straciła tatę. Dziewczynka z wielka pasją trenuje gimnastykę artystyczną. Chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

153.Lena, 7 lat (siostra Dominiki i Alexa) - bardzo lubi układać puzzle i bawić się małymi lalkami, które mieszczą się w domku dla lalek. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

154.Alex, 4 lata (braciszek Dominiki i Lenki) - bardzo wesoły i ciekawy życia chłopczyk. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

155.Kacper, 6 latka (brat Pawła, Roksany i Ignacego) ) – stracił ukochaną babcię, opiekuje się nim mama. Kacper jest bardzo wesoły, lubi bawić się klockami, układankami i autkami. Ucieszy się z klocków Lego, dlatego najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

156.Paweł, 10 lat (brat Kacpra, Roksany i Ignacego) - starszy brat Kacpra. Ciekawy życia chłopiec, wesoły, lubiący się bawić z braciszkiem. Ucieszy się z klocków Lego, dlatego najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

157.Roksana, 3 latka (siostra Kacpra, Pawła i Ignacego) - wesoła , troszkę jeszcze wstydliwa dziewczynka. Najlepszym prezentem byłaby dla niej lalka interaktywna zabawka, dlatego najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

158. Ignacy, niecały roczek (brat Kacpra, Pawła i Roksany ) - słodki maluszek, uśmiechnięty, ciekawy świata. Ucieszy się z zabawki adekwatnej do swojego wieku, dlatego najlepszym prezentem dla niego będzie karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

158a.Kinga, 14 lat – straciła tatę. Wesoła i sympatyczna dziewczynka uwielbiająca wspinaczkę. Bardzo chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej oraz słodycze.

 

159.Bruno, 17 lat - chłopcu zmarła siostrzyczka. Zafascynowany jest światem wirtualnym, dlatego najlepszym dla niego prezentem będzie karta do sklepu Media Markt.

 

160.Kornelia, 17 lat – dwa lata temu, w wieku 20 lat, odszedł jej brat. Kornelia to miła, bardzo spokojna dziewczynka. Ucieszy ją karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

161.Justyna 17 lat – dwa lata temu zmarł jej tata. Jest spokojną, ale wesołą dziewczyną. Interesuje się wszystkim, co jest związane z Japonią i Koreą, lubi również jazdę konną. Justyna chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

162.Bartosz, 14 lat (brat Mateusza) – jego mama przeszła chorobę onkologiczną, a tata jest w trakcie leczenia. Niedawno stracił też ukochaną babcię. Interesuje go ratownictwo medyczne. Od szóstego roku życia zmaga się z epilepsją. Bardzo chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej oraz słodkości.

 

163.Mateusz, 9 lat (brat Bartosza) - jego mama przeszła chorobę onkologiczną, a tata jest w trakcie leczenia. Niedawno stracił ukochaną babcię. Interesują go gry komputerowe. Z pasją układa klocki Lego. Bardzo chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej oraz słodkości.

 

164.Jagódka, 3 latka (siostra Malinki) - we wrześniu zmarł jej ukochany tatuś, gdy mama była jeszcze w ciąży z Malinką. Wesoła, ciekawa świata dziewczynka, uwielbia rysować. Najlepszym prezentem będą klocki Lego dlatego, najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

165.Malinka, roczek (siostra Jagódki) - słodki maluch, który potrzebuje dużo miłości i uwagi. Najlepszym prezentem będzie dla niej karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

166.Mateusz, 13 lat (brat Arka i Ani) - w maju zeszłego roku zmarł mu tata. Chłopiec interesuje się piłką nożną, grami komputerowymi. Lubi czytać książki. W ramach zajęć pozalekcyjnych uczęszcza m.in. na basen. Mateusz chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

167.Arek, 11 lat (brat Ani i Mateusza) - w maju zeszłego roku zmarł mu tata. Interesuje się piłką nożną, grami komputerowymi. Lubi czytać książki. W ramach zajęć pozalekcyjnych uczęszcza m.in. na basen. Arek chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

168.Ania, 10 lat (siostra Arka i Mateusza) - w maju zeszłego roku zmarł jej tata. Lubi czytać książki. Chciałaby rozpocząć naukę jazdy konnej. W ramach zajęć pozalekcyjnych uczęszcza m.in. na basen. Ania bardzo chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

169.Zosia, 13 lat (siostra Kacpra) – po długiej chorobie zmarł jej ukochany dziadek. Bardzo radosna i pomocna dziewczynka. Interesuje się sportem, jest wolontariuszką. Idealnym prezentem będzie dla niej karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej i słodycze.

 

170.Kacper, 11 lat (brat Zosi) – po długiej chorobie zmarł jego ukochany dziadek. Kacper interesuje się piłką nożną, jest bardzo wysportowany, dlatego najbardziej ucieszy go karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej oraz słodkości.

 

171.Michał, 11 lat – wychowuje go samotnie mama. Michał lubi książki o Harrym Potterze oraz piłkę nożną. Chodzi o szkoły sportowej, do klasy żeglarskiej. Chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

172.Mira, lat 9 (siostra Franka) – niedawno straciła mamę, wychowuje ją tata. Mira jest zaradną, uczynną, wesołą i samodzielną dziewczynką. Lubi gry komputerowe, takie jak Minecraft. Chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej, gdzie będzie mogła sobie wybrać ulubioną grę.

 

173.Franek, 14 lat (brat Miry) – niedawno stracił mamę. Lubi gry komputerowe i modnie się ubierać. Chciałby dostać kartę podarunkową do gdańskiego centrum handlowego Galeria Bałtycka.

 

174.Dorota, 6,5 roku (siostra Gabrieli) – w grudniu 2017 roku zmarła jej mama. W maju 2017 roku zdiagnozowano u niej białaczkę limfoblastyczną. 9 miesięcy spędziła w szpitalu odizolowana od swojej siostry. Musiała pożegnać się z koleżankami i kolegami z przedszkola. Dorotka jest bardzo rezolutną i samodzielną dziewczynką. Z powodu odizolowania od rówieśników nauczyła się sama organizować sobie wolny czas. Uwielbia rysować, ucieka w świat lalek i maskotek. Dużą pomocą są też zajęcia w „domowej szkole”, gdzie realizowany jest program dla zerówkowiczki. Dorotka chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Smyk.

 

175.Gabriela, 10 lat (siostra Dorotki) – dużo czasu spędza w szkole. Lubi się uczyć i lgnie do koleżanek i kolegów. Jest typem przywódcy i chętnie organizuje koleżankom i kolegom zajęcia wolne w świetlicy. W ten sposób odreagowuje swoje smutki. Po powrocie Gabrysi ze szkoły siostry chętnie oglądają bajki i filmy przyrodnicze. Gabrysię ucieszy karta podarunkowa do sklepu Smyk.

 

176.Jakub, 8 lat - w zeszłym roku stracił mamę. Bardzo rezolutny chłopiec. Lubi wspinaczkę. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

177.Zuzia, 10 lat - w tym roku umarła jej młodsza siostrzyczka. Wszędzie jej pełno, lubi czytać bajki, pasjonuje się końmi. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej. Uwielbia też słodkości, najlepsze dla niej to te zdrowsze.

 

178.Tadziu, 8 lat (brat Grzesia, Agaty i Jacka) – niedawno stracił brata. Spokojny, bardzo lubi piłkę nożną, jego faworytem jest Lechia Gdańsk. Fascynują ich pociągi i tory kolejowe. Chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

179.Grzesiu, 11 lat (brat Tadzia, Agaty i Jacka) – niedawno stracił tatę. Bardzo lubi układa klocki Lego, interesuje się dinozaurami i pociągami jak młodszy brat Tadziu. Grześ chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

180.Agata, 14 lat (siostra Tadzia, Grzesia i Jacka) – niedawno straciła tatę. Uwielbia zwierzęta, zwłaszcza psy i koty. Bardzo spokojna i cicha dziewczynka. Chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

181.Jacek, 17.5 lat (brat Tadzia, Grzesia i Agatki) – Jego pasją jest piłka nożna. Jacek chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

  

183.Lena, 9 lat (siostra Patrycji)  - kilka lat temu straciła tatę. Zawsze uśmiechnięta, grzeczna. Najlepszym prezentem dla Leny będzie karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

184.Patrycja, 17 lat (siostra Leny) – kilka lat temu straciła tatę. Umuzykalniona, spokojna i bardzo miła dziewczyna. Najlepszym prezentem dla Patrycji będzie karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

186.Tomek, 12 lat (brak bliźniak Adama oraz Szymona)  -  niedawno zmarł mu tata, razem z bratem Adamem uwielbia piłkę nożną, którą trenuje. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

187.Adam, 12 lat (brak bliźniak Tomka oraz Szymona)  - niedawno zmarł mu tata, razem z bratem Adamem uwielbia piłkę nożną, którą trenuje. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

188.Szymon, 16 lat (brat Tomka i Adama) – jako starszy brat wspiera mamę w wychowaniu bliźniaków. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

189.Krystian, 8 lat (brat Pauliny) -  chodzi do 3 klasy szkoły podstawowej. Jego głównym zainteresowaniem jest informatyka. Bardzo lubi grać w różne gry na komputerze czy konsoli. Lubi jeździć na rowerze i rolkach. Interesuje się językiem angielskim. Krystiana marzeniem jest „latanie” w fly spot. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

190.Paulina, 16 lat (siostra Krystiana) - chodzi do 2 klasy liceum sportowego. Trenuje lekkoatletykę, głównie specjalizuje się w skoku w dal. Lubi pograć w piłkę nożną czy jeździć np. na rolkach. Ma problemy z matematyką. Interesuje się językiem rosyjskim. Pauliny największym marzeniem jest udział na Mistrzostwach Olimpijskich oraz podróżowanie. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

191.Kinga, 17 lat – tata nie żyje. Bardzo odpowiedzialna, zaradna i sympatyczna. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

192.Namir, 7 lat – niedawno zmarła mu braciszek. Wesoły chłopiec, pełen energii. Ucieszy się z karty podarunkowe do Galerii Bałtyckiej.

 

193.Agnieszka, 5 lat – niedawno straciła tatę. Bardzo ciekawska, uwielbia tworzyć, ale szybko się denerwuje przy niepowodzeniach. Zadaje mnóstwo pytań. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

194.Klaudia, 12 (siostra Grzesia i Kingi) – dwa lata temu zmarła ich mama. Najstarsza z rodzeństwa, Klaudia”, „przejęła” rolę Mamy. Opiekuje się rodzeństwem, robi zakupy, sprząta, pomaga w nauce młodszemu bratu i Tacie.  Jest bardzo zorganizowana i odpowiedzialna. Dzieci marzą o tablecie. Ucieszą się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej i słodyczy.

 

195.Grzesiu, 8 lat (brat Klaudii i kingi) – dwa lata temu zmarła mu mama. Interesuje się sportem, jazdą na rowerze. Chętnie pomaga w domu w pracach dla chłopaków/mężczyzn. Rodzeństwo marzy o tablecie. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckie.

 

196.Kinga, 6 lat (siostra Grzesia i Klaudii) - dwa lata temu zmarła ich mama. Dziewczynka bardzo energiczna, lubiana przez osoby, które spotyka na drodze. Zawsze pogodna, uśmiechnięta i czuła. Lubi pomagać w kuchni, przygotowywać kolorowe kanapki. W wolnych chwilach lubi edukacyjne gry komputerowe. Rodzeństwo marzy o nowym tablecie. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

197.Antoś, 13 lat - chłopca wychowuje Mama, Tata zmarł dwa lata temu. Antoś do dziś wspomina Tatę, trudno mu pogodzić się z rozłąką. Jest bardzo grzeczny, ambitny, uczy się pilnie, chętnie uczestniczy w kursie tańca i języka angielskiego. Lubi słuchać muzykę, a w szczególności filmową. Antoś marzy o klawiaturze do gier, dlatego ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

198.Maja, 6 lat – dziewczynkę wychowuje mama. Maja chodzi do przedszkola, jest bardzo lubiana przez otoczenie, wrażliwa, delikatna. Lubi przebywać z dziećmi. W domu pomaga Mamie w kuchni, lubi  zabawy i spacery na świeżym powietrzu. Maja marzy o rowerze do nauki jazdy. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

199.Oliwia, 14 lat – mama Oliwii zmarła rok temu. Dziewczynka straciła brata w wypadku komunikacyjnym przed 6 laty. Oliwia uczy się pilnie, jest skromna, uczynna. W chwili obecnej jest zamknięta w sobie, przeżywa żałobę po stracie Mamy. Jest pod opieką psychologa. Interesuje się piłką nożną, łącznie z grą. Dodatkowe zajęcia z plastyki rozwijają jej talent w tej dziedzinie. Uczęszcza na zajęcia chóru szkolnego, który ma swoje osiągnięcia z nagrodami. Oliwia marzy o karcie upominkowej do Empiku.

 

200.Michał, 11 lat - po śmierci Taty, opiekę nad dzieckiem sprawuje Mama. Michał jest chłopcem bardzo mądrym i rezolutnym. Dobrze się uczy, jest wsparciem i ogromną radością dla Mamy. Chłopiec dużo czasu poświęca na naukę (zdalną), interesuje się otaczającą przyrodą, lubi przebywać na świeżym powietrzu, jazdę na rowerze, sport (głównie piłka nożna) oraz czytać książki. Marzy o kasku Cross, dlatego najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

201.Michał, 14 lat – wychowywany przez tatę, ma dwóch starszych braci. Uwielbia gry komputerowe i piłkę nożną. Marzy o nowym dresie, dlatego ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Riviera.

 

202.Mellanie, 14 lat – tata dziewczynki zmarł, wychowuje ją samotnie mama. Jest wrażliwa, pełna wiary w ludzi. Interesuje się modą. Najlepszym prezentem dla Mellanie będzie karta podarunkowa do Galerii Riviera.

 

203.Maliwina, 11 lat – najmłodsza z trójki rodzeństwa. Uwielbia koty i marzy, aby dostać atlas kotów, dlatego najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do sklepu Empik.

 

204.Wojtuś, 4 lata (braciszek Oli) – wychowuje go samotnie tata. Żyją bardzo skromnie, Wojtusiowi praktycznie przydałoby się wszystko. Ubrania, zabawki dlatego ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Riviera, aby tata mógł mu kupić potrzebne rzeczy.

 

205.Ola, 6 lat (siostra Wojtka) – wychowuje się bez mamy. Żyją bardzo skromnie, Oli praktycznie przydałoby się wszystko. Ubrania, zabawki dlatego ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Riviera, aby tata mógł jej kupić potrzebne rzeczy.

 

206.Łukasz, 6 lat (brat Przemka) -  stracił siostrę. Lubi samochody, klocki Lego i ksiazki o dinozaurach. Ulubionym kolorem jest niebieski. Łukasz marzy o figurkach dinozaurów: T-rex, Różi i innych oraz ksiażce o tej tematyce. Dobrym prezentem będzie dla niego karta podarunkowa do sklepu SMYK.

 

207. Przemek, 6 lat (brat bliźniak Łukasza) - stracił siostrę. Interesuje się plastyką. W przyszłośi chciałby zostać farmerem, w którego lubi się bawić. Bardzo lubi zwierzęta, a najbardziej liski i dinozaury jak brat Łukasz. Dobrym prezentem będzie dla niego karta podarunkowa do sklepu SMYK.

 

208. Zuzia, 4 latka -  pochodzi z wielodzietnej rdziny, ma nieuleczalnie chorego brata. Wesoła dziewczynka, jej ulubionym kolorem jest różowy i fioletowy. Lubi się bawić lalkami i klockami Lego, układać puzzle i rysować. Marzy aby dostać akcesoria do laltki Barbie lub klocki Lego Frends. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu SMYK.

 

209. Mikołaj, 3,5 roku -  ma nieuleczealnie chorego rata. ardzo lubi dinozaury i inne zwierzęta. Chciałby zostać Spidermanem albo konstruktorem budowlanym. Marzy o samochodzie Batmana i ciężarówce. Najlepszym prezetem dla chłopca będzie karta podarunkowa do sklepu SMYK.

 

210. Mateusz, 9 lat - jest fanem gier. Uwielbia grać w  Minecrafta oraz układać klocki Lego. Szczególną pasją chopca jest lepienie z plasteliny. Marzy o ksiażkach o wynalazkach i budowie i działaniu maszyn. Dodatkowo chciałby zapas plasteliny i gadżety z Lego Minecraft i Lego. 

 

211. Maja, 11 lat - ma nieuleczalnie chorą siostrę. Interesuje się muzyką i tańcem oraz filmami o kosmosie i przenoszeniu w czasie. Maja chciałaby dostać piłkę do koszykówki i kosz na rower.

 

212. Wiktoria, 3 latka - ma nieulecalnie chorą siostrę. Wiktoria lubi bawić się lalkami i zabawkami interaktywnymi, dzwiękowymi. Chciałaby dostać zabawki dzwiekowe odpowiednie do wieku, dlatego najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do sklepu SMYK.

 

213. Oliwia, 11 lat. - ma nieuleczalnie chorego brata. Uwielnia malować i słuchać muzyki. Ulubioną wokalstką jest Sanah. Marzeniem Oliwki jest dostać płytę Sanah i wspólnym wyjeździe z rodzicami do Warszawy.

 

214. Leon, 4 latka. - ma chorego nieuleczalnie brata Stefana oraz Ignacego. Jest wesoły i lubi się bawić. Uwielbia dinozaury i Psi Patrol. Marzy o ksiązce o dinozaurach, dlatego najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do sklepu SMYK.

 

215. Ignacy, 2,5 roczku - brat Leona i Stefana. Bardzo lubi maszyny budowlane takie jak wywrotki, koparki i walce. Lubi też wozy strażackie i policyjne. Ignacy marzy o kolekcji budowlanej, dlatego  najlepszym prezentem będzie karta podarunkwa do skpeu SMYK.

 

216. Rafał, 13 lat - jego starszy brat Grzesiu zmarł w 2019 roku. Interesuje się rolnictwem, pomaga rodzicom prowadzić gospodarstwo na wsi. Lubi hodować króliki. Najlepszym prezentem dla Rafała będzie karta podarunkowa do sklpeu H&M.

 

217. Oskar, 14 lat - jego starszy Nikodem zmarł w 2019 r. Interesuje się sportem, dlatego najlepszym prezentem będzię karta do sklepu Decathlon.

 

218. Marcel, 12 lat - jego starszy brat Nikodem zmarł w 2019 r. Interesuje się sportem, dlatego najlepszym prezentem będzię karta do sklepu Decathlon.

 

219. Weronika, 16 lat -  jej starszy brat Krzysiu zmarł w 2020 r . Interesuje się modą, muzyką i tańcem. Weronika chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu H&M lub Rossmanna

 

220. Wiktoria, 6 lat - jej starszy brat Krzysiu zmarł w 2020 r. Interesuje się zabawkami, dlatego najlepszym prezentem dla Wiktorii będzie karta podarunkowa do sklpeu Smyk.

 

221. Wiktor, 5 lat - jego siostra Amelka zmarła w 2020 r. Interesuje się sportem i samochodami, dlatego najlepszym prezentem dla Wiktorka będzie karta podarunkowa do sklpeu Smyk

 

222. Nina, 11 lat (siostra Tymka) - jej młodszy braciszek  Samuel zmarł w 2019 r. Lubi zwierzęta, sport i jazdę na hulajnodze, dlatego najlepszym prezentem będzię karta do sklepu Decathlon.

 

223. Tymek, 13 lat (brat Niny) - jego młodszy braciszek  Samuel zmarł  w 2019 r. Lubi łowić ryby i uprawiać sport, dlatego najlepszym prezentem będzię karta do sklepu Decathlon.

 

224. Natali, 9 lat (sioistra Dominiki) - jej młodszy braciszek Michał zmarł w 2017. Interesuje się sportem, lubi pływać, dlatego najlepszym prezentem będzię karta do sklepu Decathlon.

 

225. Dominika, 11 lat (sioistra Natali) - jej młodszy braciszek Michał zmarł w 2017. Interesuje się sportem, lubi pływać, kocha zwierzęta, dlatego najlepszym prezentem będzię karta do sklepu Decathlon.

 

 

Polityka prywatności

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) włączenie się Darczyńcy do udziału w akcji charytatywnej „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka” oznacza zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych dla potrzeb aktualnej i przyszłych akcji charytatywnych „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka!”. Zgodnie z art. 28 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informujemy, iż:

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Hospicyjna, z siedzibą w Gdańsku 80-208, przy ul. Chodowieckiego 10, tel. 58 345 90 60, e-mail:This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych - This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji akcji charytatywnej „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka!” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres tej i przyszłych akcji charytatywnych „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka!” lub do momentu wycofania zgody na przetwarzanie danych.

5) Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa oraz podmioty współpracujące w akcji charytatywnej „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka!”.

6) Dane osobowe udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu.

7) Administrator danych nie będzie przekazywać danych osobowych do państw trzecich ani organizacji międzynarodowych.

8) Posiada Pani/Pan prawo do żądania od Administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec  przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie.

9) Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

10) Przekazanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych może skutkować niemożliwością uczestnictwa w akcji charytatywnej „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DONATE

amount:

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Hospice Foundation

Bank account
EUR: PL18154010982001556247270003
USD: PL88154010982001556247270004
PLN: PL72154010982001556247270001

Bic code: EBOSPLPW
Swift code: EBOSPLPW0XX

Rocznik

 

Pomorskie S.O.S

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska