Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka 2018

Szanowni Państwo,

bardzo dziękujemy za zainteresowanie akcją "Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka". Jak zwykle zaangażowanie darczyńców przerosło nasze oczekiwania i mogliśmy spełnić życzenia aż 487 dzieci z całej Polski. Przygotowane przez Państwa prezenty, prosimy przesyłać na adres:

Fundacja Hospicyjna
ul. Chodowieckiego 10
80-208 Gdańsk

Wszystkich zainteresowanych pomocą dzieciom osieroconym, którymi opiekuje się nasz wspaniały Słonik Tumbo, polecamy udział w naszych kolejnych akcjach:

- Kolorowy Piórnik (zbiórka wyprawek szkolnych)

- Mikołaje łączcie się (prezenty świąteczne).

Zapraszamy do śledzenia aktualności na naszym profilu facebook. Jeśli chcą Państwo pomóc już teraz, zapraszamy do wpłat na nr konta: 

Bank BOŚ SA O/ Gdańsk 23 1540 1098 2001 5562 4727 0010.

Wszystkie środki wpłacone na to konto, które dedykowane jest Funduszowi Dzieci Osieroconych, przeznaczone zostaną na konkretne wsparcie materialne dzieci z rodzin, w których ktoś z najbliższych odszedł po ciężkiej chorobie.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc. Cieszymy się, że pamiętacie, że dzieci radzą sobie same tylko w bajkach.

Zespół Fundacji Hospicyjnej

  

Lista życzeń dzieci, które udało się zrealizować w 2018 r.:

1, 2. Adaś i Wojtek, niemowlęta – bliźniacy, urodzeni w 30. tygodniu ciąży, z wieloma schorzeniami, wymagają wsparcia sprzętem medycznym oraz wzmożonej rehabilitacji. Chłopcom rodzice chętnie kupią zabawki lub ubranka dzięki bonowi podarunkowemu do sklepu Smyk.

3. Agnieszka, 18 lat – dziewczyna urodziła się z wieloma wadami wrodzonymi. Mimo że nie chodzi, nie siedzi i nie mówi, to jednak radzi sobie z komputerem i potrafi komunikować się ze światem alternatywnymi sposobami. Agnieszka ucieszy się z myszki bezprzewodowej do komputera, uwielbia też lizaki Chupa-Chups o smaku śmietankowo-truskawkowym.

4. Alicja, 9 lat– urodziła się z głębokim niedotlenieniem. Alicja widzi i słyszy, nie mówi jednak i samodzielnie nie chodzi. Jest intensywnie rehabilitowana. Radość sprawi jej dmuchany basen, którym w ciepłe dni będzie mogła się kąpać na tarasie.

5.Rafał, 13 lat (brat Alicji) – nieśmiały chłopak, który uwielbia piłkę nożną. Ucieszy go para butów sportowych w rozmiarze 46-47 oraz coś słodkiego.

6. Amelia, 10 lat – jest skrajnym wcześniakiem z uszkodzeniami neurologicznymi i problemami z odżywianiem, nie mówi, porozumiewa się gestami i mimiką twarzy. Amelka ucieszy się z piżamki na wzrost 146 cm oraz zapasu mleka Peptamen Junior.

7. Tymon, 7 lat (brat Amelii) – chłopiec, który uwielbia zabawy klockami Lego i treningi piłki nożnej. Tymek ucieszy się z piżamki na 134 cm wzrostu oraz słodkości.

8. Bartuś, 6 lat – jest wcześniakiem urodzonym z ciężką dysplazją oskrzelowo-płucną, oddycha za pomocą rurki tracheostomijnej, jest tlenozależny. Ma niewielki niedowład lewostronny spowodowany złamaniem w okresie niemowlęcym. Chłopczyk z zapałem używa szczoteczki do zębów elektrycznej i ucieszą go końcówki do niej Oral B Stages Power – wzór z Myszką Miki, do tego pasta do zębów, którą lubi: GC Tooth Mousse o smaku mięty.

9.Dawid, 11 lat – choruje na rdzeniowy postępujący zanik mięśni. Jest inteligentnym, bystrym, dowcipnym i bardzo błyskotliwym chłopcem. Kocha wszystkie zwierzęta, ma dwa koty i psa, za którymi przepada! Dawid z wielką przyjemnością sam wybierze sobie prezent, jeśli otrzyma kartę podarunkową do sklepu Toys „R” Us. Chłopiec uwielbia też słodkości!

10.Denis, 12 lat – chłopiec z guzem mózgu. Przeszedł zabieg całkowitej resekcji guza, chemioterapię, radioterapię, chemioterapię podtrzymującą, obecnie choroba ma etap remisji. Denis wymaga intensywnej rehabilitacji. Jest pogodnym chłopcem, nawiązuje kontakt z opiekunami. Ucieszy się z nowych ubranek, które kupi mu mama, dzięki bonowi podarunkowemu do ReKids.

11. Julia, 16 lat (siostra Denisa) – pasjonuje się tańcem i muzyką. Jak wiele dziewczyn chętnie zrobi zakupy sama, dzięki bonowi podarunkowemu do sklepu Bershka. Lubi też słodycze!

12. Dominik, 20 lat – urodził się z wieloma ciężkimi wadami wrodzonymi, w tym głęboką niepełnosprawnością intelektualną. Wychowywany jest przez babcię i całkowicie zależny od jej pomocy. Obecnie największym zmartwieniem są nawracające infekcje górnych dróg oddechowych i problemy z trawieniem Dominika. Chłopcu przyda się ciepły koc i nowy komplet pościeli w rozmiarze 140 × 200 cm.

13. Ewa, 11 lat – urodziła się jako wcześniak. Rehabilitacja jest podstawą dla utrzymania względnie stabilnego jej samopoczucia. Dziewczynka nie mówi, nauczyła się jednak pewnej metody komunikowania mimiką twarzy i gestamiEwa ucieszy się z książek, najbardziej z serii „Siostry Wampirki”.

14. Filip, 17 lat – chłopiec z niedowładem czterokończynowym po porażeniu prądem w wieku czterech lat. Nie siedzi ani nie chodzi sam. Filip lubi słuchać książek na audiobookach i oglądać bajki dla dzieci. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Media Markt – wraz z mamą wybierze prezent.

15. Kacper, 14 lat (brat Filipa) – wesoły chłopak z talentem artystycznym. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Media Markt – wraz z mamą wybierze prezent. Kacper uwielbia słodycze!

16. Gracjan, 9 lat – chłopiec ze zdiagnozowanym małogłowiem, padaczką lekooporną, znacznie opóźniony psychoruchowo. Nie chodzi, nie siedzi sam. Porozumiewa się z otoczeniem za pomocą wzroku. Mama kupi Gracjanowi nowe ubranka dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk lub H&M.

17. Hubert, 12 lat – chłopiec urodził się z wodogłowiem, z tego powodu jego rozwój psychoruchowy uległ opóźnieniu. Hubert nie widzi i samodzielnie nie siedzi, nie trzyma sam głowy. Przydadzą mu się nowe ubrania na wzrost 146–152 cm.

18. Marcelina, 3 lata (siostra Huberta) – ruchliwa dziewczynka, która uwielbia bawić się lalkami. Ucieszy się z zabawki edukacyjnej odpowiedniej do jej wieku oraz książek i słodkości.

19. Jakub, 6 lat – chłopiec z dziecięcym porażeniem mózgowym. Kuba nie mówi, nie chodzi, uczy się trzymać sam głowę. Ma bardzo słaby wzrok. Ucieszy go zabawka grająca, np. samochód wydający dźwięki.

20. Jaś, 4 lata – chłopiec urodzony przedwcześnie. Ma problemy z przełykaniem, a także z sercem, oddycha przez rurkę tracheostomijną. Wymaga intensywnej rehabilitacji. Ucieszą go zabawki, np.: https://www.nefere.pl/575,Zestaw-drewniane-warzywa-do-krojenia https://www.nefere.pl/833,Drewniane-owoce-do-krojenia-na-desce

21. Łucja, 7 lat (siostra Jasia)bystra dziewczynka, która marzy o karierze strażaczki. Łucję ucieszą zabawki edukacyjne, np.: http://www.pus.pl/produkt/pus-zestaw-kontrolny/http://www.pus.pl/produkt/skoncentruj-sie-2-zabawowe-formy-cwiczen-na-koncentracje/, http://www.pus.pl/produkt/rusz-glowa-2-gry-i-zabawy-logiczne/ http://www.pus.pl/produkt/matematyka-na-wesolo-2-dodawanie-i-odejmowanie-w-zakresie-20/ http://www.pus.pl/produkt/latwe-cwiczenia-do-nauki-czytania-2/ oraz słodycze.

22. Jessica, 7 lat – ma uszkodzony ośrodkowy układ nerwowy. Na pierwszy rzut oka jej choroba nie jest widoczna, Jessica jednak nie chodzi, nie siada samodzielnie, nie umie odwrócić się sama na bok, nie mówi. Dziewczynka razem z mamą dzięki bonowi podarunkowemu chętnie wybierze się na zakupy do sklepu Re-Kids.

23. Konrad, 7 lat – chłopiec urodzony z bardzo poważną wadą serca, tlenozależny. Jest jednak przede wszystkim bardzo żywym i wesołym szkrabem, który uwielbia się bawić i oglądać bajki. Od pewnego czasu apetyt malca bardzo się pogorszył, konieczna była operacja założenia gastrostomii (jedzenie podawane jest bezpośrednio do żołądka). Konrad ucieszy się z możliwości wybrania prezentu z mamą, jeśli otrzyma kartę podarunkową do sklepu H&M, Re-Kids lub Smyk.

24Kinga, 12 lat (siostra Konrada)bystra, rezolutna dziewczynka, która ma talent plastyczny. Kinga uwielbia uprawiać sporty, bardzo ucieszą ją gogle narciarskie, np.: https://4f.com.pl/gogle_narciarskie_dla_duzych_dziewczat_jggd400z_-_neonowy_roz_melanz,1677,124568.html oraz słodkości.

25. Krzyś, 9 lat – chłopiec urodził się z dysplazją płuc, w związku z czym ma założoną rurkę tracheostomijną. Krzyś nie widzi, samodzielnie raczkuje. Poznaje świat swoimi rączkami, rozpoznaje bliskie osoby. Jest radosnym dzieckiem. Ucieszy go zabawka „Pianinko Szczeniaczka” z firmy Fisher Price i piłeczki z przyssawkami: https://www.hipolit.eu/pl/p/Pileczki-z-przyssawkami/839.

26. Karol, 10 lat (brat Krzysia)ruchliwy chłopiec, który pasjonuje się militariami i motoryzacją. Ucieszą go klocki Lego: https://planetaklockow.pl/pl/p/LEGO-Star-Wars-75200-Szkolenie-na-wyspie-Ahch-To/4879 i coś słodkiego.

27. Liwia, rok – urodziła się w silnej zamartwicy, która spowodowała uszkodzenie centralnego układu nerwowego. Wspieramy rodzinę dziewczynki, pomagając w nauce pielęgnacji nad nią oraz wypożyczając do użytku domowego niezbędny Liwii sprzęt medyczny. Dziewczynka uwielbia świecące zabawki.

28. Zuzia, 8 lat (siostra Liwii)wszędzie jej pełno, lubi bawić się lalkami, szczególnie z serii Pet Shop. Uwielbia też słodycze.

29. Maciek, 2 lata – chłopiec urodzony z wadami wrodzonymi w obrębie języka, warg i policzka. Oddycha przez rurkę tracheostomijną. Mimo tego Maciuś jest radosnym i ciekawym świata maluchem. Marzy o zestawie „Mały Lekarz” z walizką i akcesoriami, np.: https://www.hoplik.pl/product-zul–16125-Zestaw-malego-lekarza-Walizka-z-akcesoriami-Janod.html.

30. Maciek Dawid, 15 lat – ma mózgowe porażenie dziecięce, cierpi na łamliwość kości, słabo widzi i słyszy, karmiony jest przez PEG, często oddycha tlenem z koncentratora. Regularnie zapada na różne infekcje, wymaga wiele troski, opieki i cierpliwości. Bardzo przydatne w opiece nad chłopcem są pieluchy Pampers w rozmiarze 6 na rzepy. Ucieszy się też z chłopięcej pościeli 140 × 200 cm w kolorze niebieskim.

31. Maja, 12 lat – ma niedorozwój móżdżku, małogłowie, mózgowe porażenie dziecięcym, leży. Majka miewa czasem bardzo silne napady padaczkowe, często zapada na infekcje górnych dróg oddechowych. Ucieszy ją bon do sklepu Smyk – mama kupi jej ubranka lub zabawkę.

32. Oskar, 3 lata (brat Majki i Łucji) chłopiec zdiagnozowany z niedorozwojem móżdżku, wcześniak. Nie rozwija się prawidłowo, ma problemy z refluksem żołądkowo-przełykowym. Ogromną szansą na lepsze życie dla Oskarka jest intensywna rehabilitacja. Dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk mama chętnie kupi mu nowe ubranka.

33. Łucja, 7 lat (siostra Majki i Oskara) – urocza dziewczynka, która kocha przebierać się w sukienki księżniczek i tańczyć. Chętnie odwiedzi z mamą sklep Smyk i dzięki karcie podarunkowej kupi tam to, co sprawi jej radość. Dziewczynka lubi też słodkości.

34. Marcin, 25 lat – całkowicie zależny od dorosłych, wymaga całodobowej opieki. Przeszedł kilkunaście zabiegów operacyjnych spowodowanych ropnym zapaleniem mózgu. Nie chodzi, nie siedzi samodzielnie i nie widzi. Wraz z mamą lubi słuchać muzyki poważnej. Przyda mu się domowy ciśnieniomierz.

35. Maks, pół roku – maluch po przebytym zapaleniu opon mózgowych i mózgu, ma duże problemy z przyjmowaniem pokarmu – najczęściej jest dokarmiany poprzez PEG. Maksiu ma uszkodzony centralny układ nerwowy. Dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk mama kupi mu nowe ubranka.

37.Kornelia, 13 lat (siostra Mateusza) – nastolatka, która uwielbia uprawiać sport, szczególnie kajakarstwo. Ucieszy ją głośnik firmy JBL lub karta podarunkowa do sklepu Sinsay. Lubi też słodycze!

38. Mirek, 20 lat – chłopiec przyjęty pod opiekę w następstwie poważnego wypadku komunikacyjnego. Leży, ma niedowład spastyczny czterokończynowy. Ogromną szansę na poprawę sprawności chłopaka jest intensywna rehabilitacja. Mirek porozumiewa się za pomocą komunikacji alternatywnej. Przyda mu się duża piłka do ćwiczeń i dwa ciężarki do podnoszenia o wadze 1 kilograma.

39. Natalka, 8 lat – urodziła się w ciężkiej zamartwicy okołoporodowej. Ma wiele zaburzeń neurologicznych, jest spastyczna, występują u niej drżenia kończyn i prężenia całego ciała, pojawiają się też napady drgawkowe. Okresowo niespokojna, płaczliwa, mało sypia, zwłaszcza w nocy. Natalka wymaga intensywnej rehabilitacji. Ucieszy się ubranek – szczególnie pajacyków (rampersów) na wzrost 104 cm.

40. Nikodem, 7 lat – chłopczyk z zespołem mnogich wad wrodzonych: długo odcinkowa niedrożność przełyku z przetoką przełykowo-jelitową dolnego odcinka, niedrożność dwunastnicy, uchyłek Meckela, wrodzona wada serca, wada kręgów piersiowych ze znaczną skoliozą kręgosłupa w odcinku piersiowym. Nikoś mówi, śmieje się, bardzo lubi kolorowe baloniki, zabawki edukacyjne, jest pełen energii. Marzy o zestawie śniadaniowym z bohaterami ulubionych bajek: Masza i Niedźwiedź, Tom i Jerry lub Minionki. Chciałby też dostać zestaw do grania w piłkę nożną: https://www.smyk.com/aoije-zestaw-do-pilki-noznej.html, taki lub podobny. Uwielbia słodycze!

41. Hania, 3 lata (siostra Nikodema)radosna, ruchliwa dziewczynka. Ucieszy się z zestawu śniadaniowego, parasolki i stroju kąpielowego (wzrost 98–104 cm) z podobiznami bohaterów bajki Psi Patrol oraz słodkości.

42. Oliwia, 13 lat – dziewczynka z dziecięcym porażeniem mózgowym oraz padaczką. W ostatnim czasie jej stan uległ pogorszeniu i konieczne było założenie tzw. PEG-a. W domu zajmuje się nią głównie mama, ma także troskliwego tatę i starszą siostrę. Oliwkę ucieszą wszelkiego rodzaju kosmetyki do kąpieli oraz nowa pościel w rozmiarze 140 × 200 cm.

43. Weronika, 17 lat (siostra Oliwii) – dość nieśmiała nastolatka, która lubi muzykę i teatr. Jak większość dziewczyn w tym wieku będzie zachwycona, jeśli otrzyma kartę podarunkową do sklepu H&M lub Reserved i sama będzie mogła ruszyć na zakupy! Dziewczyna lubi też słodkości.

44. Oliwia, 9 lat – dziewczynka z guzem umiejscowionym w śródmózgowiu i wieloma schorzeniami współistniejącymi. Chodzi na krótkich dystansach, ma jednak zaburzenia równowagi. Jest bystrą, bardzo wrażliwą dziewczynką. Marzy o zabawce: https://cobi.pl/interaktywne/teksta-robopiesek/new-born-teksta-skaczacy-robopiesek,art,9569.html i słodkościach.

45. Dawid, 16 lat (brat Oliwii) – pasjonuje się komputerami. Ucieszy go bon podarunkowy do sklepu Nike oraz coś słodkiego.

46. Paweł, 6 lat – mimo częstych hospitalizacji, nie jest zdiagnozowany. Jest ślicznym szkrabem, całkowicie zależnym od swoich opiekunów. Nie chodzi, nie siedzi, nie widzi lub widzi bardzo słabo, czasami próbuje jednak kierować głowę w stronę głosu. Na ogół jest wiotki, podczas gorączki czy bólu jest jednak spastyczny i pręży ciało. Pawłowi przydadzą się Pampersy w rozmiarze 6 na rzepy, z przyjemnością posłucha muzyki klasycznej dla dzieci.

47. Piotr, 8 lat (brat Pawła i Mikołaja) – chłopczyk, który uwielbia sport, szczególnie piłkę nożną. Piotrusia ucieszy karta podarunkowa do sklepu Decathlon oraz słodycze.

48. Mikołaj, 11 lat (brat Pawła i Piotra) – bystry chłopiec, który lubi się uczyć, szczególnie przedmiotów ścisłych. Ucieszy go karta podarunkowa do sklepu Decathlon oraz słodycze.

49. Paweł, 11 lat – chłopczyk choruje na zespół Leigha, jedną z rzadkich chorób metabolicznych. Jego ciałko jest wiotkie, nie chodzi i nie siedzi, z powodu ciągłych infekcji, a nawet zapalenia płuc, stale przyjmuje antybiotyki. Choroba sprawia, że Pawełek ma obniżoną temperaturę, dlatego bardzo przydają mu się ciepłe pledy lub koce, np. z IKEA, które będzie można kupić dzięki karcie podarunkowej.

50. Jakub, 16 lat (brat Pawła)pasjonuje się informatyką, lubi muzykę oraz serialowe nowości. Kubę ucieszy karta podarunkowa do sklepu Media Markt oraz coś słodkiego.

51. Paweł, 21 lat – od urodzenia choruje na bardzo rzadka chorobę Pelizaeusa-Merzbachera, która wiąże się z dziurowatością mózgu i postępuje wraz z wiekiem. Paweł wymaga intensywnej rehabilitacji ze względu na deformację stawów, jest całkowicie zależny od innych. Chłopcu spodoba się pościel: http://poscielone.pl/produkt/posciel-3d-bugatti–160x200-cm-3-cz-236-04.

52. Dominika, 17 lat (siostra Pawła i Namira) – uwielbia zwierzęta, szczególnie psy. Ucieszą ją karta podarunkowa do sklepów Rossmann, H&M lub Reserved oraz słodycze.

53Namir, 4 lata (brat Pawła i Dominiki) – maluch, którego wszędzie pełno. Uradują go namiot dla dzieci: https://www.runo.sklep.pl/namioty-dla-dzieci/704-3-czesciowy-namiot-dla-dzieci-namiot-wigwam-tunel.html i słodkości.

54. Radek, 9 lat – zmaga się z zespołem wad wrodzonych centralnego układu nerwowego, mózgowym porażeniem dziecięcym, padaczką lekooporną oraz częstymi infekcjami. Chłopiec podlega terapii wzroku, uwielbia świecące w różnych kolorach zabawki. Radek ucieszy się z bonu podarunkowego do sklepu Smyk, H&M lub Empik.

55. Arek, 13 lat (brat Radka i Oliwiera) – uwielbia muzykę (gra na keyboardzie) i sport. Najchętniej sam wybierze sobie prezent dzięki karcie podarunkowej do Empiku. Bardzo lubi słodycze!

56. Oliwier, rok (brat Radka i Arka) – uroczy, radosny maluszek. Mama chętnie wybierze dla niego nowe ubranka dzięki bonowi podarunkowemu do sklepu Smyk lub H&M.

57. Sebastian, 11 lat – ma mózgowe porażenie dziecięce, z otoczeniem kontaktuje się pozawerbalnie. Sebastian wymaga ciągłej opieki medycznej, korzysta z wielu sprzętów medycznych, np. z koncentratora tlenu. Chłopiec leżący, z dużymi napadami padaczkowymi, karmiony jest przez PEG. Sebastiankowi mama kupi prezent, dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk.

58. Kacper, 7 lat (brat Sebastiana, Janeczki, Antosia) – uwielbia superbohaterów komiksowych. Dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk prezent kupi mu mama. Lubi słodkości.

59. Janeczka, 4 lata (siostra Sebastiana, Kacpra, Antosia) – uwielbia bawić się lalkami. Mama kupi jej prezent w Smyku dzięki karcie podarunkowej. Lubi słodkości.

60. Antoś, 3 lata (brat Sebastiana, Kacpra, Janeczki) pulchny maluch, którego wszędzie pełno. Mama kupi mu prezent w Smyku dzięki karcie podarunkowej. Lubi słodycze.

61. Szymon, 11 lat – urodził się z poważną wadą serca i niesprawnym prawym płatem płuca. Gdy ma infekcję, spada jego saturacja, wymaga wtedy tlenoterapii, zdarzają mu się też omdlenia. Jest wesoły i energiczny (mimo ciężkiej choroby) i chciałby robić wszystko, co mogą zdrowe dzieci. Szymek ucieszy się z bonu podarunkowego do Empiku – sam wybierze to, co najbardziej mu się spodoba. Chłopiec uwielbia też słodycze.

62. Szymon, 16 lat – urodził się w zamartwicy okołoporodowej, jest niewidomy, ma zaburzenia wchłaniania z przewodu pokarmowego i zaburzenia snu. Szymek to iskierka dla mamy i babci, bardzo silnie związany z kobietami swojego życia. Lubi zabawki z firmy Oball, np.: https://www.smyk.com/oball-wirujaca-pilka-zabawka-niemowleca.html, https://www.smyk.com/oball-kolorowa-grzechotka-81024.html.

63. Weronika, 4 lata – urodziła się z poważną wadą serca, w ostatnim czasie jej stan się pogorszył z powodu uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Jest dzieckiem leżącym, bez kontaktu słownego, żywionym przez sondę do żołądka. Weronice mama kupi nowe ubranka lub zabawki dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk lub Empik.

64. Paweł, 12 lat (brat Weroniki) uwielbia piłkę nożną. Ucieszy go bon podarunkowy do Empkiu. Lubi też słodycze.

65. Roch, 9 laturoczy malec zmagający się z przewlekłą chorobą, tlenozależny w nocy. Ucieszy go bon do Empiku lub Smyka – razem z mamą wybierze prezent. Uwielbia słodycze.

66. Tomek, 8 lat (brat Mateusza) – chłopiec z mózgowym porażeniem dziecięcym, mówi, porusza się na wózku inwalidzkim. Ucieszy go bon do sklepu typu Media Markt lub Saturn – sam wybierze sobie prezent. Uwielbia słodkości.

67. Mateusz, 8 lat (brat Tomka) – chłopiec z mózgowym porażeniem dziecięcym, chodzący, lecz niekontaktujący się z otoczeniem werbalnie. Ucieszy go bon do sklepu typu Saturn lub Mediamarkt, prezent wybierze wraz z rodzicami. Lubi też słodycze.

68. Damian, 20 lat – cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, przemieszcza się na wózku inwalidzkim. Damian to duży chłopak, ucieszy go maszynka do golenia włosów – lubi, gdy strzyże go mama. Lubi też wafelki Grześki.

69. Filip, 11 lat (brat Damiana) – pasjonuje się piłką nożną, uprawia ją i jest jej kibicem. Ucieszy się z gry Fifa 18 na konsolę Xbox 360 oraz słodyczy.

70. Wiktoria, 3 lata – zmaga się z wadami wrodzonymi, ma też duży problem ze wzrokiem. Dziewczynkę ucieszy zabawka edukacyjna dostosowana do jej wieku oraz słodycze.

71. Illia, 9 lat (brat Wiktorii) – chłopiec, który lubi sport i pasjonuje się motoryzacją. Ucieszy się z klocków Lego, piłki nożnej, książek przygodowych. Lubi też słodycze.

72. Ola, 20 lat – cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, przemieszcza się na wózku inwalidzkim, nie mówi. Ucieszy ją nowa pościel w rozmiarze 140 × 200 cm lub ubrania w rozmiarze M.

73. Małgosia, 22 lata – cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, nie chodzi, nie mówi, siedzi podparta. Małgosi przydadzą się ciepłe i miękkie ubrania na 165 cm wzrostu.

74. Rafał, 10 lat – urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym, dzięki wysiłkowi swojemu i otoczenia zaczął chodzić. Z radością pójdzie na zakupy z mamą, jeśli otrzyma bon podarunkowy do sklepu Smyk. Uwielbia też słodycze!

75. Lena, 9 lat (siostra Laury i Natalii) – dziewczynce po długiej chorobie zmarł brat. Ucieszy się z kompletu pościeli w rozmiarze 140 × 200 cm, akcesoriów plastycznych i słodkości.

76. Laura, 4 lata (siostra Leny i Natalii) – dziewczynce po długiej chorobie zmarł brat. Ucieszy się z zabawki edukacyjnej odpowiedniej do wieku oraz słodkości.

77. Natalia, 13 lat (siostra Laury i Leny) – dziewczynce po długiej chorobie zmarł brat. Ucieszy się z zestawu kosmetyków dla nastolatek oraz słodkości.

78. Franek i Michał, 10 lat (bracia Maksa) – bliźniacy urodzeni z dziecięcym porażeniem mózgowym, wytrwale się rehabilitują. Chłopców ucieszą bony podarunkowe do sklepów, np. Decathlon, Empik oraz coś słodkiego.

79. Maks, 15 lat (brat Franka i Michała) – bardzo inteligentny chłopiec, który uwielbia komputery. Ucieszy go bon podarunkowy do Empiku oraz słodkości.

80. Maciek, 24 lata – chłopiec po zakończonym leczeniu onkologicznym, sparaliżowany czterokończynowo. Lubi słuchać muzyki i surfować po internecie. Ucieszą go ubrania sportowe w rozmiarze L lub zestaw kosmetyków dla mężczyzn oraz coś słodkiego.

81. Bruno, 15 lat – po ciężkiej chorobie zmarła mu siostra. Bardzo inteligentny, troszkę zamknięty w sobie chłopak. Z pewnością ucieszy go karta do Playstation Store.

82. Wiktor, 2 latka – zmarła mu siostrzyczka. Maluch, którego wszędzie pełno. Ucieszy go z pewnością zabawka edukacyjna dostosowana do wieku.

83Aleksander, 8 miesięcy – chłopcu zmarł braciszek. Maluch rozwija się prawidłowo, jest ciekawski. Jego rodzice ucieszą się z karty podarunkowej do sklepu H&M, dzięki której będą mogli kupić synkowi ubranka.

84. Magdalena, 5 lat (siostra Janka, Joanny, Mateusza i Szymona) – dziewczynka prosi o grube kredki i malowanki.

85. Janek, 6 lat (brat Joanny, Mateusza, Szymona i Magdaleny) – lub bawić się klockami, konstruować różne rzeczy. Ucieszy się z walkie-talkie.

86. Joanna, 8 lat (siostra Mateusza, Szymona, Magdaleny i Janka) – lubi śpiewać i pisać w notesikach. Prosi o szmaciany namiot do zabawy.

87. Mateusz, 14 lat (brat Szymona, Magdaleny, Janka i Joanny) – lubi grać w piłkę i czytać książki. Marzy o zegarku sportowym.

88Szymon, 15 lat (brat Magdaleny, Janka, Mateusza i Joanny) – uwielbia jeździć na rowerze, rozwiązuje rebusy. Marzy o zegarku sportowym.

89. Wiktoria, 9 lat (siostra Antoniego) – mieszka z mamą i młodszym bratem. Wiktoria ma duże poczucie humoru, bardzo lubi gry planszowe. Chciałaby otrzymać Scrabble.

90. Antoni, 6 lat (brat Wiktorii) – bardzo lubi układać klocki, czytać książki oraz bawić się samochodami, lubi także gry planszowe.

91. Maria, 13 lat – typowa nastolatka, lubi modę. Marzy o nowej pościeli młodzieżowej, rozmiar 160 × 200.

92. Ania, 12 lat (siostra Piotra) – lubi czytać książki, grać w różne gry edukacyjne. Chciałaby otrzymać bluzę z kapturem w rozmiarze 152–154 cm.

93. Piotr, 13 lat (brat Ani) – lubi książki o zwierzętach i myślistwie. Chętnie gra w piłkę nożną. Chciałby dostać książki o zwierzętach lub bluzę sportową rozmiar 158 cm.

94. Mateusz, 17 lat – typowy nastolatek, wychowuje go babcia. Interesują go gry komputerowe, piłka nożna, pływanie. Mateusz chciałby dostać oryginalne buty sportowe w rozmiarze 43.

95. Kinga, 13 lat (siostra Darii, Martynki i Kacpra) – uczy się gry na gitarze, lubi czytać. Chciałaby otrzymać żółwia i terrarium (ma zgodę mamy) albo talon podarunkowy do H&M.

96. Daria, 12 lat (siostra Kingi, Martynki i Kacpra) – ma zainteresowania plastyczne, marzy o pędzlach, różnego rodzaju farbach i innych akcesoriach do malowania.

97. Martyna, 9 lat (siostra Kingi, Darii i Kacpra) – lubi śpiewać. Chciałaby dostać klocki Lego.

98. Kacper, 5 lat (brat Kingi, Darii i Martynki) – lubi bawić się klockami. Marzy o Lego.

99. Dominik, 11 lat (brat Aleksandry) – niedawno zmarła mu siostrzyczka. Dominik interesuje się sportem lubi układać Lego. Marzy mu się mały zestaw klocków Lego.

100. Aleksandra, 15 lat (siostra Dominika) – niedawno zmarła mu siostrzyczka. Dziewczynka uwielbia czytać. Marzy o książkach z serii „Więzień Labiryntu” Jamesa Dashnera (ma tom 1).

101. Jaś, 7 lat – stracił braciszka. Lubi bawić się mieczami i pistoletami. Ucieszyłby się z nowego karabinu lub pięknego miecza do walki ze złem.

102. Emilka, 3 miesiące (siostra Alicji) – przydałaby się jej mata edukacyjna.

103. Alicja, 3 lata (siostra Emilki) – kocha zabawy lalkami Barbie, marzy o małym domku dla nich.

104Weronika, 16 lat (siostra Szymona) – uczy się w szkole muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec, lubi wyjazdy w góry. Marzy o mp3 lub mp4 ze słuchawkami.

105. Szymon, 16 lat (brat Weroniki) – uczy się gry na gitarze klasycznej w szkole muzycznej II stopnia. Marzy o gitarze elektroakustycznej albo zdalnie sterowanym aucie model Monster Truck.

106. Marzena, 17 lat – uczy się języka angielskiego, interesuje się fotografią. Marzy o statywie do aparatu lub dysku zewnętrznym.

107. Paulina, 11 lat (siostra Adama) – uczęszcza do szkoły specjalnej. Żywiołowa, wesoła. Marzy o zestawie koralików, z których robi się korale i bransoletki, i o farbach żelowych Windowscolor.

108. Adam, 14 lat (brat Pauliny) – uczy się w szkole specjalnej. Interesuje się grami komputerowymi i jazdą na qudach. Marzy o większych słuchawkach do telefonu

109. Weronika,12 lat – uwielbia książki przyrodnicze. Marzy o niezbyt dużej torbie turystycznej na wycieczki.

110. Nicola, 9 lat (siostra Dawida) – lubi tańczyć i pływać, uczęszcza na zajęcia z gimnastyki akrobatycznej. Spokojna i koleżeńska. Marzy o łyżwach rozmiar 32 lub przyborach szkolnych: blokach rysunkowych, technicznych, kredkach, piórze, zeszytach, pisakach itp.

111. Dawid, 11 lat (brat Nicoli) – lubi pływać i grać w piłkę nożną. Wychowuje go mama. Marzy o łyżwach w rozmiarze 35, klockach Lego lub przyborach szkolnych: blokach rysunkowych, technicznych, kredkach, piórze, zestawie linijek, ekierce, cyrklu, pisakach itp.

112. Karolina, 3,5 roku (siostra Tymka) – lubi bawić się w kotka i wszystko, co jest różowe. Jej ulubioną postacią jest Smerfetka. Chciałaby otrzymać bluzę ze Smerfetką lub kotkiem na 104 cm, pościel ze Smerfetką: 100 × 135 cm kołderka, 40 × 30 poduszka, lub lalki, gadżety ze Smerfetką lub kotkiem, np. kubek, poduszkę.

113. Tymek, 3,5 roku (brat Karolinki) – lubi liczyć, oglądać bajki o autach i pociągach. Chciałby otrzymać ciastolinę Play-Doh, modelinę, auto Zygzak Mcqueen, gadżety z Minionkami lub Psim Patrolem.

114. Maksymilian, 16 lat – interesuje się sportem, gra w piłkę nożną. Marzy o butach typu korki do piłki nożnej, rozmiar 40, lub przyborach szkolnych, takich jak: pióro, zeszyty w twardej oprawie, podkładka pod myszkę komputerową, pojemnik na przybory szkolne itp.

115. Dominika, 14 lat (siostra Jakuba, Amelki i Daniela) – jest dosyć nieśmiała, niechętnie nawiązuje kontakty, lubi słuchać muzyki, ładnie rysuje. Marzy o nowych kosmetykach, perfumach. Ucieszy się również z młodzieżowych ubrań w rozmiarze 172–178 cm.

116. Jakub, 11 lat (brat Dominiki, Amelki i Daniela) – jest opiekuńczym braciszkiem, dojrzałym jak na swój wiek, lubi sport. Marzy o dronie, ale ucieszą go również sportowe ubrania na rozmiar 164 cm, obuwie 39–40 cm.

117. Amelka, 8 lat (siostra Jakuba, Dominiki i Daniela) – bardzo rezolutna i samodzielna. Jest fanką Soy Luny i marzy o rzeczach z jej wizerunkiem. Chciałaby też wrotki z wizerunkiem swojej idolki.

118. Daniel, 5 lat (brat Amelki, Jakuba i Dominiki) – rezolutny i towarzyski przedszkolak, pupil rodziny. Marzy o kolejce z filmu Tomek i przyjaciele. Lubi grać w piłkę i układać puzzle.

119. Jagoda, 6,5 roku (siostra Kacperka) – rezolutna, wesoła dziewczynka, uwielbia bawić się misiami i lalkami. Najwięcej radości sprawiają jej kolorowe książeczki wklejanki oraz przybory do rysowania. Marzy o piżamie na 152 cm i pluszowych misiach. Uwielbia kąpiele, więc wszelkie kąpielowe kosmetyki sprawią jej ogromną radość.

120. Kacper, 12,5 lat (brat Jagody) – wrażliwy, uzdolniony plastycznie i technicznie chłopiec. Kacprowi przydałyby się nowe ubrania – koszulki, buty, dresy na rozmiar 164 cm. Jest zapalonym kibicem piłki nożnej, więc bardzo ceni koszulki z piłkarzami.

121. Mirosław, 17 lat – cierpi na pęcherzycę. Jest bardzo wrażliwym nastolatkiem, mimo codziennego bólu nie narzeka. Marzy, by zostać programistą. Mirek uwielbia słodycze, najbardziej ptasie mleczko. Przydałyby mu się koszulki z długimi rękawami, bardzo ważne ze względu na chorobę, rozmiar S (170 cm, na szczupłą sylwetkę).

122. Jakub, 17 lat – cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe, przydałyby się mu spodnie dresowe i koszulki na 164 cm.

123. Oliwia, 9 lat – bardzo lubi plastykę, tańczyć i się stroić. Dziewczynka marzy o nowych o bluzeczkach z krótkim i długim rękawem na 140 cm.

124. Wiktoria, 14 lat – uwielbia muzykę i zabawki interaktywne. Jej domem jest oddział pielęgnacyjo-opiekuńczy. Marzy o piżamie, bluzkach, rajstopach na rozmiar 152–158 cm lub S, a także kosmetykach do pielęgnacji cery dla nastolatków.

125 Mateusz, 10 lat – jest dzieckiem leżącym, całkowicie niesamodzielnym. Przydałyby mu się kolorowe body z krótkim i długim rękawem oraz piżamy na rozmiar 140 cm, a także zabawki interaktywne.

126. Mikołaj, 5 lat – bardzo lubi zabawy i przytulanie, uczy się chodzić. Przydałyby mu się kolorowe ubrania, np.: body z krótkim rękawem, piżamki w rozmiarze 110–122 cm oraz zabawki interaktywne.

127. Jakub, rok – chłopiec bardzo lubi być tulony, reaguje na zabawki interaktywne. Jego marzeniem jest zabawka interaktywna wykonana z różnych faktur, grająca i świecąca.

128. Wiktoria, 5 lat – lubi zabawy. Marzy o kolorowej pościeli w rozmiarze 160 × 200 cm z ulubionymi bohaterami z Myszki Miki lub Krainy lodu.

129. Alicja, 13 lat – interesuje się filmem i modą, jest wrażliwa i skryta. Chciałaby dostać kartę podarunkową do H&M.

130. Miłosz, 12 lat (brat Marcela) – interesuje się grami komputerowymi, językiem angielskim, należy do koła sportowego. Marzy o ciekawej grze komputerowej lub piłce do nogi.

131. Marcel, 12 lat (brat Miłosza) – interesuje się informatyką i nowościami komputerowymi, lubi grać w piłkę nożną. Marzy o rękawicach bramkarskich, rozmiar 10, i zestawie do badmintona.

132. Oliwia, 2 lata (siostra Majki) – jest bardzo żywiołowa, lubi bawić się lalkami. Marzy o piłce do skakania, lalce Barbie i sukience księżniczki na 104 cm.

133. Maja, 4 lata (siostra Oliwki) – chętnie spędza czas z młodszą siostrą, lubi zabawy ruchowe. Marzy o piłce do skakania, lalce Barbie lub sukience na 110 cm.

134. Wiktor, 7 lat (brat Emila) – interesuje się piłką nożną i grami komputerowymi. Marzy o rolkach w rozmiarze 32–35.

135. Emil, 13 lat (brat Wiktora) – interesuje się footballem, chciałby otrzymać dobrą piłkę do gry w nogę.

136. Weronika, 13 lat (siostra Karoliny) – lubi sport, gra w siatkówkę i pływa. Prosi o grę planszową Party Time.

137. Karolina, 11 lat (siostra Weroniki) – lubi pływać, rysować i śpiewać. Prosi o grę Alias Original.

138. Paulina, 17 lat – lubi się uczyć i dużo czyta. W wolnych chwilach piecze ciasta. Prosi o czarną torebkę listonoszkę.

139. Marek, 7 lat – uwielbia układać Lego. Prosi o klocki z serii Ninjago.

140. Fryderyk, 2 lata – pogodny chłopiec, lubi misie i przytulanki. Chciałby dostać klocki Duplo.

141. Gabriel, 8 lat – interesuje się samochodami, zwłaszcza rolniczymi, i piłką nożną. Chciałby dostać zabawkę maszynę rolniczą.

142. Mateusz, 18 lat – uwielbi wycieczki oraz sport. Chciałby otrzymać bon podarunkowy do sklepu Reserved lub Intersport.

143. Leon, 12 lat – lubi spędzać czas z rówieśnikami, interesuje się sportem. Chciałby otrzymać bon podarunkowy do sklepu Reserved.

144. Patrycja, 10 lat – interesuje się modą oraz sportem. Chciałaby otrzymać bon podarunkowy do sklepu Reserved.

145. Izabela, rok (siostra Kamilki) – wesoły, żywiołowy maluch, interesuje się otaczającym światem. Ucieszy się z zabawki odpowiedniej do wieku.

146. Kamila, 7 lat (siostra Izabeli) – lubi rysować, ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Reserved.

147. Krzysztof, 2 lata – jest ciekawy świata, marzy o Szczeniaczku Uczniaku, który pozwoli mu poznawać świat, https: https://www.hulahop.pl/fisher-price-szczeniaczek-uczniaczek-cjv64-811115/.

148. Amelia, 15 lat (siostra Marysi, Zosi, Karolinki) – typowa nastolatka, marzy o grze Sims 4.

149. Marysia, 12 lat (siostra Amelki, Zosi, Karolinki) – od dziecka uwielbia krowy, które nazywa krówkami, marzy o limitowanej (niebieskiej) edycji gry towarzyskiej 5 sekund.

150. Zosia, 12 lat (siostra Marysi, Amelki i Karolinki) – kocha psy, w przyszłości chciałaby pracować ze zwierzętami. Marzy o rolkach w rozmiarze 38.

151. Karolina, 10 lat (siostra Amelki, Marysi i Zosi) – uwielbia śpiewać i nagrywać swoje wykonania. Marzy o grze edukacyjnej Było sobie życie.

152. Agnieszka, 2 lata – najbardziej lubi układać klocki, z przyjemnością rysuje, chętnie się opiekuje ulubioną lalką. Agnieszka marzy o interaktywnej zabawce zwierzaku, dzięki któremu będzie mogła się bawić i uczyć: https://www.hulahop.pl/fisher-price-szczeniaczek-uczniaczek-cjv64-811115/.

153. Dominik, 4 lata (brat Bartka i Julii) – ciekawy świata, lubi spędzać czas ze starszym bratem i zabawy samochodzikami. Chciałby otrzymać duży samochód.

154. Bartek, 7 lat (brat Dominika i Julii) – lubi spędzać czas na boisku i bawić się na świeżym powietrzu. Marzy o deskorolce.

155. Julia, 9 lat (siostra Dominika i Bartka) – spokojna, wrażliwa, lubi bawić się lalkami. Marzy o deskorolce.

156. Adam, 7 lat (brat Kuby) – pogodny chłopiec, który lubi zabawy maskotkami, oglądać bajki i ich słuchać. Chciałby otrzymać dużego misia lub inną maskotkę.

157. Kuba, 17 lat (brat Adama) – fan piłki nożnej, pomaga w opiece nad młodszym bratem. Marzy o piłce do nogi lub karcie podarunkowej do Empiku.

158. Franciszek, 14 lat (brat Łucji) – lubi czytać, malować postacie fantasty i czytać książki o tej tematyce, od kilku lat ćwiczy zapasy. Marzy o książkach: To Stephena Kinga, Smocza straż i Zwierzoduchy Brandona Mulla.

159. Łucja, 6 lat (siostra Franciszka) – najczęściej bawi się w gotowanie i lekarza. Czeka na ciepłe dni, bo uwielbia jeździć na rowerze. Marzy o dobrze wyposażonym zestawie lekarskim do zabawy.

160. Jakub, 8 lat – jest pilnym uczniem, uczestniczy w terapiach dla dzieci z zespołem Aspargera. Interesują go przyroda, historia, pomoc medyczna i dinozaury. Marzy o zestawie klocków Lego Ninjago.

161. Martynka, 10 lat (siostra Majki i Lilianki) – lubi śpiewać i malować, interesuje się sztuką, muzyką oraz językiem polskim. Przydałyby się jej pełne sportowe buty w rozmiarze 34–35 cm, ucieszyłaby się też ze wspólnego prezentu-niespodzianki do zabawy z siostrami.

162. Maja, 8 lat (siostra Martynki i Lilianki) – lubi zabawy z muzyką i tańcem oraz jazdę na rowerze. Przydałyby się jej pełne sportowe buty w rozmiarze 28–29 cm, ucieszyłaby się też ze wspólnego prezentu-niespodzianki do zabawy z siostrami.

163. Lilianka, 4 lata (siostra Martynki i Majki) – lubi śpiewać i tańczyć. Marzy o zestawie fryzjerskim do zabawy z siostrami. Przydałyby się jej buty sportowe, rozmiar 25–26 cm.

164. Jakub, 10 lat – interesuje się piłką nożną, matematyką i programowaniem. Marzy o zdalnie sterowanym samochodzie, np.: https://jokomisiada.pl/product-pol-9676-Szybka-Wyscigowka-Buggy-naped-4-kola-pilot-RC0242-uniw. html?gclid=CjwKCAiA8vPUBRAyEiwA8F1oDDr8gXBKuVBncAOBhDCUb0kULIqqAAJlhbj0XC9W9ETzEEZ1CZWYCRoCDOcQAvD_BwE.

165. Natalia, 18 lat (siostra Martynki) – interesuje się modą, lubi słuchać muzyki. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Reserved.

166. Martynka, 11 lat (siostra Natalii) – uwielbia zabawy z rówieśnikami. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Reserved.

167. Maja, 10 lat (siostra Janka) – z przyjemnością rysuje, interesuje się sportem i lubi jeździć na łyżwach. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu CCC.

168. Janek, 12 lat (brat Majki) – jest zamknięty w sobie, interesuje się sportem. Chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu CCC.

169. Dominik, 13 lat – marzy o granatowym dresie na 164 cm lub butach sportowych, rozmiar 41.

170. Kornelia, 16 lat – uprawia siatkówkę, interesuje się filmem. Marzy o szarym lub białym dresie sportowym w rozmiarze S lub butach Adidas, rozmiar 38.

171. Patryk, 12 lat – gra w piłkę nożną, marzy o butach Adidas rozmiar 39.

172. Judyta, 15  – typowa nastolatka, marzy o jasnym albo białym dziewczęcym dresie, rozmiar 38, oraz o modnych, białych tenisówkach w rozmiarze 40–41.

173. Patrycja, 10 lat – interesuje się sportem, marzy o modnych, czarnych tenisówkach, rozmiar 37, oraz różowym lub czerwonym dresie rozmiar M.

174. Aniela, 2 lata (siostra Mateusza) – rezolutna, ciekawa świata dziewczynka. Ucieszy się z książeczki edukacyjnej, najlepiej piankowej lub z twardej tektury.

175. Mateusz, 6 lat (braciszek Anielki) – chłopiec dojrzały ponad wiek, lubi wszelkiego rodzaju układanki i klocki. Ucieszy się z puzzli bądź klocków Lego.

176. Michał, 15 lat (brat Kasi, Andrzeja i Ani) – jest cichym chłopcem, pomaga w opiece nad młodszym rodzeństwem. Jego marzeniem jest strategiczna lub wojenna gra komputerowa.

177. Kasia, 12 lat (siostra Michała, Andrzeja i Ani) – dobrze się uczy, jest uczynna i sympatyczna. Marzy o nowej młodzieżowej torbie.

178. Andrzej, 9 lat (brat Michała, Kasi i Ani) – wesoły chłopiec, którego wszędzie pełno. Marzy o piłce nożnej lub czymkolwiek związanym ze sportem i aktywnością, np. deskorolce.

179. Ania, 5 lat (siostra Andrzeja, Kasi i Michała) – delikatna, pupilek rodziny, marzy o zabawkowej zastawie stołowej. Ucieszyłaby się również z lalki bądź większej maskotki.

180. Adam, 10 lat – cichy i spokojny chłopiec, który lubi zabawy na dworze. Chciałby pistolet Nerf oraz edukacyjną grę dla całej rodziny.

181. Maja, 5 lat (siostra Nikolasa) – lubi oglądać bajki i bawić się na podwórku. Chciałaby dostać bajkę na DVD Barbie i Akademia Księżniczek lub Dzwoneczek i zaginiony skarb.

182. Nikolas, 7 lat (brat Majki) – jest bardzo aktywnym i radosnym dzieckiem, uwielbia układać klocki Lego. Chciałby dostać Lego Star Wars lub samoloty.

183. Stella, 15 lat (siostra Wojtka i Jana) – typowa nastolatka, lubi śpiewać. Chciałaby otrzymać koszulkę, rozmiar 170–176 cm: https://m.zalando.pl/guess-core-t-shirt-z-nadrukiem-blanctrue-white-gu123g03v-a11.html.

184. Wojtek, 2 latka (brat Stelli i Janka) – najmłodszy z rodzeństwa, przydałby mu się komplet: http://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0568414001.html.

185. Janek, 13 lat – brat Stelli i Wojtka, wolny czas najchętniej spędza na podwórku, marzy o koszulce na lato, rozmiar S: https://m.zalando.pl/levi-s-t-shirt-z-nadrukiem-graphic-white-le222o00t-a11.html.

186. Iga, 13 lat (siostra Kacpra) – lubi konie, jest wesoła i pogodna. Marzy o bluzie z koniem, rozmiar 152 cm.

187. Kacper, 10 lat (brat Igi) – dobrze się uczy, marzy o dronie.

188. Karolina, 16 lat – sympatyczna, otwarta nastolatka, marzy o karcie podarunkowej do sklepu Cropp lub Reserved.

189. Amelia, 12 lat – jest nieśmiała, chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Reserved lub H&M

190. Marta, 7 lat (siostra Bartosza i Ani) – wesoła, lubi malować i rysować. Marzy o akcesoriach plastycznych.

191. Bartosz, 12 lat (brat Marty i Ani) – otwarty, bardzo rozmowny, marzy o tablecie.

192. Ania, 10 lat (siostra Marty i Bartosza) – jest spokojna i lubi spędzać czas z rodzeństwem. Chciałaby bon podarunkowy do sklepu Reserved lub H&M.

193. Oliwia, 10 lat – lubi pływać i bawić się lalkami. Marzy o dziewczęcej torebce na szerokim pasku.

194. Daniel, 5 lat – jest fanem piłki nożnej i lubi układać klocki. Marzy o samochodzie Lego.

195. Julia, 5 lat – jest energiczna i ma pogodne usposobienie. Marzy o pościeli z bohaterami filmu Kraina lodu.

196. Michał, 11 lat (braciszek Dominika) – lubi układać klocki Lego. Chciałby otrzymać np. samochód Lego.

197. Dominik, 16 lat (brat Michałka) – interesuje się muzyką i grami komputerowymi. Marzy o dużych słuchawkach do słuchania muzyki.

198. Krystian, 13 lat (brat Martynki) – chłopcu zmarła ukochana babcia, która go wychowywała. Uwielbia piłkę nożną. Chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu H&M.

199. Martynka, 7 lat (siostra Krystianka) – mała, radosna dziewczynka, której zmarła babcia, sprawująca nad nią opiekę. Ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu Smyk oraz słodkości.

200. Paweł, 11 lat – chłopcu zmarł tata, mieszka z wujkiem. Uwielbia komputery, ale i czasem pobiegać za piłką na podwórku. Ucieszy się z bonu podarunkowego do Empiku i słodyczy.

201. Adaś, 9 lat – chłopiec, którego wychowuje dziadek, stracił ukochaną babcię. Jest opóźniony intelektualnie wobec rówieśników, ale bardzo pogodny i chętny do poznawaniu świata. Ucieszy go grająca i świecąca zabawka edukacyjna na około 7 lat.

202. Jan, 16 lat (brat Stasia) – stracił mamę. Jest spokojnym nastolatkiem, lubi grać w gry komputerowe i w piłkę nożną na podwórku. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu z ubraniami, np. Cropp.

203. Staś, 18 lat (brat Janka) – wychowuje się bez mamy, która zmarła po długiej chorobie. Uwielbia sport i tak jak brat ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu z ubraniami, np. Cropp.

204. Patryk, 17 lat – lubi czytać książki. Kilka lat temu stracił mamę. Z powodu czytelniczej pasji najbardziej ucieszy się z karty podarunkowej do księgarni, gdzie będzie mógł sobie wybrać interesujące lektury.

205. Julia, 13 lat (siostra Ani) – straciła mamę. Bardzo lubi się uczyć i spędzać czas z koleżankami. Ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu z ubraniami.

206. Ania, 19 lat (siostra Julki) – kilka lat temu zmarła jej mama. Bardzo lubi modę, stąd najbardziej ucieszy ją bon do sklepu z ubraniami

207. Aleksander, 13 lat – cichy i trochę nieśmiały chłopiec. Przydadzą mu się nowe ubrania, dobrym prezentem będzie zatem bon do sklepu odzieżowego, np. Cropp.

208. Adaś, 14 lat – wychowuje go samotnie mama, jest zapalonym piłkarzem, rozpoczął grę w klubie, uwielbia też kibicować. Marzy o bezprzewodowym głośniku lub dresie sportowym w rozmiarze S/M lub grze Kunter Straik na program Steam.

209. Adam, 17 lat (brat Marcela) – w wyniku ciężkiej choroby zmarła mu mała siostrzyczka. Ma drobne problemy z nauką, ale wspólnie z mamą i nauczycielami stara się dogonić rówieśników. Ucieszy go karta podarunkowa do sklepu odzieżowego, np. Cropp.

210. Marcel, 4 lata (braciszek Adama) – wszędzie go pełno, ostatnio uwielbia motoryzację. Chciałby dostać zabawki z serii Strażak Sam lub Psi patrol. Uwielbia słodycze!

211. Zosia, 18 lat (siostra Jurka) – ostatni rok był dla niej trudny, ponieważ straciła ukochanego tatę i poszła do nowej szkoły. Jest ambitną, utalentowaną artystycznie, ale i pełną poczucia humoru nastolatką. Ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu Zalando, uwielbia też słodycze.

212. Jurek, 12 lat (brat Zosi) – radosny chłopiec, który musiał bardzo wydorośleć, gdy stracił ukochanego tatę. Bon do sklepu z zabawkami Toys4Us sprawi, że razem z najbliższymi wybierze się na zakupy i wybierze coś, co spodoba mu się najbardziej. Lubi także słodycze!

213. Patryk, 15 lat (brat Roksany i Kingi) – rozmowny i wesoły chłopiec. Wychowuje się bez taty, który zmarł po ciężkiej chorobie. Ucieszy go karta do gry na Xbox One Battlefield 1 i coś słodkiego.

214. Roksana, 16 lat (siostra Patryka i Kingi) – wesoła, pełna życia, trudno ją zatrzymać w jednym miejscu. Wychowuje się bez taty. Przyjemność jej sprawi karta podarunkowa do sklepu z ubraniami oraz coś słodkiego.

215. Kinga, 18 lat (siostra Patryka i Roksany) – wychowuje się bez taty. Bardzo troszczy się o swoje rodzeństwo. Uwielbia czesać siebie i innych, ucieszy się z karty podarunkowej do Rossmana. Lubi słodycze.

216. Aleksander, 5 lata – troszkę nieśmiały i zamknięty w sobie maluch. Praktycznym i miłym prezentem będzie dla niego karta podarunkowa na nowe ubranka do sklepu Reserved i coś słodkiego.

217. Hania, 10 lat (siostra Zuzi) – wesoła, towarzyska dziewczynka, która uwielbia się stroić, ucieszą ją zatem karta do sklepu Smyk i słodycze.

218. Zuzia, 3 lata (siostra Hani) – słodka, wesoła, nieco nieśmiała dziewczynka. Ucieszy się z karty do sklepu Smyk i słodyczy.

219. Antoni, 6 lat – maluch, którego wszędzie pełno. Radość sprawią mu klocki Lego Ninjago.

220. Agnieszka, 19 lat (siostra Dagmary i Pawła) – jest odpowiedzialną starszą siostrą, wychowuje się bez mamy. Będzie szczęśliwa, gdy dostanie kartę podarunkową do sklepu H&M i coś słodkiego.

221. Paweł, 16 lat (brat Agnieszki i Dagmary) – uwielbia muzykę i sport. Jego mama zmarła po długiej chorobie. Ucieszą go karta podarunkowa do sklepu H&M i słodycze.

222. Dagmara, 15 lat (siostra Agnieszki i Pawła) – jej mama zmarła po długiej chorobie. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu H&M i słodycze.

223. Franek, 6 miesięcy – słodki maluch, którego ucieszy karta podarunkowa do sklepu Smyk oraz coś słodkiego.

224. Antosia, 4 lata – wesoły, słodki szkrab. Ucieszy ją karta podarunkowa sklepu Smyk oraz coś słodkiego.

225. Joanna, 19 lat – niedawno straciła mamę, zajmuje się nią starsza siostra. Choć jest jej trudno, ma wiele planów i marzeń na przyszłość – między innymi, by zostać technologiem żywności. Marzy o bonie podarunkowych do sklepu H&M.

226. Daniel, 16 lat (brat Wojtka) – wychowuje się bez taty. Jest wrażliwym, mądrym i odpowiedzialnym nastolatkiem. Chciałby otrzymać kartę podarunkową do sklepu TK Maxx. Uwielbia też słodycze.

227. Wojtek, 17 lat (brat Daniela) – wychowuje się bez taty, jest bardzo opiekuńczy wobec młodszego brata. Jest fanem piłki nożnej. Chciałby otrzymać kartę podarunkową do sklepu TK Maxx. Uwielbia słodycze.

228. Zosia, 7 lat (siostra Zuzi) – wychowuje się bez taty. Spokojna, raczej nieśmiała i troszkę zamknięta w sobie. Ucieszy się z hulajnogi trójkołowej na wzrost 110–116 cm w kolorze pudrowym, różowym lub miętowym i ze słodyczy.

229. Zuzia, 12 lat (siostra Zosi) – wychowuje się bez taty. Jest opiekuńczą i odpowiedzialną starszą siostrą. Ucieszą ją powerbank i coś słodkiego.

230. Sebastian, 15 lat (brat Weroniki) – wychowuje się bez taty, ma młodszą siostrzyczkę i kochającą mamę. Uwielbia i trenuje piłkę nożną. Chciałby dostać słuchawki do uszu lub bon podarunkowy do H&M oraz coś słodkiego.

231. Weronika, 6 lat (siostra Sebastiana) – wychowuje się bez taty. Jest pełną radości i energii dziewczynką. Weronika marzy o lalce Barbie i słodyczach.

232. Eliza, 15 lat (siostra Zuzi) – wychowuje się bez taty. Uwielbia sport, trenuje pływanie, lubi też zajęcia plastyczne. Ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu Empik i coś słodkiego.

233. Zuzia, 9 lat (siostra Elizy) – wychowuje się bez taty. Interesuje się muzyką, uczy się grać na pianinie. Chciałaby dostać bluzę http://wydrukowane.com.pl/pl/p/Bluza-SUBJECT-A2-runners/1683, książkę Więzień labiryntu Lek na śmierć oraz słodycze.

234. Julia, 13 lat – wychowuje się bez mamy. Jest trochę nieśmiała, blisko związana ze swoim tatą. Ucieszy ją karta podarunkowa na ubrania, lubi też slodycze.

235. Ewa, 17 lat (siostra Martynki) – wychowuje się bez mamy, jest skryta i zamknięta w sobie. Uwielbia czytać. Ucieszyły się z karty podarunkowej do sklepu z ubraniami oraz słodyczy.

236. Martynka, 13 lat (siostra Ewy) – wesoła i towarzyska dziewczynka, która wychowuje się bez mamy. Ucieszy ją bon podarunkowy do sklepu z ubraniami oraz coś słodkiego.

237. Tymon, 9 lat – jego starszy braciszek zmarł po długiej chorobie. Tymek jest wesoły, ruchliwy i inteligentny. Marzy o granatowych płetwach do nurkowania Aqua-Speed Wombat Kid, rozmiar 32–37: https://www.sportbazar.pl/pletwy-aqua-speed-wombat-kid-granatowe-11-3032,3,1773,72945. Uwielbia słodkości.

238. Tomek, 19 lat – wychowuje się bez taty. Uwielbia sport, gra w piłkę nożną, stąd ucieszy go strój sportowy, koszulka lub spodenki na 180 cm wzrostu. Ucieszy się też ze słodyczy.

239. Agnieszka, 17 lat (siostra Dominika) – uwielbia towarzystwo rówieśników i zajęcia artystyczne. Jej tata zmarł kilka lat temu po długiej chorobie. Ucieszy ją karta podarunkowa do sklepów odzieżowych, najbardziej H&M, oraz coś słodkiego.

240. Dominik, 17 lat (brat Agnieszki) – kilka lat temu nagle zmarła mu mama. Lubi spędzać czas z rówieśnikami, rozmawiać o sporcie. Ma fantastyczne poczucie humoru. Ucieszy go karta podarunkowa do sklepów odzieżowych, najbardziej H&M, oraz coś słodkiego.

241. Patryk, 10 lat – kilka lat temu stracił tatę. Jest cichym, spokojnym dzieckiem, pasjonuje się wszystkim, co związane z transportem kolejowym, czyli pociągami, tramwajami itp. Ucieszy go sterowany helikopter.

242. Patryk, 20 lat (brat Tomka i Dawida) – wychowuje się bez taty. Jest wysportowanym młodym mężczyzną, uprawia parkour. Najbardziej ucieszy go książka Teoria wszystkiego Stephena Hawkinga oraz coś słodkiego.

243. Dawid, 18 lat (brat Patryka i Tomka) – wychowuje się bez taty. Jest wysportowany, trenuje piłkę nożną. Najbardziej ucieszy go coś do ubrania, dżinsy slim na 168 cm oraz coś słodkiego.

244. Tomek 17 lat (brat Patryka i Dawida) – wychowuje się bez taty. Jest bardzo ambitny i lubi się uczyć. Najbardziej ucieszy go bluza z kapturem na 188 cm.

245. Alan, 8 lat (przyrodni brat Sebastiana) – niedawno zmarł mu tata. Wychowuje go mama, z którą chłopiec jest blisko związany. Jego marzeniem są karta podarunkowa do H&M oraz słodycze.

246. Sebastian, 19 lat (przyrodni brat Alana) – niedawno zmarł mu tata. Jest raczej nieśmiałym, ale bardzo odpowiedzialnym nastolatkiem. Ucieszy go bon upominkowy do H&M i coś słodkiego.

247. Maciek, 17 lat – chłopcu zmarł tata. Uwielbia czytać i grać na komputerze. Ucieszy go https://stylion.pl/Lenonki-zloto-czarne-449?gclid=CjwKCAiAlL_UBRBoEiwAXKgW5w1JkLoxvm7BaHh5wOEvrUdfCoy2vpIrT5Bs07qM2Cs9E-ZtdQ1KHhoCx0YQAvD_BwE, http://www.empik.com/karta-survivalowa-czarna-gm-gadget-master,p1109768167,gadzety-p?gclid=CjwKCAiAlL_UBRBoEiwAXKgW54zu2p0wu3xixvi292AoICUFXOJrjQwchCNNwv65YqUVsdyH441JSxoCOHEQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds, https://www.toys4boys.pl/swiecace-sznurowki-led-item8212. html#/24-kolor-czerwony. Lubi też słodycze.

248. Klaudia, 19 lat – wychowuje się bez mamy, opiekuje się nią ciocia. Uwielbia czytać. W prezencie chciałaby dostać kartę podarunkową do Rossmana i coś słodkiego.

249.Kinga, 14 lat – wszędzie jej pełno, uwielbia się bawić i rysować. Ucieszą ją dodatki do Simsów Przygoda w dżungli oraz słodycze.

250. Remek, 9 lat (brat Wiktora) – wychowuje się bez mamy. Wesoły chłopiec, bardzo przywiązany do taty. Interesuje się, podobnie jak jego młodszy brat, grami Minecraft, Angry birds i Pokemony. Ucieszy go karta podarunkowa do sklepu Smyk. Lubi także słodycze.

251. Wiktor, 6 lat (brat Remka) – wychowuje się bez mamy. Jest radosnym chłopcem, który wraz z bratem lubi grać w Minecrafta, Angry birds i Pokemony. Ucieszy go karta podarunkowa do sklepu Smyk. Chciałby także otrzymać coś słodkiego.

252. Jakub, 9 lat – chłopiec jest nieśmiały i zamknięty w sobie. Marzy o karcie do sklepu Reserved oraz słodyczach.

253. Maja, 10 lat – uwielbia zwierzęta, jest rozmowna, otwarta i wesoła. Marzy o karcie do sklepu Reserved oraz słodyczach.

254. Michał, 14 lat (brat Wiktorii) – kilka lat temu zmarł mu tata, a niedawno również mama, oboje po ciężkiej chorobie. Opiekuje się nim starsza siostra. Chłopiec jest bardzo doświadczony przez los, ale ma też dziecięce pasje: piłkę nożną, majsterkowanie. Chciałby dostać bon podarunkowy do sklepu Decathlon i słodycze.

255. Wiktoria, 21 lat (siostra Michała) – straciła rodziców, którzy zmarli po długiej chorobie. Zajmuje się młodszym bratem. To odpowiedzialna i mądra dziewczyna, która wiele przeszła. Ucieszy ją karta podarunkowa sklepu Reserved oraz coś słodkiego.

256. Mateusz, 10 lat (brat Julii) – stracił mamę. Uwielbia przyrodę, świat i zwierzęta, szczególnie dinozaury. Ucieszą go gry planszowe i książki, a do nich coś słodkiego.

257. Julia, 8 lat (siostra Mateusza) – straciła mamę. Uwielbia się bawić lalkami i słuchać opowieści, dlatego ucieszą ją książki dla dziewczynek oraz słodkości.

258. Kamil, 9 lat (brat Oli) – chłopcu zmarła mama. Uwielbia grać w piłkę nożną, chciałby otrzymać kartę upominkową do sklepu Decathlon oraz słodycze.

259. Ola, 18 lat (siostra Kamila) – straciła mamę. Jest spokojną, wyważoną dziewczyną, uwielbia czytać książki. Ucieszy ją bon podarunkowy do H&M i coś słodkie

260. Jagoda, 13 lat (siostra Alberta) – niedawno straciła mamę, troszczy się o nią ukochana babcia. Dziewczynka ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Decathlon i słodkości.

261Albert, 15 lat (brat Jagody) – niedawno stracił mamę, troskliwie opiekuje się nim babcia. Chłopiec z radością wykorzysta bon podarunkowy do sklepu Decathlon. Uwielbia też słodycze.

262. Julia, 19 lat – bardzo spokojna, unika towarzystwa koleżanek, wychowuje ją mama. Julia choruje na cukrzycę, ma nieprzeciętne zdolności plastyczne i matematyczne. Ucieszy ją karta podarunkowa do Empiku.

263. Marta, 10 lat (siostra Hani) – niedawno stariła mamę oraz  ukochanego dziadka, Ucieszy się z dodatku do gry: Sims 4 zestaw 6 Przygoda w dżungli (PC) oraz słodyczy.

264. Hania, 8 lat (siostra Marty) – niedawno straciła mamę oraz ukochanego dziadka. Hania marzy o karcie podarunkowej do sklepu Smyk i słodkościach.

265. Weronika, 17 lat – straciła mamę, sama również jest bardzo chora. Wymaga wsparcia oddechowego respiratorem, szczególnie w nocy. Ucieszy ją bon podarunkowy

266. Zosia, 12 lat – straciła tatę, wychowuje ją mama. Zosia jest rezolutna, wesoła i mądra. Bardzo chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu New Yorker oraz słodycze.

267. Amelia, 12 lat (siostra Filipa) – straciła tatę, wychowuje ja mama. Jest bardzo skromna, świetnie się uczy i pomaga w domu. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu H&M.

268. Filip, 9 lat (brat Amelki) – wychowuje go mama. Filip to żywe srebro, wszystko go interesuje. Bardzo lubi grać w piłkę nożną i bawić się w podchody. Chciałby dostać kartę podarunkową do H&M.

269. Paulina, 5 lat (siostra Jasia i Julki) – niedawno straciła tatę. Jest wesoła i sympatyczna. Lubi się bawić, dlatego marzy o zestawie medycznym, np. Doktorkoffer mit Handy, lub mikrofonie, który wzmacnia głos.

270. Julka, 12 lat (siostra Pauliny i Jasia) – niedawno straciła tatę. Bardzo wesoła i sympatyczna dziewczynka, jej pasją jest wspinaczka oraz jazda konna. Julka chciałaby dostać kantar z uwięzem i inne akcesoria jeździeckie.

271. Jaś, 14 lat (brat Pauliny i Julki) – niedawno stracił tatę. Jest zagorzałym kibicem piłki nożnej i sam lubi grać. Marzy o butach piłkarskich Turfy Nike rozmiar 44 oraz słodyczach.

272. Ksawery, 5 lat (brat Maksyma i Wiktora) – zmarła mu mama. Jest ciekawy świata, energiczny, dociekliwy i pyta o wszystko. Fascynują go pojazdy oglądane w Oktonautach, ulubionym filmie. Ucieszyłaby go maska i rurka do nurkowania lub karta podarunkowa do sklepau Decathlon.

273. Maksym, 9 lat (brat Ksawerego i Wiktora) – bardzo wrażliwy, najlepszy uczeń w drugiej klasie, zapalony piłkarz i kibic piłki nożnej. Trenuje ją w klubie Cygnus w Przywidzu. Wie wszystko na temat klubów i piłkarzy z Polski i Europy. Najbardziej lubi Juventus Turyn i piłkarza Paula Dybalę. Ucieszyłyby go buty piłkarskie rozmiar 40 lub karta podarunkowa do Decathlonu.

274. Wiktor 3 lata (brat Maksyma i Ksawerego) – najmłodszy z rodzeństwa, jeszcze nie mówi, ale wszystko rozumie, zapatrzony w starszych braci rozrabiaka. Ucieszy się z hulajnogi lub karty podarunkowej do sklepu Decathlon.

275. Konrad, 9 lat (młodszy brat Wiktorii) – niedawno stracił mamę. Uwielbia piłkę nożną i marzy o karcie podarunkowej do sklepu Smyk i słodyczach.

276. Wiktoria, 18 lat (starsza siostra Konrada) – bardzo opiekuńcza, kocha jazdę konną i marzy, by zostać weterynarzem. Ucieszy ją bon podarunkowy do sklepu Bershka oraz słodycze.

277. Ola, 13 lat – po śmierci mamy wychowuje ją tata i dziadek. Ciekawa świata dziewczynka, lubi jazdę na hulajnodze i rolkach. Marzy o bonie podarunkowym do sklepu H&M oraz słodyczach.

278. Jagoda, 3 lata (siostra Jaśminki) – niedawno straciła tatę. Przez domowników zwana Jeżyną, energiczna i zdecydowana, uśmiechem i blond loczkami kradnie każde serce. Marzy o zabawkach z serii Blaze i mega maszyny oraz słodkościach.

279. Jaśmina, 8 lat (starsza siostra Jagody) – z wielką pasją tańczy i gotuje, używając mnóstwa pikantnych przypraw. Lubi rysować i świetnie pływa. Ucieszą ją artykuły plastyczne do kreatywnych robótek.

280. Dominika, 9 lat (siostra Lenki i Aleksa) – najstarsza z trójki rodzeństwa, niedawno straciła tatę. Trenuje gimnastykę artystyczną, którą lubi ponad wszystko. Chciałaby dostać lalkę L.O.L Surprise.

281. Lena, 4 lata (siostra Dominiki i Aleksa) – bardzo lubi układać puzzle i bawić się małymi lalkami i domkiem dla lalek. Ucieszą ją zabawki edukacyjne lub karta do sklepu Smyk.

282. Alex, roczek (braciszek Dominiki i Lenki) – wesoły i ciekawy życia. Ucieszy go zabawka edukacyjna odpowiednia do wieku oraz coś słodkiego.

283. Kacper, 3 lata (brat Pawła) – stracił ukochaną babcię, opiekuje się nim mama. Bardzo wesoły, lubi się bawić klockami, układankami i autkami. Ucieszy się z zabawek edukacyjnych adekwatnych do wieku oraz słodyczy.

284. Paweł, 7 lat (brat Kacpra) – ciekawy świata chłopiec, wesoły, lubi się bawić z braciszkiem. Ucieszy się z klocków lego dla siedmiolatka.

285. Mateusz, 17 lat – uczy się gry na różnych instrumentach, marzy o mikrofonie dynamicznym Behringer XM8500.

286. Jakub, 13 lat – otrzymał od sąsiadów komputer, marzy o myszce Trust gxt101. Chciałby też dostać laser do zabawy z kotem – można go kupić w sklepie zoologicznym.

287. Aleksander, 16 lat – zapalony sportowiec, chciałby otrzymać męską saszetkę na ramię firmy Reebok, Adidas lub Nike.

288. Kacper, 16 lat (brat Czesia i Maćka) – uczynny, pilny uczeń. Marzy mu się czarna kurtka wiosenna oraz sportowa bluza w rozmiarze M.

289. Czesław, 18 lat (brat Maćka i Kacpra) – nad wyraz rozsądny młody człowiek, pomaga w lekcjach młodszym braciom. Marzy o czarnej wiosennej kurtce i sportowej bluzie, rozmiar M.

290. Maciej, 11 lat (brat Czesława i Kacpra) – najmłodszy z braci. Chciałby otrzymać kurtkę i bluzę na rozmiar 140 cm.

291. Joseph, 13 lat (brat Mellanie) – bardzo ambitny, cieszy się z każdego drobiazgu. Marzy o Paysafecard.

292. Mellanie, 11 lat (siostra Josepha) – uwielbia modne lale. Chciałaby mieć lalkę L.O.L. Surprise z serii Big Sisters lub Pets.

293. Kaja - 17 lat, - marzy o bonie podarunkowy do sklepów Bershka lub Pull&Bear

294. Izabela, 15 lat (siostra Marka) – uczęszcza na zajęcia sportowe i taneczne. Marzy o czarnej sportowej torbie na ramię.

295. Marek, 16 lat (brat Izabeli) – kocha kino i bowling. Radość sprawi mu szkolny plecak: czarny z wieloma skrytkami oraz wejściówka do kina lub na bowling w Gdyni.

296. Malwina, 6 lat (siostra Tymoteusza i Bartka) – uwielbia tworzyć różne formy, marzy o shopkinsach lub ciastolinie.

297. Tymoteusz, 15 lat (brat Malwinki i Bartka) – skromny, młody człowiek, dobrze się uczy. U cieszy się z bonu podarunkowego do sklepu odzieżowego.

298. Bartek, 17 lat (brat Malwinki i Tymka) – opiekuje się młodszym rodzeństwem, ambitny, zamknięty w sobie. Marzy o bonie podarunkowym do sklepu odzieżowego.

299.  Wojciech, rok (brat Aleksandry) – lubi się bawić zabawkami wydającymi dźwięk, ucieszy się z zabawki edukacyjnej.

300. Aleksandra, 2,5 roku (siostra Wojtka) – lubi układać klocki, bawić się misiami. Marzy o klockach, słodyczach i soczkach dla dzieci.

301. Oliwia, 10 lat – uwielbia Harry’ego Pottera i wszystkzwiązane. Marzy o o, co z nim serii książek Harry Potter.

302. Mario, 8 lat – uwielbia grać w piłkę nożną. Chciałby otrzymać coś związanego z tą dyscypliną sportu.

303. Jakub, 5 lat (brat Karoliny, Mateusza i Michała) – uwielbia bawić się w wyścigi. Chciałby dostać samochody.

304. Karolina, 9 lat (siostra Jakuba, Mateusza, Michała) – lubi bawić się w dom i rysować. Marzy o klockach Lego Friends.

305. Mateusz, 13 lat (brat Jakuba, Karolinki i Michała) – lubi wymyślać nowe konstrukcje z Lego. Marzy o zestawie tych klocków.

306. Michał, 16 lat (brat Mateusza, Karoliny i Jakuba) – tworzy budowle przestrzenne. Marzy o klockach konstrukcyjnych dla nastolatków.

307. Weronika, 18 lat (siostra Piotra) – marzy o kosmetykach dla dziewcząt, np. Under Twenty..

308.Piotr, 14lat (brat Weroniki) – interesuje się samolotami. Marzy o bluzie z kapturem i spodniach dresowych na 164 cm.

309. Stanisław, 8 lat (brat Marii) – interesuje się anatomią człowieka, kosmosem i konstrukcjami z klocków Lego. Marzy o bawełnianej koszulce z krótkim i długim rękawem oraz spodniach dresowych na 140 cm.

310. Maria, 13 lat (siostra Stasia) – lubi zwierzęta, najbardziej konie i koty. Marzy o kosmetykach dla dziewcząt.

311. Karolina, 14 lat – interesuje się modą. Chciałaby dostać kosmetyki.

312. Łukasz, 12 lat – interesuje się piłką nożną i motoryzacją. Marzy o kosmetykach dla chłopców: dezodorancie, żelu do mycia, kosmetykach przeciwtrądzikowych.

313. Mateusz, 17 lat (brat Malwinki i Klaudii) – interesuje się sportem, ucieszy się z bonu do sklepu sportowego.

314. Malwina, 13 lat (siostra Mateusza i Klaudii) – interesuje się sportem i muzyką. Przyjemność sprawi jej bon podarunkowy do sklepu odzieżowego.

315. Klaudia, 7 lat (siostra Malwiny i Mateusza) – jest ciekawa świata i ma wszechstronne zainteresowania. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu odzieżowego.

316. Maksym, 16 lat – interesuje się sportem. Ucieszy się z karnetu na siłownię w Wałbrzychu.

317. Kaja, 9 lat – ciekawa świata. Ucieszy się z bonu podarunkowego do sklepu z odzieżą.

318. Tomasz, 2 lata – chłopiec jeszcze nie mówi, lubi zabawy ruchowe. Marzy o wozie strażackim na baterię.

319. Łucja, 9 lat (siostra Lidii i Kacpra) – uśmiechnięta i radosna, uczy się tańca baletowego. Marzy o lalce w zestawie Enchantimals najchętniej z lemurkiem (ma już z króliczkiem i flamingiem).

320. Lidia, 11 lat (siostra Łucji i Kacpra) – jest dynamiczna i radosna, lubi, rysować, uczy się tańca baletowego. Marzy o zestawie kreatywnym do projektowania modelek Top Model Dance oraz kredkach lub klockach Lego Friends.

321. Kacper, 17 lat (brat Łucji i Lidii) – interesują go programy popularnonaukowe i historyczne. Chciałby otrzymać kartę podarunkową do sklepu Cropp lub Reserved.

322. Katarzyna, 9 lat (siostra Aleksandry i Bartosza) – interesuje się sportem, muzyką i przyrodą. Marzy o karcie podarunkowej do sklepu 5, 10, 15.

323. Aleksandra, 11 lat (siostra Kasi i Bartka) – interesuje sportem, muzyką i przyrodą. Marzy o karcie podarunkowej do sklepu z odzieżą.

324. Bartosz, 13 lat (brat Oli i Kasi) – interesuje się piłką nożną, marzy o karcie podarunkowej do sklepu Cropp.

325. Zuzanka, 9 lat – lubi zabawy maskotkami i lalkami. Uwielbia gry planszowe i układać puzzle. Marzy o lalce.

326. Michał, 9 lat – lubi bawić się klockami Lego, uczęszcza na zajęcia z piłki nożnej. Marzy o zestawie Lego Star Wars.

327. Piotr, 13 lat – energiczny, wesoły, jest fanem piłki nożnej, a jego ulubiona drużyna to FC Barcelona. Marzy o grze komputerowej odpowiedniej do wieku.

328. Oliwka, 16 lat (siostra Natalki) – lubi wycieczki i słuchać muzyki. Marzy o słodyczach Bean Boozled lub t-shircie Gucci.

329. Natalia, 4 lata (siostra Oliwki) – uwielbia rysować, układać konstrukcje z klocków Lego oraz zabawy ze zwierzętami. Marzy o muzycznym twisterze – zręcznościowej macie do tańczenia.

330. Paweł, 2 lata – bardzo lubi samochody oraz wszelkie inne pojazdy. Marzy o napędzanych autkach lub innej zabawce interaktywnej.

331. Karol, 6 lat – jest urodzonym, kreatywnym budowniczym. Marzy o klockach Lego Ninjago.

332. Aleksandra, 12 lat – uwielbia śpiewać i tańczyć. Marzy o macie do tańca i zestawie do karaoke.

333. Milena, 6 lat – odważna i miła uwielbia układać klocki. Marzy o Lego.

334. Patrycja, 11 lat – interesuje się żeglarstwem, chciałaby otrzymać pastele do rysowania i słodycze.

335. Dominika, 12 lat – interesuje się muzyką, uczy się gry na flecie, lubi czytać. Marzy o grze planszowej, książce lub czymś bezpośrednio związanym z muzyką.

336. Dawid, 7 lat (brat Zuzi) – lubi zabawki twórcze i konstruować budowle z klocków. Ucieszyłyby go klocki, samochód lub tor wyścigowy.

337.  Zuzia, 11 lat (siostra Dawida) – uczęszcza na zajęcia z baletu i tańca towarzyskiego, lubi rysować. Przyjemność sprawi jej książka Różowe baletki Beatrice Masini, coś do rysowania lub zestaw koralików do robienia bransoletek.

338. Patryk, 10 lat (brat Amelki) – lubi czytać, bawić się klockami i grać w planszówki. Ucieszy się książki, przyborów do rysowania, piłki lub modelu do sklejania.

339. Amelia, 5 lat (siostra Patyka) – lubi bawić się z bratem, lubi lalki i rysowanie. Przyjemność sprawiłoby jej Pudło nie nudno (np. Mali artyści lub inne) lub lalka z możliwością przebierania jej.

340. Filip, 7 lat (brat Julii, Wiktorii i Dawida) – uwielbia sport, zwłaszcza piłkę nożną. Marzy o stroju sportowym, na 8 lat (146 cm) lub piłce do nogi.

341. Julia, 14 lat (siostra Filipa, Wiktorii i Dawida) – marzy o karcie podarunkowej do sklepu Cropp.

342. Wiktoria, 16 lat (siostra Filipa, Julki i Dawida) – marzy o karcie podarunkowej do sklepu Cropp.

343. Dawid, 17 lat (brat Filipa, Julki i Wiktorii) – pomaga w opiece nad młodszym rodzeństwem. Marzy o karcie podarunkowej do sklepu Cropp.

344. Damian, 6 lat (brat Jakuba) – lubi sport, chciałby otrzymać strój sportowy na 140 cm lub piłkę do nogi.

345. Jakub, 14 lat (brat Damiana) – interesuje się sportem. Ucieszy się z piłki do siatkówki.

346. Bartosz, 12 lat (brat Patryka) – spokojny nastolatek. Chciałby otrzymać kartę podarunkową do sklepu Cropp.

347. Patryk, 13 lat (brat Bartosza, pomaga w opiece nad młodszym bratem, chciałby otrzymać kartę podarunkową do sklepu Cropp.

348. Karolina, 12 lat – empatyczna dziewczynka, która pomaga innym, uwielbia gry planszowe. Marzy o kartce z życzeniami, torach Lego City https://mojeklocki24.pl/pl/klocki-lego-city/169-lego-7499-elastyczne-tory-5702014730380.html?gclid=CjwKCAiA24PVBRBvEiwAyBxf-YzCOqE0QPmhzmWdhXmCRShpzIgkr3D52kq_1X4Vb5HUtN4CXgy2JhoCP6wQAvD_BwE i pluszowym łosiu https://www.swiatkarm.pl/trixie-los-pluszowy,produkt,18397.html.

349. Wiktor, 15 lat (brat Norberta) – interesuje się piłką nożną i grami logicznymi. Marzy o koszulce, rozmiar M:https://www.newbadline.com/product-pol-1617-T-SHIRT-CRIME-WHITE.html

i https://www.newbadline.com/product-pol-1319-T-SHIRT-NEW-ICON-WHITE.html.

350. Norbert, 12 lat (brat Wiktora) – gra w piłkę nożną, marzy o okularach Gogle 3D VR TO Sound z pilotem: http://allegro.pl/ravencam-okulary-gogle-3d-vr-pro-sound-pilot-i6646891895.html#imglayer

 351. Julia, 10 lat – dziewczynka trenuje karate, chciałaby otrzymać bon podarunkowy do Manufaktury w Łodzi.

352. Laura, 1,5 roku (siostra Natana) – jest pogodnym dzieckiem, kocha ruch i czytanie bajek. Laura marzy o chodziku: https://m.ceneo.pl/53597548;pla?se=k8GU3XjgH0BoJSsz1uswuvUL_WUc7rQs&gclid=EAIaIQobChMIopepqIDn2QIVhkAbCh3r8wiAEAQYAiABEgLkX_D_BwE#tab=click

353. Natan, 7 lat (brat Laury) – uwielbia grać w piłkę i układać klocki Lego. Marzy o zestawie Lego Minecraft.

354. Jakub, 10 lat – jego hobby to motoryzacja, zwłaszcza motocykle. Marzeniem Jakuba są gry wyścigowe na PlayStation4.

355. Michał, 14 lat – uwielbia grać w piłkę nożną, marzy o słuchawkach Sony.

356. Alan, 6 lat – uwielbia bawić się samochodami, chciałby otrzymać samochodziki.

357. Piotr, 12 lat (brat Pawła) – lubi czytać książki, ucieszy się z książek przygodowych.

358. Pawełek, 4 lata (brat Piotra) – lubi bawić się klockami i chciałby dostać zestaw Lego.

359. Kacper, 17 lat – lubi zwierzęta, marzy o piłce do nogi.

360. Natalia, 14 lat (siostra Beaty) – lubi zajęcia plastyczne, rysowanie, malowanie i śpiew. Chciałaby otrzymać plecak.

361. Beata, 17 lat (siostra Natalki) – uzdolniona muzycznie dziewczynka, śpiewa w chórze. Ucieszyłaby się z torebki.

362. Jakub, 16 lat – lubi sport, dużo czasu spędza na świeżym powietrzu. Marzy o grze FIFA na PC.

363. Dominik, 11 lat – lubi gry komputerowe, marzy o grze edukacyjnej.

364. Aleksandra, 16 lat (siostra Marcina) – chciałaby otrzymać torebkę.

365. Marcin, 12 lat (brat Aleksandry) – lubi grać w piłkę nożną, marzy o sportowym zegarku na rękę.

366. Rafał, 13 lat – lubi spędzać czas na powietrzu. Marzy o zegarku sportowym.

367. Jakub, 8 lat (brat Mikołaja) – lubi bawić się z młodszym bratem, marzy o grze edukacyjnej.

368. Mikołaj, 6 lat (brat Jakuba) – lub spędzać czas ze starszym bratem i układać klocki. Marzy o zabawce edukacyjnej.

369. Roksana, 8 lat – spokojna dziewczynka, która lubi Minecrafta i Lego Friends. Marzy o Ocelocie, pluszaku z Minecrafta.

370. Julia, 11 lat – lubi zajęcia plastyczne, marzy o kasku i ochraniaczach na rolki lub deskorolce.

371. Maciej, 2 lata (brat Maksymiliana i Anny) – dwulatek, którego wszędzie pełno. Przydałyby mu się zabawki psychoedukacyjne i klocki Lego Duplo.

372. Maksymilian, 13 lat (brat Maćka i Anny) – zaradny i uśmiechnięty nastolatek. Chciałby otrzymać grę towarzyską Kasyno w walizce lub słuchawki na uszy.

373. Ania, 9 lat (siostra Maćka i Maksymiliana) – radosna i kochana dziewczynka, marzy o klockach Lego Friends.

374. Szymon, 7 lat (brat Pauliny) – bardzo aktywny chłopiec, chciałby otrzymać grę Państwa, miasta, quiz Ciało człowieka albo planszówkę dla chłopców.

375. Paulina, 7 lat (siostra Szymona) – lubi malować zwierzęta i spędzać czas z bratem. Ucieszy ją książka do nauki kolorowania i gra planszowa ze zwierzętami.

376. Pola, 2 miesiące – dziewczynce przydałaby się zabawka grająca na wózek.

377. Kamila, 14 lat – uwielbia modę i muzykę. Ucieszyłby ją kask wspinaczkowy, rozmiar 50–57 cm: https://www.decathlon.pl/kask-wspin-rock-id_8360070.html.

378. Maks, 15 lat – lubi biegać i się wspinać. Ucieszy się z kasku wspinaczkowego, rozmiar 50–57 cm: https://www.decathlon.pl/kask-wspin-rock-id_8360070.html.

379. Mateusz, 17 lat (brat Kingi) – uprawia piłkę ręczną, udziela się w szkole. Marzy o karcie podarunkowej do sklepu Cropp.

380. Kinga, 15 lat (siostra Mateusza) – dziewczynka jest harcerką. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Cropp.

381. Bartosz, 13 lat (brat Kamilki) – spokojny nastolatek, chciałby otrzymać kartę podarunkową do sklepu Cropp.

382. Kamila, 14 lat (siostra Bartosza) – uczynna, miła i spokojna. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu H&M.

383. Julia, 14 lat (siostra Piotra) – spokojna, lubi malować i słuchać muzyki. Chciałaby otrzymać kask wspinaczkowy, rozmiar 50–57 cm: https://www.decathlon.pl/kask-wspin-rock-id_8360070.html

384. Piotr, 13 lat (brat Julki) – spokojny, uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu, fan piłki nożnej. Ucieszy się z kasku wspinaczkowego, rozmiar 50–57: https://www.decathlon.pl/kask-wspin-rock-id_8360070.html

385. Oliwia, 10 lat (siostra Eweliny, Pauliny i Dominiki) – lubi zwierzęta, chciałaby otrzymać dres na 140 cm.

386. Ewelina, 11 lat (siostra Oliwki, Pauliny i Dominiki) – lubi gry edukacyjne na PC, marzy o czarnych legginsach i bluzce na 157 cm.

387. Paulina, 14 lat (siostra Oliwki, Eweliny i Dominiki) – uwielbia grać w Monopoly i Chińczyka. Ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu H&M.

388. Dominika, 15 lat (siostra Oliwki, Eweliny i Pauliny) – dziewczynka interesuje się makijażem i kosmetykami, lubi układać puzzle. Chciałaby otrzymać puzzle 5000 elementów.

389. Michał, 7 lat – interesuje się sportem, zwłaszcza piłką nożną, lubi układać puzzle i czytać. Marzy o klockach Lego.

390. Zosia, 8 lat – lubi grać w planszówki, układać puzzle i malować. Marzy o rolkach w rozmiarze 33–34.

391. Zofia, 9 lat – lubi rysować, kocha zwierzęta. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Smyk lub 5.10.15.

392. Weronika, 16 lat – marzy o podróżach, uczy się języka angielskiego. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Cropp.

393. Kacper, 15 lat (brat Bartosza) – pomaga w opiece nad młodszym bratem. Chciałby otrzymać kartę podarunkową do sklepu Tesco.

394. Bartosz, 9 lat (brat Kacpra) – interesuje się samochodami, zwłaszcza lubi policyjne. Marzy o grze na PS3 Lego Jurassic World.

395. Filip, 9 lat – uczęszcza na zajęcia sportowe z piłki nożnej, chciałby otrzymać kartę podarunkową do sklepu Reserved.

396. Mateusz, 8 lat – lubi grać w piłkę oraz gry na PC. Chciałby dostać podświetlany zestaw gracza: klawiaturę, mysz, słuchawki, matę i pad lub deskorolkę, lub zdalnie sterowanego Jeepa.

397. Kuba, 16 lat (brat Michała) – jego wielkie marzenia to laptop, smartfon lub dres na rozmiar M, 174 cm.

398. Michał, 18 lat (brat Kuby) – ucieszy się z bluzy Furia Przyjaźń, rozmiar M, lub telefonu, lub męskiego zegarka na rękę.

399. Kuba, 15 lat (brat Jaśka) – uczynny, pomaga w opiece nad młodszym bratem. Chciałby dostać głośniki https://www.mediaexpert.pl/glosniki-komputerowe/glosniki-creative-a60,id-2833

400. Jaś, 8 lat (brat Kuby) – lubi spędzać czas ze starszym bratem, marzy o słuchawkach: https://m.euro.com.pl/sluchawki-dla-graczy-pc/natec-genesis-hx66.bhtml?gclid=Cj0KCQjwkKPVBRDtARIsAA2CG6HD0zmz0aas8XbuYsanHPsc7-xaZRmCZdK1GjTdkqvspx6N-OqPpbEaAlCOEALw_wcB&gclsrc=aw.ds&dclid=CKOu6q2m69kCFcNIGAodUu8OMQ

401. Pola, 12 lat – skromna i cicha dziewczynka, która marzy o głośniku bezprzewodowym: https://www.x-kom.pl/p/300538-glosnik-przenosny-jbl-go-morski.html

402. Grzegorz, 16 lat – dobrze się uczy, ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Cropp.

403. Adrian, 10 lat – chłopiec lubi spędzać czas na podwórku, ucieszy się z piłki nożnej.

404. Tomek, 12 lat – spokojny, lubi spędzać czas z kolegami na podwórku. Marzy o grze komputerowej Diablo 3.

405. Natalia, 17 lat – sympatyczna i miła. Chętnie otrzymałaby buty w rozmiarze 36,5–37, czarne z żółtą wstawką: https://m.adidas.pl/buty-zx-flux/M19841.html

406. Hania, 8 lat – lubi bawić się Lego, rysować i malować. Marzy o klockach Lego Friends.

407. Weronika, 16 lat – lubi czytać książki. Marzy o wycieczkach do egzotycznych krajów i o plecaku.

408. Sandra 16 lat (siostra Jakuba) – interesuje się modą, lubi biegać na dystansie 100 m. Ucieszy się butów Nike Air Hurache, rozmiar 40.

409. Jakub, 12 lat (brat Sandry) – interesuje się piłką nożną i lekkoatletyką. Ucieszy się z butów Nike Air Hurache, rozmiar 39.

410. Kacper, 12 (brat Weroniki i Poli) – interesuje się sportem, lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Ucieszy się z gry edukacyjnej na PC.

411. Weronika, 9 lat (siostra Kacpra i Poli) – kolekcjonerka lalek, lubi grać z rodzeństwem w planszówki. Chciałaby otrzymać lalkę Barbie i akcesoria do jej malowania.

412. Pola, 6 lat (siostra Kacpra i Weroniki) – lubi bawić się lalkami i rysować. Marzy o Barbie i akcesoriach do jej malowania.

413. Dominika, 17 lat – jest nieśmiała, lubi czytać książki, interesuje się medycyną. Marzy o torbie sportowej.

414. Aleksandra, 14 lat – dziewczynka ma wiele zainteresowań, jej hobby to konie – kolekcjonuje ich figurki. Interesuje się też modą. Ucieszy się z każdego podarunku.

415. Roksana, 17 lat (siostra Krystiana) – interesuje się modą, marzy o bonie podarunkowym do sklepu H&M

416. Krystian, 16 lat (brat Roksany) – lubi sport, ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Cropp.

417. Jakub, 12 lat – lubi gry elektroniczne i planszowe, ma wiele zainteresowań. Ucieszy się z każdego podarunku.

418. Zuzanka, 6 lat (siostra Majki) – lubi malować, rysować, układać puzzle i grać w planszówki. Ucieszy się z każdego prezentu.

419. Maja, 8 lat (siostra Zuzi) – dziewczynka lubi grać z siostrą w gry towarzyskie i malować. Ucieszy się z każdego prezentu.

420. Franciszek, 8 lat – na co dzień wesoły, lubi grać w piłkę, pasjonuje się klockami Lego – prosi o ich zestaw.

421. Magdalena, 12 lat – uśmiechnięta i pełna energii nastolatka. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Reserved.

422. Roksana, 5 lat – jest wesoła i lubi chodzić do przedszkola. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu H&M.

423. Sebastian, 14 lat – jest koleżeński i uwielbia grać w piłkę nożną. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu House.

424. Witold, 21 lat – chłopiec jest upośledzony umysłowo, przydałaby mu się karta podarunkowa do sklepu Cropp.

425. Krysia, 13 lat – dziewczynka leżąca, lubi, gdy się jej czyta bajki. Krysia potrzebuje czerwonej piłki do rehabilitacji: https://www.orteo.pl/pilki-rehabilitacyjne/pilka-gimnastyczna-thera-band-55cm-czerwona?gclid=EAIaIQobChMI0Lvxy8fw2QIVkJIYCh3UWQXwEAQYASABEgKy1_D_BwE

426. Diana, 11 lat – koleżeńska, lub grać w siatkówkę i dużo maluje. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Reserved.

427. Oskar, 6 lat – wesoły, ruchliwy i grzeczny. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Reserved.

428. Marta, 8 lat (siostra Sylwii) – lubi rysować, kolorować i grać w karty. Ucieszy się z przyborów z serii Hello Kity, słodyczy i zabawek.

429. Sylwia, 8 lat (siostra Marty) – lubi rysować, kolorować i grać w karty. Ucieszy się z przyborów z Myszką Miki, słodyczy i zabawek.

430. Magdalena, 10 lat – jest ciekawa świata i lubi czytać książki. Chciałaby otrzymać książki, słodycze albo gry edukacyjne.

431. Daria, 7 lat – jest ciekawa świata i lub się bawić. Ucieszy się z gry planszowej, zabawek i słodyczy.

432. Julia, 15 lat – miła, grzeczna i inteligentna nastolatka. Chciałaby otrzymać czarne getry Nike, rozmiar S.

433. Piotr, 13 lat – interesuje się sportem, głównie piłką nożną. Chciałby otrzymać piłkę Adidas.

434. Weronika, 14 lat – dziewczynka lubi modę, książki i muzykę. Chciałaby dostać bluzę sportową lub kurtkę na wzrost 170 cm.

435. Klaudia, 15 lat – ucieszy się z bluzy lub kurtki przeciwdeszczowej, lub t-shirta na 170 cm.

436. Magdalena, 14 lat – interesuje się modą i lubi książki. Ucieszy się z bluzy, kurtki, t-shirta na 168–170 cm.

437. Marcin, 14 lat – spokojny nastolatek, niepełnosprawny. Ucieszy się z bluzy z kapturem, t-shirtu, rozmiar 175–180 cm.

Nasza dzielna grupa wspinaczkowa: Kamilka, Antoś, Mikołaj, Filip, Piotr i Julka, będzie wdzięczna za sprezentowanie 5 uprzęży do wspinania https://www.decathlon.pl/uprz-wspinaczkowa-rock--id_8386273.html w rozmiarze S/M.

438. Kamilka - uprząż: https://www.decathlon.pl/uprz-wspinaczkowa-rock--id_8386273.html w rozmiarze S/M

439. Antoś -  uprząż: https://www.decathlon.pl/uprz-wspinaczkowa-rock--id_8386273.html w rozmiarze S/M.

440. Mikołaj - uprząż: https://www.decathlon.pl/uprz-wspinaczkowa-rock--id_8386273.html w rozmiarze S/M.

441. Filip - uprząż: https://www.decathlon.pl/uprz-wspinaczkowa-rock--id_8386273.html w rozmiarze S/M.

442. Piotr - uprząż:https://www.decathlon.pl/uprz-wspinaczkowa-rock--id_8386273.html w rozmiarze S/M.

443. Bartek, 12 lat ( brat Elżbiety,Aleksandry, Kamila i Majki) - spokojny, lubi spędzać czas z rodzeństwem, ucieszy się z karty podarunkowej do H&M.

444. Elżbieta, 15 lat ( siostra Bartosza, Aleksandry, Kamila i Majki) - typowa nastolatka, lubi modę, ucieszy się z karty podarunkowej do H&M.

445. Aleksandra, 15 lat ( siostra Bartosza, Elżbiety, Kamili i Majki) - typowa nastolatka, lubi modę, interesuje się nowinkami modowymi, ucieszy się z karty podarunkowej do H&M.

446. Kamil, 7 lat (brat Bartosza, Elżbiety, Aleksandry i Majki) - lubi bawić się z rodzeństwem, , ucieszy się z karty podarunkowej do H&M. 

447. Maja, 5 lat ( siostra Bartka, Elżbiety, Aleksandry i Kamila) - interesuje się wszystkim , lubi bawić się lalkami, ucieszy się z karty podarunkowej do H&M.

448. Patrycja, 18 lat ( siostra Patryka) - typowa nastolatka, ucieszy się z karty podarunkowej do H&M

449. Patryk, 11 lat ( brat Patrycji) - lubi spędzać czas na podwórku, ucieszy się z karty podarunkowej do H&M. 

450. Aniela, 9 lat - dziewczynka gra w piłkę ręczną, ucieszy się z ochraniaczy na kolana do gry w piłkę ręczną. 

451. Ania, 11 lat - dziewczynka uwielbia język angielski, marzy o karcie podarunkowej do Empiku. 

452. Natelia, 7 lat (siostra Dominika) - dziewczynka lubi zajęcia sportowe, marzy o karcie podarunkowj do Smyka. 

453. Dominika, 8 lat (siostra Natali) - interesuje się zwierzętami, lubi zajęcia plastyczne, ucieszy się z karty podarunkowj do Smyka. 

454. Bartosz, 11 lat - chłopiec uwielbia grac w piłkę nożną, przydałby mu się strój do gry w piłkę, rozmiar 146 cm, korki rozmiar 35.

455. sebastian, 12 lat - wesoły, aktywny, lubi pomagac w pracach domowych, ucieszu się karty podarunkowej do sklepu sportowego. 

456. Magda, 14 lat - dziewczynka trenuje pilke nozną. ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu sportowego. 

457. Oliwia 7 lat - straciła braciszka który był pod naszą opieką. Wesoła dziewczynka, bardzo dobrze się uczy, nie opuściła żadnej lekcji w szkole. Marzy aby dostać lalkę i maskotki. Uwielbia też słodycze.

458. Tomek 18 lat - starszy brat Oliwki.  uwielbia żużel i piłkę nożną. Bardzo skryty, spokojny chłopak. Uczęszcza do szkoły specjalnej zawodowej, ze względu na niepełnosprawność umysłową. Ucieszy go karta podarunkowa do sklepu Cropp.

 1. Natalia, 15 lat - dziewczynce przydadzą się środki pielęgnacyjne, oliwki, kremy oraz słodycze
 2. Wiktoria, 12 lat – dziewczynce przydałaby się piłka gimnastyczna do skakania , pościel, zabawki, słodycze
 3. Maksymilian, 11 lat - chłopcu przydałyby się środki pielęgnacyjne, karta podarunkowa np. do Reserved KIDS
 4. Magdalena, 12 lat – dziewczynce przydałaby się piłka gimnastyczna PENAUT BALL , środki pielęgnacyjne, środki czystości
 5. Magdalena 12 lat –dziewczynce przydałaby się pościel z motywem bajkowym, słodycze i puzzle.
 6. Ania, 17 lat – Dziewczynce przydałaby się pościel, środki pielęgnacyjne.
 7. Franciszek 4 lata – chłopiec chciałby dostać zabawki, słodycze, środki pielęgnacyjne.
 8. Anna, lat 22 - chciałaby otrzymać kartę podarunkową do Reserved, słodycze.
 9. Michalina, lat 8 - dziewczynka chciałaby otrzymać zabawki, słodycze, środki pielęgnacyjne.
 10. Michał, lat 10 – chłopiec chciałby otrzymać puzzle, środki pielęgnacyjne, pościel.
 11. Aleksandra, 16 lat – dziewczynka chciałaby dostać słodycze, kartę podarunkową do H&M.
 12. Julia, 11 lat – dziewczynka chciałaby otrzymać słodycze, puzzle, środki pielęgnacyjne.
 13. Natalia, 2 lata – dziewczynce przydadzą się ubranka, środki pielęgnacyjne, słodycze.
 14. Jolanta, 23 lata – chciałaby otrzymać kartę podarunkową do H&M, słodycze.
 15. Zuzia, 12 lat - dziewczynce przyda się piłka do gimnastyki PEANUT BALL, pościel legginsy, koszulki.
 16. Adam, 17 lat.- chłopiec chciałby otrzymać piłkę do gimnastyki PEANUT BALL dla dzieci , słodycze, środki pielęgnacyjne, pościel.
 17. Dominik, 9 lat – chłopcu przydadzą się środki pielęgnacyjne, słodycze, zabawki.
 18. Wojciech 6 lat – chłopiec chciałby otrzymać środki pielęgnacyjne, słodycze.
 19. Łukasz, 19 lat- chciałby otrzymać środki pielęgnacyjne, słodycze, pościel.
 20. Miłosz, 12 lat – chciałby dostać piłkę do gimnastyki PEANUT BAAL dla dzieci (DECATHLON), dresy, słodycze.
 21. Jakub 9 lat- chłopiec chciałby dostać piłkę do gimnastyki PEANUT BAAL dla dzieci, środki pielęgnacyjne, słodycze.
 22. Szymon, 14 lat – chłopiec chciałby dostać kartę podarunkową do Croppa, słodycze.
 23. Natalia 11 lat – dziewczynka chciałaby otrzymać słodycze, legginhsy, zabawki, koszuliki.
 24. Karolina 17 lat – dziewczynka chciałaby otrzymać kartę podarunkową do HOUSE, słodycze.
 25. Krystian, 13 lat – chłopiec chciałby otrzymać piłkę do kosza, dresy, słodycze.
 26. Andżelika, 16 lat – dziewczynka chciałaby otrzymać kartę podarunkową do Croppa, słodycze.
 27. Paweł, 12 lat.- chłopiec chciałby dostać piłkę do gry w nogę, słodycze, dresy.
 28. Mikołaj https://www.skalnik.pl/wspinaczka-przyrzady-do-asekuracji,zestaw-doble-kit,93-k-8315-10872-p.
 29. Antoś https://www.skalnik.pl/wspinaczka-przyrzady-do-asekuracji,przyrzad-ferry-hms-eagle,93-k-8858-49602-p

Przekaż darowiznę online

kwota:

Przekaż 1%

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Fundacja Hospicyjna

Konto
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Konkurs

Rocznik

Księgarnia