Fundusz Dzieci Osieroconych

 

Fundusz Dzieci Osieroconych powstał przy Fundacji Hospicyjnej jako odpowiedź na wciąż rosnącą potrzebę roztoczenia specjalnej opieki nad dziećmi, których najbliżsi znajdują się lub znajdowali pod opieką hospicjów. Jego symbolem i zarazem maskotką zostało pomarańczowe słoniątko o imieniu Tumbo. Prawdziwe słonie po śmierci współbratymca ogromnie cierpią i przeżywają żałobę. Funduszowy słonik, mimo że już bez mamy i taty, trąbę trzyma wzniesioną ku górze – na znak oswojenia się z trudną sytuacją i zwycięstwa dobrych myśli.

 

Jeśli szukasz wsparcia dla siebie lub swojego dziecka po stracie, jeśli szukasz kontaktu z psychologiem - wejdź na stronę TUMBOPOMAGA.PL. To największa baza wiedzy i materiałów na temat wsparcia dzieci i młodzieży w stracie oraz w żałobie.

Głównym zadaniem Funduszu Dzieci Osieroconych jest aktywne towarzyszenie w żałobie, polegające m.in. na wsparciu psychicznym i pomocy ekonomicznej rodzinie, której sytuacja materialna wraz z odejściem jednego z jej członków często się pogarsza. Do tej pory pomoc uzyskało ponad 9 500 podopiecznych.

 

DONATE

amount:

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Rocznik

 

Pomorskie S.O.S

Kontakt

Wszelkie pytania i e-maile prosimy kierować na adres:
a.wlodkowska@fundacjahospicyjna.pl

Fundusz Dzieci Osieroconych

Konto
23 1540 1098 2001 5562 4727 0010
KRS 0000 201 002

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska